Vymaz povodneho zalozneho prava a nahradenie novou hypotekou

chcem sa opytat, ze aky je postup banky, ked predavajuci ma zvyskovu cast svojej hypoteky a na liste vlastnictva ju ma zapisanu a kupujuci si chce zobrat novu hypoteku v inej banke. nejako to ma byt tak ze nova banka vyplati staru ale akym postupom, ked banka vyplaca az ked ma zapisane zalozne pravo v katastri a predsa v katastri je este to povodone zalozne pravo. alebo je nejaky postup ze nova banky vyplati skor ako sa podpisu zalozne zmluvy? vyplati na povodnu banku a potom naraz sa vymeni zapis? ale aku ma ta nova banka istotu?
Odpovedať
Riesili sme podobnu situaciu, min rok sme brali hypo na stavbu domu a rucili sme rodicovskym domov, kde vsak moji rodicia mali este tarchu na svojom dome, par tisicok. Brali sme v CSOB jedina banka, ktora nam umoznila to, ze z nasej hypo vyplati zostatok hypo mojich rodicov. Tym padom sa vymazala tarcha z katastra co mali rodicia a zapisala sa nasa nova tarcha. Riesilo sa to az po podpise zaloznych zmluv. Akonahle nam nabehli peniaze banka uz strhla peniaze z uctu na vyplatenie starej tarchy. Museli sme len dolozit predtym banke papier o vyske zostatku starej hypo rodicov. Co sa tyka katastra mi vraveli, ze si to mozem vybavit sama alebo to vybavi banka za mna. Tak sme to dali nech to riesi banka.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?