Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)


dufam ze to upratovanie na buduci rok uz stihnem :(
Profilova fotka
Chcem robit predavaca v tych nasich buducich novych obchodoch :) koho kontaktovat? :) neviete nahodou? :) :-p
Profilova fotka
@piother Rakusky urad prace ... www.ams.at
Profilova fotka
@michala.s vdaka. Vidime sa v predajni! :D
Profilova fotka
co tam budete mat za predajnu?
Profilova fotka
@cucuriedka :D chcem byt predavacka :) nevlastnim nic :)
Profilova fotka
@cucuriedka Otvaraju nam tu v maji jedno take mensie nakupne centruma medzi inymi tam bude aj spar :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@michala.s jaaaj to pri Bipe blik :) ja ze tam v tom divnom vyklenku co je naboku, ta presklena haluzna budova. Tam sa co planuje, kniznica? :-)
Profilova fotka
@cucuriedka to myslis dom na SFS na strane k poliam smer k bergu? :)
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@piother ono to je dom? troska sa to podoba na akvarko =-) :-N
Profilova fotka
@cucuriedka Ano ono je to dom, docela moderny, my s drahym si ho radi obzerame, lebo tie velke okna su paradička, tolko svetla čo v tom domčeku bude... joooj
Profilova fotka
Drahi mili susedia, ked sa mi to stalo prvykrat, povedal som si "to sa stava". Ked sa to stalo druhykrat, povedal som si, ze nebudem robit paniku. Ale ked sa mi to stalo tretikrat, moj pohar trpezlivosti pretiekol no budem sa krotit, aj ked to vo mne vrie momentalne. K veci.... Kvoli niekomu sa mi uz tretikrat v poradi stalo, ze mi neodniesli odpad, pretoze si niekto z mojich kontajnerov (ano, jedna sa o RHcka) robi smetny kos na jeho vsemozne druhy odpadkov. V papieri najdem plechovku a plasty, v restmule najdem polystyren a v bio tasku so zmiesanym odpadom? A kvoli tomu mne neodnesu smeti puntickarsky birokraticky rakusania? Za odvoz si platim, tak ako aj ty. Ja rozumiem tomu, ze ludom zo stiege nadoby na odpad nestacia, ale ak sa uz niekto chcete zbavit svojho odpadu na moje naklady, tak ho aspon TRIED, aby som nemusel cakat dalsi mesiac na odvoz! Alebo to boli vase decka na ceste do skoly???? Alebo psickari??? To aby si clovek dal oplotit este aj tento priestor tak ako to maju na stiege???? Susedia zlati, poprosim vas o trocha KULTURY v tom nasom nazivani....
@piother hmm zmykaj si kontise,tak ako ludia v Blave, ked zijes medzi slovakmi.
@piother toz nalep si na tie kontajtery oznam, ale aj po nemecky, nie len slovaci robia neplechu. Pripadne nainstaluj kameru, s tym ti pomozem ;-)
@piother a ten odpad ti tam niekto hadze v den odvozu, ked vyvezies kontajner do stojiska, alebo sa nebodaj niekto nestiti az do tych plechovych koji na smeti ti lozit a hadzat tam? Ja som pisala minuly mesiac, ze v den odvozu BIO sme vyviezli kontajner a vecer sme si v nom nasli igelitku s komunalnym odpadom!!!! Ale je to sila
Profilova fotka
@piother u nas sme prisli na to kto to robi, ked suseda vytiahla z ich sacku vyplatnu pasku... sused a rakusak, jemu bolo jedno ze vsetko hadze do restmullu. Potom zatrepal cely kontajner na papier jeho jednou krabicou od telky, a tak sme supli oznam a pomohlo, na druhy den bola krabica pekne poskladana. Je mi jasne ze je to hnus, ale skus ako moriak radi, daj tam oznam a ak nepomoze... tak asi iba vycihat :-S
Profilova fotka
kuk sem, aky inteligent
Inak, v Septembri sa konaju parlementne volby v Rakusku a jedna z tem ktora sa riesi je WBF a Druzstevne byvanie. Diskutuje sa o tom ze by sa 1) sprisnili podmienky na obe - napr. ze by sa kazdy rok validoval prijem (a nie iba na zaciatku) a ak prekroci hranicu, platila by sa trhova urokova miera. 2) skumalo by sa pouzitie WBF aby neslo na luxusne stavby ... kedze v sucasnosti sa casto deje ze projekt s WBF ma ine parametre ako konecna stavba. Len tak pre info, pre tych co uz maju WBF/druzstevne byvanie, pripadne o tom uvazuju. Priklad: http://bit.ly/ZAv9ta
Profilova fotka
@slummdog je jedno ci v den odvozu. Ak totiz idem na dovolenku, odnesiem kontajner skor. Po dovolenke sa clovek vrati a najde svoj kos plny, neodvezeny a este aj s darcekom. Nie, pred dvere do kosa mi to nenosi nikto. @cucuriedka @slummdog to mam na kontajner napisat "Pri drzom pouziti mojho smetneho kosa prosim triedte odpad???" A na auto napisem, ze ak chce niekto pouzit moje auto bez mojho povolenia, nech mi natankuje? Ide o to, ze mi ho NEODVEZU. Akoze ok, ja mam polovicu pouziteho kosa na papier, sused jeden a pol papiera, tak nech si to tam kludne ku mne hodi. No problem. Chces? Pouzi. Ale do .... to aspon potriedim.
no holt, clovek uteka do rakuska pred tym odpadom a ten odpad tam pride za nim...
Netvrdim ze my slovaci sme svati ale moj osobny nazor je ze neplechu robia viac rakusaci ako tu byvajuci slovaci, o to viac ze vedia ze vsade naokolo su slovaci a nie ich "vlastni". S jednou takou obrovskou aroganciou a drzostou rakusaka suseda ma skusenost aj jeden clen nasej rodiny.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan to mozem pozicat paintball karieru som uz zavesila na klinec a vybava mi ostala :-D
Profilova fotka
@serverka @cyan pre efekt a oko skor airsoft :) rovno http://www.youtube.com/watch?v=cP74XF... sak si ho pockam na streche...
Profilova fotka
Ahojte vsetci, neviete ci bola dnes ta akcia v marhulovych sadoch? Boli sme mimo domov a nevieme, ci to nahodou neprelozili kvoli pocasiu ak by hej, radi by sme sa sli pozriet aj na marhule a aj na ceresne co budu o par dedin dalej o nejaky cas neskorej
@michala.s ocividne to bolo: https://www.facebook.com/media/set/?s...

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?