Bungalov Eko 120

Zobraz úvodný príspevok
stavia ho niekto? alebo len plánuje? http://www.projektydomov.com/projekty... začíname.....a orientácia pozemku je na JV a SZ...tak nevieme či to je ok...a najlepšie by boli nejaké skúsenosti...prípadne či robil niekto upravy...pozemok už máme...teraz sme v strese...ako najlepšie tento projekt vylepšiť...prípadne..nejaké reálne náklady od niekoho z vás...nám sa veľmi páči.....ďakujeme krásne...za príspevky
Odpovedať
Nasiel som tento link na vedlajsie konverzaci na MS par foto - realizacia eko 120 snad pomoze :-) http://www.djsarchitecture.sk/Realiza...
Odpovedať
Dobry den, my uz mame PD a prave vybavujeme stavebne povolenie. Stavat ho budeme v Miloslavove v Alzbetinom dvore. Nema niekto tento dom postaveny niekde v okoli, ze by sme sa mohli dojst pozriet nan z vonku pripadne pokecat na 15minut o stavbe ako to prebiehalo a naco si dat pozor.
Odpovedať
Profilova fotka
Aktualne staviame mierne pozmeneny EKO 120, foto mam v albume, ak sa chcete inspirovat :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
Ahoj ja som začal stavať Eko 120. 23.04.2015 a tú sú moje výdavky zatiaľ tam nie je 55,5 m3 za betón a pumpu inak podrobne tam zapisujem vśetko a základová platňa je hotová idem murovať kolok prepis 20,00 € ks kolok kataster 130,00 € ks záloha projekt 600 ks zameranie domu 100 ks sprej +šnúrky 10 ks klince a plachta 20 ks Geomatrák 180 ks kolky zmluva vodárne 6 ks Kolky PPF+vyňatie+SP 300 ks Projekt záloha č.2 400 ks Poplatok za vynatie pody 80 ks Vodomerná šachta 174 ks Štrk 4-8 fr 2tony 32 ks Vodomer+práca +hadica 115 ks Cement 4,45 ks doplatok projekt 200 ks zamok vysiaci 10 ks bager pásy 150 ks náradie lopata atd 63 ks DT+Železo+pásy na hromozvod+Kari 582 ks PVC rúra koleno+hadica 1col 42 ks Kameň 120 ks Doprava DT+Kari 45 ks Práca Doska -zalievanie pásov 230 ks DT 40 -25ks 25 ks Štrk fr 0-4 2t 40 ks PVC rúry doska 139 ks Práca Doska -zalievanie DT 450 ks husie krky 28 ks KMB Profiblok 30 R+ peklady 2563,48 ks XPS 30m2 10cm+železo 6mm-66bm 285,7 ks doprava xps+zelezo 15 ks Pur pena 8,4 ks Kari siete 5-6ks a V60 S35 102 ks Doprava +Kari 10 ks Práca fero 70 ks SPOLU 7 350,03 €
Odpovedať
Ahojte. my staviame tento dom na kľúč v Rakúsku. Je to trochu drahšie, pretože len prípojky na vodu a elektrinu stoja 6.000 eur. Základovú dosku máme z penového skla, drátkobetón C25/30, suma 16.800 eur. Rozpočet máme na 125 tis. eur, ale bude to viac, pretože zariadenie - sanita, batérie, obklady budú drahšie ako je v rozpočte. My sme si zvolili variant montovaného domu, takže budúci mesiac by sme sa už mali sťahovať :-) Máme podlahové kúrenie, kúrenie tepelným čerpadlom vzdich-voda a taktiež sme urobili zopár malých úprav. V detských izbách sme francúzske okná nahradili normálnymi, bez dverí, WC pri vstupe sme zrušili a urobili odkladaciu miestnosť, resp. šatník na zimné veci, Kúpeľňu sme určite chceli zo spálne, viem aké je to nepríjemné, ak máme návštevu (aj rodina) a večer beháme v pyžamách a stretávame sa po dome. Krb sme tiež prehodili na náprotivnú stranu. Jediný problém, ktorý sme nedoriešili a mrzí ma to, je kuchyňa, ktorá je dosť malá. Jednu veľkú skriňu máme zabudovanú chladničku, druhá je chladnička a v tretej je mikrovlnka, elektrická rúra a teplovzdušná rúra. Je to tam dosť napratané, keďže je to na stene, kde sú dvere do špajze... Ak by sme to dali na stranu oproti, nebudem zase mať pracovný priestor. Dajte si pozor aj dres, ak ho máte pod oknom ako ja, museli sme zdvihnúť okna, aj tak je dres na úrovni okna... Keďže je tam vovodovná batéria, okno sa dá otvoriť len ako vetračka. Alebo treba použiť zasúvaciu vodovodnú batériu. Preto je dobre sa ísť vždy radšej pozrieť osobne na domček ako vyzerá v skutočnosti... Napriek tomu je krásny a už sa tešíme, ako sa tam s manželom zabývame.
Odpovedať
zaujmava prezentacia tohto domceka, okrem videa a novych obrazkov interieru s realnym osvetlenim zvonka si mozete stiahnut aj subor a pobehat si v nom ako v hre :) fakt funny, a sa mi zda ze je tam zapracovanych par zaujmavych novych vychytavok :) http://www.djsarchitecture.sk/o120-3d...
