Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Ahojte, prosim Vas, je tu niekto, kto stavia svojpomocne? ak ano kolko vas to vyslo?
Odpovedať
Ahojte stavitelia 333. Aký máte nazor na zmenšenie dennej časti domu o 1m? Obývačka má 36m2 čo je dosť. Postačilo by 30m2.Ved niektoré projekty nemajú ani tolko.. Zmenší sa i kuchyna. Uskromním sa. :-) 333 je úžasný projekt, umiestnenie izieb, ich velkosť a podobne. Zmenšením o jeden meter by sa ušetrilo od napr. krovu, betona, dlažby...v konečnom dôsledku aj energie. Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
No, pokiaľ by sa mal dom zmenšovať, budete musieť riešiť nový projekt, pretože táto zmena je dosť veľká. Myslim, že dom má možnosť zmenšenia. Niečo podobne som raz riešil o ploche myslím 10x11m a je z toho pekný domček.
Odpovedať
Profilova fotka
@lienocka241 no úprimne Vám poviem, že tá kuchyňa je teraz na hrane, ak to zúžime o 1 m tak to bude strašne malé. Obyvačka by sa dala zmenšiť na 30 m2 ale nebude to pravé orechové. Neodporúčam meniť tento projekt čo sa týka m2, je takýto skoro istý projekt aj od euroline, skúste ho nájsť - má ho tu niekto.
Odpovedať
@lienocka241 ja by som tiez nic nezmensovala.... ja som nazoru ze kto chce stavat do 100m2 moz ist byvat rovno do bytu.... :-N keby sa da tak si obyvku s kuchinou skor zvacsim o 1m2. :-D ale myslim si ze 333 je akuratny a pod 30 m ist je nestatsne riesenie nakolko je to spojene aj s jedalnou. a co sa tyka nakladov.... prirovnavam to k svadbe.... my sme mali 43 ludi ale platili sme za svadbu len o malilinko menej ako kamoska so 70 ludmi ( v tej istej hale s rovnakym menu) jedine na som sme "usporili" bolo menej porcii. usporis trosku na krove (ale nie na praci) , zakladoch atd... ale stale musis postavit mur.. stale musis dat okna a podobne... teda to je moj nazor... ze potom sa ti domcek odvdaci peknym priestorom, do ktoreho mozes usadit navstevu bez toho aby zakopavali jeden o druheho a podobne... neviem ci si pochopila co som napisala.... lebo niekedy pisem ako tatar :-D
Odpovedať
tiez mam otazku k jednej zmene... manzel rozmysla zvacsit to chodbove vecko.. a to o ten priestor kde povodne ol navrhnuty krb... chcel by to zvacsit tak, aby sa donho zmestil aj sprchovy kut a vznikli tak dve kupelne.. v jednej by bola len rohova vana a v druhej len kut a vecko ... koli sukromiu, kedze chceme mat aj druhe dvere zo spalne do kupelne.
Odpovedať
tu je foto ake zmeny planujeme.. no moze sa to este pomenit... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
caute stavitelia..:-) no pozeram ze vam to kazdemu pekne ide..:-) no ja len ze konecne mame hotove stavebko a uz aj el.pripojku hotovu..:-) tak nech sa vam vsetkym pekne dari aj nadalej..:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lilej no nazdar, dosť dlho si sa neozval. No tak to ti držíme palce.
Odpovedať
Profilova fotka
@norberts cauko..:-) no hej mali sme dost tych behaciek hore dole..:-) este jedna drobnost peniazky..:-) a snad zacneme aj my. dakujeme.... inak vam to ide paradne ty kokso, pekne to mate....tak nech sa vam takto dari i nadalej...:-)
Odpovedať
Ahojte, aj my ideme stavať B333 je to krásny nekomplikovaný projek a hneď nás zaujal..Hneď po zime začíname chceli by sme stavať montovaný.Chcela by som zrušiť malé WC na chodbe aj špajzu a o to zvačšiť kuchyňu, z kotolne spraviť šatník a garáž predeliť a tam bude kotol, práčka, špajza ..mne sa zdá kuchyňa malá veľmi som túžila po kuchynskom ostrovčeku, aj tak mi tam nevojde, tak aspoň nejaký pultík na sedenie, alebo potiahnem linku do U čka.Tiež nedáme zvýšený strop, a určite dáme pred dom striešku.Nebojíte sa toho, že terasa bude príliš tieniť do obývačky bude tam dosť slnka? Norberts budeme "skoro" susedia :-)
Odpovedať
@luccija tak vitaj... tiez som premyslala ci tam bude dost svetla, ale my si vysoky strop davat ideme (teda zatial pokial si to nahdou nerozmyslime) a tam su stresne okna na presnietenie priestoru a myslim ze aj v jedalenskej casti su dost velke okna na to aby to presvedlilo...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@luccija vitaj do klubu, skoro susedia? A kde to bude stavať? Tak držíme palce...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, no inak kuknite vizualizáciu kuchyne, že ako to máme navrhnuté od DanKuchen, možno sa Vám nebude zdať až taká malá, podľa mňa to úplne stačí.
