Menu Forum

Stavali by ste na pozemku 312 m štvorcových?

19. máj 2013  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
tilly
45
Registrovala sa 16. februára 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 1019 príspevkov. Má 42 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    bratislava II , okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
tilly
45
Registrovala sa 16. februára 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 1019 príspevkov. Má 42 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    bratislava II , okres Bratislava
 my sme predali 4 domy... tento piaty nevieme uz rok predat emoticon a urcite by sme skor predali dom na 3arovom pozemku niekde v meste, ako tento dom na 10 arovom pozemku v malom meste...
10. dec 2012 o 09:23  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
glopsa
Registrovala sa 6. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 27 príspevkov. Okres Košice-okolie.
fotoportrét
fotoportrét
glopsa
Registrovala sa 6. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 27 príspevkov. Okres Košice-okolie.
 Ahoj. Ano ja by som stavala. My máme pozemok 280 m2 a stavame. Domček je prisposobeny nasmu pozemku. Máme ho do L. Všetko sa da, ak sa chce.
10. dec 2012 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
radopp
9
Registroval sa 29. októbra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 4849 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Poprad.
  • Staviam dom
fotoportrét
fotoportrét
radopp
9
Registroval sa 29. októbra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 4849 príspevkov. Má 3 priateľov. Okres Poprad.
  • Staviam dom
 @glopsa
Presne tak. Kto chce hľadá spôsoby. Kto na to kašle tak vypisuje prečo sa to nedá a aké je to ťažké. emoticon
10. dec 2012 o 09:50  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
fosilka
3
Registrovala sa 25. septembra 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 107 príspevkov a 1 album. Má 1 priateľa. Bratislava, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
fosilka
3
Registrovala sa 25. septembra 2009 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 107 príspevkov a 1 album. Má 1 priateľa. Bratislava, okres Bratislava.
 Urcite ano, mame 390 m2 co je sice o trosku viac, ale letisko to nie je. Viem si to predstavit aj o trosku mensie a prisposobit tomu podorys domu.
10. dec 2012 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
oondrejj
www.stavrek.sk
PRO

Služby - majstri a remeselnici - Okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
oondrejj
www.stavrek.sk
PRO

záleži aký veľký dom idete staviať. Na druhej strane ked postavite na malom pozemku dom, treba počítať s tým, že dvor nebude taký veľký a tak sny podobné toomu ako beháte po veľkom slobodnom dvore sa rýchlo stratia. Pozemok by mal byť podľa mňa trocha väčší aby sa na ňom dalo vyvýjať dostatočne veľa aktiví po prípade niečo dostaviať. Čo ak do budúcna budete chcieť postaviť altánok alebo bazén? bude pre to ešte meisto?
10. dec 2012 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bosoriak
3
Registrovala sa 11. decembra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 553 príspevkov. Má 1 priateľa.
  • Už bývam v dome
fotoportrét
fotoportrét
bosoriak
3
Registrovala sa 11. decembra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 553 príspevkov. Má 1 priateľa.
  • Už bývam v dome
 @marha23 Presne ako tu uz zaznelo: napr. v centre BA je takyto pozemok luxusne velky. Zalezi na tom, co od domu a pozemku ocakavas a ako dokazes ustupit. Nepostavis na tom obrovsky bungalov, skor dvojposchodovy a mensi. Nebudes mat ovocny sad, uzitkovu cast zahrady, travnik pre nahanacku a rohovu zahradnu sedaciu supravu. Mozes mat dva ovocne stromy, bylinky, tri rajciny, papriky a hrasok, travnik pre pokochanie sa a maly stolik s dvoma kreslami. emoticon Obrazne povedane. Zo vsetkeho sa da vytrieskat maximum emoticon Pre inspiraciu mozem uviest moj oblubeny fotoalbum: http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/tomas424/album/v-malom-tele-velky-duch-/

