Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@katarinka2010 ale ved to ja nie v zlom :-) stale si stojim za svojou odpovedou ze VELA 8-) ale aj to je dost relativny pojem =-) co je niekomu vela to je inemu nic :-D
Odpovedať
@abbeylee ;-) ved presne.. je to vela.. pre niekoho je draha obyvacia sedacka za 1000 eur pre niekoho je to v pohode cena.... a podobne. ako som uz pisala my sme zariadovali maly dvojizbacik za 6 tis eur a to uz nepocitam kuchinsku linku, lebo ta tu bola.. a tiez podlahy a sanita.. vsetko tu bolo kedze je to novostavba.. a zariadovali sme tak aby sme usporili co najviac. kedze som ostala tehu a bolo treba aj na vybavicku odlozit a vieme ze koruny budu potrebnejsie na stavbe...
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 @katarinka2010 Inak otázka: čo si predstavujete pod pojmom zariadenie domu? (komplet kuchyňa, kúpelka, podlahy... alebo len nábytok ako napr. sedačka, skrine, postele...)
Odpovedať
@norberts no ja si pod tym predstavujem nabytok, zavesy, doplnky .... bez sanity a podlah samozrejme.. vtedy nebudem pocitat s 20 tis eurami :-N
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 no inak myslel som si ale radšej sa opýtam. Ja predpokladám že budeme mať na takéto zariadenie cca 10 000 €, tzn. obyvačka, jedálenský set, spálna a detská aspoň jedna. Neni to veľa ale potom sa bude kupovať postupne.
Odpovedať
@norberts heh pre lepsiu orientaciu som si to prave vypocitavala a tych 20 tis je vela.. dostala som sa na nejakych 13 tis.. ale viem ze isto som na nieco pozabudla.. alekym mi budeme zariadovat ceny pojdu uplne inde :-D takze do tych 20 tis sa asi zmestime aj so sanitou.. najma ak budeme postupne kupovat a za nie predrazene ceny.. a uprimne.. mm ma bude brzdit.. takze sa budeme zariadovat asi dost pomaly.. lebo sa nam rozchadzaju nase predstavy o byvani.. mm by najradsej zasiel do trochu rustikalnejsieho dizajnu a masivne drevo a ja radsej nieco moderne, jednoduche linie, ale nic nadcasove aby som sa citila ako doma nie ako v ufo stanici
Odpovedať
inak este mi nikto neodpovedala neporadil na otazku co som tu pisala... ic nikto nevie? aleboako ste si vy robili zmeny v projekte?
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 my sme zmeny v projekte nerobili, resp. iba typ stropu sme zmenili na sadrokartonový a p.Fašanga s tým nemal problem. Ved sa treba opýtať, p. Fašangu priamo.
Odpovedať
@norberts no do zariadenia som ja zaratavala: parkety, interierove dvere a zarubne (posuvne dvere+4x roldor), kuchynska linka so spotrebičmi, jedalensky stvol+stoličky, sedačka, stolik+obyvacia "stena", detska - nabytok+postel, spalna - postel, skrina, komoda, chodba-nabytok, svietidla, kupelna - nabytok a zrkadla, umyvadlo, baterie. Hostovsku resp. druhu detsku nebudeme zariadovat, resp. budeme ale nabytkom z bytu, lebo sa nevie či tam bude pracovna alebo druha detska :) :) to je vo hviezdach. Pre Krb sme sa zatial nerozhodli, to by bola položka navyše. Samotny obklad kupelne a sanita (teda okrem umyvadla v kupelni) sme ratali zvlašt. Do zariadenia som nezaratavala garniže, zavesy resp. zaclony, doplnky, dekoraciu - pretože to pre nas nie je nevyhnutne na nastahovanie. A z vlastnej skusenosti taketo dekoracie riešim postupne...
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 no a koľko rátaš že ťa to všetko bude stáť?
