Menu Forum

Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

(zamknutá)
7. feb 2014
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
ellysa (33 r.)
Registrovala sa 2. mája 2008 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 4 príspevky. Má 44 priateľov. Rakúsko.
fotoportrét
fotoportrét
ellysa (33 r.)
Registrovala sa 2. mája 2008 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 4 príspevky. Má 44 priateľov. Rakúsko.
 @cucuriedka tak to áno, my už tiež ideme do väčšieho emoticon
8. máj 2012 o 11:42  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kommo
Registroval sa 28. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 89 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
kommo
Registroval sa 28. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 89 príspevkov. Má 1 priateľa.
 daval si niekto inu podlahu"laminat" ako ponuka Wiedner? popripade kolko vam vratil za standart? dakujem
8. máj 2012 o 13:14  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
kvetinkaseveru
Registrovala sa 6. decembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 181 príspevkov. Má 2 priateľov.
 Zdravim susedia. Dve otazky:
1. Pise uz niekomu rekuperacia taku spravicku ze "Filter I"? Nam sa pred casom na displeji objavila vlavo v strednej casti. Tak sa mi nejako mari, ze pri preberani vraveli, ze treba filter kazdeho pol roka menit. Riesil toto uz niekto?
2. Asi vsetkym prisla obsielka ohladom volieb na Gemeinde v oktobri. Prisiel k tomu taky ten kratky dotaznicek, ktory obsahuje kolonku Haupt/Nebenwohnsitz. Odovzdal to uz niekto? Ja sa celkom obavam toho, aby po mne nesli, ked sa budem chceit zusasnit volieb tu, kedze obciansky som si nechala a teoreticky mozem volit starostu aj za mestsku cast v BA.
Za odpovede vopred dakujem a este prijemny vecer zelam emoticon
8. máj 2012 o 21:51  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
Registroval sa 18. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 776 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
Registroval sa 18. mája 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 776 príspevkov. Má 5 priateľov.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @kvetinkaseveru
1. ano pisalo, treba vybrat filter (su dva), potom ich povysavat, potom strcit naspat, a potom na tom ovladacom paneliku drzat ten domcek asi 5 sekund a hotovo, filtre su pod tymy penovymy uchytkami alebo ako to mam nazvat, asi pocas toho ako to budes vysavat zniz rekuperaciu na minimum aby zbytocne to nefukalo nefiltrovany vzduch do priestoru
2. tiez som v podobnej situacii a asi to skonci tak ze to nebudem odovzdavat
8. máj 2012 o 22:38  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
Registroval sa 16. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 348 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Bratislava.
 ahojKatka,
chcem sa opytat -ako sa ti podarilo nechat si obciansky preukaz?netreba pri odhlasovani vratit?
dakujem
branislav
9. máj 2012 o 08:01  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
Registroval sa 14. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
foxo
1
Registroval sa 14. novembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1261 príspevkov.
 @bublifukk ...a preco sa chces odhlasit ? emoticon
9. máj 2012 o 09:06  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @bublifukk nemusis sa na slovensku odhlasovat z trvaleho pobytu ... nie je to sice uplne ciste co sa tyka zakona, ale da sa to, jednoducho sa iba prihlas v rakusku, a na slovensku sa neodhlasuj
9. máj 2012 o 09:06  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
serverka
Registrovala sa 28. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 159 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
serverka
Registrovala sa 28. marca 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 159 príspevkov.
 @ljboy je to ciste podla slovenskeho zakona ako mi povedala teta na matrike. Ze vraj v nasom zakone pise ze obcas zijuci na slovensku moze mat len jeden trvaly pobyt. Do coho obcan zijuci v rakusku nespada emoticon. Teta na matrike mi povedala ze ak to neodporuje zakonom v state kde chcem zit tak trvaly pobyt na SK si odhlasovat nemam.
9. máj 2012 o 09:17  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mirasierra
Registrovala sa 4. októbra 2006 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 2 príspevky. Má 3 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
mirasierra
Registrovala sa 4. októbra 2006 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 2 príspevky. Má 3 priateľov. Okres Bratislava.
 dobry den,

