Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
...v roku 2030 vraj bude Kittsee vacsie ako Vieden a my /Steinfeldsiedlung/ budeme centrum,teda akoze "Stare mesto." :-) Jeezis.ta moja mala zahradka,ta bude mat ale cenu !!! 8-( Boh vie,ci uz nebudem prdiet do hliny ???
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan dakujem
@jabela nechcem byt nejako netaktny, ale vzdy to tvoje meno volako zle precitam... :-N
Profilova fotka
@mareko4 to meno vzdy zle precitam :-D
Profilova fotka
@cyan pri tom internete od a1 - si musi zaplatit ten ich "a1 breitband internet" za 29,90 (mesacne) a k tomu sa potom volitelne prikupuju tie ich Gigaspeed baliky ten bnet to ma hned lacnejsie, resp. za A1 cenu mas u bnetu vzdy vacsiu rychlost aj ked pri tom bnete sa tusim viac plati pri zriadovani tej linky viac podla mna bnet je jasny vitaz vie niekto kolko trva kym bnetzaci pridu osadit/spojazdnit tu siet?
Profilova fotka
ach, tazke srdce mam na tych smetiarov, asi budem dalsi v rade tak zaciatkom mesiaca som tam dal tie kontajnery - do toho vyhradeneho priestoru a oni nezobrali ani papier a ani restmüll nechapem kde som mal tie smetiaky dat aby to oni zobrali na prostred cesty? treba im zavolat a ponahanat ich, ze nech nabuduce to nezabudnu? vsak pol roka platim za smeti, potom tam dam 2 kontajnery a oni to odignoruju
@mareko4 v pohode, ved ja to nepocujem :-)
@pinpo a sú ešte iné možnosti mimo mobilných?
Profilova fotka
@pinpo ahoj, my mame bnet, a netrvalo to prilis dlho... i ked to prisiel montovat jeden pan Madar :) a montoval to ako pat a mat na 2x -> my sme si dali telefon a net a raz mu islo jedno, raz druhe, ale odvtedy uz neni problem. Ja osobne si bnet velmo chvalim. no a mali sme to stastie ze tusim bola akcia na instalaciu zdarma.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@jabela obavam sa ze nie ak neratam satelit a natiahnutie vlastneho internetu z BA
tak mame konecne novu vylepsenu stranku www.kittsee.at , konecne clovek vie, kedy su terminy na zber papiera a ine http://www.kittsee.at/buergerservice/... Altpapier 2 a Restmüll 3
@pinpo hello, nam na zaciaktu tiez zabudli brat bio, tak som tam volal, postazoval sa a uz nie je problem, dokonca mi potom pani volala a checkovala ci uz je vsetko v poriadku a ci sme spokojni, takze dobry servis z ich strany ked ide o problemy...
jej skolka ma novu stranku http://www.kindergarten-kittsee.at/
tak prave neviem, ci testovali jednu z dedinskych siren, ale dost ma to naplasilo. Nebyt hospodara s konmi, ze si veselo pri traktore stoji, tak uz asi zaliezam do pivnice. Kks, co je to za napad mimo soboty 12.00 s tym hukat 8-(
Zdravim buduci susedia. Davali Ste si niekto dlazbu zo standardu do kuchyne ?? Smiem sa opytat, aku Vam Strobl dal cenovu kalkulaciu / resp. kolko fakturoval ?? Budem Vam velmi vdacna, staci do IP. Pekny den prajem....
Profilova fotka
Ludkovia, a nemali by sme tlacit na starostku, nech to jazero co je pri bergu, kedze patri Kittsee spristupnia ludom z Kittsee? ved berg-cania maju to svoje volnocasove centrum... chapem ze pozemky asi idu byt rozpredane... ale jazero asi nie, ci? :-)
Profilova fotka
@slummdog no, tak ja im tam buduci tyzden teda zavolam, ze nech ma maju v merku
Profilova fotka
@mariyka niekde par stran dozadu najdes info, kolko to niekomu fakturovali za 1m2 - robotu a dlazdice si budes musiet priratat k tomu bud si sama kupis, ale si vyberis nejake od nich, ale tie standardne asi nie ;)
@cucuriedka jazero bude pristupne len ludom, co tam budu byvat. inak by to stratilo na exkluzivite. len pozemok stoji 170 tis. vratne pristupovych ciest, dalsich 200 litrov dom minimalne, toto neni byvanie pre obycajneho cloveka. ale zas predstava, ze sa tam kotia komare a mal by som toho plny dom, to radsej nie....
@cucuriedka je to sukromne, nastastie len 2 su predane ;-), ale pri Klargasse (kusok od stanice) je tiez voda, len tito rakusaci vsetko zakazuju ;-) @mareko4 odkial mas ceny?
Profilova fotka
@cucuriedka Sucastou tych pozemkov je aj jazero. Cize investori budu majitelmi aj casti jazera.
@moriak kolega sa bol informovat, nadaval, ze mohli tie ceny zverejnit, takto zabil 2 hodiny a aj ten predavajuci. spominal cenu 130 eur/m2 za pozemok, taka aka je v kittsee bezna plus treba zaplatit cestu, jazero a ine a cena sa vysplha na 170 tisic... no a som musis dat asi tej rakuskej spolocnosti postavit, cize minimalne dalsich 200 litrov...
Profilova fotka
@mom3 och joj skoda =-) ta predstava bola pekna :-D
Profilova fotka
@mareko4 inac som velmo zvedava, kolko tych pozemkov predaju, lebo za taky pidi kusok tolke prachy... to skor niekde inde a dam si tam bazen a budem mat velky pozemok... teda aspon to je moj nazor.
@moriak aj naproti cokoladovni je "voda" - ak sa to tak da nazvat, ale pri nej by som nezil ani ako bezdomovec :-)
Profilova fotka
@cucuriedka Tie pozemky pri jazere su pre inu klientelu, ale osobne si myslim, ze to Rakusania trochu prestrelili. Jednak si myslim, ze to nie je az take atraktivne trapit sa s komarmi, a po druhe vela Slovakov stavia v Rakusku so Slovakmi kvoli cene prace. Tiez som mal dojem, ze stavebna firma na tento projekt uz je zajednana, co nebude lacne.
Niekedy mam pocit že nas majú za volov a myslia si že kúpime všetko len aby sme byvali v rakusku. Ten kto si tam kúpi pozemok musí byt čistý blázon. Nevedia čo si maju pýtať a poto dopadnú ako ti čo postavili domy v hainburgu pri jazere....nevedia ich predať.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?