Dispozícia bytu

Dobrý deň, máte prosím takúto dispozíciu bytu? Prosím poradíte, ako to zariadiť? Prípadne prerobiť? Ďakujem 7-je chodba do L, okolo WC a kúpelne 5- WC, 6-Kúpelňa, 4-kuchyňa, 3- obývačka, 1-spálňa, 2-detská
Odpovedať
@mijka8 Do kuchyne kuchynskú linku s drezom, sporákom a umývačkou riadu, Ak sa tam zmestí stôl s 2 stoličkami, tak aj to. Ak sa tam zmestia 4 stoličky, tak daj 4. Ak nie, daj to do obývačky. Do obývačky sedačku, jedno kreslo, konferenčný stolík a na stenu LCD telku. Do spálne posteľ, ak máš manžela, tak manželskú. Tiež by bola dobrá nejaká vstavaná skriňa. Ak máš deti, tak jednu izbu detskú - posteľ, stôl, stoličku a posteľ. Ak nemáš deti, tak to môže byť pracovňa so stolom a stoličkou. V kúpeľni a na WC už asi sanitu máš...
Odpovedať
@chrobak7 ďakujem, nabytok mám. Chcela som poradiť ako to zariadiť. Ako umiestniť sedačku. Keďže mam v obyvacke 4 dvere. Potrebujem to vidieť ako to má niekto zariadené. Rozmýšlala som predeliť wc s kúpelňou chodbou do kuchyne. Ale tým pádom by návšteva chodila cez kuchyňu. Fakt neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
@mijka8 mam dojem, že je tu jedna téma s touto dispozíciou miestnosti... dokonca v jednej relácii Pekne bývanie na Jojke riešili prerabku
Odpovedať
Profilova fotka
Toto sú fotky z tej relácie. Bola odvysielaná cca 13.2.2022.
Odpovedať
@cerler waw.dakujem, ze ste si dali toľko roboty s tým hľadaním 🙂 ano je to ta ista dispozicia. Dvere sú posunúte aby sa tam zmestila sedačka. Teraz sa nám nezmestí. Dakujem veľmi mi to pomohlo 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mijka8 som rada, ze pomohlo. Nevedela som skopírovať tu tému... obrázky sú tam väčšie a krásne viditelnejsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@mijka8 https://www.modrastrecha.sk/forum/rek...
Odpovedať
Profilova fotka
@mijka8 to je link na spomínanú tému... 😊
Odpovedať
Profilova fotka
posunúť dvere na izbách, aby sa na tú stenu oproti kuchyni pomestil gauč a vybavená vec. ak nepotrebujete veľký stôl, tak ten by sa mal kľudne zmestiť aj do kuchyne, to záleží aj od toho, koľko vás je.
Odpovedať
Profilova fotka
@majjky nooo aj tak by sa to dalo
Odpovedať
Profilova fotka
@majjky presne tak je to poriesene v tej vizualizácií, ktorú som pridala ako inšpiráciu 😄
Odpovedať
Toto je inak veľmi nešťastná dispozícia. Najlepšie by bolo dvere do izieb dať úplne na kraje nech medzi ne môže ísť sedačka. Alebo telka. Ťažšie sa zariaďuje priestor s toľkými dverami. Dobré je aj chodbičku zrušiť a zväčšiť kúpeľňu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
presne tak, to ja ked vidim takto rieseny byt, tak ako nevravim da sa pekne zariadit ale predsa len medzi dvoma dverami mat nieco ci len telku alebo sedacku je to take.
Odpovedať
Urcite sa oplati aj o tu chodbicku medzi kuchynou a chodbou zvacsit kupelnu, povodna je nenormalne stiesnena... aj kuchyna sa tym zvacsi. A do kuchyne ist cez obyvacku, ako je vo vizualizacii, co dala cerler. To bol fakt lumen, co tieto byty navrhoval, je ich na Slovensku fura, jeden sme raz boli pozerat, ked sme hladali byt. Myslim, ze sa toho nic moc funkcnejsie, nez je hore na vizu, vymacknut asi neda...
Odpovedať
@alabastrova veľa bytov to má takto, že chodbičku na nejaké oddelenie, ale je to podľa mňa taký zabitý priestor. Radšej chodiť popred telku a mať väčšiu kúpeľnu. Ja tiež keď som byt kupovala, tak to bolo na dlhé lakte kým som popremýšľala ako a čo s dispozíciou.
Odpovedať
Profilova fotka
@danielitika to niekedy ked vidim, ze ako su dispozicne riesene tie byty, tak nechapem, ze kto to vobec navrhoval. Kolkokrat to okolo praktickeho vyuzitia ani len nejde a tolko zbytocneho priestoru, ktory by sa dal lepsie vyuzit.
Odpovedať
Profilova fotka
Chodbičku zrušiť, dvere do izieb poposúvať aby vznikol priestor aj na televízor, aj na gauč, bude to tak lepšie. V kúpeľni vznikne priestor aj na práčku prípadne sušičku bez problémov, vaňu, umývadlo, no proste plnohodnotná kúpeľňa.
Odpovedať
@jelaspis boli ste už v takom byte? Mne sa nezdá a teda merali sme to ale vana s prackou a umyvadlom tam nevojde..ak máte takú foto. Budem Vám vďačná za zdielanie
Odpovedať
Profilova fotka
@mijka8 https://www.modrastrecha.sk/forum/kup... Je tu táto téma, dnes bol pridaný jeden príspevok so zmenenou dispozíciou... taky otvorenej si priestor. Skus pozrieť. 😊
Odpovedať
@cerler ďakujem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mijka8 bola, bola, kamarátka prerábala podobný byt a kúpeľňa s wc vyzerala totožne. Skús si to prekresliť a reálne rozmery načrtnúť. Ona to má tak, že keď sa zrušila chodbička a vojdeš do kúpeľne, tak vpravo vaňa a vľavo umývadlo a práčka.
Odpovedať
Tak je to pravda ze je to nestastne riesene ale zase napriklad to s tym posunutim dveri a medzi ne dat sedacku, co ja viem, viem ze je to asi niekde moderne ale mne by to vadilo, take rusenie pohodlia mi to pride.
Odpovedať
@jelaspis tak to sa teším, že sa to dá. A vaňa a práčka normálny rozmer, myslím, nič mrňavé. Ak by som mohla pekne poprosiť tú kamarátku do súkromnej správy foto. Ďakujem
Odpovedať
Ja ešte rozmýšľam takto
Odpovedať
Tyrkysová je chodba, tmavomodrá WC, červená kúpeľňa, zelená je vstavaná skriňa, oranžová kuchynská linka, svetlo zelená kuch. Stol do L z linky
Odpovedať
,
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?