Dom 35m2 do 10 000€

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, byvame s frajerkou v podnajme uz 3 roky no chceli by sme si na rozbeh postavit svojpomicne maly dom u rodicov na pozemku,ziadne zlozite napady ani vybavenie nam nieje treba,chceme to len docanse na par rokov kym vymyslime kde a ako stavat uz dom okolo 100m2. Myslite ze sa to da zvladnut do 10 000€? Rozmyslal som nad drevenou konstrukciou s tramou a osb dosiek, medzi to izolaciu a z vnutra sadrokaeton,strecha sedlova plech. Zatial len zistujem popredu ci je to vobec mozne? Dakujem vsetkym za odpovede
Odpovedať
@123lubos toto je ten album čo spomína jan45. http://www.modrastrecha.sk/blog/romci... Evidované náklady +-31000€ a z toho odhadom 5000€ v evidencií ešte chýba..
Odpovedať
Kup si mobilny dom a mas pokoj. Na ten nepotrebujes stavebne povolenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Da sa to do tej sumy v tomto rozmere v pohode. Sam som take nieco staval tento rok ako garaz-zahradny domcek. Su tam vsetky rozvody ako v dome, komin... okrem plynu. Dalo by sa tam byvat. Ale vsetko sme robili sami. Dokonca aj normalu ihlanovu strechu so skridlou sme robili nech to vyzera normalne. Vyuzil som to co som sa naucil pri.stavbe domu. Ale ako ti vravia ostatny je to hlupost ked tak kup pozemok postav ten domcek niekde dozadu a potom postavis dom. A budes to vyuzivat aj potom.
Odpovedať
Platíš 600 už vrátane nákladov bez pohnutia prstom. Chceš úver na stavbu 300/mesiac to je za 3 roky 10k. Hovoríš že už niečo máš tak dajme tomu že sa to trošku predraží a si na tých 300/m. Stavba potrvá rok. Teda rok budeš platiť 300+600. (možno ak začneš z jary na zimu bývaš). Náklady okolo 50€ + všetko si riešiš sám. Už to nebude podnájom - nejde mi rúra príďte mi to opraviť. Svokrovci to je druhá kapitola. Môžu byť fajn alebo urobiť zo života peklo. Takže moc neušetríš a veľa sa naučíš. Rozhodnúť sa musíte vy. Inak 35m2 môže byť pekný priestor. Ideálna skladba Eps 150cm,osb16mm,vata/hranoly, osb16mm, SDK na konštrukcii (inštalačná predstena). Lacnejšie bez tej druhej osb a SDK priamo na hranoly. Zatepliť poriadne nech to neplesnie. Kachličky na kúpeľňu najlacnejšie bez vymýšľania. Podlaha osb, pod ňou vata. Eventuálne postaviť na hranoloch a betónových pätkach bez základovej platne. Ale 10000 🤔
Odpovedať
@jojor to je len fáma, na mobilný dom potrebuješ stavebné povolenie
Odpovedať
@xmann86 aj s funkčnou kúpeľňou a kuchyňou? Pochybujem...
Odpovedať
@peter977 Podla stavebneho zakona nepotrebuješ ,stači ohlasit.
Odpovedať
@milanpetruska potrebujes ved tam mas inzinierske siete... ak kadis do latriny a umyvas sa vo valove, tak staci ohlaska
Odpovedať
@rapidek Ked si latrina tak ano.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 stavebné materiály nezdraželi 42%. len práca, preto stúpa cena m2 podlahy.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 ked si to bude robit vsetko sam tak sa to da mozno to nebude 10 ale 11-12 tisic. To zalezi od jeho sikovnosti. A nemusi to mat v standarde domu ved to bude len do casu a potom by z toho bol ajtak len zahtadny domcek.
Odpovedať
Profilova fotka
http://tinyhouseslovakia.sk Ked to tak citam nechceli ste nieco taketo ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peter977 na funkcnu kupelnu a kuchynu nepotrebujes ani 1000€. Nebude luxusna ale funkcna urcite ano ...
Odpovedať
@sappa Pekná inšpirácia.
Odpovedať
Profilova fotka
Este jdna inspiracia troska vatcsia a teda aj troska drahsia https://urobsisam.zoznam.sk/navody/st...
Odpovedať
Profilova fotka
Inšpirácií je na internete kopec stačí si v youtube napísať do vyhľadávača Tiny house tour alebo Never too small. Akurát mi príde že Lubo už vie čo chce stavať a problém je skôr v rozpočte.
Odpovedať
@milanpetruska tak si naštuduj zákon, pretože všetko čo má nad 25m2 musí mať stavebné povolenie
Odpovedať
@jan45 tak som si dal tú námahu a našiel som údaje. Neuveríte ale štatistický úrad SR vedie index stavebných cien v národnom hospodárstve až od roku 1914 (celkom zaujímavé údaje). Zdrojom sú prieskumy 6tich univerzít z toho jedna je v Prahe. Ceny od roku 2009 do 3Q 2019 narástli o 21%. Áno nie je to tak veľa ako mzdy, ale predsa... zdroj : http://komoraznalcov.sk/images/skohma...
