Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@veronikahl a to este je nieco volne? Hypo si zobrat mozes, asi by som zacal teda tym ci ti ju daju. Ich podmienky na plat su totiz trosku inde ;-)
Vyzaduju asi vysoký plat :( Cize pre dobre zarabajúcich Slovákov sa v Rakúsku predávaju socialne byty :-p
@veronikahl no oni su pre slabo zarabajucich rakusakov kedze to co je u nich malo by u nas brala aspon polka slovenska s velkou radostou :(
Profilova fotka
@serverka @veronikahl Nemyslim si, ze socialne byty je to najspravnejsie oznacenie. Tieto druzstevne byty predstavuju celkom bezny sposob byvania, nielen pre nejakych rakuskych chudakov. Napr. vo Svajciarsku su naklady na zivot take vysoke, ze len malokto si moze dovolit byvat v byte v osobnom vlastnictve. U nas osobne vlastnictvo povazujeme za samozrejmost. Je to vidiet aj v tom, ako nas Slovakov pri tychto bytoch casto zaujima moznost odkupenia. Rakusania tuto moznost velmi neriesia...
@mom3 toz nazvat dom alebo 4izbak socialnym nie je to prave to mas pravdu, ale tak "socialne" v tom zmysle ze je tam horna hranica na prijem aby si ho dostal, a minimalne moji kolegovia rakusaci o ktorych viem ake maju platy tuto podmienku nesplnaju a su to radovi zamestnanci nie sefstvo, takze takto nejako som to myslela :)
Profilova fotka
@serverka Ta horna hranica prijmu je kvoli WBF. Stat predsa nebude davat peniaze ludom, ktori ich nepotrebuju. WBF je urcene na podporu rozvoja byvania, preto ta horna hranica. Vela Rakusanov tu podmienku splna (aj na stavbu domu a pod.)
Profilova fotka
Ahojte, viete poradit nejake zlavove portaly v Rakusku? Jedine co som zatial nasla je groupon a tam toho nejake vela nemaju. Diky
Ja som tiez hladala, aj sa pytala...ale oni take nic nemaju miska.... :-| aspon nic take ako v rozsahu zlavadna.
@michala.s skús daily deal ...
Ak si niekto myslel ze cierne vrecia len tak pohodene v betonovom stojisku BMV odvezie ...... tak neodvezie....a neodvezie ani nabuduce......ved si pockajme kym sa vrecia pod vplyvom casu rozpadnu....potom to vietor rozfuka po SFS a o rok ucastnici FLURREINIGUNGU maju o pracu postarene :(
Profilova fotka
@fun4you toto je fakt drzost najhrubsieho zrna.....a ten clovek bude schopny chodit okolo aj pol roka a vobec ho to netrkne...nazvat takychto ludi prasce je urazka prasiat :(
Profilova fotka
a tu znacku s rurou treba odviezt do kovov :)
Článok sa načítava...
@piother alebo premalovat na stopku a mozme ju rovno osadit pri vyjazde a cestu konecne otvorit ;-)
Co vy tam maate za debilov? :-.
som velmi zvedava , ci sa dockame nejakej odpovede =-) Sehr geehrte Frau Böröczky Könnte jemand wieder mal die ''Straße'' beim Autohaus Windisch herrichten? Es gleicht einer Mondlandschaft. Das Feld wo die Hasen herumlaufen schaut im Vergleich dazu wie eine Autobahn. Gibt es schon ein Termin für die Freigabe der Zufahrt über die Berger Straße?
Profilova fotka
@susi206 pomaly :) nie kazdy musi byt debil :) Moze byt len neinformovany :)
Profilova fotka
Inac, ak chcete ihrisko na SFS, treba napisat druzstvu ci by nenainstalovali viacej preliezok, OSG je vascinou ochotne, EBSG nemam skusenosti, ale za vyskusanie nic nedate (teda 1 email hej).
ahojte otazka na 2.etapu SFS. Dostali ste uz od BEGAS ( Energie Burgenland ) vyuctovanie plynu? Ja som v stiege 3 a dostal som vcelku slusny nedoplatok tak ci aj ostatny su na tom podobne... a hlavne ma zarazil ten uvedeny pociatocny stav 15 KWh. Dik
Profilova fotka
@todo328 Plynu??? ty mas plyn???
