Bungalov Eko 120

Zobraz úvodný príspevok
stavia ho niekto? alebo len plánuje? http://www.projektydomov.com/projekty... začíname.....a orientácia pozemku je na JV a SZ...tak nevieme či to je ok...a najlepšie by boli nejaké skúsenosti...prípadne či robil niekto upravy...pozemok už máme...teraz sme v strese...ako najlepšie tento projekt vylepšiť...prípadne..nejaké reálne náklady od niekoho z vás...nám sa veľmi páči.....ďakujeme krásne...za príspevky
Odpovedať
Profilova fotka
budem tento projekt riesit a urcite by som as ozval..ako ja chcem pripravit taku celkovu dokumentaciu k domu. ale aj foto dokumentaciu proste bude tam vsetko popisane.. pre ostatnych ludi co by chcelii ist do tohto projektu..dalej by som chcel . zalozit uplne nove vlakno plus spravim ktomu aj stranku ale to bude vyslovene len ako taky mini manual
Odpovedať
Dobrý deň, chcem sa opýtať tých, čo ste stavali ci staviate eko120, staviame ho aj my, akurát sme si ho dali spracovať nanovo, keďže sme ho chceli trosku zmenšiť a ináč uložiť izbu so šatníkom. Co ma zaujíma je, ako ste riešili preklad nad dverami na terasu. Preklady sa také veľké nerobia a odporučili nám, že stačí iba salung a hrubé roxory do toho. Co poviete? Ako ste to riešili vy? Ďakujem pekne za skoré odpovede
Odpovedať
Profilova fotka
@savarinka dajte si ten preklad naprojektovat statikom... ano, daval som roxorovu klietku ktora je zaliata v zhutnenom betone...da sa to riesit aj zeleznym prekladom ale plus minus vas to vijde rovnako, ked to musite doniest na kamione, dvihat to zeriavom skrz vahu, atd komplikacie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte Ekáči, tak sa tak trošku pochválim aj ja. My sme sa pustili do stavby v máji presne 8 ho. V tejto chvíli je zaliaty veniec. Nejaké zmeny sme urobili aj my. v prvom rade sme stredovú priečku dali 250ku a slúži aj ako nosná. čiže pod ňou je samozrejme aj základový pás. Budeme mať strechu klasický krov. Samozrejme je to fin navýšenie, ale takto získame úložný priestor v podkroví. Krytina zrejme Bramac Adria. Zväčšili sme terasu hneď pri zalievaní platni o 2 metre. Okná v izbách klasika rovnako tak aj medzi kuchyňou a obývačkou. Pri spálni žiadna toaleta a sprcháč ale komora na sezónne veci. Zrušili sme aj toaletu v chodbe. Zväčšila sa tým pádom kúpelňa a toaletu sme pichli do kotolne kde bude aj tepelné čerpadlo. V chodbe budú aj zasúvacie dvere a to pri prvej priečke kotolne. Na terasu sme nechali pôvodné okno 4,5 metra. Práve sa snažím nájsť vhodného dodávateľa na HS portál a vlastne aj všetky okná. Tu je dilema poriadna. V hre v tejto chvíli INCON .... foto čoskoro. Boli sme pozrieť už tri domčeky lenže každý iné prevedenie ( zväčšený, zrkadlovo otočený, zmenšený ) predstava ešte nie top ale snád sa ešte niekto podujme a ukáže nám domček......A konštatujem, že zatial veľmi dobrý výber projektu.
