Menu Forum

Bungalov Eko 120

7. dec 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
dujo
Registroval sa 12. júla 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 17 príspevkov a 1 album. Má 2 priateľov. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
dujo
Registroval sa 12. júla 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 17 príspevkov a 1 album. Má 2 priateľov. Okres Košice.
 Prosim vas moze ist podla vas parozabrana pod konstrukciu sadrokartonu? To znamena, ze by sla v reze ochranna folia
vata
rozvody elektriky a rekuperacie
konstrukcia sadrokartonu
parozabrana
sadrokarton
21. nov o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
michaelab2015
11
Registrovala sa 21. augusta 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 13 príspevkov. Má 20 priateľov. Okres Banská Bystrica.
fotoportrét
fotoportrét
michaelab2015
11
Registrovala sa 21. augusta 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 13 príspevkov. Má 20 priateľov. Okres Banská Bystrica.
 Prosim vas, mate niekto vchodove dvere ktore sa otvaraju do vonkajsej strany? Rsp aky mate na to nazor? Dik
21. nov o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
Registroval sa 5. apríla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 57 príspevkov. Má 11 priateľov. Kajal, okres Galanta.
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
Registroval sa 5. apríla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 57 príspevkov. Má 11 priateľov. Kajal, okres Galanta.
 @michaelab2015 uuuf Miška , otvaranie vchodových dvery vonku ??? Tak to som videl len u nas v bytovke, moj sused ma otváranie vchodových vonku, som sa na tom hrozne kosil...spomínal, že došla firma , nejaký mladý a zle mu to proste osadili...emoticon)
Moj nazor...no u mna urcite nieee emoticon Ale musim povedat, ze pri zamerani okien a vchodových dvery sa ma to tipek opytal, a to som sa len zahačil a s takým kyslim vyrazom sa ho spytal...vchodovee? s otvaranim vonku?? Tak bolo na nom vidiet, ze si uvedomil aku " blbosť " tresol...ale potom na obranu tak koktavo poznamenal, ze" noo noo , uz som to takto videl" emoticon)
22. nov o 06:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bobor1111
Registroval sa 18. júla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky. Okres Topoľčany.
fotoportrét
fotoportrét
bobor1111
Registroval sa 18. júla 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky. Okres Topoľčany.
 @robo14 nie je to až taka blbosť,montuje sa aj s otvaranim von...nie tak často,ale par krat som sa s tym stretol...každy projekt je iny,nie všade sa da dať klasicke otvaranie do vnutra...ale ja osobne by som do vonka otvaranie nechcel emoticon
22. nov o 06:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
momo_asw (32 r.)
Registroval sa 13. novembra 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky. Má 1 priateľa. Okres Piešťany.
fotoportrét
fotoportrét
momo_asw (32 r.)
Registroval sa 13. novembra 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky. Má 1 priateľa. Okres Piešťany.
 @dujo Moj osobny nazor na to je, ze kazdym srobom alebo montazou niecoho tu foliu poskodis.
Takze NIE
22. nov o 06:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
93
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6570 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
fotoportrét
fotoportrét
jan45 (71 r.)
93
Registroval sa 30. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 6569 príspevkov, 2 albumy a 1 článok. Má 23 priateľov. Okres Prievidza.
  • Už bývam v dome
    Bojnice, okres Prievidza
 @michaelab2015 bezpečné vchodové dvere na verejných budovách sa musia otvárať von, u RD sa to nevyžaduje, ale doporučuje.
22. nov o 07:07  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9710 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
fotoportrét
fotoportrét
majkoj
106
Registroval sa 29. augusta 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 9702 príspevkov a 15 albumov. Má 36 priateľov. Okres Zvolen.
 @jan45 u mojej svokry maju na cinzaku na vchodovych dverach elektronicky zamok a ked niekto chce ist von, musi stisnut tlacitko emoticon. Chcel by som vidiet pana co kontroluje poziarnu bezpecnost ked to uvidi...
22. nov o 07:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
 @dujo zdielam nazor z momo_asw , hoci presne to iste teraz riesim tiez a kamos mi povedal, co uz kupil hotovi dom a nemohol nic s tym urobit...on ma totižto presne rovnakú skladbu stropu a netuší, čo to urobí s tym do buducna, kedze urcite nejaky ten zasah do parorzabranovej folie bol...

