Bungalov Eko 120

Zobraz úvodný príspevok
stavia ho niekto? alebo len plánuje? http://www.projektydomov.com/projekty... začíname.....a orientácia pozemku je na JV a SZ...tak nevieme či to je ok...a najlepšie by boli nejaké skúsenosti...prípadne či robil niekto upravy...pozemok už máme...teraz sme v strese...ako najlepšie tento projekt vylepšiť...prípadne..nejaké reálne náklady od niekoho z vás...nám sa veľmi páči.....ďakujeme krásne...za príspevky
Odpovedať
Profilova fotka
@cristiano19 Vďaka za také zaujímavé zhrnutie vylepšovakov alebo takých výkričníkov. Čo sa týka strechy, tak hneď ma napadlo že si dam na ten sklon pozor. Strechu by som mal riešiť cez rodinu, takže hádam mi bude čo najlepšie odporúčane ako si to mam vyhotoviť. Úprimne, nejako som neriešil pôjd, resp. odkladací priestor pod strechou. Budem mat dosť veľký pozemok na ktorom si asi poriešim nejaký záhradný domček kde budem všetok "bordel" odkladať. Technická miestnosť sa mi zdala pravé že taká akurát, okrem pracky a kotla nad ktorým bude zásobník teplej vody nebudem tam mat nič ( hoci som zvažoval, že tam dám WC, ktoré je na druhej strane a o to zväčším priestor kúpeľne, ale to už by bolo naozaj asi natesno :)) ). Presvetlenie obývačky veľkou sklenenou francúzskou stenou sa mi práve že veľmi páči, ale čítal som tu už zopár názorov a skúsenosti že veľké sklenené dvere môžu byt časom problém...uvidíme ako sa rozhodneme, ale asi to riskneme a pôjdeme do toho rozmeru :)). Hmm, zaujímavá myšlienka dať hrubšiu stenu medzi kúpeľňu a spálňu, kvitujem a chápem dôvody :) Čo sa týka terasy tak ju budem asi ťahať +/- až po ukončenie strechy, v podstate ako to rieši aj projekt... nech to cele lícuje s chodníkom popri zadným dvom izbám kde s manželkou zvažujeme, že nedáme tam francúzske okna ale klasické, aké ma spálňa.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, píšem sem informáciu, ktorú sme hľadali aj my pri rozhodovaní EKO120, tak snáď niekomu pomôže. Práve sme dokončili základovku a ideme stavať hrubú. Svojpomocne nás základová doska na EKO 120 v rozmeroch 13,5 x 12 vyšla 4 800eur. :-S
Odpovedať
@lukiller Ahoj kde presne budes stavat pridem pozriet my tiez uvazujeme nad tym krasnym domčekom som tiez z valalik
Odpovedať
Ahojte, dnes som pridala foto zo stavby nášho domčeku
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my zaciname o dva tyzdne tiez ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, potrebujeme Váš názor na vazníkovú strechu. Plánujeme firmu na vazníky, ale jedna firma nám ponúka odkladový priestor 10m2 a druhá firma 16m2. Tí, ktorí máte vazníky, viete mi napísať akú veľkosť máte vy?
Odpovedať
@dany30 Ahoj ,dnes som bola pozrieť náš domček a už máme strechu skoro hotovú. Máme väznikový krov ,sklon strechy je 16 stupňov a odkladaci priestor je asi 16až 18 m2.Hádam ti to pomôže. Majstri dnes začali stavať vnútorné priečky zo silky.. Neskôr pridám foto.
Odpovedať
@juraj82 ahoj Juraj,prosim Ta mohol by si aj mne poslať ten výkaz výmer na eko 120? Budem veľmi vďačná :-) máme murara,ktory predáva pozemok + stavia a chcem aby nám ho nacenil,moc by nám to pomohlo. Dakujem :-) a.majercikova712@gmail.com
Odpovedať
Ahojte, i my sme sa pustili do stavy RD EKO 120. Akurat mame platnu, staviame z Ytongu a oproti povodnemu projektu sme ho zvacsili na celkovych cca 140m2. Dovody boli kvoli samostatnej pracovne zo satnika ( do buducna ako mala decka 10m2) a taktiez kvoli spojenej jedalni s obyvacou izbou. Pre priestranny jedalensky stol pre 6-8 ludi sa nam velkost obyvacej izby nezdala dostacujuca. Uvidime, ked postavime :) Francuzske okno v obyvacke sme zvacsili o 60 cm a v deckych sme ich zmenili za klasicke okna podobne ako ostatni. Taktiez technicku miestnost musime o cosik zvacsit kvoli technologiam, tak bude aspon kam :)
Odpovedať
Caute. my sme si tiez vybrali tento projekt EKO 120 s mensimi upravami a spojenou garazou. cakame na SP a hladame partiu co nam to postavia....Tu vaznikovu strechu mozu urobit aj tesari, alebo len specializovana firma? Dakujem
Odpovedať
@amartin cauko, mozem sa spytat kde staviate?
