Ytong Lambda 450- 500- 550/ zateplená tehla

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, viem, že to tu je donekonečna omielané ale neviem sa rozhodnúť z čoho stavať či zo zateplenej tehly alebo ytongu lambda- pretože ma odhovárajú kvôli vysokej nasiakavosti, pokým nie je zateplený tak sú vlhké steny aj vo vnútri. Čo je na tom pravdy? Máte s tým skúsenosť? Existuje nejaká hydroizolačná omietka na nezateplené múry? Ak áno aký je predpoklad ceny za m2? Nie som stotožnená s EPS ani minerálnou takže najradšej by som išla len do hrubých múrov a tej omietky. Ak máte reálne skúsenosti prosím podeľte sa o ne aby som sa konečne vedela rozhodnúť. Veľmi pekne vám ďakujem. 🙂
Odpovedať
1
2
@chilim projektant vas bude tlacit do hrubeho muru a tensej izolacie, pretoze mu z toho tiez nieco kvapne a logicky, cim hrubsi mur naprojektuje, tym viac vy zan zaplatite a aj jemu viac kvapne. Preto by som toto na projektanta nenechaval ale postavil ho pred hotovu skladbu steny, pri skladbe 25/30cm stena max! - a min. 20/25/30 cm izolacie nic nepokazite, rosny bod bude v izolacii a izolacne to bude dostacujuce. Ale to uz je na vas.
Odpovedať
@chilim Co sa tyka dychania stien, cez steny prechadza najviac 1% celkového prudu vodnej pary odstranovanej z obytnej miestnosti. 99% vodnej pary ide von cez vetranie. Ludia mali kedysi v panelakoch netesne okna cez ktore fucalo ako cez mikroventilaciu. Neskor vymenili okna za izolacne dvojskla ktore tesnia, prestali vetrat, vlhkost prestala odchadzat von a zacala kondenzovat na chladnych miestach. Ja vidim len tri riesenia, dat stare netesne okna cez ktore bude fucat, poriadne vetrat pravidelne ako sa ma alebo dat do domu pasivnu rekuperaciu. Aj ked postavim z ytongu bez zateplenia a nebudem poriadne vetrat, budem mat na oknach potoky vody. Ytong ziadnu vlkost nevyvetra. Treba dat tenku stenu a poriadnu izolaciu. Je to ekonomickejsie aj na spostavenie a aj na naklady na kurenie.
Odpovedať
@chilim Ja mam dom z ytong lambda 450 a som veľmi spokojný. Kurenie mame podlahove na plynový kondenzačný kotol a ročne zaplatím za plyn 440 eur čo mesačne robí cca 37 eur mesačne. Dom sa v lete vôbec neprehrieva to je blud ktorý tu čítam na lambdu dookola a prave naopak, keď je vonku veľka horúčavá a nechame pozatvárané okna a plus vonkajšie žalúzie pootvorené tak po príchode domov z práce je v odme naozaj veľmi príjemne!! A naopak v zime ten kotol zapína naozaj minimálne a mame nastavanú teplotu na 22 - 23 stupnov. A ta nasiakavosť tak to je blud číslo 2 a poriadny blud. Steny nikdy neboli vlhke a nemajú byť z čoho to neviem aký expert toto tvrdí.
Odpovedať
@kemino Čo to je za blud, že projektantovy tým, že navrhne hrubší mur niečo kvapne? Toto mi skus vysvetliť? Čo má projektakt spoločné so stavbou a materiálom na dom?
Odpovedať
@chilim A okna sa nam nikdy v dome nerosili, nerosia a pochybujem, že niekedy sa rosiť budu a to hlavne z jedneho hlavneho dôvodu, lebo ten dom bol robený kvalitne a nieje to žiadna fušerina čo už potvrdili aj ľudia čo montovali okna, robili podlahy a tak ďalej. A mysliš, že cena domu z lambdy a cena domu z tenších materiálov a plus zateplenie bude až taký rozdiel? Nemyslím a v tejto dobe, keď zateplovacie systémy išli neskutočne od začiatku hore už vôbec... A písať, že lambda je lepšia ako zatepelné domy ja mebudem, len so mti napísal môj názor, že máme z lambdy dom a sme veľmi spokojný a tiež sa nám snažilo veľa ľudi presvedčať čo je najlepšie podľa nich, ale nech každý stavia z toho čo sa mu najviac pozdáva...
Odpovedať
Profilova fotka
@chilim Ja by som ti poradil pri tvojich nie najlepších vedomostiach to radšej riešiť s jedným dobrým projektantom ako s tridsiatimi neznámymi ľuďmi na internete, keď ani nevieš či sa do toho vôbec vyznajú lepšie ako ty.
Odpovedať
@kemino kde konkrétne? ja som narážal na tvoje tvrdenia o nasiakavosti MV, ktorá je 1. tá ktorá ide na steny hydrofobizovaná v štandarde už dnes 2. uzatvorená pod vrstvou lepidla a omietky a teda nie je vystavená poveternostným vplyvom. preto riešiť nejakú nasiakavosť MV ako vlastnosť je zbytočné.
Odpovedať
Vždy je lepší ytong 550 ako tenký múr s izoláciou. Múr máš naveky, izolácia sa o pár rokov musí reparovať. To čo vrazíš do hrubej izolácie to môžeš radšej dať do hrubého ytongu. Neďaleko stavali z tenkého ytongu 20 cm ,dom , to bolo až smiešne , bál by som sa tam bývať a dávali tam 20 cm izoláciu. O takú stenu by som sa bál opierať. Ľuďom šibe , šetria na materiály . Pod hrúbku 30 cm by to nemali ani schváliť.
Odpovedať
@jean2 ďalší taký pocity a dojmy... Fakty nepoužívame, práve naopak ich prekrúcame. (opäť zdôrazňujem, že nie som zástanca ani odporca hrubého múru alebo tenšieho s izoláciou alebo montovaného sendviča)
Odpovedať
@igor256 Okná nerosia. Na to aby okná rosili musí byť splnený rosný bod. A to pri trojsklách by muselo vonku poriadne mrznúť. To nemá nič spoločné s izoláciou domu.
Odpovedať
@jean2 ja som neriešil okná ale ten tvoj výrok o nutnosti reparovania izolácie a ten o tom ako by si sa bál opierať o 20cm stenu a že by si to zakázal.
Odpovedať
@igor256 Ale tam pred tým ste debatovali o rosení okien, na to som reagoval.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?