Ja mam väzníkovú strechu kde chcem o väzníky ukotvit laty potrebnej dlzky a na ne zo spodnej strany ukotvit OSB dosky alebo priamo parozabranovu foliu ktora vraj by mala udrzat izolaciu (pravdepodobne budem davat fukanu izolaciu STEICO ZELL), ale skor sa priklanam k tym OSB doskam kde zo spodnej strany natiahnem parozabranu, cez nu chtiac nechtiac budem musiet urobit zasah kedze chcem este o nieco znizit strop pomocov CD profilov na ktore namontujem sadrokarton... medzi tym bude vzduchova medzera ktoru mi viaceri kvituju lebo samotny vzduch je vlastne dalsia izolacia v ktorej pohodlne budem tahat elektriku...kazdopadne budem si to musiet este cele premysliet ako to spravim... emoticon
22. nov o 07:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
 @majkoj no my mame tiez elektrinicky zamok a o to "zaujimavejsi", ze je na čip ktory musis použiť keď ideš do vnútra (ak ti niekto z bytu po zazvoneni neotvori) ale aj pri vychádzaní von z bytovky...čiže chtiac nechtiac musíme odprevádzať návšteva osobne az ku vchodovým dverám... to som sa inac nad tym takto nezamyslal co na to požiarna ochrana a podmienky... ale to uz je ina tema oproti tej, čo chcela riešiť michaelab2015 emoticon
22. nov o 07:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
Registroval sa 6. marca 2015 na modrastrecha.cz. Pridal 503 príspevkov. Má 5 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
Registroval sa 6. marca 2015 na modrastrecha.cz. Pridal 502 príspevkov. Má 5 priateľov.
 Ahoj, vy co už v domě bydlíte, nechali jste prostor otevřený směrem od obýváku do chodby tak jak je v projektu? Nejsou pak problémy s hlukem, pračka, WC, sprcha?
22. nov o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dany30
6
Registrovala sa 23. júla 2012 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 41 príspevkov. Má 20 priateľov. Okres Malacky.
fotoportrét
fotoportrét
dany30
6
Registrovala sa 23. júla 2012 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 41 príspevkov. Má 20 priateľov. Okres Malacky.
 @r4d3k74 chodbu myslis do předsíne? Tam sme dali dvere.
Chodbu k pokojum a koupelny otevřené.
Pračku máme v technické mistn.
22. nov o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
Registroval sa 6. marca 2015 na modrastrecha.cz. Pridal 503 príspevkov. Má 5 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
r4d3k74
Registroval sa 6. marca 2015 na modrastrecha.cz. Pridal 502 príspevkov. Má 5 priateľov.
 @dany30 jj, myslel jsem zádveří. Díky.
22. nov o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
 @r4d3k74 Ahoj, riesim to rovnako ako ma Dany30, a ani nie kvôli hluku ale kvôli skor takej psychickej a energetickej stranke... je dobre mat zadverie za vchodom uzavrety...po tej zateplovacej a izolacnej stranke budem mat vsetko v poriadku, teda verim tomu, ale proste to ma hned nutilo tam dat priecku a dvere, a nie ze niekto vojde a vidi mi rovno na TV, doslova emoticon) ... viaceri mi to uz kvitovali, ze velmi spravne rozhodnutie...
23. nov o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
medulienkasladka
2
Registrovala sa 25. novembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 6 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
medulienkasladka
2
Registrovala sa 25. novembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridala 6 príspevkov. Má 2 priateľov.
 Zdravim , po dlhšej odmlke som zase tu. My sme tiež dali dvere medzi predsieň a obývačku. Určite to je praktické v zime že nejde studený vzduch do domu a neuteká teplý von.
29. nov o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
 @medulienkasladka ahoj, a vošli ti posuváčky alebo klasiky otváračky dvere? Lebo ja plánujem tam dať vysúvacie (posúvacie)...
30. nov o 06:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
medulienkasladka
2
fotoportrét
fotoportrét
medulienkasladka
2
 @robo14 dali sme klasiky presklenené otváračky z chodby do obývačky...
3. dec o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
savarinka
Registrovala sa 3. decembra 2016 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Martin.
fotoportrét
fotoportrét
savarinka
Registrovala sa 3. decembra 2016 na modrastrecha.sk. Pridala 1 príspevok. Okres Martin.
 Ahojte. Ideme stavat obdobu Eko120, dali sme si ho zmensit a inac umiestnit satnik. Chcem sa opytat, bol by mi niekto ochotny poslat vykaz materialu z original Eko120? Chceli by sme to porovnat. A druha otazka, mate tiez na nom strechu typu Kontrakting? Dakujem
3. dec o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
verky5 (29 r.)
