Termostaticke ventily HERZ IVAR ? Radiator Korad 33K 600 x 2000

Ahojte, Potrebujem poradiť dom s prízemím a poschodím obyčajný plynový kotol s čerpadlom nastavením na stupeň 1. Na poschodí chcem v obývačke ktorá je 5mx5m strop-2,5m veľká dať silnejší radiátor Korad 33K 600 x 2000. teraz tam je 22K 600 x 2000 bez vnútorných rebier .. chcel by som v celom dome dať termostatické ventily s hlavicami. čítal som že termostatické ventily majú nižší prietok a tak sa pýtam či bude stíhať na tom veľkom radiátore tento termo ventil https://www.empiria.sk/eshop-new/Bocn... tento namontoval kúrenár v novej kuchyni .. Chcel by som na prízemí priškrtiť prietok na stupeň 3z6. hlavne na chodbe kde je aj termostat . aby tak skoro termostat nevypol.. na tomto sa to da jednoducho.. či lepšie dať nejaký iný ? pozeral som tiež HERZ sú vraj s výšim prietokom len nechápem to ich označenie TS90,96,98...
Odpovedať
nikto nič ? rozmýšľal som že všetky by som dal z toho setu Ivar.. ale ten veľký radiator ktorý je posledný... by som napojil ventilom Herz plnoprietokovy- https://www.empiria.sk/eshop-new/Pria... len som sa nedočítal na stránke akú termo hlavicu môžem naň dať píše len že štandardný rozmer viď tu : https://www.herz-sk.sk/priamy-termost... je to M30 ? či M28 ? vie my s tým niekto poradiť ? a je dobre dávať na radiátor aj tie spiatočky niekde som čítal že sa zvyknú zanášať je to pravda ?
Odpovedať
@nomisu hlavica na Herz je m28, spiatočky sa nám ešte nezanášali, nemali sme takú reklamáciu. Plno prietokový ventil je fajn. Radiator bez vnútorných rebier a dvojitý plech ma označenie 20 K, nie 22K.22K ma dvojité rebrovanie a dva plechy, 33K trojite rebrovanie a tri plechy. 😉
Odpovedať
@robo28w dik za upresnenie, nevedel som jak sa nazýva radiátor bez vnútorných rebier, preto som to tak napísal ale už chápem 🙂 a vedel by si poradiť ktorá značka je lepšia ? HERZ alebo IVAR ? tie sady Herz sú s M28 zavitom a Ivar M30. Pozerám tak trocha do budúcna keby som chcel časom vymeniť za smart hlavice tak skoro všetky hlavice smart sú na M30 malo ktorá je na M28.. neviem sa preto rozhodnúť ktorý ventil pre ostatné radiátory brat radšej, čo odporúčaš ? ďakujem 🙂
Odpovedať
@nomisu zdarec, záleží na tom, akú regulaciu chceš použiť, existujú aj adaptéry s m28 na 30.co sa týka značky obe sú fajn, aj keď za mňa heimeier
Odpovedať
Profilova fotka
@nomisu ak chces smart hlavicu (napr. z rady Honeywell EvoHome) tak lepsi je M30, nemusis davat adapter. ALe na 4 druhy beznych ventilov je tam adapter uz pribaleny, na exoty sa da dokupit. M30 je standart, je tam M28 adapter, myslim ze danfoss a giacomini. Ak z TSV ventilov M30, tak asi Heimeier, Ivar, Honeywell. V podstate jedno co, aby to niekde mali lokalne skladom (plnoprietokove su vacsinou len na obj).
Odpovedať
@robo28w, @mgx Tak zatiaľ namontujem termo hlavice, dám zrejme všade M30 klasicky termo ventil, pozriem sa ešte aj na HEIMEIER 🙂 Jedine ten posledný radiátor chcem dať plnoprietokový od herz kde je M28 pretože je to najväčší radiátor 33K a je aj posledný v sústave, snáď dobre spravím 😄 pre istotu tam v pondelok zavolám či ho majú skladom 😉 a keď budem riešiť časom smart hlavice tak dám naň ten adaptér 🙂 ďakujem Vám za rady 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?