Odpovedať
@lucka1987 Luci ja už som to tu pisala davnejšie .. planujeme zrušit bočne okno z obyvačky, ale tým padom bude miestnost podla nas tmava, chceli by sme pri vychode na terasu urobit francuzske okna tak aby bola miestnost dostatočne presvetlena, strešne okno sa ruší, kedže planujeme neobytne podkrovie so sadrokartonovym stropom, planujeme zvačšit kuchynu na ukor chodby, špajzu planujeme riešit otvoreným roldorom, takže žiadne dvere, povodnu striešku budeme riešit vysunutou vstupnou strieškou na dvoch stlpoch ..v pripade že by sme sa rozhodli pre krb, umiestnili by sme ho vedla TV..
Odpovedať
@katarinka2010 no super... celkom pekne zemny, ani mi nejdeme krb davat.. predsa len je to polozka naviac.. a doteraz som vyrastal s krbom tak som ho uz presytena, a kurit ideme drevom.. tak asi tak.. no a tie zmeny... tie povies p. fasangovi a on ti podla toho upravi projekt? alebo ako to je? ja som v tychto veciach ozaj blbec
Odpovedať
Článok sa načítava...
@norberts mala som to niekde spisane podrobnejšie ..s krbom cca 15 -20 tisic ..podla naročnosti samozrejme ..nabytok drevotrieska, žiadny masiv.. šandard ..zahrna to všetko vyššie vymenovane..
Odpovedať
@lucka1987 no projekt striešky sme si objednali u p. Fašangu, strop sme s nim len konzultovali, ostatne zmeny si dame zakreslit len ku kolaudacii .. okna nemam ešte premyslene ...najradšej by som ich zvačšila v každej izbe ..
Odpovedať
@lucka1987 No my sme z LM. A čo sa týka toho tempa, tak my tiež plánujeme stavať len tak pozvolne ;-) Možno to bude trvať 2 možno aj 3 roky. Bývať máme kde, takže nás to až tak časovo netlačí. Ak vybavíme všetky papiere na jar by sme chceli urobiť platňu a do konca roka hrubú stavbu.
Odpovedať
@ivetbal taak my este pozvolnejsie.. :-D mame byt aj ked obecny.. ale nemame chechtaky aby sme tak "rychlo "postavili.... takze my do jesene buducej chceme platnu. a na dalsi rok tahat mury, atd atd.. ale tak podla penazi a aktualnej ceny matrosu a tiez podla toho ci nam otec vybavi material zlavneny. bez dph a bez rabatu. planujeme co najviac postavit z usúoreneho.. co sporime teraz az kazdy mesiac.. a tak o 5 rokov vziat na dorabky ostatny uver, a zalozit domcek.. lebo mm ako kamionistovi dava cez pasku len minium a tak uver nedostaneme
Odpovedať
@norberts prosim ta čo vas vyšli okna do celeho domu? diky
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 tak cena tých okien bola vyše 7 000 € komplet aj parapety a sieťky ale dostali sme zľavu dosť veľkú.
Odpovedať
@norberts no dost, diky
Odpovedať
@norberts vo fotoblogu to nie je vidiet..strešne okno ste nedavali, či?
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 nedávali sme strešné okno kedže budeme mať sadrokarton všade.
