Aká má byť vzdialenosť od plota pri stavbe altánku?

Zobraz úvodný príspevok
Prosim Vas, sused stavia altanok so zakladny cca 0,5m od nasho plotu (pozemku), moze? Nemusi dodrzat 2m? Vdaka
Odpovedať
1
2
@y2k Nonsens. Dufam, ze si so susedom diskutoval, ci sa chce na teba pri kupani pozerat. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@fuska: co ma po nom (v tomto zmysle)...nech sa kukne :-D Obcas sa kupem aj bez plaviek :-D Snad sa este nebudem obavat ci ma nahodou sused nevidi....
Odpovedať
@fuska @mirkita skludnite sa zienky ... uz to prehanate, ja som dal len dva priklady Vam dvom by som doprial suseda, co si 0.5m od vasho plota spravi budár a bude Vam tam srat a potom by ste sa tu vyplakavali 2 dni a nepisali tie hluposti ako teraz :-D :-D :-D
Odpovedať
@ecolite ja nemam vo zvyku sa vyplakavat na forach... a robim si srandu, len tak vseobecne, nie na nieci ucet ... okrem toho som sem dala fakty, staci si vybrat pre tych co to zaujima... inak som vyrastala na dedine kde ludia chovali zvierata vratane osipanych, pouzivali sa latriny a kazdy mal pletivovy plot...cize toto ma nejak neberie... ja si pripadam vcelku kludna a pokojna ;-) tak pekny den prajem
Odpovedať
@mirkita OKI :-) ja len ze co by si robila ak by sa Ti take nieco stalo ...
Odpovedať
@ecolite som teraz dopisala ze ako dievca z dediny som zvyknuta na vselico a brala som to tak ze proste ked byvam tam kde su pozemky a ludia hospodaria a pod tak je to normalka... teraz su zas ine veci - grilovacky, bazen... hold to je zivot, aj v panelaku mas kde co a kde koho... nepacia sa mi psie ho... na trave, ludia co nevedia parkovat a ti co doma nosia drevaky a hulakaju a nevedia si naolejovat panty na dverach :-D proste to beriem tak ze okolo mna ziju ludia... ak by mi sused nieco postavil fakt blizko pri pozemku a vadi mi to, tak si spravim taky plot aby som to nevidela/nepocula - pokial sa da... akoze su aj extremy ze ti niekto spravi prasaciu farbu rovno za plotom - to som tu citala ze roje hmyzu vsade... to je uz ina kava a tam by som riesila co sa da
Odpovedať
@ecolite a druha vec... teraz sme zistili ze sused si postavil plot na nasom pozemku... cca 5m2 nam tym padom "zobral" a plot je este k tomu otrasny... tak s tymto neviem co budeme robit, mozno to aj nechame tak, doprajeme mu nasich 5m2 do casu kym nebudeme chciet nieco stavat priamo na tom plote ;-)
Odpovedať
@mirkita vies co je najhorsie? par pripadov som cital .. osobne nepoznam: Ak clovek ma blbych susedov v panelaku a rozhodne sa to zmenit a kupi/postavi si dom a nasledne zisti, ze ma debilov na dedine susedov / to uz je brutal ... a kolko takych ludi je, co robia napriek problemy ]-(
Odpovedať
@ecolite hej, moze to aj mna postihnut, viem... mozno si este budem hovorit ako nam tu bolo dobre :-D uz sme nieco so susedmi riesili a zatial to nevyzera ze budeme cez ploty vykecavat, aspon nemaju teda latriny hned pri plote ani nechovaju osipane... ale clovek nikdy nevie, staci ze to niekomu predaju alebo to dakto zdedi a vsetko je hned inak
Odpovedať
@fuska tak nam osobne to nevadi dom budeme mat od toho vzdialeny vysse 1500m. Jedna sa skor o to, ze spodnu cast pozemku by sme mozno niekedy casom predali a tam by mohol vzniknut problem.
Odpovedať
@spuntikmathiasko Podla mna nema aky problem, ak to nie je zrovna v mieste, kde by mal stat novy dom. Neviem, ako hovori zakon pri vzdialenosti domu od drobnej stavby.