nie je tu niekto kto sa zaujima o vystavbu radovych domov vo Wolfsthali? Spolocnost Wien Sued? Mam o ne zaujem ale potrebujem poradit.
9. máj 2012 o 09:45  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
moriak
Registroval sa 8. júla 2011 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 197 príspevkov.
 @mirasierra zaujimat som sa zaujimal, ale bola to palka. Co take potrebujes vediet?
9. máj 2012 o 10:06  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mirasierra
fotoportrét
fotoportrét
mirasierra
 @moriak aj mne sa to zda strasne drahe, ale budiz. zaujimalo by ma aka asi moze byt suma na odkupenie po 10 rokoch, lebo ani len priblizne mi nikto nevedel povedat kolko to bude.
9. máj 2012 o 10:15  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
popismenku
Registroval sa 23. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 56 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
popismenku
Registroval sa 23. júla 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 56 príspevkov.
 pozdravujem ... možno som to niekde v debate prehliadol ... ale otázka na všetkých záhradkárov ... voda ktorá má vývod na záhradku .... je tá istá ako vo vodovode? ... zaujíma ma to pre cenu a nie kvalitu emoticon) ... teda či to polievanie znamená zruinovanie ... niekde totiž zvykne byť táto voda úžitková ... z nejakého "obecného" vodovodu a pod ... aby som sa priebežne vystríhal vyhláseniu bankrotu ... ( po vyúčtovaní plynu ) ... ďakujem za odpoveď
9. máj 2012 o 11:04  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
majma (36 r.)
Registrovala sa 10. septembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 3 príspevky. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
majma (36 r.)
Registrovala sa 10. septembra 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 3 príspevky. Má 2 priateľov. Okres Bratislava.
 Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu, uz som totalne zufala z hladania emoticon ...chceme kupit pozemok v Hainburgu na vystavbu domu, konkretne sme si vyhliadli pozemky na kopceku za nemocnicou (je ich tam dost a vyzeraju este volne), ale nevieme najst ziadnu realitku, ktora by tam pozemky predavala. Na koho sa mam obratit, aby som zistila komu patria pozemky???dakujem za odpoved emoticon
9. máj 2012 o 13:31  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
Registroval sa 20. februára 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 775 príspevkov a 4 albumy. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @majma normalne ic na gemainde do hainburgu, tam uz budu vedet...
9. máj 2012 o 13:46  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
majma (36 r.)
fotoportrét
fotoportrét
majma (36 r.)
 @mareko4 dakujem emoticon
9. máj 2012 o 13:52  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
cucuriedka
1
Registrovala sa 29. marca 2005 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 548 príspevkov. Má 28 priateľov. Kittsee, okres Bratislava.
 @kvetinkaseveru ahojky, ja som si vsetko vypisala ako som mala, slovensky obcanak uz nemam, tak som nemala ani taku dilemu emoticon
9. máj 2012 o 13:59  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
 @foxo x stran dozadu sa o tom pisalo,tak len pre info emoticon
9. máj 2012 o 16:17  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
 @ljboy vdaka za info
9. máj 2012 o 16:19  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
todo328
1
Registroval sa 9. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 47 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
todo328
1
Registroval sa 9. augusta 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 47 príspevkov. Má 1 priateľa.
 @kommo My sme si davali inu podlahu. v podstate mas dve moznosti:

1. donesies si vlastne parkety ktore nasledne aj sam polozis, lebo to oni principialne odmietaju. v tom pripade ti odrataju 6,5 / m2

2. Kupis od nich parkety ktore si sam polozis aby si nemusel platit ich drahu robotu a vtedy ti odrataju 19,15/ m2. (tu je aj moznost si to dat spravit od nich ) V tom pripade by si ale musel nasledne zacvakat o to viac )