Odpovedať
Profilova fotka
@esteban21 ahoj, gratulacia k dobrému výberu projektu 😜... ak chces môžeš ísť pozrieť nás, je síce ešte vo výstavbe, tak neviem či ti to pomôže...🤷‍♀️ Apropo okna sme dali geneo Fenestra, HS portál hliník ako aj vchodové dvere... teším sa na tvoje fotky 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@esteban21 Vitaj a nic nepytaj :)) Tak bodovo postupne budem trusku na teba reagovat. Co sa tyka stredovej priecky ktorou si dosiahol skladbu strechy z krovu a tym padom ulozny priestor, tak to som dosiahol aj ja aj ked mam len obvodove mury nostne a vaznikovu strechu...len z pôvodných 21stup.sklonu som dal 26stupnovi, cim som sa vyhol dokonca plnemu debneniu a vytvoril sa mi paradny ulozny priestor cca 5*5m. Nad tym hostovskym wc som rozmyslal rovnako, ale no...chcel by som vidiet ako to vyzera v tech.miestnosti to wc popri kotlu a pracke a neviem comu, jedine ze ste pracku nedal do technickej miestnosti...kupelna je inac aj tak riadne velka aj bez zvacsenia...vysuvaky medzi zadverim a obývacou castou davam aj ja... jedinu upravu som robil ze som zvacsil spajz o 10cm smerom do chodby...velmi spravne rozhodnutie, nelutujem. Co sa tyka okien som si dal poradit prave od Michaelab2015 a nelutujem, Fenestra ma nesklamala, citim zatial velku kvalitu materialu a aj samotny servis a instalacia a chalani boli v pohode- sikovny a rychly. A celkovo komunikacia so sefom bola v pohode. Riesim teraz cez nich aj vonkajsie zaluzie... Vybral ste si velmi dobry projekt...urcite nebudete lutovat...ked bola len zakladova doska tak zena spominala tolko krat, ze aky maly domcek to bude...ale teraz ako sa to postavilo..no naozaj super rozlozenie nocnej a dennej castia velkost izieb uplne ideal..ani prehnane velke, ani male... jop ;)
Odpovedať
Profilova fotka
noooo...ja si dám vždy poradiť a nápad s posunutím priečky smerom do chodby a získanie priestoru v spajzi je very good..... priečky ešte nie sú ...takže zvážim .... posielam dopyt do FENESTRY :-) :-) :-) prikladam pôdorys rozlozenia kupelne ( alternativa sušička na práčku u nás reálna - priestor navyše zrejme na kôš s prádlom )
Odpovedať
Profilova fotka
@esteban21 aha takto...inac pracka so susickou sa zvykne teraz vyberat tak ze sa kupuje rovnaky model, teda znacka a su synchronne co sa tyka ulozenia na seba a vyzera to krajsie a usetris priestor, ale to je vec vkusu. jaaaj , ty si tamto dal vysuvacie dvere? neostala ti mala predsien ked ti dojde vacsia navsteva a zacnu sa vsetci zobuvat a obuvat? alebo tie zname vychodnarske kapurkove a este polhodinove debaty pri luceni na chodbe? Cize ty si technicku miestnost poňal uz do interieru...oki no, i tak sa da :) Ja davam vysuvacie dvere az pred obyvakom...cize chodba a technicka cast bude za dverami...rozumies. Kokos kupelnu musis mat teraz mega velku :)) jou !
Odpovedať
Ahojte Je to v poriadku keď projekte mám len obvodové steny ytong 300 ? Krov väzník sklon 22. Nosné steny nemám. Dom EKO 120.
Odpovedať
Profilova fotka
@martin272 ano, malo by to byt v poriadku. Projekt pre dom EKO120 ma taketo staticke spracovanie nosnych stien a strechy.
Odpovedať
@robo14 Vy to máte tiež bez nosných stien ?
Odpovedať
Profilova fotka
@martin272 tak kazdy dom ma nostnesteny :D inac by ten dom nestal pokope a hlavne by si nemal na co polozit srechu... asi si myslel nostnymi stenami nejaku vnutornu stenu. Domcek EKO120 nepotrebuje vnutornu priecku ktora by plnila aj funkciu nostnej steny...ale videl som uz aj takto vypracovane projekty EKO120 ktore to mali...zalezi o skladby strechy.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@robo14 Presne vnútorné steny mám len ytong 150mm (nenosné) Ale rozmýšľam že stredný pás by som vylial betónom. Murár povedal že by to spravil kvôli tomu aby doska nesadla po čase. Neviem čo je na tom pravdy ...
Odpovedať
ahojte, aky priemer roxorov ste pouzili do venca? My sme dali 8mm ale uz sme poculi že lepsie by bolo 12, tak snad dobre bude. Ináč máme sklon strechy 14, cakame na jej dodanie - kontrakting
Odpovedať
@savarinka v projekte ste mali co? Ci len tak halabala vyberate zelezo do vencov? Klobuk dole...
Odpovedať
Profilova fotka
@martin272 no niesom statik ani odbornik na to. ja som to urobil podla projektu ktorému som doveroval. A vyhol sa dalsim zbytocnym investiciam. Skor lutujem ze som so zakladami neurobil aj zaklady pre chodnik a terasu. To teraz musim robit separe ale tak nevadi no...len zase treba volat bagristu a domiesavac a riesit caviky okolo toho celého...
Odpovedať
@robo14 tak potom ani vy nemáte nosné zaklady nie ?
Odpovedať
@topfield mali sme tak "skveleho" projektanta, ze nam to tam akosi nenapisal. Mame eko120 ale mierne pozmeneny podla svojich narokov.
Odpovedať
Profilova fotka
@martin272 akože nie? Mato, ako moze stať dom bez zakladov a nostneho muru??? Nostne mury pre EKO 120 su obvodove. Vnutorne mury niesu nostne, tak je to vypočítane statikom.