Odpovedať
Byť otcom tej chuderky, čo si ju nevieš roky zobrať a prídeš s tým, že si zoberieš úver 10 tis a zo super nápadom - postavím z odpadu dom na mojej záhrade a neskôr ho budem prenajímať low cost úbožiakom, tak ťa nakopem do rit*. Zlé rozhodnutia robíš. Mali ste sa zobrať, kúpiť byt a dnes by ste boli úplne inde Dohodnite sa zo svokrovcami na prenájme jednej izby, nehrajte sa na samostatnosť a konečne začnite pracovať na svojej budúcnosti.
Odpovedať
@123lubos z toho čo čítam nepotrebuješ dom, ale niekde bývať. Zoberte si hypo na 2i byt. Kludne na 30 rokov. Splacajte 3 roky a potom začnite riešiť bývanie v chalupe - pozemok, stavebne..... nasledne ho predajte/ prenajmite a môžete ísť bývať do chalupy... keď to nevyjde. Môžete zostať, vymeniť za väčší.... ceny butov dole nepôjdu. Mate to ako investíciu. My sme kúpili v 2014 byt za 32300eur. V 2018 suseda predavala vymerou podobný ale neprerobené nič a za 50 000 ho predala do mesiaca. Teraz keď kukam na nete, ak by som za moj pýtal min 60 000€... takže som v zisku a môžem riešiť dom. Keď byt prenajmem, tak hypo (cca 250€ za mesiac) budem splácať z prenájmu... Premysli si aj takúto možnosť. Tie prachy do "domu" ako plánuješ sa ti pravdepodobne nevratia späť
Odpovedať
@roman_x pozri, neviem čo si myslíš že mi tu ides nadávat na frajerku ze je chuderka a podobne,ale ak si z tych pár riadkov vyčítal našu životnu situaciu tak si veru velky sef. Možno si tie rady pod tymi nadavkami myslel dobre,no rady,poučenia ako sme to mali spravit, ale ani len netusis kamarat od kolkch rokov sme my samostnatny a ani netusis kolko rokov mame teraz. a najvacsia sranda je ze 95precentam mojich rovesnikov mama gulas hreje na veceru a ja čo sa snazim nieco vymyslet tak ma tu este doj*bu ze čo vymyšlam za chujoviny :-D @stefaby dik za radu, taketo si cenim
Odpovedať
@stefanby Toto je dobrý nápad, dobrý plán ;-) Je to lepšie ako takto bezhlavo dať peniaze za nejaký malý dom, čo bude dočasné riešenie a tie peniaze z toho sa jednoznačne nevrátia. Kamoška to teraz akurát podobne rieši :-)
Odpovedať
.....ceny bytov dole nepôjdu....to už som niekedy počul a.....
Odpovedať
@pokakany_trpaslik a nešli...
Odpovedať
@igor256 Záleží v akom meste a kedy.
Odpovedať
@pokakany_trpaslik v akom meste a kedy išli? (rapídne a aj sa na tej nižšej ustálil)
Odpovedať
@igor256 Koľko percent je podľa teba rapídne? U nás napr. 4 izbový byt v roku 2007 stál cca 700 000 Sk a po roku a pol ceny išli hore, lebo bol EUROošiaľ k 2 000 000 Sk. Potom to postupne padlo na cca 43 000€ a dnes sme niekde na 70 000€. A bol tu jeden sused asi 5 rokov, ktorý prerobil byt a kúpil v čase skoro pri max.cene a predal pri minime neviem za koľko, ale predával asi rok a pol a pre mňa je strata 25 000€ veľa. Iné cenové vlny sú v BA,KE a iné v okresnom meste. A dnes 1 000€ a pred EUROm 30 000 Sk je rozdiel v hodnote, cene tovarov aj práce.
Odpovedať
@pokakany_trpaslik ako vidis zo svojho vlastneho prikladu, tak sa ten pokles neustalil ale cena este narastla... a kedze mladi ludia potrebuju niekde byvat a vsetko chcu hned, tak trend bude rovnaky dokial nepride nejaka poriana rana do ekonomiky, alebo zakazu hypoteky :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@rapidek Neviem či to je len dnes že mladý chcú všetko hneď otec začal stavať 1985 a keď mal 24 rokov už býval vo vlastnom dome. Podľa mňa treba sledovať čo robí európska centrálna banka, tá teraz drží úroky hypoték na strašne malých číslach ale keď to prestane robiť a úroky sa vráti na bežné hodnoty okolo 5-6 percent, potom sa podľa mňa pohne aj trh z nehnuteľnosťami, hypotéku už potom nedostane hocikto lebo splátky budú vyššie a keď ľuďom skončia fixácie a nabehnú na takéto úroky tiež nebudú všetci vládať splácať čo si nabrali a alebo budú predávať alebo to zoberie banka a keďže už nebude toľko kupujúcich budú tomu musieť aj prispôsobiť ceny.
Odpovedať
@martosko to s tými úrokovými sadzbami nie je vôbec také jednoduché. Nikdy v modernej histórií neboli úroky tak nízko bez absencie krízy a tak dlho. Nikto nevie ani ECB kedy a za akýchokoľností sa budú dvíhať úroky. Všetci sú si vedomí toho že to výrazne spomalí ekonomiku. Nielen pre realitný trh ale aj pre financovanie firiem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?