Vela stastia!
10. dec 2012 o 20:09  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
martuska75
19
Registrovala sa 3. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 563 príspevkov. Má 7 priateľov. Nitra, okres Nitra.
  • Už bývam v dome
fotoportrét
fotoportrét
martuska75
19
Registrovala sa 3. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 563 príspevkov. Má 7 priateľov. Nitra, okres Nitra.
  • Už bývam v dome
 súhlasím s
@oondrejj závisí to aj od veľkosti domu. Len treba byť s veľkosťou domu a pozemku ztotožnený a rátať s tým, lebo okolo seba mám takú skúsenosť že najprv akože pohoda a poznámky typu načo je vám "veľký" pozemok ked nám stačí polovica "však nebudeme krumple pestovať" . a potom .... POkosená tráva - šup s ňou cez plot ...Bordel z dvora - šup cez plot... neskôr špekulácie kde by sme tak pristavali - no najlepšie rovno u susedov ak by sa dalo. emoticon .....
10. dec 2012 o 21:18  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
oondrejj
www.stavrek.sk
PRO

fotoportrét
fotoportrét
oondrejj
www.stavrek.sk
PRO

to poznám ale našťastie len z rozprávania. U nás na dedine sú poväčšine obrovské dvory takže každy si skladuje všetko čo má doma za zadnými stavmi. Potom to vyzerá tak, že keď ideš po ulici tak všetky krásne udržiavané dvory, ale ak do niektorého vojdeš a prejdeš sa po ňom tak v jednom kúte to v druhom a bordél ao sa patrí. My máme taký veľký dvor a stále niečo nove dovezieme a zapracme o chvíľu každy meter.
10. dec 2012 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vovo
2
Registroval sa 27. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 784 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    Čunovo, okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
vovo
2
Registroval sa 27. augusta 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 784 príspevkov. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
  • Už bývam v dome
    Čunovo, okres Bratislava
 Urcite sa da ak sa chce.

My mame pozemok v BA 315m2, dom poschodovy cca 152 m2 s garazou pre jedno auto, pred domom predzahradka + parking na dve auta, strom atd. Za domom zahrada cca 170m2 (19x9m).
Na jar zaciname budovat pergolu a terasu zvysok travnik.
Pestovat sa nechystame nic...

Dom oproti je od nas 36m...

Ak riesite ci dom aj ked s malym pozemkom alebo byt URCITE radsej dom. Uz len kvoli detom..
10. dec 2012 o 21:34  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blondiee83
413
Registrovala sa 17. januára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 474 príspevkov. Má 286 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
blondiee83
413
Registrovala sa 17. januára 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 474 príspevkov. Má 286 priateľov.
 Dá, neda... Otázka znela ináč. Ja osobne by som si tam postavila maximálne zahradny domcek na náradie.
10. dec 2012 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
oondrejj
www.stavrek.sk
PRO

fotoportrét
fotoportrét
oondrejj
www.stavrek.sk
PRO

@vovo tak to maš potom dobre zariadené ale ja mam doma okrem toho zadne stavy, traktor, dvevlečky, pluhy, brany, zberač, obracačku, brany..... a všetko toto musím niekde uskladniť. Ale tak v meste stačí aj malý pozemok, pretože tam z mnou vymenovaného asi nič netreba. A čo sa týka dom vs byt jednoznačne dom.
10. dec 2012 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vovo
2
  • Už bývam v dome
    Čunovo, okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
vovo
2
  • Už bývam v dome
    Čunovo, okres Bratislava
 @oondrejj no ja mam len kosacku emoticon, skutocne si neviem predstavit naco by mi bol traktor. Mam svokrovcov na dedine, kuria drevom, pestuju zeleninu, chovaju prasa, sliepky, ovocne stromy, kriky atd. K tomu velky pozemok... Na to treba naradie aj miesto...

Ale v meste, ako sme my a najma pri miestnych cenach pozemkov je to o inom... Kurime plynom, zahradu mame iba na relax... Nebudem mat predsa pozemok drahsi ako dom... To je chore...

Cize aby som sa vratil k povodnej teme: stavat na 312m2? Ano, kludne, ale chce to sikovneho architekta. Najkrajsie diela sa tvoria prave v nelahkych podmienkach
10. dec 2012 o 23:33  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
oondrejj
www.stavrek.sk
PRO

