Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@cyan "pri daniach plati prezumpcia viny v AT" to je ale dost zle, nakolko to ked ukazu na hovikoho prstom, tak je hned akoze vinny, co povazujem za dost velku sikanu no nejako sa asi bude treba prisposobit a tych 120E rocne platis komu? mas DASku? alebo inu poistovnu na rechtschutz? mozes mi to aj viac rozpisat, pripadne aj do internej posty dik
@cyan to by aj mna zaujimalo lebo 120eur rocne za kludny spanok 365dni sa mi zda ako dost v pohode suma :)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan chcem sa spytat. Vedel by si poradit nejakeho pravnika v AT? V ramci rechtschutz je vraj mozne si raz rocne pravnika nechat preplatit a asi ho uz bude treba @all chcem poprosit vsetkych, ktori maju auta firemne a uz zaplatili NOVA na FA, nech mi napisu do IP. Chcem sa spytat na doslu postu z FA. @all co mate auta sukromne a prehlasili ste uz na AT znacky. Od kedy vam dali predpis na platenie poistky? Predpokladam ze od obdobia prehlasenia, nie? Nebodaj nepytaju poistne od datumu, co mate Meldezettle. @cyan ja uz len musim dodat, ze to co FA predvadza, ma uz riadne daleko od byrokracie. Nebyt toho, ze sa to vola Finanzamt, tak uz normalne policiu na nich volam za pokus o podvod. Vrchol co uz skusaju. Muz pisal vyssie, ohladom tej cestnej dane, co pytaju aj napriek neprehlasenemu firemnemu autu od nas. Tak minule poslali predpis na auta nad 3,5tony, ked sme sa na to pytali na FA, tak pani tam krutila, ze ale aj na osobne sa plati, co je sucasou poistky a kedze mame auto neprehlasene a na firmu, ze aj tak musime im cestnu dan platit. Povedala, ze sadzba je okolo 0,6Eur na den, ci dokonca 0,06. Tak dnes poslali predpis, ze 2,20Eur na den a drzo pytaju zaplatit cestnu dan za 18dni v Decembri 2011, co sme od 13.12 tu na TP. Hoci vtedy o nejakom aute anilen netusili, kedze sme NOVA boli zaplatit az 20.3.2012. Prosto nechapem, kde prisli na to, ze nejake auto sme vobec mali, kedze technicak je vystaveny od 19.3.2012. To ako preventivne kazdemu poslu predpis, odkedy je tu na TP aby dokazoval, ci mal bicykel, ci sa tu vobec zdrzoval, alebo co? Ved pokial ma niekto auto prehlasene na AT znacky a plati cestnu dan ako sucast poistky, tiez to neplati spatne, ale az od kedy si auto prehlasil. A ze na osobne auto odrazu vyssiu sadzbu vyrubia ako na nakladne auta, tak je viac ako nerealne. Fakt je toto uz sila a uz to musime cez pravnika riesit.
Profilova fotka
@slummdog no a nechete do toho zatiahnut SOLVIT nech to za vas doriesia a urobia tam poriadok?
toto mne Solvit napisal na podobnu otazku (inak myslim ze ich sa da aj zapojit v takych cross border veciach do procesu): "You may use the company car for private and professional purposes in Austria but you should use it primarly outside Austria. According to the information provided in your inquiry, this seems to be the case as you state that your are “mostly travelling to Slovakia (doctor, family visits, etc.).” The European Court of Justice has indeed held that the applicable European law must be interpreted in this way. In its case law, the Court clearly ruled that any national legislation or administrative practice, which does not allow workers resident in a country and employed in another country to use a company vehicle registered in the country of employment on an occasional basis in the country of residence, restricts the free movement of workers and is therefore contrary to Article 45 of the Treaty on the functioning of the European Union (TFEU). The Austrian Kraftfahrgesetz does indeed not reflect this legal situation. It is therefore possible that you encounter difficulties with the Austrian police or customs authority. In case of problems, we advice you to refer the authority to Article 5 of Directive 82/182/EEC as well as to the decisions of the European Court of Justice in cases C—464/02, C-151/04, C-152/04 and to Article 45 TFEU as European law overrides Austrian law. Should the problems with an Austrian authority result in administrative or court proceedings, you would have a good prospect of success. Directive 82/182/EEC is available on http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/L..., case C-464/02 on http://curia.europa.eu/juris/liste.js..., case C-151/04 on http://curia.europa.eu/juris/liste.js... and case C-152/04 on http://curia.europa.eu/juris/liste.js.... Finally, Article 45 TFEU is available on http://eur-lex.europa.eu/RECH_traites.do. "
@martinx123 ahoj, skús to hodiť aj do slovenčiny...mne AJ moc nejde. ďakujem aj za ostatných ako som ja. :-)
@martinx123. pekne len skoda ze rakusania na eu zakony kaslu a kto sa s nimi bude tahat po europskych sudoch
Profilova fotka
@mongolisko parada!