Odpovedať
@robo14 lebo tu zisťujem a ludia čo majú eko120 väzník tak dávali strednú priečku nosnú stredom spravili ešte základ preto zisťujem ....
Odpovedať
Profilova fotka
@martin272 jedine ze bol meneny rozmer domu, inac to nieje potrebne. Dom je navrhnuty s vaznikovou strechou kde nostne mory su len obvodove.
Odpovedať
@robo14 Ďakujem pekne aspoň niekto :) DIKY !
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte ekaci 😀 Ako ste zo stavbami? Projekt už objednaný zmenené okná v detských izbách. Po vybavení povolení hádam stihnem do konca roka aspoň zakladovku. Ak sa dá poraďte nejaké skúsenosti čomu sa vyhnúť pri stavbe na čo si dat pozor. Ďakujem za odpovede :-)
Odpovedať
Ahojte, budúci mesiac by sme chceli začať so stavbou domčeku o120, zaujimalo by nás kolko vas domcek cca vysiel a z čoho ste stavali. Ďakujem
Odpovedať
@daniel1988 Aoj, my finisujeme s hrubou stavbou upraveneho eko120. Cakame na okná, dorába sa strecha a zacneme pracovat vo vnutri. Co poradit? radili nam vykopat pol metra pod platnu, bola to hlupost. Mame kvalitne podlozie, to co sme vyviezli a zadarmo rozdali, sme draho zase navazali naspat. Dali sme si rozsirit zaklady aj na terasu, zdala sa nam mala, teraz zasahuje popod celu strechu (prekrytie). V zakladoch máme pripravené aj napojenie vodou zo studne. Vymenili sme si spajzu s technickou miestnostou, v detskych izbach mame klasicke okna. Strechu typu kontrakting sme si dali upraviť tak, aby vznikol aj ukladaci priestor. CO sa týka materialu, dobre si treba vypocitat U profil do venca, nakolko nam ostala cela paleta a stavebniny nam ich nechcu zobrat naspat, ze je to specificky tovar a ten sa neberie spat. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@michaela3007 Ahoj. Stavat mozes z hocicoho, kazdy ti povie iny nazor na kazdy konkretny material a kazdy chvali to svoje. Ja som staval z palenej brusenej tehly Porotherm 30, kvalitna prirodna palena tehla, podla mna nic lepsie...Strecha vaznikova so škridlou Mediteran Tondach...tiez myslim ze najlepsie co je na trhu. Prosim vas nedavajte otazky tipu kolko vas vysiel domcek, je to hrozne vseobecne...je milion faktorov co vam ovplivni stavbu... pomoc s ktorou mozete ratat s kamaratmi a rodinou alebo stavba na kluc, region kde stavate (ceny sluzieb su rapidne rozdielne v okoli BA a iných vecasich miest a ine su niekde v Šali, čadci alebo Spišskom Štvrtku :) ), material ktory si viete zabezpecit bez DPH, sikovnost majstrov ktory vedia tiez niekedy velmi usetrit...kvalita materialu ktora sa odzrkadluje casto krat aj v cene..atd atd atd.... ratajte tak cca 100tis.eur na dom. Ale cital som tu uz niekde ze postavil niekto domcek za 75tis. a zase niekto za 140tis. eur. Ja som vosiel aj z casti vybavenia interieru do 100ky.
Odpovedať
Dobrý deň, máme záujem o výstavbu rodinného domu EKO 120. Nájde sa tu niekto, kto už má postavený tento domček v okolí Piešťan alebo Trnavy a nemá problém s obhliadkou ? Ďakujem pekne.
Odpovedať
@lukiller zdravim..ako ste spokojny s domom??idem stavat v okoli KE ahlafam stav firmu..viete odporuxit tu vasu?
Odpovedať
@juraj82 Ahoj Juraj, aka to vyzerá s tvojim domom EKO 120? Už ho máš postavený? Ja totižto chcem stavať podobný bungalov len trochu menší a tiež sa chcem zmestiť do sumy 70 tisíc bez sanity a zariadenia. Môžeš mi odporučiť dobrú stavebnú firmu, čo by toto zmákla, chcem stavať pri Šamoríne. Ďakujem!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@savarinka Ahoj ďakujem za odpoveď Mňa momentálne zdržali archeologické výskumy ktoré musím realizovať. A samozrejme zaplatit. Čiže idem vyhadzovať peniaze do vzduchu. Ak máš nejaké fotky a môžeš poslať budem povďační. A ak stihnem základy do konca roka budem šťastný. Ahoj
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?