Hypoteka a plat

Zobraz úvodný príspevok
Chcem sa spytat, neviete ci sa k platu pri hypoteke pocitaju aj peniaze za stravne listky ? Nechodia mi spolu s vyplatou ale chodia vzdy prveho na ucet 85eur. Vo Vyplatnej paske mi stahuju nieco okolo 20eur za stravu.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@jankom7 zial je to tak.Aj ja ked som si riesila nedavno hypo tak sa moja financna pozerala ci nahodou nema zamestnavatel dake podlznosti.Lebo banky momentalne teraz prehladavju vsetko co sa da.
Odpovedať
Profilova fotka
@jankom7 nieje to nezmyselné...tak ako na tebe ako zamestnancovi je to rozhodnutie či budeš u debila ktorý šetrí na tvojich odvodoch a oficiálne ti priznáva len minimálku..... alebo pôjdeš k niekomu kto ti pekne priznáva celý plat... rozdiel je v tom že ak pôjdeš napríklad na PN... tak ak si u toho debila čo na tebe šetrí... brutálne zaplačeš... lebo ti dôjde extrémne smiešna PNka.. a toto je to isté... ty ako zamestnanec máš na výber či budeš robiť u debila ktorý za teba neodvádza odvody alebo nie...
Odpovedať
@zipsuliak neviem o akom rovnakom tóne tu hovoríš. Nepísala som tebe a ani nikomu nič v štýle prd tomu rozumieš a daj si pohov. To by som si nedovolila ani k žene. Tomu, kto sem dal relevantný link som sa poďakovala. Koniec hlásenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@aandrea99 hej ty si iba bez vedomosti v tejto oblasti ale aj tak sk si dovolila napisat ustipacne “o com tocis?” 🤣 a “za tym si stojim” 🤣 Pritom taras dve na tri 🙈🙈🙈 Ach jaj, mlcat je zlato 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@jankom7 nie je to blbé. Ono v podstate banka tak chráni i samotného klienta, aj keď to na prvý pohľad tak nevyzerá. Totiž ak máte zamestnávateľa, ktorý neplatí odvody, znamená to, že daný zamestnávateľ si nedokáže plniť svoje záväzky a je teda otázka času, kedy dopadne tak, že nevyplatí zamestnancovi mzdu vôbec. Alebo je otázka času, kedy zamestnanec bude prepustený, ....... a teraz si predstavte, že máte hypo a jednoducho Vám nepríde mzda? Áno, máte možnosť garančného fondu, ale to nie je také jednoduché a nie je to dostatočne rýchle, aby ste sa nestal dlžníkom. Alebo zostanete zo dňa na deň bez práce, lebo jednoducho zamestnávateľ zlyhá nie len v platbe odvodov, ale celkovo. A keď prídete o prácu, kde máte istotu, že si rýchlo nájdete druhú? Banka jednoducho posudzuje klienta ako celok a to vrátane jeho záväzkov i pohľadávok. A zamestnávateľ je vlastne klientova pohľadávka (plat), z ktorej uhrádza záväzky (hypo). Ak máte ohrozenú pohľadávku, je to hrozba pre neplatenie záväzku. Zažila som ešte v banke prípad, kedy jednej spoločnosti nám zrazu začali zamietať žiadosti všetkých zamestnancov. Nevedeli sme prečo. Až neskôr sme sa dozvedeli, že daná spoločnosť naplánovala prepustenie väčšieho počtu zamestnancov, o čom banka už dostala echo, aj keď to ešte nebolo ohlásené na úrade práce a tak jednoducho istý čas neposkytla úver žiadnemu zo zamestnancov, lebo banka nevedela presne, kto z nich príde o prácu. Môžete sa na to pozrieť akokoľvek, ale bola to aj ochrana klientov. Na druhú stranu - ako som dala príklad napr. tej zdravotnej sestry z fakultnej nemocnice, ktorá má miliónové dlhy na odvodoch - toto je úplne iný prípad a banka aj napriek dlhom zamestnávateľa úver danému zamestnancovi poskytne. Prečo? Lebo sa vie, že tá sestra o tú prácu nepríde kvôli platobnej neschopnosti zamestnávateľa, ktorého zas jedného dňa štát jednoducho oddlží.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?