Najlepsie je si to presne vyratat a za to co ti vratia nakupit u nich a zvysok si nakupit u nas, tak to bude urcite najvyhodnejsie. Oni tam maju hlavne HARO ktore zozenies aj u nas.
Peniaze ti v oboch pripadoch nedaju.
9. máj 2012 o 18:08  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mistr307
Registroval sa 4. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 46 príspevkov. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
fotoportrét
fotoportrét
mistr307
Registroval sa 4. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 46 príspevkov. Má 2 priateľov. Kittsee, Rakúsko.
 @todo328 Ahoj. Dik za info o moznostiach a ich cenach. Trochu som nepochopil ako si to myslel, ze ti tak ci tak peniaze nedaju. Ved si pisal, ze ti nejake prachy odrataju. To ich potom kam daju?
9. máj 2012 o 20:56  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
todo328
1
fotoportrét
fotoportrét
todo328
1
 @mistr307 daju ti dopropis ale nedaju ti cash . cize si za ten dobropis budes musiet nieco u nich kupit.

A pre uplnost mozes za ten dobropis kupovat u nich hocico nemusia to byt len parkety,
9. máj 2012 o 21:53  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
fotoportrét
fotoportrét
bublifukk
1
 @mistr307 pokial to bude par eur ,ani tam nechod.my sme tam boli a doniesli hovadiny.-vela kilometrov a vysokohorske prirazky
10. máj 2012 o 07:41  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
mareko4
4
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 http://reality.etrend.sk/byvanie/rande-s-realitou-o-impresionizme-a-sachu.html aha, niekoho schody emoticon tie listy su asi neni moc najstastnejse riesenie...
10. máj 2012 o 08:32  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
Registrovala sa 7. júna 2010 na modrastrecha.sk. Pridala 1190 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 @mareko4 emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon emoticon

@mawile jedno velke DAKUJEM. Myslim, ze toto sa nerobi, ked uz, aspon sa spytam, ci fotky, ktore drankam pod zamienkou volby standard/nadstandard upravy schodov, mozem pouzit do nejakeho platku.
A mam 2 male deti, takze flakov na stene je viac. Neviem preco je to tam popisane, akoby to odovzdavali v takom stave flakate!!!!!!!!!!!!!!!! Trapne riadne
10. máj 2012 o 08:43  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
fotoportrét
fotoportrét
slummdog
3
 ak je to teda zaber od nas,lebo aj my tam taky isty flak mame emoticon
10. máj 2012 o 08:45  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
fotoportrét
fotoportrét
ljboy
2
  • Už bývam v byte
    Kittsee, Rakúsko
 @slummdog das prosim ta teda ten list od starostky do albumu? dik, rad by som si ho precital poriadnejsie, tu vo fore je to prilis male
10. máj 2012 o 09:28  •  už býva v byte  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
kommo
fotoportrét
fotoportrét
kommo
 @todo328 dik za odpoved,bol som v INKU mal som uz aj vybrate nieco ale dost malo vracaju za m2,kaslem na to....
10. máj 2012 o 11:19  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
Registroval sa 20. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 393 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @korfi ale preco? vsak ak zateplovali strechy tak isto ako steny tak nemusi byt problem
leto ukaze emoticon
10. máj 2012 o 11:44  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @popismenku vodovodna voda to je
v pivnici je aj ventil na to + vypustac vody pred zimou
10. máj 2012 o 11:49  • Odpovedz
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
fotoportrét
fotoportrét
pinpo
 @mareko4 tak namiesto tych hlinikovych list ti vedia dat aj drevene, len sa za to priplaca
ale uz si nepamatam presne kolko...
tie standardne parkety su shit, uz som asi 3 miesta nasiel kde je ta vrchna vrstva utrhnuta/znicena
mam tu "sampagne eiche" ci ako sa to volalo
vie niekto ako to da opravit, aby to nebilo do oci?
mam to aj na schodisti, tam koberec cez to hadzat nemozem
10. máj 2012 o 11:58  • Odpovedz
Choď na stranu:   Zruš
Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.