Odpovedať
Ahoj, staviame v obci Gan, okr. Galanta...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@wasilij99 ahoj, vazniky nam vyrába a montuje firma 18.7. Zbytok kamoš pokrývač. ;-) kde staviate?
Odpovedať
Cawte, je podla Vas ok ked sa prvy rad Ytongov zakladal nie do vapenno - cementovej malty, ale na klasicke ytong lepidlo?
Odpovedať
Profilova fotka
Ludiaaa...dnes sa u nas vytycoval domcek EKO120 na pozemok a stavali lavicky a urcoval nulovy bod ;-) tesiiiime velmi B-) zacina to byt uz aj u nas vazne...
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelab2015 drzim prsty....my stavame od teraz cca tie 2 tyzdne :)
Odpovedať
Profilova fotka
@robo14 dakujeme aj my vam drzime, nech vam to pribuda kazdym dnom. Nas neplanovane zdrzali plynari a to ani plyn nebudeme mat 😥.
Odpovedať
Profilova fotka
@robo14 a fotky nebudu?? To je velka vec uz!
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelab2015 No videl som dovod zdrzania plynarov...tu mrchu :)) a to sa naozaj nesmejem, neznasam take nezmyselne haluze ktore zneprijemnia stavbu domceka :) A to vytycenie je veru ze velka vec...fotecky budu, len este to travim s manzelkou, este sme nestihli dat na to ani poldecko :))
Odpovedať
@wasilij99 vazniky moze robit len firma s certifikatmi, lebo stycnikove dosky na spojoch dreva musia byt zalisovavane pod istym tlakom, takze tesari to nedaju.. ak chces krov od tesarov treba si u nich dat prerobit aj projekt na strechu, ale sikovny tesari spolupracuju zo statikom co im to urobi.. ale pri velkych rozponoch to byva problem hlavne ak je dom stvorcovy ako Eko 120, Pri vaznikoch proste dostane clovek od firmy garanciu a riadnu zaruku ze je to tak ako ma byt :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, z coho budete robit priečky? V projekte mame len 12cm ytong...zda sa nam to malo :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my staviame z tehly, tak aj priecky budu take, ja mam v projekte 15cm ale medzi kupelkou a spalnou dame asi viac, niekde som citala tu na MS, ze to nestaci lebo dost pocut kupelku, tiez tu priecku v obyvacke co oddeluje izbu dame asi hrubsiu... a teraz ma napadlo ci sa vobec priecky robia z tehly?!
Odpovedať
Profilova fotka
@michaelab2015 tiez zvazujeme 15tky ale vsade, ked uz :) tehla je ta cervena? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@dany30 ano :)
Odpovedať
Profilova fotka
Nevie niekto poradit nejakého sikovneho murara v okoli Sale - Galanty ?
Odpovedať
ahojte, je tu niekto kto uz dokoncil dom a bol by ochotny podelit sa ako ho to nakoniec financne vyslo? zaujimala by ma hruba stavba, ake kurenie a kolko stalo, potom dokocovacky... dakujem. mozete kludne aj do spravy.
Odpovedať
Profilova fotka
@fandam Ahoj.. ja akurát sa pustam do zakladov a mam uz to z roznych stran nacenene...zelezo komplet s kari sietami ktore potrebujem ako do základových pasov tak do zakladovej dosky + beton kde mam zaratanu aj cestu a pumpu ma vijde cca 5500e aj s robotou co sa tyka zlozenia klietok (roxor + strmienka). Original do základových pasov mi podla projektu neide, ale mal som odporucene ze nech to tam hodim. Este rozmyslam ze sa mi riesi pasovina a gulatina na bleskozvod, ale to uz by nemala byt velka polozka. Takze komplet sa vojdem urcite do 6 tisíc co sa tyka zaklady a zakladova doska... mam uz nacenene aj tehly s prekladami a lepidlom a stresnu kritinu ale to je uz naozaj individualne. Tam sa daju vybavit rozne akcie... ja pocitam ze ma hruba stavba co sa tyka dom pod strechou bez okien vijde z pracou cca 13-14 tisíc. Stavam viacmenej svojpomocne.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my máme hrubu za sebou svojpomocne + beton Mix s pumpou. Základovka+obvodové steny (Ytong:tehly,vencovky,preklady) + strecha komplet ( vaznikova sklon 25st., krytina Tondach Samba11) Cena= Okna Slovaktual (plastove okna s vnútornými žalúziami +hlinikove vchod.dvere) Cena= 8650eur
Odpovedať
Profilova fotka
@dany30 dopisalo ti pero pri tej cene kompletnej hrubej stavby? :-D 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@robo14 srandicky? :-) cakam nez mi manzel odpise ]-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?