Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@adkaskeu väčšina výrobcov udáva minimálne ! 15cm…
@dexter89 on riesi vnutornu jednotku...napr toshiba haori ktoru idem prave vesat ma min. vzdialenost od stropu 55mm... Vyska jednotky 300mm
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@tamasj Tak toto je pecka - tepelné straty 30% 😆 …
@toky1 Nie kazdy spadol z neba múdry, Ako práve ty mohol by si vysmiať sám seba už len zato ze keď je niekto debil tak ten kto to okomentuje je ešte väčší!
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tamasj:

@toky1 Nie kazdy spadol z neba múdry, Ako práve…
@tamasj Mal som sa uraziť? 😆 No ale neurazil... Furt sa zasmejem keď si na tých 30% spomeniem, nemôžem si pomôcť 👌
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@adkaskeu väčšina výrobcov udáva minimálne ! 15cm…
@dexter89 @rkorba Ďakujem za info, vyzerá to tak, že jediná možnosť je vnútornú jednotku umiestniť nad posteľ. Má niekto vnútornú klimatizačnú jednotku umiestnenú nad hlavou v spálni? Uvažujem nad použitím VIVAX R a zaujímalo by ma, či to bude prekážať v najtichšom režime. Momentálne používam Daikin Comfora nonstop na kúrenie a v noci túto jednotku takmer nepočujem. Je ale pravda, že od hlavy ju mám vzdialenú asi 4 metre.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

@dexter89 @rkorba Ďakujem za info, vyzerá to tak,…
@adkaskeu ved si pozri dB podla manualu a rychlosti ventilatora oboch klimatizaci a nasimuluj si to doma ;-)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

@dexter89 @rkorba Ďakujem za info, vyzerá to tak,…
@adkaskeu Na chate mám vnútornú jednotku na stene nad posteľou a vadí mi to. Nie žeby sa s tým nedalo žiť ale vadiť mi to vadí.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od rkorba:

@adkaskeu ved si pozri dB podla manualu a rychlos…
@rkorba @toky1 Doma mám nostop pustenú klímu v najtichšom nočnom režime, ale ak mám hlavu tak 2,5 m od jednotka ten hluk registrujem a asi by mi vadil. Prvé roky, čo som v zime kúril klimatizáciou som na noc vždy kúrenie nastavil aby sa vyplo. Môžem to riešiť takýmto spôsobom, alebo to má vplyv na životnosť klimatizácie? Využívam rekuperáciu, takže do rána klesne teplota max. o 1,5 C, čo nie je až tak strašné.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

@rkorba @toky1 Doma mám nostop pustenú klímu v na…
@adkaskeu ako ti srdce ráči. Životnosť nerieš je to elektrospotrebič v domácnosti ako každý iný.
Odpovedať
Ahoj.mam daikin comfora 3,5 kw v obyvacko kuchyni ,je to prizemie,kde je este jedna izba,wc samostatne,kupelna,schodisko,hore 2 izby,cca dokopy 100m2.Komfortne to vykuri celorocne,v noci vobec nepustam,maximalne sa nastavi,ked je zima nech rano sa zapne pol hodinu pred budikom.Dom ma 100rokov,ale je rekonstruovany a nadstardartne zatepleny.Mam este aj piecku na drevo a s tou tiez vykurim cely dom.Samozrejme pocitovo je problem,ze v spodnej izbe a kupelni je chladnejsie.Ale nikde nejde teplota pod 20 stupnov ani ked nekurim celu noc a mrzne.Dal som sedy polystyren od 16cm do 20cm podkrovie vata R okolo 9 podlaha 20cm,ale je sokel polovica nezatepleny,nakolko starucky dom krivy nevidal.A teplo ked fuka je to pre mna prijemne.Taka letna atmosfera.ja to pustam na plno na 30 stupnov ale neni problem nastavit na 24 a nevypinat.ja prekurim riadne cely dom a potom vypnem.Rychlejsie to samozrejme vychladne ako ked sa zakuri v peci,podlahovke.Tak v zle zateplenom dome to musi bezat nonstop.Spotreba ako tepelne cerpado.Perfektne pre toho kdo ma kurenie na drevo a rano uz ide zima,nastavi to nech mu zapne pred budikom a vstavas do tepla a neriesis rozkurovanie.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

@rkorba @toky1 Doma mám nostop pustenú klímu v na…
@adkaskeu ja jednotku vkuse vypínam , najmä teraz cez deň ideme do práce a je teplo netreba kúriť teplota klesne z 23 na 22 ... Klíma aj pri defrostoch stále zapína aj vypína niekoľkokrát denne a nevadí to ... Kompresor je stavaný že vydrží pohodlne neviem koľko tisíc štartov takže nemá zmysel sa zamýšľať nad životnosťou a zbytočne špekulovať
Odpovedať
Chcem sa len spýtať, koľko metrov môžem ťahať vonkajšou lištou rúrky od vonkajšej jednotky k vnútornej jednotke. Vychádza mi to cca 3,5-4 metre. Bude to v pohode?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Chcem sa len spýtať, koľko metrov môžem ťahať von…
@joma3333 mám pocit že do 5m, ja mám asi do 5m na 5kw gree
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Chcem sa len spýtať, koľko metrov môžem ťahať von…
@joma3333 Ja mám 7,5 m a 6 krát zalomenie potrubia k vnútronej jednotke, celý dom kúrime klímou (Toschiba)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

