Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
Zdravím ma niekto skúsenosty z klímou Daikin SENSIRA NEW 3,5 kW tento tizden majú montovať 2 jednotky do 80m2 zatepleneho rodinného domu?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@david83 no nazdar chlape. Nečítaj ma.Asi potrvá …
@joma3333 kolegovia maju pravdu, podľa nazvu temy je vhodne napisať skusenosti viac, ako otazok, ak maš potrebu pýtať sa 1000000 otazok, vytvor si svoju tému, aby mali aj ostatní prehľad v tejto téme...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tamasj:

Zdravím ma niekto skúsenosty z klímou Daikin SEN…
@tamasj Skúsenosť s ňou nemám ale ak ju chceš primárne na vykurovanie, tak by sa hodilo aby mala ohrev vaničky šasi vonkajšej jednotky. Myslím že táto klima ju nemá takže by to chcelo ho dorobiť. Nieže by sa s tým nedalo žiť ale bez toho ohrevu budeš asi musieť kontrolovať ako je tam v zime namrazené a či tomu netreba nejako pomôcť - myslím odstrániť ľad.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@tamasj Skúsenosť s ňou nemám ale ak ju chceš pri…
@toky1 mam klimu 3 roky, ziadny ohrev, bez problemov, nevidel by som to tak akutne ze by sa z toho robila univerzalna rada
Odpovedať
@rudy1973 áno.nie som proti. Ale skúsenosti na túto tému nemám.Je pravda že získam ich najskôr a najlepšie časom,pri používaní klimatizácie. Môj "problém"je možno v tom, že si rád vypočujem (prečítam),vela názorov,a až potom som spokojný. Ale ospravedlňovať za to sa nebudem. Uz som predtým písal,som Vám všetkým vďačný za každú odpoveď. Pekný deň
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hockto:

@toky1 mam klimu 3 roky, ziadny ohrev, bez proble…
@hockto No áno, jasné že to nemusí platiť pre všetky inštalácie. Dexter89 sa na to konkrétne napríklad sťažoval pri niektorej zo svojich Daikinov.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tamasj:

Zdravím ma niekto skúsenosty z klímou Daikin SEN…
@tamasj sensira je len vnutorna jednotka, mrkni aku mas vonkajsiu jednotku. Dexter mal len jeden vypustaci otvor, ja ich mam asi 6. 5 zaslepenych a na jednom mam hadicku asi 20cm na odvod kondenzu. Ale ja som zla vzorka, klimu mam na juznej strane v zavetri, relativne silnu vonkajsiu jednotku a pouzivam to na kurenie teraz, ked uz vyrabam el.energiu. A ked vyrabam, tak skoro nemrzne, resp. Svieti slnko, v hadicke mi to nestihne namrznut.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od tamasj:

Zdravím ma niekto skúsenosty z klímou Daikin SEN…
@tamasj hej ja mam daikin comforu 3,5kw to je podobná tej sensire 3,5kw šľape to jak má, žiadne problémy... to namrzanie som mal problem paradoxne na novšej perfere multisplite... asi 2x za sezonu som musel manualne roztápať ľad na spodku jednotky ... ale jak píše @harmonik ja zas mam tu jednotku na severnej, veternej strane a pri zemi... asi aj to nehra do karát inak funguju obe jednotky ako majú ani ten ľad im nevadil paradoxne , dokiaľ som si to nevšimol asi by to šlo aj ďalej len by sa tam zbytočne hromadil
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dexter89:

@tamasj hej ja mam daikin comforu 3,5kw to je pod…
@dexter89 z kúrením do - 10 a 80 m2 dom náčrt domu posielam bude len 2 monosplity 3,5 kW bude to podľa teba v poriadku z vikurovanim cez zimné mesiace?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od tamasj:

@dexter89 z kúrením do - 10 a 80 m2 dom náčrt…
@tamasj v akej si lokalite? A ake mas tepelne straty? Podla toho treba navrhnut vykon jednotiek.
Odpovedať
Stredné Slovensko okres Rožňava Dom zatepleny a tepelné straty ťažko povedať možno 30 %
Odpovedať
@joma3333 hlučnost vnut. jednotky 1 m vzdialenosť, pri kureni na 22 st. min. vykon... Vivax
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od tamasj:

Stredné Slovensko okres Rožňava Dom zatepleny a …
@tamasj Tak toto je pecka - tepelné straty 30% 😆 Fakt pobavilo 👌
Odpovedať
@rudy1973 zdravim Môžeš mi poslať nazov alebo link app ktorou meriaš?A keď pozerám tu hodnotu,tak to si kalibroval na nulu? Keď taká hodnota? Všetky,teda väčšina hlukomerov meria od 30db. Takže ak by to šlo od 30,tak sme na 45-50db Mozno aj viac.lebo hladina hluku stupa logaritmicky.. Ja som kupil uz spomínaný parkside,a zo štyroch app,dve meraju celkom presne, myslím tak ako ten merač.(Aj ten meria od 30db) Ale predsa len poprosím tu app
Odpovedať
@joma3333 ked v noci v úplnom tichu,nejde takmer nič,ani ladnicky a mraziaky nehucia,tak mi to kmita niečo nad 30db Skus si to nakalibrovat manualne v tichu na 30db. Alebo tuto app
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od tamasj:

