Parapet z kamienkoveho koberca

Ahojte, má niekto skúsenosť s vonkajšou parapetou z kamienkového koberca? Chceme ním potiahnuť terasu a keďže zatepľujeme a musíme meniť aj okenné parapety, tak by som chcela ten istý materiál využiť. Keď dopadajú kvapky dažďa, nebúcha to veľmi? V súčasnosti máme obyčajný plechový parapet a to hrozne buchoce, keď prší. Ďakujem za reakciu.
Odpovedať
Vieš ze cez kamenný koberec voda preteka
Odpovedať
@fugas20 ďakujem, preteká aj keď je zaliaty dohladka?
Odpovedať
@cikorittka Ako to chceš zarovnať do hladka?
Odpovedať
@chrobak7 myslim, ked je to zaliate dohladka epoxidom
Odpovedať
Epoxidove podlahy treba casom obnovovat a to ziaden majitel parapetov nerobi!
Odpovedať
@cikorittka ale ako spravis z kamienkoveho koberca falc okolo okna a ostenia aby nezatekalo okolo toho? Ako z kamienkoveho koberca spravis nos, aby voda netiekla po fasade? Ako vyriesis na kaminkovom koberci dilatacnu sparu?
Odpovedať
@cikorittka Nedávaj to, na parapet sa to nehodí. Tak hladký povrch, ako si myslíš, nebudeš mať. To by si po aplikácii musela celé kamienky ešte zaliať vrstvou epoxidu. Tie kamienky budú stále drsné a pórovité, bude sa tam držať prach, zle sa to bude udržiavať. Daj si tam parapet - máš množstvo iných overených materiálov na výber - plast, plech mramor, ... ktoré majú hladký povrch a sú ľahko udržiavateľné. Ale ak veľmi chceš, daj si to tam.
Odpovedať
Profilova fotka
@cikorittka ak nevyhovuje plech dajte si kameň alebo terazzo. Kamienkový koberec je úplne nevhodný.
Odpovedať
Neodporúčam! 🤣😂.
Odpovedať
Ďakujem za všetky názory, preto som tému zakladala, abz som mala ozajstný názor, nie len predajcu, ktorý odporučí všetko, aby predal.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?