Odpovedať
Profilova fotka
Z toho vsetkeho co tu citam my vypliva len jedno....v prvom rade si treba uvedomit ze na pozemkoch 600-700m2 nejde postavit dom 12x15m, garaz, altanok, bazen, zeleninovy zahon atd....atd. Potom vznikaju pripady ze si susedia cumia z okna do okna, z altankov cmudi dym k susedom do bazena atd. V dnesnej dobe sa predavaju male pozemky a ludia si ako keby nevedeli preratat co vsetko si mozu dovolit "vtrepat" na taky maly pozemok. Ozaj stavia sa dom na dome okna sa davaju k susedovi do dvora a potom vznikaju susedske spory. Viem o com hovorim, tiez mam s tym skusenost. Sused s pozemkom 640m2 ide stavat dom 10x15m! chcel by na pozemku este postavit garaz, ma studnu, urcite este bude chciet altanok......pytam sa kam to chce vtrepat? Lent ak medzi recou mi oznamil ze bude mat jedno okno z detskej izby do mojho dvora. Ze mu ti inac nevychadza. Pytam sa, nebude mu vadit ked si pred jeho okno posadim tuje aby som mal sukromie? alebo ak mu dam pred okno velky betonovy plot? Potom sa bude rozhadzovat ze jeho decko ma v izbe tmu....Ja s tym nic nemozem spravit lebo dodrzal zakon o odstupe domu. Ale tiez sa mi nepaci ze bude na mna cumiet z domu. Tym vsetkym som chcel len povedat ze si treba uvedomit ze na maly pozemok clovek nemoze postavit obrovsku haciendu a chciet vsetko co k domu patri a mat aj sukromie. Tesim sa ze mi teraz po postaveni domu susedom zmizne slnko stratim sukromie a este sa aj sused bude rozculovat casom ze som mu posadil pred okno tuje.....No proste Slovensko nase....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@ecolite to mas pravdu a v poslednej dobe takych ludi stale pribuda
Odpovedať
@piti255 okno k Vam nemoze mat z obytnej miestnosti, nie? ved na to su zakony ja idem stavat a cela stena od suseda je bez okien, jedine hore na poschodi bude male okienko, na presvetlenie kupelne - to vsetko som mu ukazal, vypili sme si, samozrejme nemal namietky.
Odpovedať
Profilova fotka
@ecolite Odstupové vzdialenosti medzi rodinnými domami Pre umiestňovanie rodinných domov, ktoré vytvárajú medzi sebou voľný priestor, sú kritériá pre vzdialenosti medzi stavbami a od spoločných hraníc pozemkov upravené v § 6 vyhlášky samostatne špecifickými požiadavkami na základe doteraz získaných skúseností z praxe. Minimálna vzdialenosť 7,0 m, pri ktorej ešte môžu byť v protiľahlých častiach stien rodinných domov umiestnené okná všetkých miestností a okná obytných miestností, je odstupom, ktorý musí byť vždy rešpektovaný, pokiaľ nepôjde o umiestňovanie stavby v stiesnených územných podmienkach podľa § 6 ods. 4) a 5) vyhlášky. Takže v mojom pripade susedia tych 7 metrov dodržia. Aspoň tak tvrdili. Pretože postavia dom 2m od hranice. Ja mam od domu po hranicu s nimi 5,5. Čiže tam bude 7,5m podľa informácií ktoré mi dali. Takže sused bude mať od môjho domu svoj dom aj s oknom do môjho pozemku vzdialeny 7,5m a tym padom nemôžem nič spraviť, lebo dodržal zákon....
Odpovedať
@piti255 rozumiem, ked je 7m, podla zakona OK Pytam sa, nebude mu vadit ked si pred jeho okno posadim tuje aby som mal sukromie? alebo ak mu dam pred okno velky betonovy plot? - na toto ako on reagoval? ma moznost stavat aj inde? teda dalej napr od teba?
Odpovedať
Profilova fotka
@ecolite Sused by mohol orientovať dom na druhu stranu pozemku, ale to by narušilo celu ulicu, keďže by mal okná orientované aj na jednu aj na druhu stranu. (Je to novovznikajúca ulica.) Ja tiež nemám k susedovi okná pretože som jeho dom bral do úvahy a prispôsobil som si projekt k situácií. No vyberať projekt a nebrať ohľad na okolie, to je čisté lajdáctvo. Veď som to spomínal, dám si pred jeho okno tuje a potom bude rozhadzovať rukami.....No mne ide hlavne o to aby som mal dobre vzťahy so susedmi. Všetci sme naokolo v približne rovnakom veku a ja si chcem so susedom občas aj dať pivo a pokecať. Nechcem mať zlé vzťahy.
