Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
usatec
Registrovala sa 11. februára 2013 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 5 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
usatec
Registrovala sa 11. februára 2013 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 5 príspevkov.
 @cucuriedka prosim ta a je na to nejaky formular, alebo mam ist ze normalne osobne na ebsg nech mi podpisu meldezettel v tej jednej kolonke? Hladala som na stranke EBSG medzi formularmi, ale nejako tam nic nie je.
11. apr 2013 o 12:11  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
todo328
1
Registroval sa 9. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 47 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
todo328
1
Registroval sa 9. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 47 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @michala.s Dakujem za odpoved..
kuril som, ako bolo treba aby tam nebola kosaemoticon a vzduchotechnika na 28stupnov a cca stale na 1-ke.
@piother chapem ze to nieje nemozne ale predsa len troska viac na byt. , Kamos v RH spalil za, o mesiac dlhsie obdobie 8000 KWh.
@mareko4 a ty ked ste spotrebovali len1900KWh - kurili ste normalne alebo ste boli v bundach?:D pripadne ste sa nastahovali neskor ?

@bublifukk paradox je ze znizili splatku aj mne zo 75 na 68,35.

v kazdom pripade dakujem vsetkym za odpovede
11. apr 2013 o 12:19  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
Registrovala sa 7. apríla 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 234 príspevkov. Má 35 priateľov.
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
Registrovala sa 7. apríla 2010 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 234 príspevkov. Má 35 priateľov.
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @todo328 Tomáš, my sme sa nasťahovali prakticky hneď ako nam odovzdali kluče, kurili sme na 20 až 22 stupnov, doma sme chodili normalne v teplakoch a v tricku, podla potreby aj vo svetry, sak vonku bol sneh a nam dojde take normalne ze v zime chodime aj doma vo svetriku. Rekuperaciu sme mali bud na jednotke, ked som bola doma sama, alebo na dvojke, ked sme sa isli kupat, alebo ked nas bolo viacej doma. Na noc sme stahovali teplotu na rekuperacii na 18stupnov, aby sa nam lepsie spalo. Inak sme ju mali na takej istej teplote ako termostat emoticon
11. apr 2013 o 12:24  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bluebora
3
Registrovala sa 9. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 38 príspevkov a 7 albumov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
bluebora
3
Registrovala sa 9. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 38 príspevkov a 7 albumov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @bublifukk @fishie Mam jeden napad ohladne otvorenia cesty, ako prinutit Gemiende, aby zacali konat emoticon)
Stacilo by sikovne a mozno v malo fekventovanom case tie zabrany z Bergerstrasse proste odsunut na bok....ludia by zacali tade jazdit a cuduj sa svete, mozno by si to na Gemeinde aj vsimli.....mozno by bol vysledok len ten, ze by zabrany vratili na miesto...ale aj toto by stalo za hriech emoticon...len by musel mat niekto na to odvahu, to ja nemam :(
11. apr 2013 o 13:01  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
michala.s (27 r.)
9
  • Zariaďujem byt
    okres Bratislava
 @bluebora Myslim si že nikto tu nebude ochotny riskovať niekoľko eurovu pokutu kvoli par metrom cesty a par jamam. Teda keby to spravil moj manžel, tak dostane panvicou po hlave, že čo za sprostosti to vymýšľa.
11. apr 2013 o 13:04  •  zariaďuje byt  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @todo328 kuril som normalne, v bunde som isto nemusel byt emoticon ako som uz pisal vyssie, mam z kazdej strany byt, to znamena, ze unik tepla bol minimalny.... este aj majstri, co mi davali kuchynu dokopy v januari, sa stazovali, jak tu mam teplo, nech otvorim balkon... rekuperacia bola nastavena na 25 stupnov. byvam od decembra
11. apr 2013 o 13:16  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bluebora
3
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
bluebora
3
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @michala.s ano, mas v zasade pravdu...ale vsetcia riskujeme niekolko stovak eurovu opravu nasich sukromnych aut, pretoze nas Gemeinde svojou necinnostou nuti jazdit 2 roky po jedinej prijazdovej nespevnenej ceste, plnej jam, aku nema asi ziadne novopostavene sidlisko v celom Rakusku...
11. apr 2013 o 13:23  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
Registroval sa 21. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1673 príspevkov. Má 24 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
Registroval sa 21. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 1673 príspevkov. Má 24 priateľov.
 @bluebora Treba si kupit terenne auto. Este prednedavnom bol na hranicnom prechode Berg na predaj jeden Hummer. emoticon
11. apr 2013 o 13:51  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
Registroval sa 19. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 188 príspevkov. Má 1 priateľa. Kittsee, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
piother
Registroval sa 19. novembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 188 príspevkov. Má 1 priateľa. Kittsee, okres Bratislava.
 @bluebora napadlo to asi kazdeho, ver tomu. Ale klud a hlavne trpezlivost. Zanedlho budu robit rozsirenie cesty pri novom obchodnom centre, predpokladajme, ze sa cesta spravi spolu s tym.

