Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@cyan no ja som si nabalil tiez DAS Vollpaket takze uvidime o 10 rokov ako to bude :) kazdopadne si tu linku ukladam, moze to super posluzit ako pises ako precedens ... akurat ze to bolo v roku 2010 a my budeme odkupovat v roku 2021 cize ked tam budu vyrazne zmeny v zakone tak ktovie ci ten precedens este bude platny, resp. pouzitelny
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@slummdog ahoj zastavte sa dnes u nas, nieco pre vas mam :-)
@cyan ahoj aku poistku myslis?
@diuska24 Rechtschutzversicherung ... pravna ochrana
@mom3 precitaj si stranu 198 co napisala fishie -do kocikarne zateka voda .je tam rovna strecha
Profilova fotka
@bublifukk Je to zle spravene. Moja strecha taka nebude. :-D
@mom3 rovna strecha je rovna strecha :) daj na moje slova :))
Profilova fotka
@cyan tak ked sa tam prestahujeme, rad sa s tebou porozpravam, co mas na myslis tym sudenim sa a ked to bude nieco zaujima tak by som isiel do toho...
Profilova fotka
@cucuriedka to FA si moze pytat technicke preukazy aut? teda pytat mozu, ale dat im ho asi nemusim, nie? oni nie su policia a co riesili chlapci? prisli radit na co mame narok (pridavky na deti a pod.) a kde to mozeme vybavit a co tam treba doniest? lebo nevidim dovod sa s niekym bavit pokial pride vyzvedat a nic neponuka ako protivahu nemam problem tie veci vsetky potrebne zaplatit, ale pokial nie su ochotni ma instruovat a vybavit to co ja potrebujem tak ja si pomozem sam a oni tiez nech si pomozu sami
@pinpo ....ja som tak pocul,ze ked chceš napr.pridavky,hned na mieste Ta vyplatia a do konca do pol hodky prinesu aj euri na deticky spatne cize dozadu ale musis mat zaplatenu NOVU !?! :-) Totiz,ked mas NOVU,mozes aj zabit ...
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@pinpo no nepytala som sa ci tam boli policajti alebo nie, to je pravda, no a bohvie ci to niekoho aj napadlo.. ale ked neni auto pisane na mna, preco by som mala vydavat technicak o aute ktore nie je moje... ehm.. ;-) ze ho ma majitel..., no nie? riesili NoVA dan zase na auta.
Profilova fotka
@foxo :-D :-D :-D svata NoVA
@cucuriedka hehe, no skus to na nasich policajtov, ze nemam technicak, auto neni moje, ze co ti povedia...technicak sa vztahuje na auto, nie na vodica... ked s nim jazids, maju pravo si ho vypytat
@mareko4 no ved dobre ale nie ked ti zaklopu na dvere ... :) ... iba ked ti zaklopu na dvere auta a ty v nom sedis :)
@foxo ale kdeze. Potom zistia, ze maju este lavu ruku, ktoru natrcia, ze a ozaj, tak dajte ojra aj na cestnu dan. To neva, ze podla EU smernic vas dvojito zdanime na firemne auto, daj, lebo inak pridavky ani nic nebude....Tak potom je to kto z koho. Pridavky nie su, cestna dan v AT neni, hlavne, ze stovecky za NOVA uz v keseni maju
@slummdog ...niekedy sa mi normalne cnie za dr.Husakom a jeho družinou :-) :-) :-)
Profilova fotka
@mareko4 no ale ked ho mas zaparkovane pred domom a nie je tvoje... nemozu ho po tebe chciet, no nie?