Odpovedať
@ecolite vidis to presne si si aj sam odpovedal. Je to vsetko od daneho stavebneho uradu. Oni akoby si kazdy robil co chce. Ked maju chut idu to ocekovat, ked nie tak to neriesia. Je to na polemizovanie, kedze je to od stavebneho uradu ine.. nechapem ze v tom nie je nejaka jednotnost. Poriadok.. aj ked vlastne v com na slovensku je poriadok.
Odpovedať
Profilova fotka
@piti255 suhlasim treba urcite vzdy brat ohlad na pozemok na orientaciu. Pretoze potom riesit preco nieco nevychadza preco susedia frflu je na nervy..
Odpovedať
@gresomajo proste kocurkovo je tato nasa krajina ... jeden stavebny ti nieco dovoli a druhy ti presne to iste zakaze a podobne ...
Odpovedať
Profilova fotka
@ecolite ale je to cele zvlastne ako mame potrebu mat svoj priestor a aby nam do neho nikto nevstupoval :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@y2k ja nehovorim ze si konfliktny typ. Iba mam pocit z toho ako pises a co pises, ze by si vedel vyargumentovat snad vsetko, ci sa nebodaj mylim? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@kamilka09: tak na vsetko existuje odpoved :-D
Odpovedať
@ecolite bananistan ako moj kamarat hovori...
Odpovedať
@ecolite Ja mám skorej dojem, že stále pribúda viac ľudí, ktorý nároky majú byť stopercentne dodržané a to ostatné, ich nezaujíma :) Viď tvoje príklady s bazénom. Vadil by ti altán 0,5 metra od plotu, ale to, že ty alebo poškodená strana by mala 0,5 metra od plotu bazén, je OK. Vadilo by ti, že by si mal niečo nasadené až pri plote a sused by ti to zatienil altánkom. Takže vlastne v tej "nekonečnej" sebeckosti, by si chcel susedovi rozkázať, aby si altán nestaval, nakoľko tebe sa urodí menej papriky ... Čiže tým pádom sa má sused na svojom pozemku prispôsobovať tvojim potrebám. Ja stále hovorím, že ak chce niekto stopercentné súkromie, nech si kúpi aspoň 20 árový pozemok a ideálne, ak si dom umiestni do jeho stredu. A bude mať svätý pokoj. A druhá vec, ľudia by sa mali začať troška menej báť pohľadov susedov ... Preboha, čo ste z toho všetci taký "vyplašený" ? Že vás sused uvidí z altánku ? A čo tam na dvore také robíte, že Vám vadí pohľad človeka ktorý vedľa Vás žije ? Keď sme u rodiny, stavali altán, presne na hranici pozemku, tak zo susedom sa nič neriešilo. Napriek tomu pri stavbe prišiel, ponúkol pomocnú ruku, dostal najesť, nejaké pivo a o týždeň tam už aj sedeli na spoločnej grilovačke ... Ja mám teraz pocit, že všetci by mali najradšej 3 metrové plné múry z každej strany, len aby ich preboha niekto nevidel ako pijú na terase kávu ... Ale je mi to jedno, nech robia, ako uznajú za vhodné, ale nech nediktujú a neobmedzujú susedov, postupujúcich v rámci zákona ako majú nakladať zo svojim majetkom.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubk0 :-) bingo!!!!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
Zdravim chcem sa vas opytat. Za nasim domom mame strmy kopec a konci nas pozemok a zacina susedov pozemok. Tam susedovi zacina garaz.. Mame v plane pri hranici pozemku zabetonovat zaklad a na nom formou DT vybetonovat do vysky susedovhej garaze stenu a spravit rovinu. Teraz mi sused nakazu dodrzat aspon meter odstup. Kolko musim dodrzat odstup? Moze mi nakazat na mojom pozemku nejaku vzdialenost kedze sa nejedna o stavbu ako taku?
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?