Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@fun4you A ako ste zistili, ze eCard nie je aktivna? Je mi divne, ze koncom minuleho roku prisiel sek na poplatok za kartu len mne a nie aj manzelke.
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu no a neni Evka napisana teraz na teba v ramci zdravotneho? mozno koli tomu nepytali peniaze. este poradim fintu: zavolaj do VSZP ze sa ti narodi dieta, si cezhranicny pracovnik a a ko to mas vybavit aby mal tu rakusku poistku a E106. Tam ti daju navod :) a potom pushuj Doveru. odrb, ale urcite ti tam daju navod, ked mozu ziskat noveho poistenca :-D
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu Tak mi to trochu pripomina americky skolsky system. Tam tiez maju Science, kde je dokopy fyzika a chemia. Ja zase zakladnu skolu, a teda hlavne prve 4 rocniky neberiem nejako dramaticky. Moja zena robi v skolstve na Slovensku, a teda nie je to ziadna vyhra. Je to stale len horsie a horsie. A nehovorim o platoch ucitelov ale o urovni skolstva ako takeho. Pamatam si, ze ked som bol na gymnaziu, tak sme vedeli viac ako stredoskolaci v Amerike. Ale ked sa uz ode na vysoku skolu, tak je to neporovnatelne. Ja budem rad, ked deti budu pripravene ist ma skolu noekam do Viedne alebo pod.... Ale to je samozrejme na rozhodnuti kazdeho rodica. Nemozem povedat, ze jedno rozhodnutie je lepsie ako druhe. Ide o priority. Nam napr. velmi vyhovuje, ze nemusime denno-denne robit detom taxikara a ze ulohy si spravia v Horte. To nie je bezne na kazdej slovenskej skole.
@tomzozelenehodomu ked si pozries vysledky medzinarodneho testovania 15-16-rocnych ziakov, tak Slovensko je na tom oproti Rakusku dost biedne: http://derstandard.at/1385169660711/D...
Profilova fotka
@kitsanka tu sa bavime o lokalnej skole. Ked porovnas standard v BA vs Snina tiez je velky rozdiel, co sa tyka pristupu i vzdelanosti studentov, nie?
Profilova fotka
@cucuriedka Zaujimave, ze porovnavas prave Bratislavu so Sninou. Len pre zaujimavost. V prvej dvadsiatke sa za minuly rok umiestnili 3 ZS z Bratislavy a 2 zo Sniny. :-) Najlepsia bratislavska skola bola az na 6. mieste. Takze tie nase bratislavske skoly vobec nie su nejake uzasne. http://skoly.sme.sk/rebricky/?r=2013&...
@mom3 @kitsanka Stredne skoly, ktore sme boli obzerat vo Viedni, urobili na nas naozaj velmi dobry dojem. Co sa tyka skol v Kittsee: my sme sem neprisli z BA, ale skola, do ktorej deti chodili na Slovensku bola lepsia, nez tieto. Hlavne tie kruzky, co tam mali.... Na druhej strane je zasa dobre, ze to tu nie je take huste, deti nevedeli po nemecky takmer ani slovo, takze to vedeli zvladnut. Pozornost je tu sustredena na tri predmety: nemcinu, anglictinu a matematiku, ktore sa povazuju za profilove. Aj tie stredne, kde sme sa informovali, robia rebricek uchadzacov podla vysledkov z tychto predmetov.
Profilova fotka
@mom3 vybrala som vychod, prve co ma napadlo, ale kludne mozem tipnut este inu dedinu, ak ta to uspokoji :-) pointu si snad pochopil
Profilova fotka
@cucuriedka Pointu som pochopil, len chcem povedat, ze tych kvalitnych skol v Bratislave zase nie je az tak vela, ako si mozno mnohi myslime. Su mozno 3-4, ktore jasne predcia ine, ale ostatne zapadaju v priemere.
Profilova fotka
@mom3 zaujimavy rebricek. A skola kde pracuje tvoja manzelka sa hodnotenia nezucastnila?:) tam ste nechceli aby deti chodili?
Booooooooooze , nie je to jedno? Myslim si ze skola tvoje dieta neurobi mudrejsie ak to samo nechce! vyssie rocniky podotykam! A neverim ze v tych "najlepsich skolach " sa venuju detom individualne aby v nich vzbudili zaujem. skola hrou uz davno nefunguje. A kruzky existuju aj mimo skoly. Dobre vsetci viete ze podstatny je jazyk...ci?
Profilova fotka
@yaninca Narnia je dobra skola. Nie je sice v prvej dbadsiatke, ale inak je podla mna z tych lepsich. Najstarsi syn chodi tam (uz je siedmak, nechceli sme ho prenasat do inej skoly). Oni maju aj gymnazium C.S.Lewisa a to je v rebricku na 14. mieste medzi gymnaziami.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@mom3 jj chapem. bohuzial neviem moc aky je sucasny vyucovaci system. Ale na co si pamatam ako decko, mam pocit ze bol ovela prisnejsi, k comu sama inklinujem akosi. Napriklad tu v Kittsee ocividne nemaju zosuladene 2 predmety - pisanie v Nemcine a slovencinu - vsade sa ucia ine pismenka, a na slovencine vraj aj male, ze to prvakov dost pletie. Asi sa to da prekonat, ale mozno zbytocne to pridava zmatku do malych hlaviciek. No a co sa kruzkov tyka, to je skor otazka na Gabi ci kraj prispieva na zaujmove veci nejako a ci by bola moznost to doplnit o ine kruzky.
