Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
Ahojte susedia zo SFS. Aj ja uz mesiac upratujem plasty v nasom Mullraum, Stiege 1,2, pretoze niekto nevie pochopit, ze to nestaci drbnut na zem, ale treba si dat namahu a ist na Gemiende pre zlte sacky. Po upratani mi uz nezostal ziaden, zaplnili sme vsetkych 7, ktore boli v rolke a ktoru sme nafasovali. Dopisujem si s ebsg, lebo tento rok nam este plasty neracili vyviezt, ale odpoved preco, som zatial nedostala..... Teraz ma trapi ale horsia vec. Niekto nam na Velkonocny pondelok zdevastoval plot (pri detskom ihrisku), za nasim zahradnym domcekom...zjavne nam niekto skakal do zahrady, preliezal cez plot a urobil v pletive nechutne diery....neviem, ci nejakym deckam z ihriska nieco nepadlo k nam do zahrady, mozno lopta?? PROSIM VAS, ak niekto nieco videl, alebo o tom nieco vie, dajte mi vediet, rada by som sa dotycnemu podakovala :(( (Stiege 69/2, po starom 9)
@bluebora s tymi plastovymi odpadkami otravujem ebsg aj ja... ale oni akosi nie su ochotni pripustit, ze nam ich uz 3 mesiace nikto neodviezol. poslali mi abfuhrterminliste, podla ktoreho bod dnes ten den D, ale ako mi manzel referoval, nase kontajnery su stale plne a smetiarmi nedotknute... dnes som im teda pisala zas. inak klobuk dole, ja by som sa asi neodhodlala upratovat neporiadok po susedoch (my sme nase plasty zhromazdovali v pivnici, nechapem, ako to tam moze niekto hadzat vedla kontajnerov a cakat, ze to niekto uprace). A este riesenie, ktore ponuklo ebsg: obyvatelia stiege 1,2 noste plasty zatial do mullraumu pri stiege 5, tam je miesta dost (kluce pasuju) :-S
Profilova fotka
tema 1: mam klasicky internet od A1 Gigaspeed... riesili ste niekto VoIP (priamo od A1, Skype, ine) v Kittsee??? :) tema 2: ked nas tu bude dost, nepoziadame starostu o doplnkovu znacku nazvu dediny "Kittsany / Kittsovce" ? :D
Profilova fotka
@piother tema 2: Ak sa nemylim, slovensky nazov obce je Kopcany. Za nas mozem povedat, ze po nom netuzime :). Otazka je napr. kolko je tu obyvatelov madarskej narodnosti, ty by mozno mali zaujem o svoj nazov (tusim Kopcseny s prehlasovanym o).
@piother na to odpoviem otazkou. Preco mas potrebu riesit nejaky iny nazov druhotny?
@bluebora @pavlina123 preco nevolate rovno smetiarom?
Profilova fotka
@slummdog troska humoru a offtopicu na dnesny den? :) usmej sa :) vela sa mracis :)
@pavlina123 @bluebora dnes som ich videl (smetiarov) okolo 10:00 - 10:30 ... vyvazali tie kontise so zltymi deklami od stiege 6..
@piother @michala.s po tych Kopcanoch ani ja netuzim, aj ked uz davno splname 25% hranicu pre udelenie dvojjazycnej tabule. a madari tu ísto nic nespravia, lebo na to nemaju tie "percenta"...
@mareko4 @piother @michala.s pre vsetkych co to myslia so slovenskym oznacenim obce vazne -> je to troska komplikovanejsie, lebo i ked su Slovaci uznani ako autochtona (povodna) mensina ... mari sa mi ze len vo Viedni a nie v inych Bundeslandoch. Co sa tyka nas - nie sme povodne obyvatelstvo a podobne ako nevidite turecke/bosniacke/albanske oznacenia obci, kde je vela turkov/bosniakov/albancov ... nie je legalny dovod aby bolo slovenske oznacenie. To co vidite napr. v Neudorfe (Novo Selo), Parndorfe (Pandrof) su tabule kvoli povodnemu chorvatskemu obyvatelstvu co je tu od 16 storocia. A este jedna poznamka na okraj - ked zacali v '70 rokoch davat dvojazycne tabule v Korutansku v obciach s povodnym slovinskym obyvatelstvom ... nemecky hovoriaci rakusia ich demontovali a v podstate az par rokov dozadu ich tam najdete. Nehovoriac o tom, kto by chcel byvat v Kopcanoch :)
Profilova fotka
@all vazne som tom nemyslel :) len ma to tak cestou domov napadlo :)
@kitsanka mam otazku. To dnesne otvorenie cesty na SFS plati? Aby sme si ujednotili rok, lebo dnes to zdaleka nevyzera na slubovany den D Potesilo by aspon zasypanie tych jam...
Článok sa načítava...
