Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@foxo :-D :-D :-D
all chcem sa opytat tych co uz maju prehlasene auta ci kazdy zacal pri stufe 9 alebo to niekomu hned znizili na nizsiu stufe,dik
Profilova fotka
@kommo znizia ti, ak vydokladujes bezskodovost na slovensku - poistovna ti da o tom doklad...
len tak pre info druhej etape.. bavil som sa vcera s baumeistrom a povedal mi ze bytovky urcite nebudu hotove pred novembrom. Skor to vidi na konec novembra. RH maju byt hotove dva tyzdne skorej ako bytovky,
http://spravy.pravda.sk/dan-z-luxusu-... tak a ideme zdanovat slovakov, lebo populista nema peniaze...
@mareko4 populista by mal zacat sklbat tie pofiderne srocky, co papalasi maju pozakladane. Na papieroch robia za minimalne mzdy a cely majetok je nastrkany vo firmach so ZI 5tis Eur. snad sa hranolovy volici uz konecne zobudia
....preboha na jednej stavbe miesaju beton,na druhej miesaju omietky.prosim nemiesajme sem este aj politiku :-) Fico,Dzurinda,Slota,Bugar atd...atd tfuj tajbl 8-(
@kommo ...mne to znizil vraj na 4-ku,ale tvrdil mi ,ze tych skupin je nie 9 ale 18. 8-( Chvalabohu uz to mam za sebou lebo z tych protichodnych informacii som bol uz jelen. |-| Iste je ,ze uradnik je vsade pako.!
Profilova fotka
@foxo no ja osobne som tiez pocula len o 9tich...
@cucuriedka ...hovoril to ten poistovak v Kittsee nejaky Franz 8-( sak ani sme nic moc nepopili,tak si dobre pamatam,alebo to fakt bola 50% marhula,tak teraz naozaj neviem .......
Profilova fotka
@foxo :-D :-D 50%? to je aka, od Bosace? sak aby spravna bola tak 52jka, idealne ;-)
Profilova fotka
@foxo to take patoky :-p ;-)
Článok sa načítava...
@cucuriedka ...asi mam uz totalne poleptane trubky,niekedy ma polozi aj desina pivo. :-.
@cucuriedka @foxo tych stufe je 18 od 9 az po -9 do minusky sa dostavaju stary ocovia po 50tke a bez nehody...
@kommo ...nenapadne mi naznacujes,ze som stary oco. :-( nuz co, je to bohuzial tak -- som stary foter. :-)
Profilova fotka
@kommo aha dobre vediet... vdaka :)
Profilova fotka
@slummdog tak ako Solvit, poriesil?
@cucuriedka ahoj, zatial, nic, posielali sme to asi pred 3dnami. Urcite napiseme, ako to dopadlo, ved by z toho mohli potom tazit aj ostatni ;-)
...vie niekto,co s tou rekuperaciou treba urobit v lete resp.ked je vonku teplo a chceme viac vetrat a mat otvorene dvere na terasu alebo balkon. :-) Teba nastavit nizsiu teplotu ???V noci,ked je velmi teplo nestaci to chladit a treba otvorit okna,co s nou ? vypnut alebo co ?
Profilova fotka
@foxo fuha, no moji rodicia maju doma rekuperaciu, a teda ani sietky nedavaju na okna ze vetrat netreba, ked sa vzduch sam obmiena v celom dome cez rekuperaciu... tak zeby znizit teplotu? ...vyskusaj to jeden den ze co to spravi...
@cucuriedka ..ano mas pravdu vetrat netreba ale ked je teplo /znizil som teplotu na 17 stupnov/tak v noci sa neda existovat,ta rekuperacia nevie az tak schladit vzduch ako klima. 8-( A ze sa nemaju otvarat dvere ale v lete chceme mat otvorene na terasu,tak co vcul ??vypnut -- nevypnut ??
Profilova fotka
@foxo Termostat asi nebude riadit rekuperaciu, na to by mal byt ten druhy ovladac (aspon v nakrese je zakresleny ovladac rekuperacie ako samostatny). No a na nom by som cez den (v teple dni) mozno davala az tak 3/4 vykonu (resp. neviem ako je to odstupnovane, ale proste vyssi vykon). Samozrejme nie je to klima, ale nieco by to malo prispiet.
@michala.s ...rekuperacia ma vlastny ovladac a na nom som znizil teplotu |-| termostat s ovladanim podlahoveho kurenia je hned vedla a je vypnuty. :-)
Profilova fotka
@foxo no ked sa neda vydrzat, a inac to nejde riesit tak vypnut.... ved predsa ide o to ze tieto finty ti maju zlepsovat zivot a ked nezlepsuju... tak vyradit a ked nadide znova cas, tak zapnes, ci? Ide o to aby bolo tebe doma fajn, nie rekuperacii ;-)
mily susedia, rekuperacia je ventilator ktora vam fuka do bytu vzduch takej teploty aky sa nachadza na streche obohateny prachom zo stavby. Radsej si povysavajte filtre nech sa vam vyri menej prachu v byte.
Profilova fotka
@korfi to ano, akurat ta rekuperacia je tam na to aby oteplila/ochladila vonkajsi vzduch teplotou vnutorneho podla teploty na tom zariadeni takze ak je vonku strasne teplo a vnutri chladno, tak udrziava chlad resp. naopak teplo popravde je tato rekuperacia dobra v zime a v niektorych obdobiach pre alergikov, inak to podla mojho osobneho nazoru nic nerobi prospesne a tak sa to moze vypnut
@all Hello, tak sme dnes dostali dopis od starostky ako odpoved na nasu peticiu. Nascanoval som ho k vasmu nahladu. Cestu by teraz v Maji mala zacat stavat firma Teerag Asdag, presnejsie je napisane, ze zacnu v maji s asfaltovanim, tak uvidime aky druh cesty to bude, ci pojde o nejake docasne riesenie, alebo to uz bude cesta nastalo. Zaroven sa nam vsetkym ospravedlnila za vsetky neprijemnosti sposobene sucasnym stavom. Dik za vase podpisy, zda sa, ze to nebolo marne :)
Profilova fotka
@foxo rekuperacie mavaju tzv. bypass. Pri bypasse vzduch zvonka obchadza vymennik a tak sa neohrieva vzduchon odsavanym z miestnosti. Zapnite bypass a cez den vetrajte menej a v noci ked je vzduch chladnejsi vetrajte intenzivnejsie. Bypass byva bud automaticky - rekuperator si ho prepina sam, alebo mechanicky - treba ho rucne prehodit v krabici.
@pinpo spravne tomu rozumies, no v kazdom pripade nezavidim tym co maju byty rovno pod strechou, esteze v noci byva spravidla vonku chladnejsie.
@slummdog das prosim ta ten list od starostky aj do albumu? velmi to je zmensene tu vo fore, dik

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?