Odpovedať
Ahojte. Dlho ste sa neozvali stavitelia. Prosím píšte koľko sa zmestí. Tiež chceme stavať e120. Mohli by sme k niekomu na takú malú slušnú návštevu, trošku si to prezrieť.? Kvalitné vínko a dobrá čokoláda je samozrejmosť :) . Ideálne okolie Senca, ale aj Ba či Tt.
Odpovedať
@juraj82 Nie je problém, ale nie je ešte dokončený. Komplet by mal byť v auguste. A je to asi 50-60 km od Senca.
Odpovedať
Ak to niekomu pomoze...staviame zrkadlovo otoceny...pridane okno do obyvacky/kuchyne...zmena strechy z vaznikovej (16% sklon) na klasicky krov- valbovy (25% sklon)....inak podla projektu...zatial sme v stadiu zakladovej dosky...dvaja nezavisli odbornici stav.dozoru sa zhodli ze pod komin treba spravit vystuz (jama-beton)..nie je to v projekte
Odpovedať
@sayako Super, tešíme sa. Len musíme ešte drobcom urobiť pasy, ak pôjdeme na návštevu k susedom :) V akom stave je váš dom sayako?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@juraj82 Tento týždeň dávajú podlahové kúrenie a robia potery, budúci týždeň idú špárovať sadrokartón a maľovať. Potom už pôjdu obklady a podlaha... 20.7. prídu urobiť krb. To je v krátkosti asi všetko.
Odpovedať
Inak na fotoblogu mám pár fotiek, ak by si chcel vidieť, napíš....
Odpovedať
Prosím vás nemá niekto tento domček postavený v okolí NR, PN, TO a je ochotný nám ho ukázať? Plánujeme ho stavať avšak vo verzii CITY ale ešte predtým by sme ho chceli vidieť. Ďakujem
Odpovedať
Koľko by mohol stáť vo fáze holodom s tým, že sú porobené aj obklady, dlažba, komlpet maľovky, podlahové s kotlom, bez sanity a kuchynskej linky. 70 tisíc cez firmy, či živnostníkov je asi málo.?
Odpovedať
Cawte, chcem sa spytat ako mate v tomto dome riesene kurenie? Ja mam na pozemku len elektricku pripojku. V projekte sa pise o elektrickom kotly + krb ale znamy ma presviedcaju, ze vykurovanie a ohrev vody elektrikou bude nakladny. Ako to riesite vy? Dakujem za odpoved.
Odpovedať
@dujo ahoj...my tiez uvazujeme o tomto dome a rozmyslame nad ustrednym kurenim na drevo.
Odpovedať
@viva84 my uvazujeme o teplovodnom podlahovom kureni. Na ohrev vody by sluzil elektricky kotol + solarne panely + chceme krbovu vlozku, ktora by dokazala zohrievat aj vodu, takze v zime by sa dalo kurit a zohrievat vodu krbom. Vcera sme boli u projektanta, ktory nam bude robit projekt na mieru a ma dat sposob vykurovania posudit kurenarovi, aby to bolo optimalne. Ked budem mat nejake info dam vediet.
Odpovedať
@juraj82 Ahoj, plánujeme stavať mierne pozmenený EKO 120 CITY... Dali sme si spraviť orientačnú (keďže ešte nemáme riadny projekt) cenovú ponuku na ,,holodom´´ - bez obkladov, dlažby, sanity a kuchynskej linky, kúrenia. Zatiaľ nám orientačne nacenili na cca 50 000 €.
Odpovedať
@juraj82 ahoj odporucam oslovit majitela stranky www.domzamilion.com (Tomaša) a poziadat ho vykaz vymer k projektu EKO 120 a urobit si dopyt po vlastnej linii..oslov par stavebnych firiem v tvojom okoli a uvidis aka je realna cena domu, ci uz na kluc, holodom alebo hruba stavba.. Je to najidealnejsie riesenie..pretoze ceny su rozne podla krajov..ja stavam EKO 104 plus a bratislavska stavebna firma ho robi na kluc za 101 000 € bez dph a kosicka firma mi ho urobi za 84 000 € bez dph..trochu rozdiel..iny kraj iny mrav..kedze som z KE ta pre mna je to vyhoda..lacnejsia pracovna sila a material..
Odpovedať
@4wowa4 Ahoj. Ďakujem za info. Chcem stavať v Senci, tak uvidím čo mi odpovedia firmy.. Ak pozná niekto prosím do správy..
Odpovedať
@zuzanka638 Ahoj. Kde budete stavať? 50K je super cena, len či je to reálne. Ja dúfam, že hej chcem sa zmestiť do 70K bez zariadenia a všetkých úprav pozemku.. Prajem veľa šťastia.
Odpovedať
@dujo Zabudla som dopisat, ze samozrejme, ze podlahove kurenie...
Odpovedať
@juraj82 Zatiaľ aj my dúfame, že to bude konečná cena..Ideme stavať v okolí NR.
Odpovedať
takze zaklad hotovy za 6500€ tesime sa 😊
Odpovedať
@ninka25 6500 je super, ale to ste asi robili všetko sami, však?
Odpovedať
Čo si myslíte o tejto variante? http://familyhouse.sk/projekty/nox/ Tá cena na kľúč sa mi trochu nezdá..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, nemá niekto postavený eko 120 na Morave alebo západné Sk? Dakujem
Odpovedať
@juraj82 nie mame sikovneho majstra :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?