Osobne nie som za ziadne natlaky na gemeinde, za odstranovanie zabran a pouzivani neskolaudovanej cesty. Nie je tam znacka, nie je tam nic na tej krizovatke. Nebudes riskovat tlmice, ale rovno cele auto. Chcem zit v klude a nechcem, aby nasa komunita slovakov na SFS bola vnimana ako nejaka drza hrstka, ktora nema trpezlivost. Prisli slovaci a so vsetkyn su nespokojny.... Doteraz bol kopec snehu, teploty neboli idealne na pokladanie asfaltu. To chce klid.
11. apr 2013 o 14:43  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
 @piother vidim to takto. Bytove domy a domy bez prijazdovej cesty, ktora mala byt hotova 2 roky dozadu - nemalo to byt ani skolaudovane! Uz par mesiacov je to v stave 'staci tam dat znacku' a vsetko by fungovalo. Spominam si ako Gabika pred volbami vehementne hlasila arbeiten statt reden, no zabudla povedat kto to ma pracovat emoticon
11. apr 2013 o 15:08  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
piother
fotoportrét
fotoportrét
piother
 @moriak ako tomu ja rozumiem... ale si myslim ze tiez nie je spravne odstranovat zabrany emoticon Po vselijakych skusenostiach s rakuskom ja sa uz len usmievam a mavnem si rukou emoticon
11. apr 2013 o 15:44  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
Registroval sa 18. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 127 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
 @usatec @cucuriedka ano treba dat meldezettel podpisat dole druzstvu - EBSG. Meldezettel je napr. na stranke Gemeinde.
11. apr 2013 o 17:01  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1190 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @piother podla mna sa cesta poza windischa nebude v ziadnom pripade dorabat, to co zaplati developer nakupneho centra nesuvisi s nasimi bytovkami a zadarmo ti tam Terrac Nepride asfaltovat ten polny tankodrom. Jedine, ze by konecne osadili znacku na Berger vyjazd a otvorili tu cestu tam.
Ale preco to neurobili zatial a ci to nejak nebodaj ujo s konikmi nezdrzuje, co sa suskalo, ze ta cast cesty je v jeho prenajme este na 7rokov..... to sa nedozvieme.
11. apr 2013 o 17:45  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
cyan
1
Registroval sa 28. januára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 677 príspevkov. Má 4 priateľov.
 @fishie treba to nafotit (mate niekto dslr) a poslat mail do nejakeho bezirksblattu alebo tych panonskych novin, ci do kronen zeitung srdcervcu story, najlepsie este s plakajucim dietatom a veci sa zvycajne pohnu. Rad prispejem textom ak bude treba.
11. apr 2013 o 18:44  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
fun4you
Registroval sa 4. marca 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 52 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
fun4you
 Ja osobne si myslim ze celkova kvalita zivota v Kittsee je niekolkonasobne vyssia ako v akejkolvek obci na slovensku . Ta cesta je sice bod minus ale celkovy dojem to az tak nekazi. Mna skor hneva aky mame na SFS bordel co sa tyka odpadkov. So syncekom sme 2x zbierali odpadky na SFS a potom este sme boli aj na Flurreinigung. Co keby sme si najskor urobili na SFS poriadok a potom riesli nejaku cestu....hmmmm?
11. apr 2013 o 19:15  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @fun4you boli se predpokladam danu sobotu aj mimo SFS. Vsimol si si niekedy, ake odpadky, plechovky a obaly sa po mladych pri futbalovom ihrisku valaju? Alebo niekedy v parku a to Slovaci nie su. Myslim, ze to, ze nejaku smet najdes na zemi este neznamena, ze vsetci obyvatelia SFS su prasce a nevedia, naco sluzia kontajnery.
Mali ste zazit niektori, co sa tu povalovalo a co dofukol vietor ked ledva 1.etapu odovzdali, robotnici pohadzali kade tade spaky, po celej zahrade sme to mali, rozfukane kusy igelitov, polystytenu, horsie ako na smetisku.
Neprehanajte zas, ze teraz to tu tak vyzera. To ze zopar ludi sa este nezorientovalo v triedeni odpadu a treba ich usmernit s pouzivanim jednotlivych kontajnerov nie je alarmujuca situacia, ako to potom jedna dotycna zhrnie, ze co tu mame za debilov na SFS.
Na tu cestu tu niektori cakaju uz druhy rok, opakujem.....
11. apr 2013 o 19:38  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
fishie
Registrovala sa 20. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 37 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
fishie
Registrovala sa 20. októbra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 37 príspevkov.
 @cyan no zrejme je to jedina mozna alternativa ako prinutit obec konat. Pretoze ani fotka rozbiteho podblatnika im nestala za tu namahu aspon odpisat na email emoticon
11. apr 2013 o 20:07  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
 Ja som po tej ulici este nesiel... Je to horsie ako Lisztgasse?
11. apr 2013 o 20:09  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
 @fishie Ahojte, ja som tesne po dokonceni tej alfaltovej spojnice pisala aj Herr Nisslovi a jeho spolupracovnikovi na cestnu siet, ale nepomohlo :( poslala som kopec fotiek kade tade... Tiez na napadlo napisat srdcervucu story, ale zatial som tak neurobila. To nicenie auta mi uz ide na nervi. Napisem to, tak mi pripadne napiste argumenty. Pekny vecer emoticon
11. apr 2013 o 21:16  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
fun4you
fotoportrét
fotoportrét
fun4you
 @slummdog Ved ja netrvrim ze vsetci obyvatelia SFS robia neporiadok. Ja len hovorim ze rozbita cesta mne osobne vadi podstatne menej ako neporiadok na sidlisku. A upratat nam tu neuprace nik, iba ak my sami.
11. apr 2013 o 21:33  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bluebora
3
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
bluebora
3
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @fun4you Vies aky je rozdiel medzi problematikou odpadkov-neporiadku a problematikou pristupovej cesty ? To prve je ganz einfach, s tym si vieme poradit sami, ja sama som v nasom mullraume upratovala plasty a vypisovala na ebsg a veci sa pohli......ale s tou cestou nepohneme vlastnymi silami, tam musime pohnut masineriou byrokracie a pristupom=absolutna lahostajnost, zo strany starostky. Chcelo by to zaujem mediii, ci uz nejakych novin alebo televizie, ale to treba vediet kam zavolat a hlavne byt perfektny v nemcine a argumentoch. Podujme sa na to niekto?
12. apr 2013 o 09:41  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bluebora
3
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
bluebora
3
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 K problematike pristupova cesta - skusal niekto napisat sem radio.burgenland@orf.at , alebo sem buergeranwalt@orf.at ?
12. apr 2013 o 10:50  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
 @bluebora and all- este by som pockal, resp. riesil nejak diplomatickejsie ... tento rok su volby ... a velmi lahko by sa tato tema mohla obratit voci cudzincom. Inak ma napadlo ... vas sused cez cestu v tych domov je Uwe Flach - kandidoval za LIKI do gemeinderatu- preco ste uz davno nesli za nim. Pripadne preco niekto z vas kto vie po nemecky nejde na verejne zasadanie zastupitelstva a slusne sa na to nespyta?
12. apr 2013 o 12:05  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
 a este toto je z posledneho zasadania zastupitelstva:
"GV Leitner fragt, wie in der vergangenen Sitzung an, wann endlich die Straßenverbindung Steinfeldsiedlung-Bergerstraße geöffnet wird. Bürgermeisterin Dr. Nabinger teilt mit, dass am 3. April die Verhandlung seitens der Bezirkshauptmannschaft vor Ort stattfindet."

