Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
 dufam ze to upratovanie na buduci rok uz stihnem :(
23. mar 2013 o 19:34  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
Registroval sa 19. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 188 príspevkov. Má 1 priateľa. Kittsee, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
piother
Registroval sa 19. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 188 príspevkov. Má 1 priateľa. Kittsee, okres Bratislava.
 Chcem robit predavaca v tych nasich buducich novych obchodoch emoticon koho kontaktovat? emoticon neviete nahodou? emoticon emoticon
25. mar 2013 o 11:02  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
Registrovala sa 7. apríla 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 234 príspevkov. Má 35 priateľov.
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
Registrovala sa 7. apríla 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 234 príspevkov. Má 35 priateľov.
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @piother Rakusky urad prace ... www.ams.at
25. mar 2013 o 11:14  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
fotoportrét
fotoportrét
piother
 @michala.s vdaka. Vidime sa v predajni! :D
25. mar 2013 o 11:41  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
 co tam budete mat za predajnu?
25. mar 2013 o 11:47  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
fotoportrét
fotoportrét
piother
 @cucuriedka :D chcem byt predavacka emoticon nevlastnim nic emoticon
25. mar 2013 o 12:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @cucuriedka Otvaraju nam tu v maji jedno take mensie nakupne centruma medzi inymi tam bude aj spar emoticon
25. mar 2013 o 12:37  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
 @michala.s take "mensie" :P
25. mar 2013 o 14:01  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @michala.s jaaaj to pri Bipe blik emoticon ja ze tam v tom divnom vyklenku co je naboku, ta presklena haluzna budova. Tam sa co planuje, kniznica? emoticon
25. mar 2013 o 14:52  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
fotoportrét
fotoportrét
piother
 @cucuriedka to myslis dom na SFS na strane k poliam smer k bergu? emoticon
25. mar 2013 o 14:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @piother ono to je dom? troska sa to podoba na akvarko emoticon emoticon
25. mar 2013 o 17:36  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @cucuriedka Ano ono je to dom, docela moderny, my s drahym si ho radi obzerame, lebo tie velke okna su paradička, tolko svetla čo v tom domčeku bude... joooj
26. mar 2013 o 18:03  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
fotoportrét
fotoportrét
piother
 Drahi mili susedia,

ked sa mi to stalo prvykrat, povedal som si "to sa stava". Ked sa to stalo druhykrat, povedal som si, ze nebudem robit paniku. Ale ked sa mi to stalo tretikrat, moj pohar trpezlivosti pretiekol no budem sa krotit, aj ked to vo mne vrie momentalne. K veci....

Kvoli niekomu sa mi uz tretikrat v poradi stalo, ze mi neodniesli odpad, pretoze si niekto z mojich kontajnerov (ano, jedna sa o RHcka) robi smetny kos na jeho vsemozne druhy odpadkov. V papieri najdem plechovku a plasty, v restmule najdem polystyren a v bio tasku so zmiesanym odpadom? A kvoli tomu mne neodnesu smeti puntickarsky birokraticky rakusania? Za odvoz si platim, tak ako aj ty.

Ja rozumiem tomu, ze ludom zo stiege nadoby na odpad nestacia, ale ak sa uz niekto chcete zbavit svojho odpadu na moje naklady, tak ho aspon TRIED, aby som nemusel cakat dalsi mesiac na odvoz!

Alebo to boli vase decka na ceste do skoly???? Alebo psickari??? To aby si clovek dal oplotit este aj tento priestor tak ako to maju na stiege????

Susedia zlati, poprosim vas o trocha KULTURY v tom nasom nazivani....
27. mar 2013 o 17:22  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
Registrovala sa 13. marca 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 8798 príspevkov. Má 39 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
Registrovala sa 13. marca 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 8798 príspevkov. Má 39 priateľov.
 @piother hmm zmykaj si kontise,tak ako ludia v Blave, ked zijes medzi slovakmi.
27. mar 2013 o 17:35  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
 @piother toz nalep si na tie kontajtery oznam, ale aj po nemecky, nie len slovaci robia neplechu. Pripadne nainstaluj kameru, s tym ti pomozem emoticon
27. mar 2013 o 21:06  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1175 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1175 príspevkov.
 @piother a ten odpad ti tam niekto hadze v den odvozu, ked vyvezies kontajner do stojiska, alebo sa nebodaj niekto nestiti az do tych plechovych koji na smeti ti lozit a hadzat tam?
Ja som pisala minuly mesiac, ze v den odvozu BIO sme vyviezli kontajner a vecer sme si v nom nasli igelitku s komunalnym odpadom!!!!
Ale je to sila
27. mar 2013 o 21:13  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 @piother u nas sme prisli na to kto to robi, ked suseda vytiahla z ich sacku vyplatnu pasku... sused a rakusak, jemu bolo jedno ze vsetko hadze do restmullu. Potom zatrepal cely kontajner na papier jeho jednou krabicou od telky, a tak sme supli oznam a pomohlo, na druhy den bola krabica pekne poskladana.

Je mi jasne ze je to hnus, ale skus ako moriak radi, daj tam oznam a ak nepomoze... tak asi iba vycihat emoticon
28. mar 2013 o 06:39  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
 kuk sem, aky inteligent
28. mar 2013 o 09:34  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
Registroval sa 18. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 127 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
 Inak, v Septembri sa konaju parlementne volby v Rakusku a jedna z tem ktora sa riesi je WBF a Druzstevne byvanie.

Diskutuje sa o tom ze by sa
1) sprisnili podmienky na obe - napr. ze by sa kazdy rok validoval prijem (a nie iba na zaciatku) a ak prekroci hranicu, platila by sa trhova urokova miera.

