Vykurovanie klimatizáciou v zime - máte skúsenosť?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Má niekto skúsenosti s vykurovaním klimatizáciou v zime. Zaujímajú ma pocity, nie technické podmienky. Predsa ten vzduch fúka, vnútorná jednotka je hore, pre chladenie je to dobre, pre kúrenie treba nastaviť fúkanie nadol. Prípadne má niekto skúsenosti s parapetnou vnútornou jednotkou?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@tamasj za mňa spokojnosť. Pridávam pár foto.Fung…
@joma3333 nie google assistant som myslela 😅 to je len appka, hlasovy assistant skor, kde nemas moc moznosti. Na mysli som mala toto. https://www.home-assistant.io/getting...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dominguezah:

@joma3333 nie google assistant som myslela 😅 to j…
@dominguezah aha tak.skusim to
Odpovedať
Ako je to s údržbou klimatizácie? Dostal som cenovú ponuku na VIVAX s 5 ročnou zárukou, ktorá je podmienená pravidelným servisom v hodnote 30 EURO ročne. Už 4. rokom na kúrenie využívam klimatizáciu Daikin a okrem pravidelného čistenia vnútornej a vonkajšej jednotky od prachu a nečistôt, ktorú riešim svojpomocne som žiaden servis neriešil. Je porebný pravidelný ročný servis?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

Ako je to s údržbou klimatizácie? Dostal som ceno…
@adkaskeu ten "servis" je práve to pravidelné čistenie. Ak to zvládaš sám tak nerieš "servis"
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od adkaskeu:

Ako je to s údržbou klimatizácie? Dostal som ceno…
@adkaskeu ako hovori foox, ale neviem ako tvoja firma, no niektore, aby platila ta 5 rocna zaruka, podmienkou je ten servis mat. Priklad posielam
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@tamasj za mňa spokojnosť. Pridávam pár foto.Fung…
@joma3333 Mam Daikin App bude to možné prepojiť Z timto appkami?
Odpovedať
Ako cistite vonkajsiu jednotku?? Vnutornu len povysavam filtre a to kam sa s vysavacom dostanem, nastriekam cistic necham vyscnut a hoovo. Vonkajsiu som este necistil, mam to ale len od juna 2023.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tamasj:

@joma3333 Mam Daikin App bude to možné prepojiť …
@tamasj to asi nie.tie merače pripojis na app,(ewelink)ktorá pravdepodobne nie je kompatibilna s daikin. Daikin ma svoju app. Ty vlastne zapojis tie merače na káble(lištu) ktoré sa pripojené k vonkajsim jednotkám .cez tu app môžeš klimatizáciu vypnúť-zapnut,a môžeš si sledovať spotrebu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od tamasj:

@joma3333 Mam Daikin App bude to možné prepojiť …
@tamasj zalezi, čo od toho očakávaš. Daikin appka tuším ukazuje spotrebu. Ine znacky tu moznost nemaju napriklad a riesi sa to to bud smart zasuvkou/switch do krabice/alebo na din listu.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@tamasj to asi nie.tie merače pripojis na app,(e…
@joma3333 potom ale cez tu appku moc nezapinaj/vypinaj klimu, lebo to robis na surovo kvazi(ako pri vypadku elektriny).
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od dominguezah:

@joma3333 potom ale cez tu appku moc nezapinaj/vy…
@dominguezah . áno máš pravdu.nepouzivam to na vypínanie. Je to vlastne ako istič
Odpovedať
Dnes bolo 1 krát po montáži Pršalo celý deň Nevadí vonkajšej jednotke dážď keď na ňu padá?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od tamasj:

Dnes bolo 1 krát po montáži Pršalo celý deň Nevad…
@tamasj urcite nie, ked si to vezmes, tak vonkajsie jednotky na panelakoch nie su chranene. Tie jednotky su na to vstavane.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@dominguezah . áno máš pravdu.nepouzivam to na vy…
@joma3333 inac tie silent bloky ti preco nedal ten pan pri montazi?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@joma3333 inac tie silent bloky ti preco nedal te…
@stefan222 Tipnem si: Lebo furt používa niečo iné a nikdy sa nikto nesťažoval. 😁 Každý vodár mi napríklad povedal, že pancerové hadičky nedáva lebo sú nespoľahlivé, radšej dávajú z nerezového vlnovca. Keď som si osádzal bidetové sedátko tak som šiel do Hornbachu, kde majú tristo všelijakých pancierových s rôznymi dĺžkami a koncovkami a vlnovcové majú presne dve - metrovú a polmetrovú M1/2. Na otázku prečo nemajú väčší výber tých vlnovcových mi predavač povedal, že nikdy nepočul sťažnosť na pancierovú hadičku. Každý máme nejakú skúsenosť, ktorá nutne nemusí byť rovnaká ako ju majú všetci ostatní.
Odpovedať
Onecta daikin meranie spotreby. Ma niekto porovnanu spotrebu realita vs aplikácia. Ideme mi o presnosť aplikácie či sa to blíži k realite...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frenky029:

Onecta daikin meranie spotreby. Ma niekto porovna…
@frenky029 Tuším @dexter89 spomínal, že vypozoroval rozdiel cca 20%?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od frenky029:

Onecta daikin meranie spotreby. Ma niekto porovna…
@frenky029 mam Perferu 4 kwt FTXTM40R/RXTM40N, zo zaciatku som to meral aj ext meracom v zasuvke, ale bolo to skoro rovnake, tak som to dalej neriešil. Pri porovnani spotreby klimatickej jednotky voči ele priamotopu je to zbytočne riešit. Napr. za januar 24 spotreba klimy 175 kWh. Za cely 2023 necelych 800 kWh.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od jozu77:

Ako cistite vonkajsiu jednotku?? Vnutornu len pov…
@jozu77 vonkajšiu jednotku som čistil, že som ten pripravok nastriekal na vyparnik a potom zahradnou hadicou zmyl... ale po3 rokoch nebola nejak extra špinava ... zalezi aj od miesta a prasnosti okolia @frenky029 hej, mne určite na 3 klimach ukazuje tá onecta vyssiu spotrebu ako je realna ... neviem to celkom presne uzž to nesledujem ... ale cca je to tak v rozmedzi +10...až +20% aspon u mna aj dľa elektromeru
Odpovedať
@pavel202 @dexter89 diky za info. Ak je je to ze ukazuje aj viac ako ralne je to lepsie ako opačne....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@joma3333 inac tie silent bloky ti preco nedal te…
@stefan222 prečo? Tak ako píše toky1.Nik sa nesťažuje., Mne sa začal ozývať sused. Ale po par dňoch si pozistoval, ohľadom hlučnosti,a potom už bol ticho.Teda je ticho. Ale ak to môžem porovnať,je to počutelny rozdiel.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@stefan222 prečo? Tak ako píše toky1.Nik sa nesťa…
@joma3333 Ja som teraz zabetonoval podstavce.chcem to dať na betón,nie na konštrukciu. A bol som kupovať silentbloky,tak mi odporučili ,e pod čerpadlá a pod mašiny,sa najlepšie cilindricke silentbloky. Potom keď to všetko budem mať hotové, napíšem,aky to je rozdiel,ak teda vôbec
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 Ja som teraz zabetonoval podstavce.chce…
@joma3333 ved to, ze vie uz ten pan z montaze, ze to tam mal dat hned sam od seba, a nie cakat. len zas sa setrilo, kde sa nema
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od stefan222:

@joma3333 ved to, ze vie uz ten pan z montaze, ze…
@stefan222 Niesom si istý, či toto je o šetrení pretože tie silentbloky stoja sada možno 10eur. Oproti iným podložkám ušetrí koľko? 5eur na jednej klimatizácii?
Odpovedať
@toky1 noooo.neviem,cena ako kde. Jeden silentblok, čo som kupoval teraz,5 €bez dph. A to bol jediný predajca s tak nízkou cenou. Známi, majiteľ predajne,mi ich núkal kamarátsky za 8-9€kus. Veď obyčajne,50x26(typ B),cena 4ks cca 20€
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 noooo.neviem,cena ako kde. Jeden silentblo…
@joma3333 myslím že za rok ušetri dosť, keď mi hovoril, že namontujú cca 70-80ks
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@joma3333 myslím že za rok ušetri dosť, keď mi ho…
@joma3333 https://www.klimapreteba.sk/montazny-... https://klima-tech.sk/produkt/silentb...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 https://www.klimapreteba.sk/montazny-ma…
@toky1 OK.v tomto prípade máš pravdu. Ja som sa bavil o trochu lepších. Veď, jasné, niekomu ich možno netreba. Ja chcem urobiť z mojej strany voči susedovi, všetko čo sa dá.. Zajtra mi to idu prehodit-prelozit.. A to už bude odo mňa voči nemu všetko. Keď som to spočítal čo som už dal +preloženie,cca 450€. A dnes mi oznámil,že ide stavať plot,z akustickych tvárnic.Uz má aj ponuku.(Okolo 3000€ 28m,vyska6 2metre)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od joma3333:

@toky1 OK.v tomto prípade máš pravdu. Ja som sa b…
@joma3333 Otcovi keď montovali klimu tak dali len také tie možno centimeter vysoké gumené podložky ku konzole priskrutkované šrubou durch cez gumu a konzolu na stene. Keď potom klima štartovala alebo šla bomby tak ju bolo počuť dovnútra. Vydržal to dva týždne a potom zavolal tým klimatizérom nech mu prídu tie podložky vymeniť za obyčajné silentbloky a je kľud. Vôbec o vonkajšej klíme nevie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od toky1:

@joma3333 Otcovi keď montovali klimu tak dali len…
@toky1 áno.ved aj ha som tam mal tie podložky čo je šroba durch .To je problém. Pointa silentbloku je ta guma ,ktora rozdeluje spojovací materiál. Mne to dnes už prehodili a otočili vonkajšie jednotky paralelne k domu. Rozdiel neporovnateľný.Hluk ktorý vznikal medzi vonkajšou jednotkou a stenou zmizol. A sused? Neviem.Ale to už ma teraz nezaujíma.Viac už urobiť nemôžem,a ano nechcem. A prehodili sme aj tú vnútornú.Tiez super. Mal som obavy či nás nebude ofukovat na sedacej,ale nie.Ani fúkanie tak nepočuť.Je to odo mňa keď som na sedačke cca 4m.. Tak spokojnosť. Konečne
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?