Komfovent domekt r 300 V rekuperacia filtre

Zdravim, neviete mi poradit odkial kupujete filtre do tohto modelu rekuperacie? Pripadne ci existuje nejaka lacnejsia alternativa ako toto? https://www.aladar.sk/produkt/domekt-... Dakujem
Odpovedať
1
2
@crit https://cleanfilter.eu/en/product/dom... Ale treba viac objednat, aby sa oplatilo aj s dopravou.
Odpovedať
@zefe dikes, objednal som si 10ks , filtre som vymenil no ukazuje mi na panely v podrobnych informaciach ze filtre su stale zanese na take isto percento ako boli povodne.
Odpovedať
@crit Po vymene filtrov to treba resetnut cez web v nastaveniach - Kalibrácia čistých filtrov/Clean filters calibration. Zanesenie filtrov sa len pocita, nie je tam nejake sofistikovane meranie, ktore by detekovalo nove automaticky.
Odpovedať
@zefe Jasne uz to mam. Mam dalsiu otazku. Ale asi skor na ludi co maju tento Model. Dolny Filter ako keby vycnieval. Filtre su original a sedia. No nasiuel som to aj na nete ze vycnieva. Ked davam kryt tak ako keby lava strana uplne nedolahla. Ked je kryt nasadeny a prilozim ruku na lavy roh tak citim ze slabo prefukuje je to ok? V navode nic o tom nepise a neviem ci to je takto ok. Ci to je kvoli Kondenzu alebo čo. Dik
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Nevie niekto poradit s tym filtrom? Dik
Odpovedať
@crit ako ste prosím dopadli s tým krytom? Máme taký istý problém ako vy 😞
Odpovedať
@tinca8 nijako, pisal som vyrobcovi ziadna odpoved, asi to tak ma kazdy model a je to mozno kvoli tomu aby sa tam netvoril kondenz alebo neviem si to inač vysvetlit. V navode takisto nic nieje.
Odpovedať
@crit áno filter pretrča ale kryt musí byť pritlačený, žiadne prefukovanie. Pokiaľ prefukuje tak ten kryt nemáš dobre dorazený.
Odpovedať
@palo18 presne tak. Mame tu istu jednotku, filtre kupujeme od Asex-a originalne a ano spodny malicko precnieva. @crit ked spravne pritlacis kryt, nic nesmie prefukovat. Uznavam ale, ze nasadit presne rovno kryt je na zopar pokusov a omylov 🙂. Zrovna v piatok som ho dala dolu a trvalo mi asi 15 min kym sa mi podarilo ho tam perfektne nasadit 🙂.
Odpovedať
@kreola áno, potvrdzujem. Užívateľsky to nie je 2x prívetivé. Myslím nasadzovanie krytu.
Odpovedať
@kreola no je to strašné, nám sa to nepodarilo už po xxxtý krát a už sa tam viacerí vystriedali pri tom 😞( Vraj možno sú povolené hmoždinky, ale nie sú, tak neviem.....Budeme ešte skúšať
Odpovedať
@crit tiež si myslím, že by to tak nemalo byť, malo by to byť natesno. možno výrobca dačo odpíše, potom dajte vedieť prosím, im to trvá niekedy dlho. Ja som komunikovala s pánom z Asexu a vravel že keď nejde nasadiť kryt, tak sú na 90% povolené hmoždinky, že sa to niekedy veľmi dotiahlo a uvoľnili sa (na tom kryte). Treba ich tavnou pištolou dolepiť. Ale u nás vyzerajú, že sú nepovolené, napevno.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Stale to nemozem nasadit spravne hoc aj vyberem spodny filter... idem to riesit s tym kto to realizoval nech to pride zalozit ci to da na prvy šup, lebo v telefone bol najmudrejsi na svete 😄
Odpovedať
@crit @kreola @tinca8 ahojte, prosim odfotili by ste mi v ktorom cisle mate nacvaknute cidlo privadzaneho vzduchu?
Odpovedať
@palo18 ja budem na dome až koncom týždňa, ale úprimne, po tých trampotách s krytom čo sme mali som rada že je na svojom mieste a nemám veľmi chuť ho dávať zas dole 😞(( dúfam že si to medzitým už vyriešil
Odpovedať
@palo18 Pripojenie snímača B1 , na kontakty 12,13. na poradí nezáleží.
