Poschodový RD s garážou a izbou na prízemí do 120.000€

Profilova fotka
Prosím poraďte resp. inšpirujte ma, hľadám poschodový dom s garážou, ktorý by mal malú izbu a kúpeľňu aj na prízemí a výstavba na kľúč by bola do 120 tis. Pozemok máme 17,5m x 26m a bohužiaľ, príjazdová cesta je od severu a tak aj vchod pravdepodobne bude. Našla som niečo takéto http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro... Budem vďačná za všetky prínosné postrehy a nápady.
Odpovedať
Nechcem ti brať sny, no, ak by mi niekto tamto resp iných 210m2 postavil na kľúč za 120 tiis a podarilo by sa mi to nejakým zázrakom aj skolaudovať, predal by som v deň kolaudácie za 130, lebo sám by som sa v tom bál bývať. Netvrdím, že sa nedá, ale tvrdá svojpomoc a potom by možno neutrpela kvalita a stavebné materiály.
Odpovedať
Profilova fotka
@pripad001 neberies mi sny, vsak aj ja som realista.Pri projekte je cena 106 tis a uz mam 2 ponuky od firiem na 109tis a na 124tis, takze realne by to bolo +/- ale pri tomto projekte sa mi zda mala kuchyna.Cize urcite dokaze niekto poradit lacny poschodovy s garazou, ved predpokladam ze niekto taky staval a tiez nemal 200tis na stavbu.Ale diky za nazor, dam pozor aby to nesfusovali
Odpovedať
@tina44 No ono je "dom" a "dom", takže sa zrejme dá postaviť aj za 120 tisíc, dôležité je aké materiály budú použité, aké okná chcete, (plast, drevo,hliník) aké podlahy, akú izoláciu, akú strešnú krytinu, aký stavebný materiál, akých xy vecí, ktoré vedia stavbu RD predražiť - ale aj skvalitniť. Štandard je podľa mňa možné postaviť - ten dom síce nie je môj šálok kávy, ale vstup zo S- je podľa mňa ideálny, nakoľko obývačku aj kuchyňu tým pádom máte na J - čo je super. Treba len hľadať a hľadať, projektov je na nete tak na mesiac prezerania, aj keď ja by som išiel určite do individuálneho projektu a oslovil by som nejakého dobrého architekta a projektanta - vedia dosť ušetriť financií a majú lepšie nápady ako katalógové domy.
Odpovedať
@tina44 všimni si okná na severe veľa ,opačná strana juh okien málo.
Odpovedať
Profilova fotka
;-(
Odpovedať
Profilova fotka
@tina44 my máme :-D a pozemok je široký 12,5 m
Odpovedať
@tina44 mame taky domcek,teda izba kupelna na prizemi, akurát ta garaž ale zas mame pribudovanu kotolnu 3x5 takže ale ak by ste sa pohrali s projektom dalo by sa to, a stvaiame svojpomocne a bez nabytku nas cely domcek vyjde do 50000e,takže si myslim že sa zmestite, stavali sme podla mna z kvalitných materialov, komplet beton je priamo z betonarky, tvarnice su porobeton, strecha palena skridla roben, pozri moj album
Odpovedať
Profilova fotka
@luk25 dakujem, pekny dom
Odpovedať
@tina44 realne to je,treba len hladat.ludia su lenivi hladat lepsie ceny.mas xy stavebnych firiem a brutalne rozdiely cien,takze treba mat fakt cas a len hladat.najidealnejsie najst dobru stavebnu firmu,ktora ma dobre zmluvy
Odpovedať
mrkni nas...
Odpovedať
Profilova fotka
@tanape kuknem
Odpovedať
Profilova fotka
@hoblinka13 mas uplnu pravdu, uz teraz je v ponuke rozdiel 60tis a to je dost
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tina44 my staviame neco podobne domu Frantisek 14 od Ekonomicke stavby.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivantausk pozriem na Frantiska, vdaka za tip
Odpovedať
Profilova fotka
@tina44 Čo sa týka tých rozpočtov nik ti neurobí presný rozpočet kým nemá aspoň projekt na stavebné povolenie alebo výkaz výmer, aj preto sú v tých ponukách také rozdiely sú to len približné odhady podľa plochy domu a môžu sa dosť líšiť od konečnej ponuky.
Odpovedať
@tina44 kde chcete stavať ? akym sposobom hladas stavebne firmy ?odporucania?
Odpovedať
Profilova fotka
@tina44 kuk v albume, poschodový, 120 m2, izba naspodu, mame pozemok 16x30, vchod zo severu, celý nam stavia firma, cenu pošlem do ip.
Odpovedať
podla mna sa da, zaklad je rozumna komunikacia a standard
Odpovedať
Profilova fotka
@tinara23 @maya170 dakujem za pomoc. Zatial riesime projekt, vyber firmy pride na rad ked budeme mat vykaz vymer, podla ceny, kvality materialu a odporucani.Stavat chceme buduci rok v MA
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?