Odpovedať
Ahojte, aj ja pridávam upravený podorys ...
Odpovedať
@norberts budeme stavať v Malinove.Skoro takú istú linku mám teraz v paneláku od stolára z Malinova :-) Nie je malá, ale túžila som po vačšej, ale ináč mi všetko na projekte vyhovuje, tak musím spraviť kompromis ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte všetci! Neviete nám prosím poradiť nejaký spoľahlivý stavebný dozor v okolí NR? Ďakujeme!
Odpovedať
ahojte... chcem vas poprosit o radu... aka je odhadovana cena zeleza R12 , 1820 ( na strmienka) 480 ks? :-N chcela som zadat dopyt na dopyt.sk , no vobec nemam sajnu o cenach. a este jedna vec... v projekte som nenasla kolko kari rohozi treba. tie rohoze maju len rozmer 2X3 m ? nasla som len hrubku 6, a oka 15X15. tie sa objednavaju ma M2? alebo na kusy alebo ako? dakujem
Odpovedať
a inak prajem Vam pekny mikulašsky vecer ;-) hadam si cosi v cizmach najdeme aj my ;-) teda moj manzel si uz nasiel balicek.. my sme vecne deti :-D
Odpovedať
@lucka1987 podla projektu na strmienka ide R10, cena je okolo 0,55 € za kg ... tie rohože su aj 2,3 x 6 metrové (Q188) a pocet je tiez v projekte
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 tak my sme dali tie kari rohože hrúbku 8, rozmery 2x3 m a na náš dom s garážou a s terasou išlo 37 ks, oká 15x15 a cena bola 25 € za kus. Ti poviem, že to bola pálka to železo na celú základovú dosku a potom tiež aj na veniec. Všetko železo bolo tuším okolo 2500 €. Ale všetko záleží na aktuálnej cene železa. Takže hurá do stavby...
Odpovedať
@gabo1177 @norberts dik za odpovede.... e teda este jedna vec.. na tie strmienka to zelezo sa nepocita na metre? ked tam je napisane 480 X 1820mm ? alebo na kila sa o pocita? :-N
Odpovedať
@lucka1987 pocíta sa na metre, len sa to predáva na kilá, síce niekde na metre. V projekte más presne uvedenú dlzku aj kilá.(1 meter R10 je 0,617 kg)
Odpovedať
...tak a už sme nasťahovaný .... fotky pridám neskôr lebo to tam ešte máme rozbombardované ...
Odpovedať
Profilova fotka
@khalle gratulujem. Ako sa býva? Budem veľmi čakať na nové foto, teším sa.
Odpovedať
Ja staviam Bungalov 333+T. Minulý týžden bola dokončená hrubá stavba. Noro
Odpovedať
Profilova fotka
@1norbi nazdar, ďalší člen 333, máš niejaké foto? Dík
Odpovedať
@lucka1987 Luci, ja by som dvoje dvere do kupelne nedavala ..zabere ti to priestor a pripada mi to no-praktis ..keby ste si v tom kumbale urobili sprchu s WC s vstupom zo spalne, povodnu kupelnu by ste nechali pre deti a navštevu, povodne male wc by ste zrušili a naukor neho by ste si zvačšili kuchynu a vytvorili tak priestor pre nejaky kuch. ostrovček, kuch. pult, jedalensky priestor a podobne ..mate dom s garažou, vzadu je miestnost..kumbal by vam podla mna nechybal.. popripade na chodbe vam vznikne priestor na nejaku vačšiu vstavanu skrinu alebo kumbalik..ked chcete mat vlastne WC a sprchu asi by som to ja takto riešila..ale ber to len ako moj nazor.. Malinkemu posielame bošteky :)
Odpovedať
@1norbi norbi vitaj..foto uvitame, popripade aj volake vylepšovaky :)
Odpovedať
@katarinka2010 super.. dik za napad.. no mame sice technicku za garazou, ale kedze budeme kurit drevom, tak je to dost spinave kurenie na to aby som tam mala veci ulozene... inak sa mi zda ten kumbal maly na sprchu s veckom... ale skusime to nejako preriesit.... si mi vnukla napad novy...ozaj mas pravdu ze tvoje riesenie je lepsie... mozno nakoniec ozaj zrusime to druhe vecko na ukor kuchine.. hmmm, cele by sa to este viac otvorilo a zvacsilo.. =-) ;-) a boztek som odovzdala ;-) len u vidim kedy zacneme stavat.. stale sa neozvali z katastra, potom to vynatie z PPF a potom povolenia... no a dufam ze v septembri zalejeme dosku. ale dalej uz asi budeme zas stat az do leta ( koli fin ) kedze nestavame z uveru... :-S ale my byvat mame kde, mame svoje, takze sa nenahlime... kym sa my nastahujeme vy uz budete mat deti bradaté :-D :-D :-D ( dufam ze nie ) =-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?