http://www.spoe-kittsee.at/attachments/article/110/20.03.2013.pdf
12. apr 2013 o 12:22  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
fun4you
fotoportrét
fotoportrét
fun4you
 @bluebora Ahoj, velmi sa tesim, ze nas je tu viac takych ktori su ochotny upratat nie len po sebe ale aj po druhych. Len skoda ze je nas tak malo. Keby tu takych ludi bolo mozno tretina, tak to tu vyzera ako rajska zahrada emoticon ale zial od toho mame daleko emoticon
12. apr 2013 o 15:47  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
fun4you
fotoportrét
fotoportrét
fun4you
 Dnes v stojisku pri radovkach z 1 etapy bolo cca 10 vriec s netriedenym odpadom plus dalsie krabice napchate dalsim netriedenym odpadom
14. apr 2013 o 20:31  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
fun4you
fotoportrét
fotoportrét
fun4you
 To uz sa fakt neda hovorit o nevedomosti ale o hrubej arogancii
14. apr 2013 o 20:33  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
fun4you
fotoportrét
fotoportrét
fun4you
 Tak si hovorim uz dost ! Ved sme v AT a tu musi plati aj zakon! Tak som isiel na policiu a podal som trestne oznamenie na neznameho pachatela podla paragrafu § 181 tunajsieho tresneho zakona Strafgesetzbuch - (StGB) s trestnou sadzbou do 360 dni natrvdo.

Velke sance som tomu nedaval, pretoze som si myslel, ze policajt to zmetie pod koberec a nebude sa s tym zaoberat, ale na moje prekvapenie hned siel situaciu presetrit.

Usvedcit vinnika podla obsahu vriec nebolo vobec tazke. Jedna sa o pani Martinu Antalovu , Steinfeldsiedlung 39, ktora byva na OSG radovkach.

Nech sa paci, vymozitelnost prava do cca 1 hodiny. Na slovnesku nieco nemyslitelne emoticon
14. apr 2013 o 20:42  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
fotoportrét
fotoportrét
martinx123
 @fun4you ten neporiadok pochadzal od nej ? Inak obavam sa ze toto je do istej miery nevzdelanost nas .... na slovensku by clovek tie smeti pohodil, vsak nejak to zmizne ....
14. apr 2013 o 20:52  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
fotoportrét
fotoportrét
mom3
13
 @fun4you Nevies, ako sa to s dotycnou uzavrelo?
@martinx123 O nejakej nevedomosti ci nevzdelanosti silno pochybujem...
14. apr 2013 o 20:56  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.