Profilova fotka
len tak mimochodom.. podla diskusie su vyskumne postupy otazne:)) ale rakusky skolsky system vychadza o dost lepsie ako nas.. http://www.buzzfeed.com/jakel11/where...
@cucuriedka viem, ale syn chodil do Hauptschule v Dolnom Rakusku a bolo to podobne: matematika, nemcina, anglictina - velmi dobre, ostatne ani domov nenosil, naucil sa na hodine v skole. Teraz chodi na gymnazium a napriklad literaturu ma az od druhej triedy i to velmi strucne.
@marty78 Prisli sme do zdravotnej poistovne (Dovera) dali nam nejaky formular, to sme vypisali, poslali do rakuskej zdravotnej poistovne (NOGKK), odtial nam prisli e-card domov a s tym ideme k lekarovi v Rakusku. Potom na vypise hradenych platieb zo zdravotneho poistenia poistovne Dovera sa normalne objavuju aj ukony, ktore Dovera za nas preplacala rakuskym lekarom alebo nemocnici. Raz za rok sa plati 10 EUR za e-card.
Pocas mojej zakladnoskolskej dochadzky sme okrem chemie mavali chemicke cvicenia v skolskom laboratoriu. Uz ako siedmaci sme po dvojiciach manipulovali s horakom, vedeli sme zostavit jednoduche aparatury. Fyzikar nam pravidelne demonstroval pokusmi preberanu latku. Na biologii sme pravidelne po dvojiciach robili s mikroskopom. To bola zakladna skola za sociku v dedine s 1200 obyvatelmi. Toto mi syn zavidi. Oni za cely cas robili jeden pokus - to im ta chemiko-fyzikarka ukazovala, ako z vriacej vody unika para. Oni tu maju miesto toho pobyt v takom dunajskom skolskom vyskumnom centre, alebo ako to nazvat, kde im pocas troch dni (za rodicovsky prispevok 140 Eur) ukazuju nieco aj v mikroskope. To je urcite zaujimave, ale to je len (draha) jednorazovka.
Profilova fotka
@tomzozelenehodomu No vidis... A to ja som nemal celu strednu skolu - ziadne chemicke pokusy a ani nic z chemie. Ziadne labaky. Ani raz. Len zoparkrat na zakladnej. A moja stredna skola je pritom momentalne 27. najlepsia medzi gymnaziami. Z mojho rocnika (3 triedy) sa vsetci dostali na vysoku skolu - 100% uspesnost.
@mom3 tak zas neni zakladka ako zakladka, neni vysoka ako vysoka a skola moze mat sebelepsie hodnotenie, pokial je tam nevhodny ucitel na nejakom predmete je tam tolko variabilnych veci, ze asi necham otazku skoly tak skor v co najskorsom veku sa budem snazit zistit co bavy dieta a v tom ho nejako podporovat aj za cenu ho niekam vozit ps: chemia - na zakladke tie pokusy bola celkom sranda
ahojte,poradi mi niekto niekoho v Kittsee co preklada do nemciny s peciatkou? je to surne .vdaka
Profilova fotka
@bublifukk v Kittsee nikoho nepoznam
Kto má prosím skúsenosť so zápisom dieťaťa do školy - potrebujem/e e-card alebo stačí európsky preukaz? Ďakujem!
@cucuriedka vdaka
Profilova fotka
@hanica11 Staci Meldezettel.
@bublifukk Naozaj potrebujete s peciatkou? My sme davali vsetky preklady bez peciatky a zatial to vsetkym stacilo: obci, policii, finanzamtu aj banke....
@bublifukk musi to byt z kittsee ? nestaci uradny preklad zo SR ? aj nasi maju peciatky... :-)
Profilova fotka
Snad posledna otazka k e-card. Mam vybaveny formular E106 (pre mna aj manzelku - obaja sme zamestnani na SVK). Teraz mam toto poslat postou na BGKK spolu s kopiou Meldezettel a pasu. Ako ste riesili e-card pre deti? Lebo oni v tom formlari E106 nie su uvedeni. Alebo ste len pribalili kopie toho Meldezettlu a pasov? Vdaka! Alebo tam treba ist osobne?
@mom3 neni na tej ziadosti rodinny prislusnik (sprevadzajuca osoba)? nedavaju sa deti tam?
Profilova fotka
@mareko4 Ano, pisu sa do ziadosti o E106, ale v samotnom formulari E106 uz nie. Upozornila nas na to aj pracovnicka vo VsZP. Tak preto sa pytam, ako ste to ini robili.
@mom3 Posli im meldezettel a pas dietata, ale urcite aj rodny list dietata, kebyze im nieco este chyba tak sa ozvu..

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?