@todo328 nebolo to nahodou vyuctovanie za teplo? ja som mal pociatocny stav 190 kWh a cistu spotrebu tepla 1900 kWh, mal som asi 45 euro preplatok. na zaklade toho mi znizili predpis zo 75 na 69 euro mesacne...
jasne ze to bolo teplo...., a ja som mal pociatocny stav 15KWh co sa mi vobec nezda kedze tam kurili minimalne tyzden. no a spotreba 4605 KWH cize 465 Eur :) a to tam byvam az od 20.12.
Profilova fotka
@todo328 My sme mali 2919 kWh, zaciatok mame na fakture (nepamatam si), v kazdom pripade mame asi za 330 eur tepla, cize nedoplatok tych cca. 30 eur. Nakolko sme podobna rozloha bytu, otazka je, ako ste kurili a ako ste pouzivali rekuperaciu?
Profilova fotka
@todo328 vcelku normalna vec. za tvoje mesiace byvania(12,1,2,3) zaplatis podla standardu 17,00% + 19,00% + 16,00% + 15,00% celkovej rocnej spotreby tepla na kurenie ;) Ktora je pre nas nizkoen. dom ci byt 5000 kwh na 100m2 neratajuc teplo na ohrev vody :) Ktora je zasa rocne 1000 kwh na osobu :) Byvam tak ako ty a som spotrebou ovela vyssie :) (lebo sak som RH) pripominam ti do pozornosti vypracovany excel pre vypocet rocnej spotreby (vyplnujes len oranzove) office 1997-2003 http://chef.euweb.cz/spotreba_final.xls office 2007-2013 http://chef.euweb.cz/spotreba_final.xlsx
@todo328, @michala.s ,@mareko4 my sme mali pociatocny stav 200 a cist spotrebu 2700 kw.znizili nam zo 75 na 68e.len ma trosku zaraza ze ked sme rozny byt a mame iba jednu spolocnu stenu zo susedom nemame neaku ''ulavu''na kw.je jasne ze byty vstrede maju velku vyhodu ... .aspon toto na slovesku funguje ....
@bublifukk brano, ale ty mas toho ineho dodavatela, ze? lebo ja mam mensiu spotrebu ako ty a este aj predpis mas o euro lacnejsie ako ja... to bude asi tym dodavatelom, lebo je lacnejsi ako energie burgenland.... ci?
@mareko4 dodavatela mame rovnakeho :)) ,elektrinu mame verbund.ty mas rozny byt?my mame a tym padom je ochladzovany.
@bublifukk aha, som myslel, ze aj na teplo mas verbund. neviem, co je to rozny byt :-o ale ja som z kazdej strany obkluceny inymi bytmi :-N
Takze odpoved na email ohladom rozbitej cesty za Windishom a terminu otvorenia cesty ( Berger Straße ) prisla. Avsak termin ziaden neuviedla, vraj sa caka na vyjadrenie z Neusiedla a k tej rozbombardovanej "ceste" sa nemoze vyjadrit. Obratili sme sa teda na Neusiedl a ti nemaju ziadne paky na obec, muselo by dojst k nehode zapricinenej stavom vozovky alebo by musela byt zvysena prasnost ... tak asi tolko ... na SVK by ma nieco podobne neprekvapovalo, ale vo vyspelom zapadnom svete?! =-)
Caute, pls, ak ste niekto prihlasoval na trvaly pobyt novonarodene dieta (my ako rodicia uz tu mame trvaly pobyt vyse roka), chceli od vas na Gemeinde aj suhlas druzstva, resp. nejaky podpis od druzstva, ze suhlasia s prihlasenim dietata? Diky
Profilova fotka
@usatec ano to je standard, kedze oni su vlastnici bytov/domov tak rovnako ako aj na svk ked chces dat prechodny ci trvaly pobyt bud si vlastnik, alebo musis mat suhlas vlastnika.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?