Chcem sa len spýtať, koľko metrov môžem ťahať von…
@joma3333 V manuále od klimy by si mal mať napísané na akú dľžku prepojovacieho potrubia máš vonkajšiu jednotku predplnenú od výroby. Štandardne obvykle 5m ale ak by trebalo dlhšiu trasu tak do tých 15m to je technicky možné len chladiar musí dopniť chladivo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 V manuále od klimy by si mal mať napísa…
@toky1 jasné.len preto sa pýtam,lebo ju idem prekladať a bude to teraz o cca 2m dlhšie.chladiar nema problém to doplniť. Niekde som čítal, že je najlepšie,ked je to čo najkratšie, len som chcel či je to v poho cca4m., teda co má niekto aj viac
Odpovedať
maximalne to je vacsinou 25-30m na jednu jednotku pri multisplite (plus maximalne dokopy napr pre 2 - 40m a pre 3 60m) pri mono tak 20-25 ale tak idealne co najkratsie vyskovo max 10m vacsinou
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

maximalne to je vacsinou 25-30m na jednu jednotku…
@shadowmilan Najkratšie... no takto. Pod 3 metre je málo. Ak je dĺžka menej ako 3 metre tak chladiari obvykle predĺžujú trasu natočením slimáka za jednotku.
Odpovedať
Ahojte.Potrebujem poradiť rozmýšľam nad klímou,čisto na kúrenie ,chalupa 55 M2,dve izby ,kuchyňa plus kúpeľňa.Bude stačiť jedna jednotka alebo multisplit.Prikladam dva obrázky .ďakujem za každy názor.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jarosujo:

@jakino @warm @chovo80 Ze ti obcas ukazuje …
@jarosujo co je to za apku?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@shadowmilan Najkratšie... no takto. Pod 3 metre …
@toky1 ano to je pravda, ale riesila sa primarne max :D tak som napisal tak, ze idealne co najkratsie od tych 25m :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od shadowmilan:

@toky1 ano to je pravda, ale riesila sa primarne …
@shadowmilan No áno, ja som to pochopil. Len som to pre istotu doplnil aby tvoju poznámku o čo najkratšej trase joma3333 nevzal doslova. 😉
Odpovedať
@toky1 chlapi dík za odpoveď.teraz som zas múdrejší.mal som za to že čo najkratšie. Dôvod?Bol u mna dealer z nejakej firmy z východu,a povedal že ideál je keď je vonkajsia jednotka na stene a vnútorná hneď cez stenu.potom ako to zapoja.priamo? cca 1m? Takže v mojom prípade bude tych cca 4m v pohode. Ste ma potešili.Dik
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 chlapi dík za odpoveď.teraz som zas múdrej…
@joma3333 tak u susedov maju urcite menej ako 4m, dokonca je to doslova cez stenu a podla priemeru zaoblenia to odhadujem na cca 1.5-2m max :D a funguje ...toz neviem ... sak ked to bude on zapajat a nepojde, tak si to prerobi :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 chlapi dík za odpoveď.teraz som zas múdrej…
@joma3333 Ja mám takto cez stenu jednotku a toto v červenom rámčeku na obrázku je natočený "slimák" slúžiaci ako predĺženie prikrátkej trasy prepojovacích potrubí na požadované minimálne 3m.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Ja mám takto cez stenu jednotku a toto …
@toky1 ja nie som teraz doma,ale mám obavy, že to pravdepodobne nemám dlhšie ako tri metre. To som veľmi zvedavý.poovede zameriam. Ta jedna jednotka ma až tak netrápi,bo ju budem prerábať.Ale ta v detskej izbe,no neviem. No nejdem predbiehať.
Odpovedať
Tá minimálna dĺžka je myslím preto lebo pri premene plynu na kvapalinu či kvapaliny na plyn nastáva zmena tlaku a teploty a za určitých podmienok ešte v nejakej krátkej časti potrubia medzi vonkajšou a vnútornou jednotkou sa môže dokončovať proces preto nemusí mať chladivo ešte tie správne vlastnosti. Plus dostatočná dĺžka potrubia podľa mňa eleminuje prenos vibrácií od vonkajšej jednotky po rúrkach dovnútra domu. Ale to je len moja amatérska úvaha - ak je tu nejaký odborník chladiar nech ju vyvráti alebo potvrdí. Dík.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

Tá minimálna dĺžka je myslím preto lebo pri preme…
@toky1 tak v tomto budeš mať asi pravdu.nie som chladiar ani odborník,ale presne toto som riešil doma aj tu na streche.ze počujem vrčanie a asi sa prenášajú aj vybracie. Mam to od vonkajšej jednotky k stene cca30cm.priamo hneď ohnute a do lišty hore stenou.vsetko som to spolu obaloval a stahoval dokopy.aj vodiacu lištu som vplnal vatou.Niečo to pomohlo,ale chcem to po prerobeni všetko vyplniť (lišty)akustickou-izolacnou penou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 tak v tomto budeš mať asi pravdu.nie som c…
@joma3333 aj v papieroch ma sinclair min.3m/max.15m. Takto sa spýtam.Je to problém,ak je to menej.Alebo je dobré dodržať to čo píšu?
Odpovedať
Či to nejak ovplyvniluje chod klimatizácie, neviem posúdiť.Kurit kúri.Nemam ešte ani žiadne skúsenosti z teplotami pod nulou. Asi toľko
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 aj v papieroch ma sinclair min.3m/max.1…
@joma3333 klima ti moze bezat dlhe roky s tak kratkym vedenim ale moze sa to prejavovat vyssou hlucnostou a vybraciami Nechapem chladiarov co to daju cez stenu a cele vedenie ma mozno meter a pol Aj ja pri mojej prvej klime som to mal take kratke Ako keby ich zabilo tam urobit 1 otocku
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?