@ all ahojte,mam jednu otazocku-na ovladaci rekuperacie mi stale svieti filter i ked som oba povysaval.co s tym?vdaka za radu
Profilova fotka
@bublifukk Dlhsie treba podrzat jedno tlacitko (5 s asi), tusim ventilator. V manuale (ten co je na rekuperacke) je cely postup udrzby filtrov a tam je to popisane.
@michala.s vdaka
@slummdog skusali sme to aj rovno na smetiarov, ale vzhladom na uroven nemciny len pisomne :-( a je to este horsie ako s ebsg, napisali, kedy bol posledny termin na odvoz a tym to pre nich haslo. ked sme im odpovedali, ze to je sice fajn, ale v nasom mullraume neboli, tak uz ani nereagovali. keby som vedela lepsie po nemecky, hned tam volam a vynadam im ;-)
Mam ja taky dojem ze otvorenia cesty sa dnes nedockame, ved snezi a Belmondo by sa tam nemal ako dostat 8-) Inak k tym Kopcanom, bolo by to pekne, keby to neboli prave Kopcany, pre neznalych taky slabsi odvar lunika 9 krizeneho s pentagonom. Problem ale vidim v tom ze nevidim rakuskych obcanom slovenskej narodnosti v Kittsee. @pavlina123 sprav foto 'den po tom co ste tu mali byt' nech vidia
Profilova fotka
@pavlina123 @slummdog Huraaaaa, plasty su vynesne :)..takze sa oplatilo ich trochu bombardovat, ja som teda este pred Velkou nocou napisala pekne nasrdeny e-mail geppertke, ked mi odpovedali presne ako Tebe, Pavli, ze poslali terminovnik a samonasieracu vetu, ze mozem pouzit iny mullraum.....dufam, ze sa to nebude opakovat, aby sme nakoniec nemuseli zalozit "Vybor pre vyvoz smeti" :-p
@bluebora takze to dnes konecne vyniesli? :-. myslim, ze tento pocin by zasluzil ked nie Belmonda tak aspon riadnu flasu sampanskeho :-)
Profilova fotka
@slummdog Podla mna sa otvorenie cesty odklada. Povodne si asi mysleli, ze 3.4. uz nebude snezit a nebude treba odhrabat sneh.
Profilova fotka
@pavlina123 no to sampanske by sme si zasluzili obe....najma od nasich lahostajnych susedov :), ze ano?
Profilova fotka
Pre zaujimavost : http://markusleitner.files.wordpress.... Je tam aj slovensky preklad - ide o 2-dnovy workshop.....chystate sa niekto?
Profilova fotka
Ahojte, dosiel mi sek za REST+BIO na 160 eur na rok. Je rozdiel medzi RH a bytovkou vzhladom na pocet osob? Lebo zda sa mi to nejak vela, ked si mam zaratat este aj papier, plasty...
Profilova fotka
@piother My sme mali za december 17Eur ako byt, dve osoby. Osobne si myslim ze to tu moze fungovat ako aj napriklad v mieste kde byvaju moji rodicia, ze rodinne domy platia za odvoz odpadu viac ako byty.
@piother myslim, ze to nie je na osoby, my sme styria a tiez platime do 160 Eur/rok. Je v tom vsetko, aj papier aj plasty. No, a co sa tyka tej cesty, asi som si poplietla mesiac, alebo rok? :-)
@piother cena bola rovnaka aj minuly rok cca 13,70 na mesiac za odvoz pre RH. Platis akoze oficialne za restmull 120l a bio 80l, a papier a zlte sakle su odvazane akoze zdarma. Tam neviem, ci nieco obec nehradi, alebo je to akoze bonus, ze triedime. Nezavisi to od poctu osob, platis za odvoz max objemu smetiaka. Teda 120l rest a 2x80l bio do mesiaca
ahojte, potrebovala by som poradiť - kontakt - osobu, ktorá dokáže vybaviť hypo v AT banke, taktiež WBF. Dostali sme kontakt na jedného človeka, ale tá osoba nám tvrdí, že podmienky v Reiffeisen bank sú - max 175 tis hypo a úrok 3,750%? Príde mi to trochu pridrahé. Riešil tu niekto v tomto roku úver v RB? Dakujem za info.
Profilova fotka
@monasi Poslal som ti spravu do IP.
Ahojte všetci potrebujem vybaviť výpis z registra trestov tu v Rakúsku. vybavoval to niekto? Poraďte kam sa obrátiťa čo k tomu všetko potrebujem. Vďaka x-)
Ahojte...prosím o vasu ctenu radu :) velmi premyslam aj s mojim chlapom nad socialnym bytom v Rakúsku....ja by som do toho isla na 100% a aj ked moj chlap vaha ci to utiahneme,rada by som do toho isla....stranku ebsg.at...uz poznam....rada by som sa vask spytala, aký je presný postup???A ci je mozné tu prvu cast penazi (okolo 22 000e) pozicat aj v Rakúsku, alebo je mozne aby nam aj banky na SR pozicali takúto sumu (nie vsak s tým horibilným urokom 9%).....Budem Vám velmi vdacna ak mi poradite.....

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?