fotoportrét
fotoportrét
oondrejj
www.stavrek.sk
PRO

samozrejme staviať sa tam môže nikto jej to ani nezakaže. Keď jej urobia pekny projekt tak sa dá aj na takom malom pozemku postaviť "vila." Však ľudom v meste netreba toľko ako nám na dedine. Vy mate všetky služby po ruke my si ich zaobstaraváme sami. Mimochodom aj napriek veľkému pozemku nebude drahší ako samotný dom pretože nie sme tak vychytená lokalita. Dá sa povedať pánu bohu za chrbtom. Hádam cena pozemku neprerástlaa náš doma :D
10. dec 2012 o 23:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
petogen
Registroval sa 10. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 225 príspevkov. Má 4 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
petogen
Registroval sa 10. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 225 príspevkov. Má 4 priateľov.
 @marha23 Nie, podla mna to je primaly pozemok pre dom. emoticon
11. dec 2012 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
anita79
Registrovala sa 12. februára 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 88 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
anita79
Registrovala sa 12. februára 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 88 príspevkov.
 tak z toho vsetkeho, co sa tu pisalo a teda aj podla mna- v meste ano, na dedine nie.... ale zakladatelka temy neuviedla kde to je
11. dec 2012 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hhranolka
Registrovala sa 21. januára 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz pridala 2275 príspevkov a 23 albumov. Má 61 priateľov. Okres Hradec Králové.
fotoportrét
fotoportrét
hhranolka
Registrovala sa 21. januára 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz pridala 2275 príspevkov a 23 albumov. Má 61 priateľov. Okres Hradec Králové.
 Pro me je to malo, nicmene, pokud by to bylo bud takto maly pozemek, nebo bydlet v panelaku, tak urcite stavime na takovem pozemku. da se vymyslet krasny dum a funkcni zahrada.
11. dec 2012 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
vovo
2
  • Už bývam v dome
    Čunovo, okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
vovo
2
  • Už bývam v dome
    Čunovo, okres Bratislava
 @hhranolka Presne moja rec emoticon
11. dec 2012 o 15:29  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mmisoo
25
Registroval sa 30. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 84 príspevkov. Tovarníky, okres Topoľčany.
  • Už bývam v dome
    okres Topoľčany
fotoportrét
fotoportrét
mmisoo
25
Registroval sa 30. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 84 príspevkov. Tovarníky, okres Topoľčany.
  • Už bývam v dome
    okres Topoľčany
 treba vediet rozmery pozemku, nie len celkovu vymeru, pokial je to nejako 16 m x 20 m tak sa da uvazovat.
11. dec 2012 o 15:40  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marha23 (31 r.)
Registrovala sa 5. apríla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 6 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
marha23 (31 r.)
Registrovala sa 5. apríla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 6 príspevkov. Má 2 priateľov.
 Je to pozemok v malom mestečku - kde je všetko IS, škôlka, škola a obchodíky. Mame vybraný dom 9 m x 10 m vrátane garáže. Z jednej strany, by sme sa museli nalepiť na suseda. Mali by sme možnosť stavať aj na dedine, čo je 5 km od tohto mesta. Je to krásny, veľký a slnečný pozemok žiadny sused okolo. Není su tam IS.
12. dec 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
maminka21 (33 r.)
2
Registrovala sa 9. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 24 príspevkov. Má 1 priateľa.
  • Staviam dom
    okres Skalica
fotoportrét
fotoportrét
maminka21 (33 r.)
2
Registrovala sa 9. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 24 príspevkov. Má 1 priateľa.
  • Staviam dom
    okres Skalica
 Ja by som skor isla na ten 5km vzdialeny pozemok,nie je to tak vela na dochadzanie.My byvame v malom meste,cca 17tisic ludi a mali sme stastie,podarilo sa nam kupit vinohrad aj s budou,presovnou a velkym sklepom.Na rozlohu 42arov,cena cca 12tisic eur.Kopa vinica,ovocne stromy bolo kde posadit,bude aj zahrada s terasou len tak,ale mame aj uzitkovu,kde sadime zeleninku.Teraz sa chystame stavat,pristavba a podkrovie,zatial su tam dve izby.Nevyhodou je mozno iba uzky pzoemok len cca 7metrov,takze dom bude uzsi a dlhy,ale popritom,ake ceny pytaju za novovybudovane pozemky na druhej strane mesta,to je luxus.Ex si tam postavil dom na pozemku 3,56arov za dvojnasobok toho,co sme my platili za nas a to este nemal nic.Je to samozrejme lepsie ako byt,ma aj terasku,aj kusok travnika okolo domu,hojdacku pre deti.Takze ja by som urcite isla stavat aj na taky pozemok,predsa len panelak je kralikaren a v dome je viac slobody.A este mat treba stastie na susedovemoticon
19. máj 2013 o 13:39  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
liet (45 r.)
4
Registroval sa 16. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 16 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Nové Mesto nad Váhom.
  • Staviam dom
    okres Nové Mesto nad Váhom
fotoportrét
fotoportrét
liet (45 r.)
4
Registroval sa 16. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 16 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Nové Mesto nad Váhom.
  • Staviam dom
    okres Nové Mesto nad Váhom
 tak ja tvrdim že ked sa sce ide všecko .... my plánujeme stavať bungalov na 322 m pozemku ... vid môj album
19. máj 2013 o 13:50  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to