Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@foxo a tá cena za pokoj ? dáš číslo, aká bola ? alebo je to tajomstvo ? :-)
@mongolisko ...cele ma to vyslo na 1900 euro,dal som si zatial iba zakladnu poistku,ked sa este pripoistis musis platit este nieco ako spoluucast 270 euro.No a posrate plienky samozrejme nepocitam,ale bolo ich zopar.!!! 8-)
@foxo ale to pocitas aj poistku do toho, ci?
@ljboy ...vsetko dokopy a je tam aj za 50 euro rocne pravna pomoc. :-)
@foxo uffff riadna palka, to mas medveda ci ine zviera? :) Pri takejto cene za jazdene auto uz ozaj stoji za zvazenie kupa noveho auta v AT.
za dobru cenu odpredam standard sanitu velke, male umyvadlo + WC so steinfeldsiedlung EBSG uz sme to davnejsie vymenili a v pivnici my to zabera miesto :-)
@serverka ...tak naozaj mam ine zviera,somara ale to musim sediet za volantom.!!! :-)
@foxo a to tých 1,9 litra € bolo aj s NoVa ? tá sa platí raz a zvyšok za rok - poistka + daň je koľko ? a tie plinky - už si ich predal ? :-) urob akciu...
@mongolisko ...potom platis uz iba poistku+dan a to je podla auta a ci mas nejaku bezskodovu historiu,Ta zaradia do skupiny a vypocitaju vysku poistky. :-)Bola v tom aj NOVA /580 euro/
@foxo ahoj... chcem sa opytat ... mam taky pocit ze si mal auto na lizing .. cize sa ti to podarilo dohodnut s lizingovkou??
@foxo asi som naozaj mongol...v tých 580 ečiek je NoVa, potom nejaké "za papiere" a teraz koľko to je "paušál" ročne ? to je totiž cifra, ktorá je zaujímavá ;-(
@all Hello vsetci, tak prave dosiel Finanzamt, stoja s velkym VW vanom pri RHckach a behaju po susedoch. zacali obiehat od RH1, neviem ci sa takto skoro niekomu dozvonia. No uvidim ci sa zastavia aj u nas, ja s nimi rad pokecam...
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@slummdog bojujte!
@pinpo Dobojovane. Novu sme uz davno zaplatili, takze to im zobralo vietor z plachiet. Checjoval som s nimi skor tu KFZ steuer (cestnu dan), to od nas budu nadalej ziadat, ale tak snad to Solvit poriesi. Ale trochu som s nimi debatoval, a tiez sa im nezdala vyska tej dane co na vyrubili, takze sa mame odvolat. Inac boli slusni, aj som s nimi kecal, ze co z toho robia taku polovacku, na to mi povedal, ze to skor v mediach, ze oni ani pokuty moc nedavaju, len chcu tie dane co maju akoze dostat. Potom dosla ale druha hliadka (asi sa podelit o uspechy a koho a kolko capli :) ). A ked som im povedal o vynimke a zamedzeni dvojiteho zdanenia, tak uz si neboli tak isti, tak zacali, ze tu je vyssia ta dan a ze teda by sme mali asi doplacat rozdiel :) . A ked som povedal, ze to je blbost, kedze to neplati ani pre prijem zo zavislej cinnosti, tak skusil postrasit, ze aj to budu riesit do buducna.To uz ale bola vcelku sranda, lebo tomu ani sam neveril :)....
