Pozrite mi pôdorys -či sa vám pozdáva

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zdravím, prosím o pomoc, pozrite mi návrh pôdorysu dvojpodlažnej kocky cca 9x9 - Pultová strecha. Vstup je na juhovýchod, kuchyňa + obývačka je juhozápad, garáž na sever. Rovinatý pozemok cca 800 m2. Prístupová cesta ide popred čelo domu (vchod) Susedia sú ďalej od pozemku. Je to v slepej ulici. Za pripomienky ďakujem veľmi pekne 🙂
Odpovedať
1
2
@johnny_maslito ja by som to prerobila cca takto: prízemie je na obrázku hore, poschodie dole, rozmer 10x9 metrov. Okná, dvere som neriešila. Kuchyňa na SZ s východom na terasu za domom s tým, že ak je špajza "must have" dala by som ju do nevykurovanej časti domu (ako je šípka). Obývačka na JZ, roh do ulice izba + kúpeľňa. Vchod, TM a schody zostali rovnako. Na poschodí som do najchladnejšieho rohu dala spálňu so šatníkom. Predpokladám, že tam aj tak chodíte len spať. Detské izby na JZ a kúpeľne nad TM a kúpeľne.
Odpovedať
Profilova fotka
@zltalienka Vyzera to fajn musime prekonzultovat s manzelkou no mam dilemu s tou izbou dole ci je potrebna a nie je na úkor priestoru v obyvacke a inych izieb dole. Stale rozmyslat ako zefektivnit tie umyvadla aby ich nebolo zbytocne vela a aby to bolo pokope a nie po celkom dome. Sadneme si na to a pošlem na com sme sa zhodli po zvazeni vsetkych dotazov 🙂 Ale dakujem ze ste sa do toho tak zažrali kazda pomoc je super
Odpovedať
@johnny_maslito nz. Ak sa vam to zdá malé, pridaj rozmer na 10x10 potom sa bude dať rozlohou porovnávať s Tvojim úvodným nákresom. Schválne som nakreslila trochu menší, lebo jednak je to ťažšie nakombinovať menší priestor účelne a zároveň pokiaľ nebudete veľká rodina, prípadne nebude dom upratovať upratovacia služba, tak zbytočne veľký dom môže byť časom na "ťarchu" čo sa týka prevádzky. Osobne by som odmietla pravidelne umývať 7 umývadiel vo svojom dome (4 dole + 3 hore). Čo sa týka izby na prízemí, neviem či tu vôbec niekto napísal názor, že je to zbytočná izba....ja by som si dala poradiť skúsenosťami mnohých v tomto prípade. Izba môže byť aj menšia, nakreslila som takú veľkú, aby teoreticky v nej vedel fungovať starší pár bez nutnosti denného chodenia po schodoch.
Odpovedať
Na 5 posteli sami zda jedno WC na hornom poschodi malo. Kde bude pracka? Tiwz sa mi zda dolna kupelna zbytocne luxusna. Pacia sa mi nazory zmeny umiestnenia satnika a vstup do spajze premiestnit zo strany linky 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zltalienka A toto si vela ludi neuvedomuje, ze velky dom je casom skor tarchou ako radostou, lebo deti vyrastu, odstahuju sa a uz ostane prazdny dom, ale platit a kurit proste treba. :/
Odpovedať
@stanlej v každom období života žiješ v inej komunite , no kto má u nás viac domov- bytov počas života?to by si musel meniť každých 10 či 20r sme tiež už len dvaja no preto nebudem vykurovať stále celý dom, a slovák nemá takú náturu , mám netere v USA tam má väčšina domy na prenájom a stále migrujú za lepším životom, zbalí 5 slivák do auta a ide dalej
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu To je fakt, ze je to o tej nature dost, ale napriklad co som ja prekvapeny, ze kamarat ti ked sa im deti narodili a boli male tak boli v dvojizbovom byte a ked uz pomaly sa osamostatnovali, tak isli do domu, to bolo ako mimo mojho pochopenia, ale teda kazdy jak mu je lepsie 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?