Nehnuteľnosť v registri E

Zdravím všetkých a prosím o radu. Mám možnosť kúpiť nehnuteľnosť -pozemok na ktoromje rodinný dom. Pozemok je zapísaný v registri C na fyzickú osobu ako zastavané plochy a nádvoria a v registri E ako orná pôda na družstvo. Rodinný dom je zapísaný v registri E v roku 2013 na fyzickú osobu a je tam vecné bremeno dožitia na osobu ktorá je už niekoľlo rokov zosnulá. Viete prosím odhadnúť aké problémy z toho vyplývajú?.
Odpovedať
@empevita asi tak tisíc problémov, už len to že jeden pozemok je už v registri C ale zároveň ešte stále aj v registri E- čo reálne nemôže existovať (vznikom pozemku registra C zaniká evidencia toho pozemku v registri E) indikuje, že ak si nechceš pri tom vytrhať vlasy ruky od toho preč. Najhoršie čo môže byť je preukázať katastru že urobil chybu (oni si svoje chyby zásadne nepripúšťajú).
Odpovedať
@sousedekovci89 - neplatí potom ale to, že register E je irelevantný a úrady sa riadia tým, čo je v registri C? U nás je tak zapísaná cesta - v registri E figuruje ako vlastník komunikácie fyzická osoba, ktorá umrela v r. 1980, dedičským konaním ju zdedila iná fyzická osoba, ale v registri C je vlastníkom už mesto - reálne naša rodina darovala pozemok mestu a okolití susedia to majú rovnako - a aj v katastri to je tak písané, inak v E, inak v C. Úrad hlavného architekta mesta, ktorý vydával stanovisko k projektu za mesto, sa zaoberal iba tým, čo je v katastri v registri C.
Odpovedať
@empevita a co sa tyka vecneho bremena...v pripade ak mate k dispozicii...alebo viete zohnat original umrtneho list danej osoby..tak výmaz vecneho bremena je malickost A nie je pravda ze si na katastri neuvedomia chybu...len im to je potrebne v pokoji vysvetlit...a nie sa ist hadat...aj tam pracuju len ludia ktori tiež pochybia...a nemusia si byt vobec vedomi toho ze tam nejaka chyba je Ale osobne by som danu nehnutelnost nekupovala pokial to terajsi majitel neda do poriadku
Odpovedať
Vďaka za Vaše reakcie, vyhodnotila som to rovnako, počkám si na niečo s čistým registrom
Odpovedať
@mellie111 nie je to pravda. nikdy som sa na katastri nehádal a jednal slušne. viem čo hovorím, svojho času som riešil veľmi podobný "bordel" na katastri. Dokonca som pri katastri zažil aj také, že GP z rozdelenia podielového spoluvlastníctva vedľajších parciel, na ktorých bola plomba z titulu výkonu exekúcie jedného z vlastníkov bola založená v GP zložke nazvem to "našej skupiny" vlastníkov. Vôbec katastru nevadilo, že absolútne nesedia parcelné čísla, nekonal vo veci niekoľko rokov a mojich predkov odbíjal s tým, že je tam plomba pre exekúciu tak nemôžu. Následne som to "zobral do svojich rúk" začal s nimi intenzívne jednať a domáhať sa svojho. no definitívne pomohla až zmena na poste riaditeľa vtedy ešte správy katastra a osobné stretnutie s novým riaditeľom s ktorým sme si ten problém prechádzali a túto chybu (nesprávny GP v zložke) som zistil priamo pred jeho očami.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?