Sused je v mojom pozemku 2-3 metre

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte všetci. Na úvod budem vďačný každému za svoju radu a skúsenosť aj pomoc. Rozhodli sme sa pre stavbu domu na pozemku, mame kompletne vypracovaný projekt a pri zameraní resp. vytýčeni osadenia domu na pozemok zistil geodet, že sused ma pleteny plot v našom pozemku cca 2,5-3m odhadom, zajtra to budeme vedieť presnejšie. Dnes sme rozprávali zo susedom, vie o tom už dlhšie, ale odmieta posunúť plot na svoju hranicu pozemku, aj keď sme sa ponúkli, že mu spravíme nový plot na naše náklady z dôvodu, že jemu neostane potom žiadny dvor, pričom si je vedomý, že sa nachádza na našom pozemku. My potrebujeme súrne, aby ten plot posunul na svoju hranicu už len z dôvodu, aby sme my pred stavbou domu zachovali minimálne vzdialenosti od susedov z jednej aj z druhej strany. Niekde v článku som sa dočítal, že aj keď ma plot v našom pozemku, tak nemáme právo ho odstrániť. V najbližšej dobe by sme mali dostať stavebné povolenie, ale bez toho problému sa nepohneme. Súdnou cestou by to trvalo asi roky a my by sme už chceli začať stavať. Ďakujem za každú pomoc
Odpovedať
1
2
@peky1984 nema to zmysel. Nema to ani hlavu ani patu, ale fakt je to tak. S niektorymi ludmi to veru neni bohvie co dohodnut sa a komunikovat.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?