Stredné Slovensko okres Rožňava Dom zatepleny a …
@tamasj dobre okres Roznava je na juhu Kosickeho kraja, takze teplotne mierne zimy, OK. Stary dom/novostavba? Tepelne straty sa musia vypocitat, presnejsie v projekte. Alebo ked nemas cisto laicky vzorcom, ale to su len orientacne hodnoty na hrubo, no vies sa od nich ako tak odvijat. Cisto teoreticky by to malo vykurit dom.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 ked v noci v úplnom tichu,nejde takmer …
@joma3333 na co si pytas jeho appku, ked potom hodis druhy prispevok, aby si to nakalibroval v tvojej appke? 🙈
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dominguezah:

@joma3333 na co si pytas jeho appku, ked potom ho…
@dominguezah chcem to skúsiť tou istou aj u mna.Ci tie hodnoty budú približne rovnaké. Ja som mu dal app ktoré som porovnával z orig meračom.Ale ci je to spoľahlive ,neviem.Aj ten orig merač (9€).co ja viem. Možno ani nejde tak o tie merania.Dolezite co počujem.Len ma zaujímali udaje výrobcov.Ci je to aspon trochu pravdivé.Lebo to co napriklad udáva sinclair,tak neviem . V práci máme v čakárni pre zákazníkov Mitsubishi,tam píšu 19db.Ale ta je fakt v najnižších nastaveniach tichá.To sa nedá porovnať zo sinclairom.(Ale ani cena)
Odpovedať
Je vhodné vnútornú jednotku umestniť nad posteľami tak ako je na obrázku? Prípadne navrhne niekto vhodnejšie riešenie? Klimatizácia bude slúžiť len na kúrenie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@rudy1973 zdravim Môžeš mi poslať nazov alebo lin…
@joma3333 https://play.google.com/store/apps/de...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dominguezah chcem to skúsiť tou istou aj u mna.C…
@joma3333 hlucnost je indivudalny pocit, kazdy ho vnimame inak, jeden je citlivejsi, iny zasa nie. A papier znesie vela, plus minus nejake odchylky tam budu. Prilis sa zamieravas na papiere. Moja ma mat hlucnost 37 max ma o nieco viac. Nechaj to tak podla mna, prilis to riesis, a postupne budes hladat este vselicomozne. Dolezite je ze to plni ucel a kuri za menej.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dominguezah chcem to skúsiť tou istou aj u mna.C…
@joma3333 Načo meriaš hlučnosť vnútornej jednotky? Meranie hlučnosti vonkajšej jednotky chápem - keď znova príde nasraný sused že je tvoja klíma hlučná tak mu vieš ukázať nejaké čísla - že hluk 5m od tej bedne je keď klima neide 35dB a keď ide tak 38dB takže len 3db viac. OK. Ale načo riešiš hlučnosť vnútornej jednotky? Či Sinclair vo svojich manuáloch nezavádza? A chceš to potom nejako riešiť so Sinclairom? Lebo oni ťa pošlú s tvojim meraním hlučnosti hlukomerom z Lidlu za 10eur alebo appkou v smartfone do riti, chápeš. Ja som to skúsil dvomi appkami a obe ukazujú diametrálne odlišné cifry. Plus to meranie veľmi výrazne ovplyvňuje aj povedzme poryv vetra. Aj blbé zapískanie vtáka zakmitá ukazovateľom. Laboratórnym podmienkam a zariadeniam, s ktorými pracujú oni (alebo by pracovať mali) v domácich podmienkach nedokážeš konkurovať tak aby si si u nich niečo vyhádal, chápeš. Zbytočne riešiš niečo, čo nedokážeš ovplyvniť. Je to strata času. Teda pokiaľ to nieje nejaký koníček - vtedy ide nejaká logika viac-menej bokom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Načo meriaš hlučnosť vnútornej jednotky…
@toky1 @joma3333 presne som to isiel napisat, ked uz chces mat ake take vypovedne hodnoty, tak musis merat stale tym istym pristrojom, darmo si kolega stiahne tu istu aplikaciu, staci ze ma zaneseny mikrofon na mobile a uz aj meria menej decibelov a zbytocne budes mat hlavu v smutku...ja len tolko
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

Je vhodné vnútornú jednotku umestniť nad posteľam…
@adkaskeu Nad dvere?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@adkaskeu Nad dvere?
@toky1 Nie som si istý, či je to priestorovo možné. Preklad nad dverami má výšku 250 mm, jednotka je vysoká 190 mm, nebude problém s prípadným čistením a údržbou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od romsel:

Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou …
@romsel Kúrenie najlepšou klimatizáciou na trhu.....Čím chladnejšie, tým nižšia účinnosť....Excel ti napovie
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

@toky1 Nie som si istý, či je to priestorovo možn…
@adkaskeu To máš divnú výšku dverí alebo nejaký príliš nízky priestor, či? Akú klimatizáciu máš? 190mm je tiež nejako málo. Námatkovo som teraz zmeral Vivaxu v kancli a tá má výšku 280mm
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@adkaskeu To máš divnú výšku dverí alebo nejaký p…
@toky1 Svetlá výška miestnosti je 2500 mm, vchodové dvere sú vysoké 2250 mm. Plánoval som VIVAX R, ale asi som nesprávne pozrel rozmery 802x297x189. Ak je jednotka vysoká 297 mm, tak to nemám možnosť umiestniť inak ako nad postele.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

@toky1 Svetlá výška miestnosti je 2500 mm, vchodo…
@adkaskeu Ak chceš kúpiť dajakú klímu Stiahni si jej manuál a tam budeš mať napísané možno aj zobrazené odstupi od okolitých prekážok cize i strop.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

@toky1 Nie som si istý, či je to priestorovo možn…
@adkaskeu väčšina výrobcov udáva minimálne ! 15cm od stropu ... kvôli objemu nasavaneho vzduchu... k filtrom sa dostaneš pohodlne spredu ...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?