V prenajatom byte býva ešte jedna osoba - bez zmluvy

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, s priateľom sme prenajali 2-izbový byt 1 osobe (muž). Po krátkom čase sme náhodne zistili, že sa v byte sa zdržiava viacero osôb počas dňa a tiež, že v byte s ním pobýva/prespáva 1 žena. Zmluvu podpisoval len muž. Je to veľmi nepríjemné zistenie, pretože sme na takéto veci hákliví a v prípade dvoch osôb by sme, samozrejme, zvýšili aj cenu nájmu. Stretli sa už s podobným prípadom? Ako by ste to riešili vy? Ďakujem za každú radu a podnet.
Odpovedať
1
2
@zita19 ok chapem, ani ja to vyuctovani nemam napisane konkretne na osoby, ale na byt. Ak ste dohodnuti v dome, ze budete platit pausal na byt, tak ok, ale nie je to pravidlo. Aj v nasom dome to niektori tak chceli, ale nepreslo to hlasovanim, pretoze dedko v garsonke by platil rocne tolko isto ako rodina so 4 detmi, co chodia za den 25x hore dole vytahom, atd.. . My napr mame aj spolocnu vodu v dome, kedze dole na prizemi je spolocny hydrant a polievaju sa z neho napr rastliny pred domom. @duzu za m2 by sa mali platit len preddavky do fondu oprav, ostatne su uhrady za plnenia a tie by sa mali rozuctovat na osoby, ale zda sa, ze to niektore domy robia aj pausalne. Chcela som len uviest ako by sa to malo podla zakona robit, kedze v tejto oblasti pracujem a videla som uz vela rocnych vyuctovani. Kazdopadne, toto je uz mimo temy zadavatela.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?