Registroval sa 6. decembra 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
verky5 (29 r.)
Registroval sa 6. decembra 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky. Okres Bratislava.
 ahojte tak nakolko sa treba pripravit pri stavbe tohto domu, murovaneho? ci cez firmu alebo zivnostnikov? poradte dakujem.
7. dec o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
 @verky5 Na stavbu hocakej stavby sa treba myslim ze urcitym a zakladnym spôsobom pripravit... ozrejmit si situaciu do ktorej pri stavbe domu pôjdeme...naucit sa zakladne terminy a vyrazi a zoznamit sa so zakladnym p[racovnym postupom. Vediet aspon co je cement, malta , beton, murovacie lepodlo, IPA, stirodur, nobasil...atd. Proste ked pride majster alebo clovek s firmy s ktorou budes riesit dom na kluc, aby si rozumel(a) zakladnym informaciam a vedel(a) o com sa vlastne rozprávate...
Ked mam hovorit za seba, tento domcek sa v pohode da stavat svojpomocne ak ma ivestor, domaci, teda vlastne TY emoticon trochu casu na to a vies sa tomu venovat...nemusis vediet ani murovat, ani betonovat, ani rozumiet zdravotechnike ci elektrike...
Ja som sa po znamosti zoznamil s jednym panom co mi robi majstra na stavbe a proste cely domcek stavam s nim... uz to nieje ako niekedy o kope strku a kopec mechov s cementom a obrovskej miesacke ktoru pocut miesit od rana do vecera na stavbe emoticon Mozno este ked mas v rodine nejakého stavbara alebo vodara alebo elektrikara, tak to su len dalsie usetrene peniaze. Ja by som to robil na kluc, resp. cez firmu keby ze naozaj nemam na to cas a zaroven mam na "vyhodenie" cca 20-30 tisíc eur. ktore si firma fakturuje za pracu a bocne zalezitosti. Proste na stavbu svojpomocne musis mat trochu gule ako sa hovori, a niekoho za sebou s kym sa mozes radit a pomoct si...aby si proste nebol(a) v tom sam(a).
Este nieco na taku insporaciu a mozno take usmernenie...
http://www.domzamilion.com/projekt_poschodovy.html
7. dec o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
fotoportrét
fotoportrét
robo14
8
 @savarinka vykaz domu je hrozne relativna zalezitost a sa cudujem ze ako to niekto dokaze dat na papier emoticon) proste to sa neda zratat, to je tolko rôznych faktúrou ktoré ovplyvní cenu... priklad: ja som dal za zaklady..cize zakladove pasy a zakladovu dosku dokopy 4800e s materiálom a pracou. Znami s ktorym som sa spoznal cez modru strechu stava podobny bungalov s takmer totoznymi rozmermy domu za zaklady 7900e, len preto lebo ma pocit, ze trebalo dat sirsie zakladove pasy a kupil drahsie zelezo a mal drahsi beton. Domcek mam uz pod strechou a on takisto... momentalne sme v ivestovani do domu s rozdielovou sumou 8300e . On staval s ytongu, ja s palenej brusenej tehly porotherm... on daval Bramac strechu a ja Tondach.... coze plus minus cenovo rovnake materialy (hoci osobne ja si myslim ze moje su kvalitnejsie a drahsie emoticon ). Len ja som vychytal peknu akciu a on tiez ,ale mensiu emoticon Ja stavam v Galante, on pri Senci, regiony dokazu neskutocny rozdiel urobit v cenách za material a sluzby (pracu). Takze neviem no...
Katalogy uvadzaju cenu materialu 55 - 65 tis. eur (naozaj velmi zalezi na materialy aky davate a kde ho kupujete)
7. dec o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
verky5 (29 r.)
fotoportrét
fotoportrét
verky5 (29 r.)
 @robo14 Dakujem za info, sme v stadiu riesenia pozemku pri BA, ten by mal by dokonceny zaciatok leta 2017. Snazim sa postupne informovat u znamych, samovzdelavat tymto smerom aby som rozumel aspon pojmom.. Zatial som rovnakeho nazoru ze nechcem ist cez firmu - vela sa preplati, ale zase nemam ani nikoho kto by sa v tom vyznal az tak. Radsej zoberiem par majstrov, ktorí budu vediet co a ako. Len v dnesnej dobe treba dat sakra pozor komu to zverit! Vedel by si niekoho odporucit?
Stranku som pozeral idem mu napisat, dik
7. dec o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš