Pukanie plastových okien

Zdravím, už 5 rokov máme plastové okná (hnedá farba), teraz nám začali strašne pukať...najprv to robilo iba ráno, keď na ne začalo svietiť slnko, tak sme si mysleli že sa zohrievajú. Teraz ale pukaju celý deň, dokonca aj v noci...je to strašné prenikavý zvuk a aj dcérku to budí...dá sa s tým niečo robiť, či rovno vymeniť okno? Dakujem
Odpovedať
Dobrý deň Pukanie spôsobuje tepelná rozťažnosť plastu. Nakoľko sú dlhodobé mrazy a rám okna je neustále ochladzovaný a potom svieti na rám opäť slnko tak rozdiel v teplotách môže byť aj 40 Stupňov. Keď prestane svietiť slnko rám sa opäť začína ochladzovať. Môžete ale pre istotu skontrolovať rám,či nie je nejako poškodený / praskliny / prípadne aj zasklenie. Jedna z možností ako ste písali je výmena rámu okna / pracnejšie / alebo pouvažovať nad vonkajšími žalúziami.
Odpovedať
Profilova fotka
ekoprofilpro keď to pukanie považuješ za normálne už viem kde si okná nekúpim lucialoky skús namazať tesnenia
Odpovedať
Tak teda to urcite nie je v poriadku. Aj my mame plastove okna, aj u nas su mrazy a cez den sa oprie slnko, ale teda nic nam nepuka...to je prasprosty alibizmus @ekoprofilpro
Odpovedať
nebral by som to na ľahkú váhu. plastové okná máme a doteraz som si nevšimol, že by nejak pukali. podľa mňa niečo nie je v poriadku
Odpovedať
Neskusali ste pozerat, ci niekde okna nemaju volu a neprepustaju prilis zimu z vonka?
Odpovedať
Dobrý deň aj ja sa chcem podeliť o moje skúsenosti aj nám pútali strašne okno v kuchyni ale to vieme až teraz mysleli sme že to je elektrina za chladničkou.Nastali mrazí a strašne nám prefukovanie cez balkónové okno zavolala som servisaka a ten nám dal až tri tesnenia a je po probléme nič nepuka neprefukuje okno sa scvrklo cez tieto mrazí skoro o jedenapol cm.
Odpovedať
Ďakujem za tipy...pritiahli sme všetky šroby a už to nepuka...ale to je asi aj tým že už niesu také mrazy...cez týždeň budeme volať servisaka, aby nám kukol všetky okná :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@lucialoky ahoj, prosím ťa, ako ste nakoniec vyriešili to pukanie? Nám robí jedno okno to isté 😐 a ako na potvoru, je to okno v spálni
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobry den, rad by som obnovil tuto temu, nech nezakladam novu. Mam rovnaky problem, nove okna mi zacali pukat/praskat no proste obcas z nich ide taky intenzivny kratky zvuk. Jedna sa o stary dom, takze sadanie stavby by som vylucil. Stale neviem prist nato, co to pukanie sposobuje a hlavne miesto, kde sa to prejavuje. Vizualne nic nevidno. Ctal som tu na fore(https://www.modrastrecha.sk/forum/okna-dvere-a-brany/praskanie-v-okne-vymena-okien-pasky/) ze moze byt problem ak je pur pena nanesena v malom mnozstve. Je to tak? Ja som laik takze ked prisiel clovek a zameral to, veril som, ze vie co robi. Pri zamerani mi povedal, ze musi nechat 1-2cm na penu, pri montazi som videl, ze mu tam ostalo tak 0.3cm z kazdej strany po bokoch. Hore aj dole to je v poriadku. Povedal mi ze to nevadi...ani neviem, co ine ako pokracovat mi ostavalo, stare okna dole, nove zle zamerane...no teraz citam, ze to nie je spravne. Moze to sposobovat to pukanie?
Odpovedať
@mart445 Pukanie môže spôsobovať aj tepelná rozťažnosť okna, keĎ v noci je chladnejšie a cez deň teplo. Cez deň sa plast roztiahne a v noci zmrštuje a sú miesta, kde profily o seba trú a vždy pri pohybe to pukne. Mne tak občas pukne jedno okno v obývačke, hlavne večer. Môže to byť aj trenie parapetu o okno. PResné miesto je ťažké zistiť, treba sa s tým zmieriť.
Odpovedať
@chrobak7 Dakujem za odpoved, ano, je mozne aj to, i ked prave kvoli tomu som daval bielu farbu ramu. Som zvedavi, co sa bude diat v zime 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?