Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@ivetbal my máme 6,30m- dali sme o jednu komínovú tvárnicu naviac..
Odpovedať
@mia. A môžem vedieť v akej výške máte napájanie?
Odpovedať
včera sme mali doma kominarov - kvoli revizii a nenasli zavadu ani na jednom komine...
Odpovedať
@ivetbal cca- 1,5m
Odpovedať
@mia. Ďakujéééém :-)
Odpovedať
@ivetbal ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts A vies povedat kolko vám vychadza spotreba elektiny mesacne (myslim priemerne) a aku sumu platite za elektinu? Mozno to zerie preto lebo to čerpadlo a ventilator je na elektrinu a to skoro stale bezi. Vy ste nemali moznost zemný plyn?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 Lucka ja by som radsej na strop pridal este 5-10 cm ...vies lebo teplo ide hore...ostatne mozes nechat podla projektu...to je moj nazor
Odpovedať
@wondgo no hej viem viem. do stropu planujeme dat tych 38 . uvidime potom. vsetko sa bude akosi odvijat postupne
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal my mame 6,33m - schiedel
Odpovedať
mame dom cisto na elektrinu.a minieme cca 200kwh za tyzden.piseme si to.teraz som 3 tyzdne neodpisovala zabudla .vcera ma to napadlo a za 3 tyzdne sme minuli 410kwh lacnej elektriky cize nizka tar.a 20kwh vysokej tarif.
Odpovedať
@silvia167 Ďakujem a aký schiedel ste dávali?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ivetbal solid, kedze krb tam mat nebudeme a dame len na efekt biokrb :)
Odpovedať
@silvia167 Ďakujem :-) A v akom ste štádiu? Album si zmazala?
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal nie je zaco. Cakame teraz na okna, buduci tyzden by mali dojst.... Zatial mame ipu nalepenu.
Odpovedať
@silvia167 Aj my čakáme na okná. Ipu sme ešte nelepili. Je tam strašná zima, ťažko sa niečo robí :-)
Odpovedať
Ahojte, tak sa pomalicky pridavame medzi Vas,stavitelov 333...:-) spravila som nakres,ako chceme ,aby bol osadeny na nasom pozemku ,myslite,ze bude moc velky na ten pozemok?ale na papieri vyzera aj celkom velky dvor..:-) a este rozmyslam,ci obyvackove okno nepresunieme na juznu stranu...kvoli presvetleniu a teplu..ale rada si necham poradit... ;-) a este tie odstupy od susedov,snad to bude stacitnakolko okolo su iba prazdne zahrady,iba z vychodnej strany je garaz a dom az za nou.. Tak pekne stavanie,vsetci uz skoro finisujete,to musi byt radosti.. :-)
Odpovedať
@jasmiinka7 Aj my ho máme takto otočený. Tiež sme rozmýšľali presunúť obývačkové okno ale nakoniec sme to zavrhli, lebo oproti oknu by bol televízor, a tak by muselo byť okno stále zatemnené :-) Svetla je tam dosť aj napriek tomu, že máme alternatívu s terasou. Ja osobne by som to nemenila. Čo sa týka odstupov od hranice pozemku, musí byť dodržaná minimálne 2m vzdialenosť.
Odpovedať
@ivetbal tiez ma to napadlo s tym televizorom,a my ani nechceme tu terasu zatial zakryvat,takze ak Vy mate dost svetla,budeme mat aj my..:-) ani to stresne okno nebudeme mat,este simniekde citala,ze kuchynske okno ludia posuvaju kvoli linke..tak to musim este nastudovat,vsetky mozne zmeny k lepsiemu a ideme do toho..:-) dakujem krasne :-)
Odpovedať
@jasmiinka7 No strešné okno sa dáva len v tom prípade, ak budete mať otvorený strop nad obývačkou. Asi si myslela kuchynské okno domurovávať do výšky kuchynskej linky a nie posúvať. My to ideme tiež tak robiť. Všetko bude záležať od toho koľko budete dávať izolácie do podlahy, čiže koľko budete dvíhať podlahu. Ak chceš mať okno zarovno s kuchynskou doskou, treba okno domurovať do výšky kuchynskej linky :-)
Odpovedať
@ivetbal aha ano,tak potom domurovat..:-) nevedela som presne,dakujeem moc..musim si to vsetko pisat,aby sme na nic nezabudli v tom frmole na stavbe..:-)
Odpovedať
@jasmiinka7 Neboj to všetko budeš riešiť za pochodu. Ešte počas stavby ťa napadnú rôzne veci, ktoré budeš chcieť zmeniť. Tie okná si kľudne daj podľa projektu, a potom to doladíš aj podľa okien, ktoré si vyberieš. Či budeš dávať jednokrídlové tam musí byť zachovaný štvorec alebo dvojkrídlové. Ale to všetko Ti povedia pri zameraní okien, lebo napr. pri okne rozmerov 1400x1400 musíme mať stavebný otvor 1400x1430. Uviedla som len príklad, aby si si teraz nad takýmito detailami nelámala hlavu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal my máme tiež komín cca 6,50 m a ťah je dobrý.
Odpovedať
Profilova fotka
@tensy máme skoro 6000 kW od konca septembra 2012 tuším. To sa mi strašne veľa, niekedy koncom novembra som zapojil prvý krát kúrenie a od vtedy stále ide. Sledujem to každý mesiac a míname mesačne cca 1000 kW teraz, uvidím že čo bude keď už nebudeme kúriť, čo by som chcel prestať tento mesiac.
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo nemali sme možno plynu, preto TČ, samozrejme že TČ žerie elektrinu ale malo by žrať cca 2,8 kW a nie je stále spustené, keď že máme akumulačnú nádrž zapína v primere každé dve hodiny, podľa počasia. No cca 1000 kW mesačne teraz v zime minieme a zvýšili sme mesačnú platbu na 130 € radšej, uvidíme aká bude spotreba po skončení vykurovacieho obdobia.
Odpovedať
a aku tarifu mas?DD2:?
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts tak to je podla mna dosť.aj ked este nemas zateplene ale mas 44-ku. A prečo si nenapojil krb na akumulačnú nádrž a neprikuroval ju aj s krbom? Bolo by to asi vyhodnejšie. Samozrejme nemam namysli urobiť z krbu kotol na vykurovanie, ale tak ked raz za cas zakuris tak to teplo akumulovat niekde a postupne ho uvolnovat. Aku velkku mas akumulacnu nadrž?Asi ju mas za garažou v tej miestnosti, že. A určite budu čisla ine ak to zoberies za cely kalendarny rok a nie len za vykurovaciu sezonu....
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo no pevne verím, že tie čísla budú iné ak to zoberiem za celý rok. Nechcel som komplikovať ten krb a napájať ho, takto nám ten krb vyhovuje. Aku nádoba má 200 l a je za garážou.
Odpovedať
Profilova fotka
@jasmiinka7 Ahoj, odporucam poziadat susedov o schvalenie osadenia stavby. Inak podla zakona - stena s oknom - 5m od hranice pozemku. (krute)
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts No asi je skoda ze si to nanenpojil na krb . Nie je to az tolko roboty a verim tomu ze za sobotu a nedelu keby si kuril krbom tak by sa ti to casom aj oplatilo, ale nechem spochybnovat tvoje rozhodnutie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?