Odpovedať
@rados611 @tinca8 ano dakujem uz som stiahop spravny navod 😄 je to 12,13. Kryt je chutovka. Cisto nova masina v podstate v sobotu spustana. Cize komu prefukuje, doporucil by som skontrolovat ci nedoslo k vytrhnutiu srobu. Riesenie presne ako pise aj Asex. Len toto riesenie nie je systemove, tieto masiny na to ocividne trpia, vyrobca vie ze je to na hovno vymyslene a namiesto toho aby to zmenil vo vyrobe dokonca vyrobil postup oprav. Akoze na hlavu toto. Ps. Ako ich mate nastavene ked sa nam teraz oteplilo? Ako vam stihaju chladit cez noc?
Odpovedať
@palo18 cez leto umná celé zle.. Mam pocit akoby to nič nerobilo, vlhkosť stúpa.. Cez zimné obdobie úplne super, tak práve zisťujem co stým viem spraviť
Odpovedať
Rekuperácia uchladí v lete hovno. Kto tvrdí opak, klame. Kombo rekuperácia-klíma je celoročne to pravé orechové.
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 cez deň vypínam, zapnem až neskoro večer, keď už je vonku chladnejšie. Ale predpokladám, že keď mi prídu sieťky na okná , v noci budú okná otvorené a rj vypnutá.
Odpovedať
@kejsix no lebo to neni chladic preto asi. 😉
Odpovedať
@palo18 Iste, ale freecooling (ci ako to uz ktory vyrobca znaci) predajcovia vyzdvihuju ako benefit 🙂
Odpovedať
@kejsix ono to je v praxi dobra vec len potom ho poseru defoltne nastavenymi parametrami ktore nedavaju zmysel.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Troska mimo temu ale k jednotke. Vie mi niekto poradit preco ak mam volne chladenie nepusta do domu vzduch s teplotou ako je vonku ale je tam vzdy viac. Napr. Vonku je 17,7 ale do vnutra dava 21,6. Je to spravne alebo ja mam nieco zle nastavene.
Odpovedať
@mpfnordy nebude to tym ,ze to je teplota uz za vymenikom (od vymennika smerom k izbam) , ktory je otepleny extract vzduchom ,ktory ma 24,8 ? Myslim,ze po case bude ta supply teplota klesat ako sa zacne ochladzovat vymennik outdoor teplotou . Aspon takto si to ja vysvetlujem , lebo mam to tak isto 🙂
Odpovedať
@romanc no ale nikdy nedosiahne teplotu ktora je vonku ze ? Ten rozdiel mam chapat ze este vzdy sa ten privadzany vzduch troska ohreje na tu teplotu ktoru ukazuje. No hneva ma to hlavne ked chcem vyvetrat dom pridam prietok vzduchu ale nejde to s teplotou ktora je vonku vtedy je lepsie otvorit okno ked chcem ochladit dom napr v noci 😅 len komare a ta haved to mi zasa uz ku stastiu nechyba sme zvyknuty mat tie okna zatvorene vzdy.
Odpovedať
@mpfnordy Aku mas presne jednotku? Rotacka? - cez leto si treba nastavit nizsiu teplotu na vstupe, napr. 17 stupnov - a Temperature control mode: supply (default je balance)
Odpovedať
@mpfnordy na obrazku nemas pustene volbe chladenie inac 😉 Ale ano nebude to nikdy rovnaka teplota lebo aj pri volnom chladeni sa kus zmiesava. @zefe a k comu to pomoze? Ak myslis ze nebude rekuperovat 0 tak nie.
Odpovedať
@palo18 Moja CF s protiprudovym podla toho otvara bypass. Takze ano, rekuperacia = 0. Rotacka neviem, ci vypina rotaciu alebo ako riesi bypass, ak netreba rekuperovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@mpfnordy mne tiež tlačí oveľa teplejší vzduch do domu ako je vonku.V nastaveniach je všetko tak, ako firma povedala. U mňa je problém asi v tom ,že nasávanie mi ide na povale a nie krátku trasu a tam je fest riadne teplo v lete. Takže jednotka je odstavená, v noci okná dokorán otvorené a cez deň rolety stiahnuté a okná zatvorené. Takto sme mali do 25st. max .
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?