Profilova fotka
@serverka no ked uz by sa malo tahat po EU sudoch... tak by som zaplatila a dodatocne sa domahala spravodlivosti... mne osobne to neprekaza... sice to mozno potrva 5 rokov... ale raz ked to sud vyhlasi za jasny konflikt v zakone... tak potom z toho profituju vsetci, no nie?
@cucuriedka neviem čo tým myslíš, ale aj takýto žijeme... :-)
Profilova fotka
@mongolisko len tym myslim, ze niekedy netreba vopred mavnut nad vecou rukou a nechat to tak. Mne sa v zivote uz par krat osvedcilo riesit veci do konca - toho dobreho. to je cele co som myslela ;-) ak jeden clovek poriesi na EU sude dany case, tak sa to potom bude aplikovat na vsetky take pripady, tym padom profituju vsetci co maju rovnaky problem.
Článok sa načítava...
@cucuriedka nastastie som sa zatim nesudila takze neviem presne ako to bezi ale domievam sa ze vsetky vydavky kym nie je rozhodnutie si hradis sama, takze si 2x rozmyslim ci pojdem po pravde abo machnem rukou a neham to tak
Profilova fotka
@serverka no tazko povedat ako to funguje na europskom sude, no na slovensku si sice hradis sama, ale zalezi na tom aky je dlhy spor, ked vyhras, tak potom vsetky sudne trovy vratane pravnika vacsinou hradi ten kto prehra.
@cucuriedka nechcem sa medzi vás so severkou miešať, ale asi treba niečo urobiť preto, aby mal človek jasno v tom čo môže a čo nie...slummdog písala o tom že NoVa zaplatili a problém podľa toho neskončil...asi by to chcelo dať dokopy pár ľudí, jasne zadefinovať problém - občania so svojími autami, občania so svojimi autami na leasing, zamestnanci so služobnými autami, živnostníci so svojimi firemnými autami, potom sa obrátiť na právnika a samozrejme bojovať v prípade, keď výklad zákona je nejasný...máchnuť rukou je jednoduchšie, ale možno drahšie...len to chce čas a poviem to natvrdo - peniaze, ale keďže ide o dosť ľudí, asi by to stálo "za zbierku" a spoločný postup... 8-(
Profilova fotka
@mongolisko hej ved presne o tom to je. Ako ak by mi vznikol problem ze NoVa zaplatim a chcu po mne dalsie veci (mam firemne auto) tak to riesim cez Solvit a mozno aj sud... i ked je pravda ze na materskej velmo vela penazi teda nemam...
@cucuriedka suhlasim Ved predpis na cestnu dan na firemne auto nam poslali ze 60eur mesacne!!! Ved niektori tolko mesacne ani za teilkasko neplatia!!!!!!! Pritom vsak cestnu dan platime na SK. Tak jednoznacne mienia dvojito zdanovat? Kde sme? Ideme to skusit poriesit cez Solvit. Ja uz chcem mat s FA raz a navzdy pokoj. Este nech mi tie pridavky priznaju....
Profilova fotka
@slummdog kokso, tak to vy musite chodit po nejakych super cestach, nemate ich z liateho betonu? :)
Profilova fotka
@slummdog ak budes potrebovat poradit co sa SOLVITu tyka, posli IP. Pri nasich detskych pridavkoch boli velmi napomocni a velmi prijemni.
Fu, ale sa to tu rozbehlo.... no co...uz nechodia po domoch? ja by som ich rada pozvala na kavicku a vyplachla trocha žaludoček nech sa konecne vymacknu co chcu a co mozu vobec. ...ja teda z nich strach nemam.... INAK SOM OCHOTNA PRISPIET NA PRAVNNIKA CO BY TO VYRIESIL...DOKONCA BY SOM ASI AJ JEDNEHO MALA, SLOVAK ZIJUCI VO WIEDNI.... NESPOJIME SA?
