Bungalov Eko 120

Zobraz úvodný príspevok
stavia ho niekto? alebo len plánuje? http://www.projektydomov.com/projekty... začíname.....a orientácia pozemku je na JV a SZ...tak nevieme či to je ok...a najlepšie by boli nejaké skúsenosti...prípadne či robil niekto upravy...pozemok už máme...teraz sme v strese...ako najlepšie tento projekt vylepšiť...prípadne..nejaké reálne náklady od niekoho z vás...nám sa veľmi páči.....ďakujeme krásne...za príspevky
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslaf tak to ste snáď prvý, čo sa sťahoval za rok... veľká gratulácia, šikulové ;-)
Odpovedať
@dany30 Ďakujem za ponuku a určite mám záujem. Neviem kedy začínate a v ktorej lokalite bude stavba realizovaná. Ak to bude z pohľadu vzdialenosti možné, tak vašu ponuku prijímam.
Odpovedať
@nell201 skus projekt domu celesta,
Odpovedať
@dany30 zle som zadal rozmery okiem...vpredu 150x120 a vzadu 150x150....pardon
Odpovedať
Dobrý deň. Páči sa mi ako máte vyriešenú strechu, u vášho domu je strop na terase v úrovni s podbitím strechy, nepoznám presnú terminológiu. Nemáte väzníkový krov, ale klasický krov. Bolo by možné poslať fotografiu krovu, prípadne fotografiu projektu krovu?
Odpovedať
Profilova fotka
@malin321 neviem koho ste sa pytali. ;-) my budeme mat vazníkovu
Odpovedať
Profilova fotka
Strecháči, čo už bývate, nie je v eko120 počuť hluk kotla, keď technická miestnosť je za krbovou stenou v obývačke? (pýta sa manžel) ;-)
Odpovedať
ahojte,veľa som tu čítala o tom za koľko cca sa dá postaviť domček eko120.....je mi jasne,že to ide od cien materiálu,alebo či je stavaný svojpomocne,alebo ho robí firma......hľadám niekoho kto ho robil svojpomocne,ale že od základu.....žiadne firmy na strechu,ani partie murárov,ani partia čo urobila to,alebo ono.....my by sme to robili všetko samy,mame veľa šikovných chlapcov v rodine (murár,elektrikár,vodár,tesár atď) preto ma zaujímaju len náklady za material,taka stredna trieda,nič extra drahe ale ani najlacnejšie šmejdy,taky stred hladám ;-)
Odpovedať
@radoslaf prosim vas v akej vyske mate okna? Myslim od podlahy az po vrch. My mame okna vzadu 150x120 ale su do vysky len 2m 😒 Myslim ze nas majter urobil chybu a dal nizsie preklady a teraz ked uz su osadene okna tak stresujem ze to bude priliz nizko 😒
Odpovedať
@ninka25 My mame parapetnu dosku vo vyske 90cm a potom okna 150x150, takze ich mame do vysky 240cm. Tvojich 200cm je dost malo. "Majster" nestaval podla projektu? Ved ten ho nemoze pustit.
Odpovedať
@danculd no ja neviem co robil zjavne sa nedrzal projektu a toto sme si akosi neodsledovali 😳 Boze asi ma porazi!!! Mat o 40cm nizsie okna!? To co s tym teraz😡
Odpovedať
@ninka25 Fotka by pomohla, mozno je nejake riesenie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ninka25 horna hrana okna je 232 cm od finalnej podlahy....
Odpovedať
@radoslaf diky
Odpovedať
@danculd fotku nemam musim odfotit ale vidim len dve riesenia vybrat okno a vyrezat vacsi otvor do prekladu alebo sa s tym zmierit a nejako to zamaskovat co asi budeme musiet no ale ten majster si to vyzerie on robil len zaklad a mury zvysok si robime sami a teraz lutujeme mali sme si robit uplne vsetko sami
Odpovedať
@ninka25 Prave to som chcel vidiet co je nad prekladmi. Lebo je mozne, ze ich tam budete musiet nechat. A uz mate urobeny veniec?
Odpovedať
@danculd no my mame uz strechu hotovu :) nad prekladmi je este jedna rada tehal ytongu ale my okna uz tam mame vsadene takze uz je dost neskoro riesit proste mame nizke male okna... snazim sa to momentalne predychat
Odpovedať
@ninka25 To vam ako mohlo uniknut, ze ste na to prisli az teraz? Ja som lietal po stavbe kazdy den s metrom a vodovahou a kontroloval az mi to bolo blbe.
Odpovedať
@danculd no sme blbi a verili sme nasmu majstrovi a ono to na pohlad vobec nevyzera nejako divne... Vobec nas nenapadlo merat okna to sme brali ako samozrejme ze to bude ok. Praveze vyzerali fakt velke no proste sme to posrali 😕
Odpovedať
Ahojte strecháči , som tu prvý krát a tak len okukujem tému Eko 120 =-) . My začíname asi tento týžden s výkopom. Ak teda dovolí počko. Od zajtra to síce nevyzerá úplne ideálne ale tak uvidíme. Rada by som sa podelila s vami o typy,triky a skúsenosti zo stavby tohto ,,oblúbeneho projektu.
Odpovedať
Cawte, chcem si dat preratat kolko by vysiel klasicky krov oproti vaznikovemu (vraj to vychadza lacnejsie) Strechari ktorym to davam nacenovat tvrdia, ze vzdialenost v obyvacke medzi bocnou a stredovou stenou je pridlha, ze by sa tam tramy prehybali. Viete mi prosim niekto poslat nejaku dokumentaciu ku klasickemu krovu? Ako Vam to robili? Moj mail dujotimi@gmail.com Dakujem
Odpovedať
Caute, chceli by sme postavit tento dom, je niekde postaveny na zahori, kde by sa dal vidiet? popripade pokukat na interier? dakujem. :-)
Odpovedať
@dujo ahoj, tento dom nie je ideálny na krov, má veľmi nízky sklon. A čo sa týka ceny, už len objem reziva na krov + trámový strop, ktorý tam musíš spraviť, je oveľa väčší ako na vazníky. Čiže aj keď nerátam prácu vyjde drahšie, ešte statik bude chceť zväčšiť sklon čiže preplatíš aj na krytine a pod. lebo väčší sklon väčšia plocha... a nemyslím že statik, by mal problém z rozpätím medzi obvodovou a stredovou stenou.. treba si to dať prerobiť statikovi nie šuflikantom čo to naceňujú.
Odpovedať
@zuzanka638 zdravim, mohli by ste mi do IP posty napisat aka firma vam to za 68 tis. postavi? Vdaka.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte vsetci. chcem sa postupne pridat do diskusie lebo planujeme s manzelkou takisto tento rok stavat EKO120. V podstate ani neviem co sa mam pytat :)) Do vsetkeho este len postupne vchadzam...prve co nas s manzelkou napadlo, ze by bolo super vidiet domcek realne...V okoli SA a GA keby niekto staval alebo mal EKO120 postaveny a vedel by nas na chvilku pustit a pozriet sa na neho, tak by to bolo super... z diskusie a foto ma trosku prekvapilo, ze vela z vas menia sklon strechy...je to naozaj potrebne? Alebo to menite len z dovodu, ze si chcete urobit odkladaci priestor (pôjd). Takisto ma trosku zarazili okna z prednej strany domu, nejako na projekte som si nevsimol ze su take male... My sme zatial rozhodnuty ist presne podla katalógového projektu, tak uvidíme co nas postupne v debate s projektantom napadne :)
Odpovedať
Profilova fotka
@juraj82 Ahoj Juraj, smiem vediet ze ci ste sa uz pohli so stavbou? a ako vam to cele ide? :) Mohol by si mi prosim ta poslat vykaz stavby? Neviem aky material pouzijes...ja chcem Phoroterm bruseny 30 , 15 izolacia nobasil a stresna krytina bramac (vykaz chcem len kvôli hrubej cenovej orientacii) A ak smiem vediet kde stavate alebo budete stavat ? diki
Odpovedať
@robo14 Ahoj. My stále nestaviame. Trochu sme sa na niečom zabrzdili. Ten výkaz ti pošlem, ale potrebujem tvoju mailovku. My sme boli pozvaní od zuzanakov, ale totál sa nám dokafrali plány a nič z toho nebolo. Ani som jej nedal vedieť, za čo sa Ti zuzankov verejne ospravedlňujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@juraj82 Uhaaa :(( tak to je mi luto ze sa vam to takto "otocilo"...dufam ze nic vazne a ze budete vediet neskor vo svojom sne pokracovat ;-) moja adresa robert.matis14@gmail.com
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzanakov Ahoh Zuzka. Skontaktoval som sa s Juraj82 , od ktoreho som chcel vediet blizsie info k domceku ktory sa rozhodli stavat. Ale vysvitlo ze nieco sa im skomplikovalo a nakoniec nestavaju...medzi tym spomenul ze bol u vas na navsteve. Cize vy tiez ste si postavili domcek EKO120, ak ano tak som trosku zvedavy ci ste si nieco menili v nom a ci odporucate skrz to cim si si alebo cim ste si s partnerom presli zmenit alebo dat si na to pozor... mas zhruba cenovu kalkulaciu kolko vas co vyslo? ako ste riesili krb resp. rekuperaciu, resp. iny potrebny doplnkovy eko nadstandard alebo ako by som to nazval :) Hned som ti zacal tykat, tak sa dopredu ospravdlnujem ak to nahodou bolo nevhodne :)
Odpovedať
Podľa pôvodného projektu by som si dal určite pozor na vylez na strechu a strechy samotnej. Väzníkový krov a 16% sklon = veľmi zlé riešenie pre potreby odkladania sezónnych vecí. Takmer nevyužiteľný priestor. (možno tak 30m2 pre spidermana ) Zväčšenie technickej miestnosti na úkor chodby a špajzy. Komín je riešený dobre , len nevýhoda sú viditeľne revízna dvierka v obývačke. (dajú sa ale zamaskovať). Veľké okno v obývačke určite skrátiť a ak je možnosť € tak HS portal. Terasa nech je zaliata za úroveň stĺpa a min. 3.5m od domu aby bola v pohode využiteľná. Ak je možnosť hrubšej skladby stien medzi kúpeľnou a spálňou.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?