Aké filtre do rekuperácie Komfovent?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte Ak má niekto tieto jednotky tak Vás poprosím, kde ste kupovali filtre a aké, prípadne aj ceny . Našiel som totiž jedného výrobcu na filtre pre rôzne tipy a chcel by som ich objednať . Cena vychádza cca. 35€ za dva ks F7.
Odpovedať
Profilova fotka
ma niekto predstavu, aku filtracnu triedu maju tie alternativne kabinove filtre z aut? @asex
Odpovedať
@kaspy A pasuju napresno?Lebo nejake modifikacie a fucanie mimo filtra nic neriesi,prave naopak.
Odpovedať
Profilova fotka
@marcel714 uz to tu, alebo v inej teme o filtroch/ rekup. niekto spominal. Ak nepasuje rozmer pouzi komprimacnu pasku. Sam tak mam vytunningovane filtre. Myslim ze su utesnene viac ako originalne. Zial minula sa a dalsi filter sa chystam utesnit F7 filtracnou tkaninou. Kupil som 1m2 ze si z toho budem robit filtre, ale tiez sa mi to nepaci z pohladu plochy filtra (zahyby).
Odpovedať
@kaspy @asex @rkorba aj dalsi, co sa vyznate. Chcem poprosit o radu, lebo tiez nie so mochotna kupovat sadu filtrov za 80e a aj to nie su original. Rozmerovo som nasla vyhovujuce https://q-parts.sk/filter-vnutorneho-... detaily doladim komprimacnou paskou. Ale ako zistim, ci tieto filtre vyhovuju kvalitou - na nasavanie zvonku potrebujem M5 a na odpadove G4. Za kazdu radu dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzimia podla mna G4 splnaju urcite. Kabinove filtre sa casto oznacuju aj ako pelove filtre (Hepa), co by znamenalo ca F7... H10. Ale tazko povedat, resp. sa k niecomu dopatrat.
Odpovedať
@kaspy Inspirovala som sa tu v tejto diskusii...a fakt ma serie, ze sada dvoch tychto filtrov do auta stoji cca 8e, co je oproti 80 radovy rozdiel. Len by som nerada nieco posrala....
Odpovedať
@zuzimia neposeries nic neboj sa, kludne experimentuj. Najjednoduchsie zistis ucinnost ked si das merac spotreby a porovnas si spotrebu pred a po vymene filtrov, vtedy by si mala vidiet na spotrebe ako sa trapia ventilatory. Kazdy filter je lepsi ako ziadny!
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzimia rozdiel je to iba jeden rad (x10), napriek tomu je to zdieranie. Mna jeden filter F7 (!) vyjde na ca 20 eur a to je 2x vacsi a napriek tomu vymyslam nahrady. V tvojom pripade na originalom pri tej cene ani neuvazujem. Marza na tom filtry musi byt v stovkach %.
Odpovedať
@rkorba @kaspy Dakujem chlapci, vyskusam, posmelili ste ma. Zase tak hlboko, ze nechat to bezat bez filtrov by som neklesla....skusim aj s tym meracom spotreby.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja plánujem spraviť celú rekuperačnú jednotku a osadiť ju filtrami zo Š.Fabie 1,2 Na odťah do exteriéru použijem motorový filter. Na nasávanie do interiéru použijem motorový filter + uhlíkový filter. (možno Hepa filter) Ak som dobre rátal tak napr. motor 1,9 má pri 2000 or/min prietok vzduchu 114000L za hodinu. Tak ten na odťah bude stačiť meniť 1x za rok a ten na nasávanie 2x za rok
Odpovedať
Profilova fotka
@kaspy @zuzimia autofiltre sú triady cca F7, ale nikde sa to neudáva, sú však užšie a tak ich absobčná plocha je nempomerne menšia. Moja skúsenosť je taká, že originál filtre keď sa občas vyklepú, prípadne vyfúkajú vydržia bežne aj 2 roky nepretržitej prevádzky. Akonáhle ich upchá, ide spotreba geometricky hore a jednotka začne pridávať a hučať. Na otázku či budú alternatívne filtre dobré je iba jedna odpoveď, treba ich začať používať a podľa toho ako dlho reálne vydržia sa uvidí či to bola dobrá kúpa... Mám aj skúsenosť, že do jednej jednotky si zákazník kúpil alternatívy z Polska a mali takú tlakovú stratu že po mesiaci mu jednotka išla už len na plno...