@cucuriedka neni problem pre FA zavolat policiu a skontrolovat ho...ked ta poziadaju o predlozenie technicaku, musis im ho predlozit...kludne mozu vybalit na teba, ze podobne auto je podozrive z trestnej cinnosti, proste oni na teba mozu hocico vybalit, aby dostali ten technicak od teba... ked sa k nemu nikto neprizna, tak ti ho odtiahnu, kontaktuje sa slovenska policia a opytaju sa majitela, co hlada to auto v AT...proste nemas sancu z toho vyjst bez ujmy , takto si zbytocne komplikujes veci, ze je clovek vzpurny proti ich zakonom...treba sa tomu prisposobit, obrnit sa hrosou kozou a akceptovat ich zakony
@mareko4 To je fajn, nastahovali sme sa tam, tak musime znasat aj povinnosti. Frustrujuce na tom je, ze oni sami nevedia presne co chcu a co mozu. Uvediem nas ako priklad. Mame firemne auta, potom co sme sa dozvedeli o povinnosti NOVA aj pre firemne auta, tak sme si tu povinnost splnili a uhradili ju. Pan na FA v Brucku nam potvrdil, ze tym je vsetko vybavene a nemame ziadnu dalsiu povinnost voci FA. Lenze po nejakom mesiaci dosiel list z FA v Eisenstadte, kde nieco splietaju o cestnej dani. Po pozornom precitani som zistil, ze tam pisu len o autach nad 3.5 tony. Tak som si znovu pomyslel, ok, asi len informacny list, aj ked to samo o sebe je uz divne, ze nam to poslali. Ve pan na FA v Brucku si pozrel nas technicak, vie ze mame osobne auta a nie auto nad 3.5 tony a to je aj v nasich zaznamoch na FA. Tak som tam radsej zavolal, po telefone ma poprepajali cez 4 ludi a aj tak som sa nic podstatne nedozvedel a kedze som mal este dalsie vybavovacky tam, tak som zbehol priamo na FA do Eisenstadtu aj s pisomnym potvrdenim o ake auto sa jedna. Tam prisla nejaka pani, co nam tvrdila, ze aj auto do 3.5 tony musi platit ich cestnu dan. Ohradil som sa, ze ju platime na SVK na danovom urade a ze v rakusku to platia auta s rakuskymi SPZ ako sucast poistky. Ona na to, ze ved si musim teda aj prehlasit na AT znacky (takze ani taketo zakldane info nevie), co som ju vyviedol z omylu, kedze je to firemne, ale aj tak chcela tu dan. Doniesla aj zakon, kde sa take nieco pisalo, ale ked som si to chcel cele precitat, tak ma prerusila. Pozrel som ti nasledne doma a je tam vynimka, ze oslobodzuje sa osoba, ktora je prislusnikom statu, s ktorym ma AT dohovor o zamedzeni dvojiteho zdanenia. Takze bud to ta pani vedela myslela si, ze si to nedostudujem, alebo nevie o com hovori. Ja som si tiez nie na 100% isty, ale zjavne ani oni. Tak ako chcu, aby sme nieco dodrziavali, ked to nevedia sami presne povedat, dolozit, vysvetlit. Sorry za sloh a preklepy, chyby, ale nechce sa mi to checkovat....
@slummdog ja ta chapem, ale vec je ta, ze skusaju... sme tu novy, nepozname tie veci, chcu nas vykupat... raz som platil pokutu na svk, prisiel sek na 20-30 euro, zaplatil som, nastastie som si nechal blocik ako potvrdenie, po case prisiel list, ze zaplatte... keby som blocik zahodil, platim mozno znova...proste skusaju, par ludi zahodi potvrdenie a musia znova zacvakat...par ludi nachytaju a maju premie... rakusania su majstri v robeni roboty, ked nemaju co robit, vymyslaju p......, aby ukazali kolegom, ze robia... plus im to robi radost, ze skodia inym...
Profilova fotka
@foxo LOL a vzapati mi povedia ze sorry a beru peniaze spat a este tu kupenu sekeru co som zatal do starostky za nedostavanie cesty mi vyhodia z uctovnictva, ze to si nemozem odpisat
Profilova fotka
@ljboy ani to nie je pravda, musia zastavit iduce auto, nie na parkovisku, kde si len skusas auto, ktore "chces kupit"
Profilova fotka
@mareko4 s tym sekom by som povedal asi tolko, ze nie ze oni skusali, ale proste nieco dobabrali a nezaevidovali, ze si to zaplatil
Profilova fotka
@slummdog aha! tak bud ta teta si robi nadpracu, alebo co je viac pravdepodobne, nevie co trieska a bremeno dokazovania sa meni na bremeno vyvracania zachvilu aby si clovek dal aj rechtschutz na psa ci kolobezku
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@slummdog pekne si to napisala
Profilova fotka
@cyan to "poslal cez pravnika" to cez rakuskeho alebo slovenskeho ovladajuceho nemecky jazyk? inak, to je dost dost ubohe, ze ja mam ucit rakusakov ich zakony, akoze nielenze mam problem si to nastudovat a zistit, ale este aj ucit tych, ktori by to akoze mali vediet a v rakusku je byrokracia, uradov a zakonov viac ako na sr, takze o problem navyse
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?