@susi206 Ja by som este checkol cez Solvit a ked nam to nepomoze, tak potom budeme musiet urcite ist pravnou cestou. Ake ma referencie? :)
Profilova fotka
@slummdog vy mate z FA nejake rozhodnutie - na papiery, s peciatkou a menom co to rozhodol, ze podla ktoreho zakona a paragrafu je nutne zaplatit ten NoVa poplatok? a to iste, mate aj ohladom tej cestnej dane?
pinpo, slummdog; susi 206; čučoriedka a kde sú ďalší vtipálkovia z blogu ? pridám sa k Vám aj mňa to zaujíma, ako to vlastne má byť s ŠPZ...asi by bolo dobré urobiť nejaké stretko, aj keď niekde "na stojaka", začína byť teplo...tam by sa mohli vymeniť poznatky, trochu pošpekulovať a rozhodnúť sa ako ďalej, pretože je to naozaj o peniazoch, nech sa neplatí tam, kde to netreba...pamätám si diskusiu okolo platenia TV, čomu sa v podstate nedá vyhnúť...ani v SR a bolo to 20 € mesačne...tak čo Vy na to ? alebo "sa" bude čakať, že to "niekdo" vyrieši a zverejní ? ja si platím aj DAS-ku a sú to "majstri", pýtal som sa a dostal som iba bezpohlavné odpovede... pritom sa pýšia, akí sú "bohoví" - matka v nemecku a dcéry v SR, v AT... :-)
...musim povedat,ze niektorym vtipalkom to uz zily netrha :-) maju totiz novucicke,vonavucke at znacky,fakt este su teple !! |-| ale zas na druhej strane financi krizuju Kittsee./videli sme ich,ked sme isli pre znacky a predavam pampersky,uz ich nebudem potrebovat.zn:lacno./ 8-(
@foxo že by ? keď to nie je tajomstvo, čo Ťa to celé stálo a čo to bude ročne obnášať ? a tie pampersky - nie sú použité ?
@pinpo hello, k NOVE nas FA nevyzvalo, to sme sa isli slusne sami nahlasit, aby sme si splnili povinnost... :) K cestnej dani nam uz dosiel pekny list s vypoctom aj nejakymi paragrafmi a zakonom na zaklade ktoreho to ziadaju. Pekne zo stemplom aj podpisom osoby co to vystavila. No a ta cestna sa nam uz nezda, lebo v tom istom zakone je aj ten dodatok o oslobodeni od dane, ak maju tie dve krajiny dohovor o zamedzeni dvojiteho zdanenia. Rakusaci ale operuju s tym, ze na svk plati firma, v AT chcu ten poplatok od nas, ako fyzickej osoby co uziva auto na ich cestach. Ale aj to je o vyklade a nemyslim, ze na to maju pravo. Tento vikend posielame celu zalezitost na Solvit aj s dokumentaciou, atd, tak pevne verim, ze sa to poriesi v nas propech. Napadneme tam aj tu NOVA dan, lebo ani to sa nam uplne nezda. Urcite vas budeme informovat a popytam sa tam aj ci mam zhanat dalsich ludi, ci by to pomohlo pripadu, ked sa viacero ludi bude stazovat na to iste. Potom by som vas oslovil kto by ste chceli podat podnet tiez.
@all bol som s autom v servise a informovali ma, ze mam utrhnutu prevodovku, ze bud nejaky naraz alebo ze unava materialu ... tak bodaj by sa neunavil ked kazdy den musi hopsat na tej nasej ceste 8. triedy ... fakt uz toho zacinam mat dost ... nech mi to pekne ta starostka preplati
@slummdog drržím Ti, vlastne všetkým palce. Ale s tou NoVa daňou asi nepochodíš, lebo aj v HU sa za auto platí "daň z luxusu"... :-)
@ljboy treba sa prisposobit a poriesit na rakusky sposob. rechtschutz, pravnik a ides na to....
......poistovak hovoril,ze dnes budu na oboch prechodoch a dokonca prisli za nim z jednym aby potvrdil ,ze to uz u neho vybavuje,tak to je uz sila,fakt som rad ,ze ich uz mam. 8-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?