Ytong lambda 375 P2-350 verzus Ytong 375 P2-4OO.

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte majstri. Chcem sa spýtať, je až taký veľký rozdiel v tepelnoizolačných vlastnostiach medzi Ytong lambdou a Ytong P2-400 ? Nie som zástanca zateplovania,takže neplánujem zateplovať.Taktiež ma zaujíma pevnosť v tlaku spomenutých produktov od Ytongu. Podľa ,, Péčka" sú rovnaké,ale čo ten rozdiel 350 a 400? Dom bude dvojpodlažný(obytné podkrovie). Prosím skúste mi poradiť ktorý z týchto dvoch produktov sa vyplatí. Ďakujem.
Odpovedať
1
2
@1palo1 kuris aj v krbe (kolko dreva rocne)?
Odpovedať
@quako2 ... kurime na 23 stupnov, mojej pani je stale zima :-). Ano kurime aj v krbe. Rocne spalime paletu brikiet 900 - 1000kg? Neviem, proste paletu.
Odpovedať
Profilova fotka
@branis ja by som určite bola za 400-ku. ak to zateplíš (aspoň tých 15cm, kľudne viac), bude rozdiel medzi lambdou a klasikou zanedbateľný. čo sa týka toho heluzu, resp. tehla verzus pórobetón, je to na tebe. záleží napr. aj od toho, či chceš stavať sám alebo bude firma/majstri. pre laika je určite lepší pórobetón. je omnoho viac blbuvzdorný :-D a ono sa to niekedy zíde aj keď človek nestavia sám, lebo však všelijakí umelci robia murárov a oveľa skôr ti dokafrú tehlovú stavbu ako tú z pórobetónu...
Odpovedať
Ja mam tiez na dome lambdu 375, ale dnes by som to uz v ziadnom pripade nekupil...
Odpovedať
@majkoj Ta norma nieje neverejna, len sa tazsie zhana.. :) https://www.dropbox.com/s/x7yqgq840nl...
Odpovedať
@ups uz by ste nestavali z ytongu lambdy alebo z ytongu vseobecne? Nam architekt navrhol zateplenie 15cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@snezienocka100 z lambdy. proti klasickemu ytongu nemam nic.mame z neho nosnu stenu aj priecky a bol v pohode.volili by sme tensie obvodove murivo a hrubsie zateplenie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@cache myslis, tazsie sa kradne :)
Odpovedať
@majkoj Nie nie, ja som ju nikde neukradol, ani zdroj ju nikde neukradol, pochadza z akademickej pody a tam to nemaju nijako blokovane :)
Odpovedať
@majkoj A ak by si ju chcel uplne ze plnohodnotne a nie studentsku, tak za par evri.. :) http://www.sutn.sk/eshop/public/stand...
Odpovedať
Profilova fotka
@cache to som prekvapeny, co som kukal normy stali aj 100€
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?