@slummdog Tak super ze pri tom polovani su aspon trocha slusni a nedavaju hned pokuty :) Ostane trocha casu na riesenie cez Solvit, dufam ze sudit sa nebude nutne, jedine ze by sa dala poriešiť nejaka hromadna zaloba, spolocny pravnik, to by som sa určite pripojil aj ja. Stahujem sa sice az v druhej etape, ale to uz je coskoro.. Inac na to by som sa pozrel ze poriesia prijem zo zavislej cinnosti, podla toho co pisal Cyan , by to vacsine ludi vychadzalo ze by nam nejake dane museli rakusaci vratit, lebo tam mame kopec odpocitatelnych poloziek co na SK nie su, plus to WBF by sme si tam nahodili.... alebo mozno myslel iba tych ktorym vychadza doplatit dan, nad ostatnymi prizmuria oko :)
Uha ti su aki pracoviti ze i cez vikend chodia. Ja som ich cakala az 8meho ked je na SK statny sviatok a oni robia. Ale mile od nich ze su slusni, kebyze je to na SK tak najprv daju pokutu az potom sa arogantne dalej s nami bavia. Inak ak nedaj boze bude nutne pristupit k radikalnemu rieseniu ako sud a vymysli sa nieco hromadne a zmysluplne tiez by som sa pravdepodobne pridala. I ked mna zatim nikto nenahana ale taktiez som pripad s firemnym autom a rada by som kludnejsie spavala :).
Profilova fotka
@slummdog kokso, skusaju ako sa da... a ani riadne nevedia co hovoria zakony... nocna mora. Inac Finanzamt bol v piatok u Lebana na obede, a dnes nie len pri vas ale aj tu v okoli Landrstrasse a Gartnergasse kruzili, ujkovia si dali zo tri kolecka...
@foxo to mas prosím ta čo za auto? 1900 ečiek?
To nie je možné, v Rakúsku sa robí na stavbe aj cez víkend? Možno to bude hotove uz v lete ;-) :-N :-| :-) Ale minuly týždeň som sa rozprávala s vedúcim stavby a povedal mi, ze nastahovať sa môžeme na konci októbra. :-) :-) ale to uz tu niekto spomínal, takze zostávajú v pláne...dúfam, že to tak aj zostane, bitte, bitte...
@susi206 .....uplne obycajny Seat AMG Toledo RS !!! :-)
@popismenku ...ano,mas pravdu,nakoniec sa mi ich podarilo ukecat a povolenie mi dali dokonca aj v nemcine /nasiel som tam znamu a ta to vybavila / 8-( Ale tu to povolenie mali na haku,vobec ich to nezaujimalo a napisali auto na mna.Dokonca ich ani nezaujima ziadna mreza a tak ju konecne mozem dat dole. :-o
@mongolisko ..zrejme myslis pausalom ich zakonnu poistku,mne uznali bezskodovku zo slovenska a tato poistka /iba zaklad,bez nejakeho pripoistenia,mam tam iba 50 euro rocne na pravnu pomoc/ vysla asi 780 euro.Kazdy rok ,ked nemas nehodu tak to klesa o priblizne o 5%.Vyska je ale aj podla druhu auta, vek a pod. 8-)
@mawile ...v Rakusku sa naozaj maka na stavbach aj cez vikend :-p ale nie su to prave rakusania co makaju !!! :-)
@mongolisko ...tych 580 eciek je iba NOVA . 8-(
@foxo coze? tebe dovolila lesingovka prepis auta??? to sa ti ako podarilo? aj ja to potrebujem od nich dostat :) a mozes mi ked tak aj do IP napisat v ktorej leasingovke mas auto? dikes
.....jazdit na rakuskych znackach je super :-) teda v Kittsee a podobnych velkomestach :-p Bratislave mi uz vynadali do rakuskych sedlakov a to som sa tam narodil,tak to pani dost boli !!! :-p
@foxo a bude to len horšie. Zachvilu si ho najdes poskrkane.
@susi206 ....preboha preco,vsak som Ti nic take zle neurobil!?! 8-(
Profilova fotka
@susi206 no ale aspon sa nebude musiet bat is smerom k LM DC :) tam by nielen ze mal skrabance na aute, ale mozno aj o disky by prisiel... s BA alebo BL znackou ;-) :-D :-D takto si sice pofrflu ludia ze sniclak ... ale snad az tak agresivni nebudu x-)
@cucuriedka ...ale,ale dievky,ste nejake rozkokošené :-) vraj sniclak no teda....

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?