Odpovedať
bre rano. tak uz sme objednali projekt konecne.... v cene teda nie je napojenie na inzinierske pripojky, vonkajsi vodovod, donkajsie rozvody.. atd.. p. fasanga si uctuje 300 eur ako som sa tam docitala za to.... priplacali ste si to? alebo ako ste si to robili? a osadenie ste si dali nejakemu geodetovi alebo priamo projektantovi ? jaaj no a este nas caka jedna vec.. vynatie ornej pody z podneho fondu... robil to teraz niekto z vas? som zvedava co ma caka... tajne dufam ze bude stacit zajst na pozemkovy urad so ziadostou a 3 eurovymi kolkami a bude to... ale ako citam tam mnohí s tym maju problemy. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 Ahoj Lucka , my sme dali osadiť dom na pozemok architektovi a zato sme cvakli 100 éčiek, potom ak sme chceli vyňať pôdu z pôdneho fondu , tak som zavolal gedeta a ten to zameral a urobil nový geometzrák to nás stálo 250 éčiek. Kedže pozemok je vedený v extraviláne tak treba na vyňatie súhlas obce o územnom pláne a tiež ešte bilanciu skrývky , tento papier stál 10 éčiek , potom ešte vyjadrenie bývaleho užívateľa k pozemku resp. k vynímanej časti a potom s tými papiermi a žiadosťou o vyňatie ísť na pozemkový úrad a k žiadosti o vyňatie potrebuješ 33 éčkovy kolok. A ešte som zabudol potrebujete ešte aj bonitu pôdy a za tento papier zaplatíte 8 éčkovy kolok. Takzže dokopy to je 401 éčiek a asi polroka vybavovačiek a čakčiek. No a potom žiadosť o st. povolenie na stavebný úrad a žiadosť stojí 33 éčiek. Toto už máme za nami , ale začneme asi až na jar , lebo teraz už je neskoro aj na základy a platňu. Neviem či som Vám pomohol, ale aspoň som to skúsil. Do stavania priatelia a pevné nervy.
Odpovedať
@barcaman ahoj dik .. no zistila som ze vsade je to ine. dnes som kecala s ujom co to mnuly rok vybavola.. nas pozemok je sice orna poda ale je v intravilane. takze zatial viem naisto len tolko ze musim ist na kataster koli bonite pody... geodeta mame v rodine, a vzdy si uctije len ozaj symbolicky ked nam cosi robi.. budem musiet z tej jednej parcely urobit dve, a tu pod domom 200 metrovu vynat z toho fondu.. a ze ziadost s tou bonitou pody z katastra treba zaniest s kolkami na pozemkovy urad... a tot vsjo... ZEVRAJ. ked manzel dojde zo zahranicia a bude cas musim e tam zajst, uvidim aka bude prax.. ujovi to trvalo dva mesiace kym to vybavil... tak uvidime =-)
Odpovedať
@lucka1987 http://www.modrastrecha.sk/forum/tema... asi 4 prispevok je moj ..su tam nejake inštrukcie k vybaveniu stav. povolenia,
Odpovedať
dobre rano... dal si z vas niekto vyvyseny stop v obyvke?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, pridavam sa, dnes som bol pre projekt :-D Uz som sa trosku aj zabaval, s takymito upravami by sa nam hodil. Uvítame ešte nejaké zlepšováky. ;-)
Odpovedať
no my uz mame projekt na stole doma.. kooonecne,akosi sme sa k tomu az teraz dostali aj oficialn, kedze sme toho mali vela na praci ( moj porod, manzelova praca atd) vie mi niekto povedat aspon priblizne kolko mame pocitat kubikov do zakladov vo variante aj s pristavanou garazou a terasou? a za aku cenu ste kupovali beton? a ci ste davali do zakladov aj kamene? u nas su cca 3 firmy naokoli s domiesavacmi a cena betonu ide od 55-65 eur.. pricom ten za 65 je vraj najnekvalitnejsi... =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 ahoj, počítaj 80 m3 betonu komplet. Vyber si ten najlacnejší beton, resp. tú firmu ktorá dodáva najlacnejší beton. My sme kupovali za 51 €/m3 aj s putzmaistrom (pumpa) a murári hovorili, že ten beton bol fakt veľmi dobrý a bez problemov.
Odpovedať
@norberts aha super dik... tu cenu mozno este nejako vyjedname..... vraj aj bez dokladu robi ta firma a bolo by to este lacnejsie.. pocitala som tak 7O m3 takze este pridam 8-( u nas je taky paradox ze firma ktora si pyta najviac je u nas v okrese pochybna a kazdy nadava na ten beton.. coize sa prichylime veru k tomu najlacnejsiemu,m ktory je aj tak overeny ze je dobry
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?