2) skumalo by sa pouzitie WBF aby neslo na luxusne stavby ... kedze v sucasnosti sa casto deje ze projekt s WBF ma ine parametre ako konecna stavba.

Len tak pre info, pre tych co uz maju WBF/druzstevne byvanie, pripadne o tom uvazuju.

Priklad: http://bit.ly/ZAv9ta
28. mar 2013 o 09:35  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
fotoportrét
fotoportrét
piother
 @slummdog je jedno ci v den odvozu. Ak totiz idem na dovolenku, odnesiem kontajner skor. Po dovolenke sa clovek vrati a najde svoj kos plny, neodvezeny a este aj s darcekom. Nie, pred dvere do kosa mi to nenosi nikto.
@cucuriedka @slummdog to mam na kontajner napisat "Pri drzom pouziti mojho smetneho kosa prosim triedte odpad???" A na auto napisem, ze ak chce niekto pouzit moje auto bez mojho povolenia, nech mi natankuje?

Ide o to, ze mi ho NEODVEZU. Akoze ok, ja mam polovicu pouziteho kosa na papier, sused jeden a pol papiera, tak nech si to tam kludne ku mne hodi. No problem. Chces? Pouzi. Ale do .... to aspon potriedim.
28. mar 2013 o 09:45  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 no holt, clovek uteka do rakuska pred tym odpadom a ten odpad tam pride za nim...
28. mar 2013 o 09:54  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
Registrovala sa 28. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 159 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
serverka
 Netvrdim ze my slovaci sme svati ale moj osobny nazor je ze neplechu robia viac rakusaci ako tu byvajuci slovaci, o to viac ze vedia ze vsade naokolo su slovaci a nie ich "vlastni". S jednou takou obrovskou aroganciou a drzostou rakusaka suseda ma skusenost aj jeden clen nasej rodiny.
28. mar 2013 o 11:36  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @martinx123 sledujem to priebezne, najme kvoli dalsim zmenam...ako vypocet "barkaufpreisu" (odkupnej ceny) po 10r., zapocitanie zaplateneho najomneho, atd. (su tam rozne navrhovane novely)
28. mar 2013 o 12:45  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
 @piother tu pomoze, asi fakt len striehnut na pachatela....pripadne sa obratit aj na susedov v okoli, nech maju oci otvorene a kupit paintbally emoticon))
28. mar 2013 o 12:48  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
fotoportrét
fotoportrét
serverka
 @cyan to mozem pozicat paintball karieru som uz zavesila na klinec a vybava mi ostala emoticon
28. mar 2013 o 13:39  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
fotoportrét
fotoportrét
piother
 @serverka @cyan pre efekt a oko skor airsoft emoticon rovno http://www.youtube.com/watch?v=cP74XFMkJV0 sak si ho pockam na streche...
28. mar 2013 o 14:09  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 Ahojte vsetci, neviete ci bola dnes ta akcia v marhulovych sadoch? Boli sme mimo domov a nevieme, ci to nahodou neprelozili kvoli pocasiu ak by hej, radi by sme sa sli pozriet aj na marhule a aj na ceresne co budu o par dedin dalej o nejaky cas neskorej
1. apr 2013 o 20:50  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
 @michala.s ocividne to bolo: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.471988369541053.1073741835.100001896832064&type=1
2. apr 2013 o 08:39  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bluebora
3
Registrovala sa 9. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 38 príspevkov a 7 albumov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
bluebora
3
Registrovala sa 9. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 38 príspevkov a 7 albumov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 Ahojte susedia zo SFS. Aj ja uz mesiac upratujem plasty v nasom Mullraum, Stiege 1,2, pretoze niekto nevie pochopit, ze to nestaci drbnut na zem, ale treba si dat namahu a ist na Gemiende pre zlte sacky. Po upratani mi uz nezostal ziaden, zaplnili sme vsetkych 7, ktore boli v rolke a ktoru sme nafasovali. Dopisujem si s ebsg, lebo tento rok nam este plasty neracili vyviezt, ale odpoved preco, som zatial nedostala.....

Teraz ma trapi ale horsia vec. Niekto nam na Velkonocny pondelok zdevastoval plot (pri detskom ihrisku), za nasim zahradnym domcekom...zjavne nam niekto skakal do zahrady, preliezal cez plot a urobil v pletive nechutne diery....neviem, ci nejakym deckam z ihriska nieco nepadlo k nam do zahrady, mozno lopta?? PROSIM VAS, ak niekto nieco videl, alebo o tom nieco vie, dajte mi vediet, rada by som sa dotycnemu podakovala :(( (Stiege 69/2, po starom 9)
2. apr 2013 o 12:22  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pavlina123
Registrovala sa 2. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 3 príspevky. Okres Žilina.
fotoportrét
fotoportrét
pavlina123
Registrovala sa 2. apríla 2013 na modrastrecha.sk. Pridala 3 príspevky. Okres Žilina.
 @bluebora s tymi plastovymi odpadkami otravujem ebsg aj ja... ale oni akosi nie su ochotni pripustit, ze nam ich uz 3 mesiace nikto neodviezol. poslali mi abfuhrterminliste, podla ktoreho bod dnes ten den D, ale ako mi manzel referoval, nase kontajnery su stale plne a smetiarmi nedotknute... dnes som im teda pisala zas. inak klobuk dole, ja by som sa asi neodhodlala upratovat neporiadok po susedoch (my sme nase plasty zhromazdovali v pivnici, nechapem, ako to tam moze niekto hadzat vedla kontajnerov a cakat, ze to niekto uprace). A este riesenie, ktore ponuklo ebsg: obyvatelia stiege 1,2 noste plasty zatial do mullraumu pri stiege 5, tam je miesta dost (kluce pasuju) emoticon
2. apr 2013 o 16:30  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.