Dom 35m2 do 10 000€

Zdravim, byvame s frajerkou v podnajme uz 3 roky no chceli by sme si na rozbeh postavit svojpomicne maly dom u rodicov na pozemku,ziadne zlozite napady ani vybavenie nam nieje treba,chceme to len docanse na par rokov kym vymyslime kde a ako stavat uz dom okolo 100m2. Myslite ze sa to da zvladnut do 10 000€? Rozmyslal som nad drevenou konstrukciou s tramou a osb dosiek, medzi to izolaciu a z vnutra sadrokaeton,strecha sedlova plech. Zatial len zistujem popredu ci je to vobec mozne? Dakujem vsetkym za odpovede
Odpovedať
všetko sa dá, ale je to zbytočná investícia a námaha. Ešte čosi pošetrite a už teraz hľadaj vhodný pozemok, Určite na pár rokov by som nestaval búdu u budúcich svokrovcov.
Odpovedať
Projekt a všetky potrebné veci na stavebné povolenie mas tak 2000 a už máš len 8, za to nepostavíš nič obývateľné! Zbytocny medzikrok, nastahuj sa svokrovcom do baraku a odtial chodievaj robit na normalny barak.
Odpovedať
Profilova fotka
Za tie prachy ledva garaz postavis.
Odpovedať
To je blbost. Za tie peniaze si pristav na pozemok holandsky dom a mas bez vacsich starosti. Radsej setri alebo stavaj normalny dom a nie prechodne kacarky.
Odpovedať
Profilova fotka
@123lubos kreslil som niečo podobné , pozrite si album romciiik, je to 70 m2 , nadpriemerne vybavený dom, cena sa približuje Vašim možnostiam. Ale je to skutočná svojpomoc a neskutočná pedantnosť. Na záhradný dom sa nevzťahujú rovnaké pravidlá ako na RD, projekt treba, EC nie, prípojky od svokrovcov.
Odpovedať
Profilova fotka
@123lubos ja plánujem stavať chatku 15 m2 a tam pochybujem že sa zmestím pod 10-tisíc, samozrejme len za materiál, spraviť viem všetko sám. Čiže v tvojom prípade pochybujem podľa toho čo všetko si vieš spraviť sám ale rátal by som od 15 vyššie.
Odpovedať
@123lubos myslim ze Ti tu dobre radia je to zbytocne ak peniazkov nie je navyse. Radsej tych 10 litrov investuj do trvaleho byvania aj ked o par rockov neskor alebo docasne nejaky podnajom alebo neviem . Ale toto su zbytocne vyhodene peniaze...
Odpovedať
Profilova fotka
@123lubos a ešte jeden, ten stál 16 tis. € , 100m2, žiaľ je to už 10 rokov, neviem nájsť konečnú podobu, musel by som požiadať investora o poslanie.
Odpovedať
@123lubos podľa mňa by sa to dalo. za predpokladu, že tých 10k už máš našetrených a neplánuješ ich šetriť popri stavaní. totiž možno to bude stáť mierne viac ako 10k, ale to sa väčšinou dá postupne vycucnúť z rodinného rozpočtu. takisto za predpokladu, že máš komplet zariadenie (čo do 35 štvorcov nie je nič strašné). a samozrejmosťou je všetko robiť vlastnými rukami a vlastným už kúpeným náradím. aby si nezistil, že tisícka pôjde iba na všakovaké náradie. vodu+odpad a elektrinu by si mal mať v malíčku, lebo stovečky by len tak utekali. a hlavne potrebuješ schopnosť rozmýšľať, plánovať, hľadať smart riešenia. podľa mňa by to šlo. len závisí na tebe, čo všetko spĺňaš z podmienok. napríklad ja by som si na to trúfal. dokonca mám v hlave veľmi podrobný plán, ako na to... to vieš, človek sníva...
Odpovedať
@123lubos "normalne" postavena garaz vyjde cez 15000. Ja by som do toho siel len v takom poradi, ze ako celok planujes dom s garazou. Postavis najprv tu garaz a v nej byvas a neskor postavis hlavnu stavbu. Akurat ze ja by som to urcite nesaval u svokrovcov....
Odpovedať
@123lubos Daj prepisat cast pozemku so samostatnou pristupovou cestou a ked budeš bývat urodičov a stavat uvidiš kolko ta to bude stát.Pri skromnosti do 20000.
Odpovedať
Dakujem vsetkym za odpovede, je to zlozite, ale v skratke, nechceme byvat u nasich v izbe kedze uz 3 roky sme samostatny a vratit sa teraz k rodicom sa nam uz nechce, no rozmyslali sme tak, ze ak na 3 roky by sme si dokazali za taku cenu postavili ten 35m2, tak radsej splacat 3 roky po 3kila mesacne na svoje ako platit 6kil na najom ako doteraz. Este je moznost na velmi dobrom pozemku v centre maleho mesta u nas, len tam by sme museli uz nieco vacsie a tym padom aj drahsie,par rokov tam byvat, splatit to a postavit nieco viac mimo mesta uz potom na furt.A tento v meste dat potom do prenajmu.Len na ten v meste by bolo treba ovela viac penazi a do velkych dlhov sa nam zatial velmi nechce. Ale ak vravite ze je to za tu cenu nemozne, budeme to muset asi dako prehodnotit a vyspekulovat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@123lubos keď prelustrujes internety zistíš ze podobných nízkorozpočtových stavieb stojí už veľa. Obzvlášť ak by si sa chcel vybrať prírodnou a ekologickou cestou našiel by si toho naozaj veľa. Samozrejme všetko svojpomocne, pri takej sume s platenymi majstrami neráta. Chce to ale komplet zmeniť svoje zmýšľanie a naučiť sa veci vnímať inak. Veľa študovať a nebáť sa nemožného. Ak si túto myšlienku tak rýchlo zavrhol len vďaka pár komentárom nieje to cesta pre teba.
