Platí sa daň z prenájmu bytu, ak mi nájomník nič neplatí?

Profilova fotka
chceme prenajat byt sestre s priatelom a nechceme od nich za to peniaze. Budu si platit iba energie, teda nic do nasho vrecka. Chceme aby to bolo legalne, lebo mame aj neprajnych susedov. Moze byt teda dan nulova?
Odpovedať
ak je to tak ako pises nevidim v tom najom ale "poziciavas" sestre byt, neprajneho suseda by som poslala expresom do ...
Odpovedať
Profilova fotka
ak je byt tvoj tak suseda nema co zaujimat co v nom/s nim ty robis (pokial neporusujes neake dobre mravy etc..). ziadny prenajom nieje nutny ,neporusuje ziaden zakon ,nieje to cieny prenojom kedze na tom nemas zisk etc..
Odpovedať
nie neplati,a dokonca mozte mat prijem do 500 eur a nemusite podavat danove priznanie ;-) a na susedov sa vykasli :-D
Odpovedať
500 e rocne sa nezdanuje a vdanovom priznani sapri uctovani takto robi alezmluvu bysom urobil riadnu ,abysanestalo zesestra ostane tam naveky stava sa dnes hocico a v neposlednom rade pre poriadok a ty nekricala zeti jedlzna a ona, zekolko ti dala
Odpovedať
v danom prípade nejde právne o Nájom nehnuteľnej veci, ale o Výpožičky nehnuteľnej veci podľa ustanovení občians. zakonnika. Výpožička sa robí bezodplatne a teda nemáš z nej nijaký príjem a teda nemusíš podavať ani danové priznanie, ani sa registrovať ako platiteľ dane z príjmu pri prenájme... Inač pre uplnosť dodávam, že s tou sumou 500 eur ročne to je síce pravda, ale mnoho ludí si myslí, že 500 je ako čistý príjem (rozdiel medzi výnosmi a výdavkami), ale to nie je pravda...je to príjem ktorý predstavuje všetky peniaze, ktoré v súvislosti s nájmom obdržím od nájomcu, teda aj zálohové platby za byt, ktoré ty síce nakoniec aj tak pošleš elektrarnam...(jedine, že by si prepísala tieto všetky platby na nájomcu a teda by ti vlastne peniaze za teplo, vodu, plyn, elektriku nedával, ale platil by to rovno on sam elektrarnam, byt. družstvu a podobne). ale ak je to tak ako píšeš, že to bude bezodplatne, tak je to len výpožička, ako som písala vyššie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?