Odpovedať
Profilova fotka
@asex no moja skusenost je taka, ze sice filter nie je upchaty, ale smrdi ako udiaren, preto ho radsej menim castejsie. (Ci uz original, alebo nahradu)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@asex F7 su uhlikove, ci ? Neviem ako myslis, ze su uzsie, lebo ja som nasla rozmer, ktory sa na dlzku lisi o par milimetrov od originalu a hrubka je 40 namiesto 48mm.. Objednala som jednu sadu uhlikovych a jednu obycajnych, tak som zvedava. Tie original su uz po pol roku chrontave, vstupny je skkoro cierny a to byvame mimo nejakej cesty a susedne domy su vzdialene minimalne 50 metrov. Som ich vyklepla aj trochu opatrne vysala, ale nemam pocit, ze by to nejak zasadne pomohlo. No sama som zvedava.
Odpovedať
@zuzimia ved len par mm nevadi.da sa tam komprimacna.paska a snad nebude fucat bokom.A ak trosku bude,tak aspon nebude filter tak skoro chrontavy a usetrime par € na filtroch :-) A F7 fe filtracna trieda tkaniny a nie uhlikovy filter. Filtre s aktivnym uhlim su bud kombinacia dvoch tkanin alebo konkretne ta ktora tkanina uz obsahuje aktivne uhlie.
Odpovedať
@zuzimia Toto je F7 filter kombinovany s aktivnym uhlim
Odpovedať
@marcel714 No som sa sekla....nevadi. Zas som o nieco mudrejsia.
Odpovedať
@zuzimia V pohode.Btw tie alternativne filtre inych rozmerov by som neriskoval.Fakt to nestoji za to.to tiez nie su original,ale su vyrobene na mieru a na milimeter presne. A co sa tyka toho uhlia,tak funguje na vybornu.aj dnes vonku asi niekto vypaloval koronu a smrad po dedine jak marha.a u nas dnuka nic.
Odpovedať
@marcel714 spýtam sa, Je to podmienené nejakým minimálnym počtom objednaných kusov?
Odpovedať
@jurkoboss ja som objednal na skusku dve sady.cize 4 filtre
Odpovedať
Mňa by skôr zaujímalo či je nejaký filter, ktorý dokáže filtrovať komínové výpary od susedov...
Odpovedať
@peter977 Uhlikovy
Odpovedať
Profilova fotka
Plne súhlasím s @asex Originál dva roky, náhrada vo forme auto filtrov asi pol. Takze za mna určite radšej origos. A pokoj
Odpovedať
Dnes mi prisli na skusku filtre rozmerovo presne podla originalu (vizualne maju aj hustejsie rebrovanie). Su vyrabane v Deltriane. Cenu za set F7 + M5 mi ponukli 28 eur. Dodacia doba cca 3 tyzdne (v tomto obdobi asi dlhsia). Nevyhoda je ta ze treba brat po 10 ks.. Cize ak by sa niekto nasiel kto by chcel, objednam a poslem. Pripadne osobny odber.
Odpovedať
@mythnick t F7 je s aktivnym uhlim?
Odpovedať
@marcel714 Nie, Ten cierny je len na porovnanie (cierny je pouzivany (zaneseny) original..)
Odpovedať
@mythnick a vedia vyrobit F7 filter s aktivnym uhlim?
Odpovedať
@marcel714 Zistim. Len rozmyslam ci si tym nerozhodime rekuperaciu..na vstupe Daky F7 "super filtracny" uhlikovy na vystupe obycajny M5 a rekuperacia bude rozhodena.. Ci?
Odpovedať
@mythnick original je F7 na vstupe a M5 na odtahu.Aspon ja som to tak mal.Teraz som dal od jednej ceskej firmy F7 uhlikovy.Funguje super,ale tie tvoje maju hustejsie rebrovanie=vacsia filtracna plocha.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzimia F7 znamená aká je trieda filtrácie, uhlíkové musia mať v sebe uhlík, sú v podstate od výroby tmavšie... nie biele.
Odpovedať
Apropo, ked sme pri tom Komfovente, skusal niekto tu ich novu aplikaciu cez cloud?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?