Odpovedať
https://urobsisam.zoznam.sk/dom/stave... Keď budeš mat niečo podobné bez poschodia a niektorých veci (napr. Rekuperacia, tepelné čerpadlo, lacnejšie okná, dvere, podlahy atď) tak sa do tých + - 10 000 - 15 000 eur zmestis. Keď si vezmeš koľko stojí blbá garsónka v kralikarni bez balkóna (a potom vysoké panelákove mesačne platby) tak sto krát radšej investovať do vlastného minidomu Ak mas maly pozemok v meste a vieš to neskôr prenajať, predať šla by som do toho, bola by to vratna investícia. No u rodičov na dvore s tým už nič nespravis, na to treba myslieť.
Odpovedať
@123lubos https://style.hnonline.sk/byvanie/104... nieco na inspiraciu ale v menšom prevedeni.
Odpovedať
Určite som to nezavrhol, pišem ze len to budeme musiet nejako lepšie vyšpekulovať. Čo som len tak trochu pozeral tu na fore, tak som videl napr poschodovy dom 8x8 za 40 000€,tak si myslim že keby sa človek vynajde a vyjedna ceny atd tak by sa dalo postavit menši dom aj lacnejšie. Mám znamych čo by vedeli porobit rozvody zadarmo,len za material by sme platili atd. Budeme musiet ísť asi do toho v meste, len vravim ze tam to bude musiet byt minimalne aspon 50-60m2 a za to uz aj zaplatime. Lebo zase neviem kto by šiel do podnajmu do domku 35m2, je to sice ako garzonka s vlastnym dvorom a zahradou, ale predsa len by sa to prenajalo skor a za lepšie peniaze keby to malo aspon tych 50m2.
Odpovedať
https://www.youtube.com/watch?v=eDETR... Myslel som niečo podobne, ale na zakladoch.
Odpovedať
@123lubos spravne chapem, ze nemas ani tych 10 tisic na to co planujes?
Odpovedať
Spravne chapes, ale nejdeme stavat hned teraz,tak minimalne polovicu vieme dovtedy nasporit a nieco uz mame. Plus uz mame postel s madracom,skrine,stol,stolicky,pracku,kachle. Takze na vybavenie nam netreba zas az tak vela.
Odpovedať
@123lubos no neviem...pokial to je takto, nestavala by som. Radsej chvilu este posetrite,alebo rovno zobrate aspon 30-40 tisic a postavile nieco normalne, na pozemku ktory chcete, nie u svokrovcov na dvore. Kludne aj mensi domcek s moznostou dobuducna pristavit. Toto nad cim rozmyslas mi pride zbytocne
Odpovedať
@123lubos :-D
Odpovedať
@123lubos vsetko sa da ak si vies spravit absolutne vsetko sam. Alebo nas kamaratov ktory ti pridu za stravu pomoct. Nakresli si domcek aky chces. Potom si zapni notebook a excel a zacni pocitat kolko ta bude stat material. Vsetke ceny materialu si najdes na nete. Ak to nezvladnes tak sa do tohoto projektu ani nepustaj .... Ak to zvladnes na konci tabulky mas orientacnu cenu stavby .... Plus by som siel cestou rastuceho domu ... Cize postavis na zaciatok nieco male a postupne podla potreby pristavas ...
Odpovedať
@123lubos Je to chujovina . Z tých peňazí urobíš jednu holú izbu. Plus nejakú elektriku a koniec. Vonku latrína ? Voda ? Chodte do zahraničia radšej a niečo zarobte pritom čítajte čo najviac o stavbách a modrú strechu... každý kto postavil dom hovorí že druhý krát by robil veľa vecí ináč....
Odpovedať
Profilova fotka
nesilil by som to zbytocne, radsej si este doprajte cas, to, co byvate v podnajme ste mohli napriklad nejaky byt uz mat a platit hypo a popri tom premyslat nad pozemkom a stavbou domu napriklad, toto neni podla mna dobra cesta, je to zbytocny vydavok a je to viac menej skor z nudze cnost :/
Odpovedať
@123lubos len aby si bol realne v obraze, vsetko je stale drahsie ako si clovek mysli a mozes robit cokolvek. Viem co pisem staval som si dom a nahanal aj material vsetci dostanu za matros co chcu aj ked ti nieco spustia. Za taketo peniazky stavat dom... Neviem si to ani len predstavit. A ten priestor 35m²....
Odpovedať
https://drevodom.sk/produkt/petra/, alebo niečo podobné, viac zatepliť
Odpovedať
@123lubos existuje nieco take ako modulove drevodomy http://prntscr.com/qgumi5 Maju tam modul 4x9.3m. Ten modul pride na aute a osadí sa na pripravené základy. Moduly sa daju nadpajat, cize rozsirovat do buducnosti. Inymi slovami to co si polozis u svokrovcov na zahrade, mozes o 5 rokov zobrat a previezt niekam inam kde na to nadpojis dalsie moduly a mas neskor plnohodnotny dom.
Odpovedať
@minonkysk Treba na to stavebne povolenie?
Odpovedať
@jan45 pred 10-timi rokmi bola priemerná mzda 745€, dnes je to niečo okolo 1060€ (+42,28%)...
Odpovedať
@milanpetruska na každú stavbu nad 25m2 treba stavebné povolenie
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?