Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
ako ja uz radsej nebudem otvarat nikomu bo zatial mi tu zvonili len jehovisti 3x (boli dobre pripaveni slovak a rakusanka) 5x zbierali peniaze na nieco a 1x sused ze nam svieti auto, tak kvoli tomu jednemu podstatnemu sa ani neoplati vstavat k dveram :) @aplikpalik bohuzial neviem po nemecky ale snad mi to muz prelozi ked pride domov
@ serverka ja tiez neviem po nemecky, ale google translator povedal toto: Gleichzeitig ist im Auge zu behalten, dass es nach wie vor einen EU-Richtlinienvorschlag gibt, der mittelfristig eine Abschaffung aller Zulassungsabgaben in Europa vorsähe. Er scheint aber nach derzeitigem Stand keine Chance auf einen einstimmigen Beschluss zu haben. Bis zu diesem Ziel – die Abschaffung der NoVA – besteht daher ausreichend Spielraum, diese in reformierter Form anzuwenden, um Umweltziele rascher zu erreichen. *** Zároveň majte na pamäti, že stále existuje smernica EÚ stanovuje v strednodobom horizonte predpisuje odstránenie všetkých registračných poplatkov v Európe. On vyzerá, ale majú stať v súčasnej dobe žiadne šance vyhrať jednomyseľné rozhodnutie. Do tej cieľ - odstránenie Nova - je tak široký priestor pre ich použitie vo forme reformovať, aby bolo na dosiahnutie ekologických cieľov rýchlejšie.
@aplikpalik ja od poslednej navstevy na FA som slusnu vychovu stratila. Ale mozem im podat bublaninu cez okienko, aby teda nepovedali, ze som nepohostninna :-D |-|
@slummdog ahoj a všetci, čo som vás zmiatol mojím dlhým príspevkom - pri podlahovke, keď ju tam všetci máte, je problém regulácie vykurovania úplne odlišný ako pri klasike - radiátoroch...bavil som sa s chlapcami, ktorí tomu rozumejú a záver je trochu iný ako som myslel - "podlahovka" sa dlho "rozohrieva" a potom aj dlho "chladne", takže regulácia priestorovým termostatom vykurovanie-útlm je komplikovanejšia...:-(
@mongolisko v pohode. Ja len dodam, skusili sme pokus omyl, len potvrdim ze zohriatie domu trva ozaj velmi dlho Nechala som termostat na 18stupnov vcera no boli sme cely den prec. Ked sme prisli vecer, tak aj v dosledku pocasia bol dom uplne studeny, od spodu mi priam nohy mrzli. Dali sme to na 20stupnov asi okolo pol deviatej. V noci mi ta kosa nevadila, ale prekvapilo ma, ze ani do rana sa dom nestihol vobec zohriat o cosi viac. Nohy mi zas mrzli aj v ponozkach a papuciach, az ked vyliezlo slnko a zasvietilo na dom, tak sa to znormalizovalo. Ale mam dojem, ze skor sa zohrial dom od slnka ako od samotnej podlahovky Takze potvrdzujem, nejako skrtit sa na kureni neda, lebo by sme pomrzli. Asi len nechat to stabilne na 20tke, pokail nie je slnecno
Profilova fotka
@slummdog preto by si mala vytiahnut telepny ohrievac s ventilatorom a po 5-10 minutach mas v obyvacke a kuchyni teplo, proste tam kde sa hybes
@pinpo osobne si myslim ,ze krbik to vyriesi :)
@bublifukk krbik veru neuvidis po 10 rokov... nechapem, ako OSG to moze mat v standarte, ten blby otvor nam tam mohli vyrezat... neostava ti nic ine, ako po 10 rokoch tam za 3-4 kila dat ten otvor zrobit a mozes napojit krb
@pinpo asi tak, alebo ekonomickejsi, napiect nieco dobre v rure a zaroven vykurit miestnost :-N
@slummdog presne tak, tiez praktizujem ... akurat skoda ked sa nieco pripali, potom treba vetrat a zbytocne sa vyhrievalo :)
Profilova fotka
takze vcera FA nachytal kopu ludi popri tom co klopkali na dvere. Pytali si technicaky od pristavenych aut a kopa ludi sa priznala ze ich maju v pouzivani... fyi
@mareko4 myslim si ze stavba osg je ovela lepsie technicky zvladnuta ako ta nasa.neviem si pomoct ale robit napr. rovnu strechu v dnesnej dobe je uplny nezmysel.rh- nemaju vlastny kotol co ma tiez dost prekvapuje.v osg mas kotol v kazdom byte-aspon mamtake info .atd...
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bublifukk Nechapem, preco by robenie rovnej strechy mal byt v dnesnej dobe nezmysel. Pozri si moderne domy a uvidis, ze rovna strecha je aj dnes v trende.
.....teda páni,tolko iluzii,co som ja stratil za posledne tri - styri mesiace,to snad ani nie je pravda,do prdele,do prdele,do pr.... !!! 8-(
@mom3 ano lebo je lacnejsia pre developera.uz davno dozadu robili ludia sikme strechy.preco?lebo lepsieodteka voda a nestoji ako na rovnej streche
Profilova fotka
@bublifukk Tiez nemozes porovnavat rovne strechy spred 30 rokov s tymi dnesnymi. Urobit rovnu strechu dobre a kvalitne nie je az taka velka veda. A ta cena nie je az taky velky rozdiel.
@mom3 ta ista ipa,mozno 2 krat natiahnuta,neviem si pomoct.voda je svina
...pekne si to teraz zhrniem : nekurim uz dva mesiace,vecer som pri svieckach,autom chodim po kanaloch,vetranie som zablendoval,musel som si kupit gumaky a jedny galose,trave som zakazal rast, prestal som dychat, zacal so hyber....ť !!!!! ..... :-o
Profilova fotka
@bublifukk Kazdy ma odhovaral od rovnej strechy kvoli zatekaniu. Dnes sa to da spravit bez problemov. Samozrejme, v Tatrach by som to riesil sedlovou strechou. Ale aj rovna strecha je vyspadovana.
vidis niesom sam co ma taketo recicky ohladom rovnej strechy.a preco nie v tatrach?ved voda je rovnaka vsade
......ked strechu ,tak ja len rovnu,co ked si ako dochodca kupim vrtulnik -- kde budem preboha pristavat ??? :-)
Profilova fotka
V Tatrach mas bezne tri metre snehu a ma dlhe mesiace. To je rozdiel, aj ked voda je voda. V Tatrach sa sedlove strechy stavaju aj s vacsim presahom, co pre nasu architekturu nie je typicke - pozri si sedlove strechu aj v Kittsee - minimalny presah.
no my sme uz pisali EBSG, ze do kocikarne/bicyklarne zateka voda. Chcem verit, ze je to jedine zle utesnene miesto v bytovke :-S
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@cyan ale sudili sa tri a pol roka pokial spravne citam :)
@ljboy ....ja som sa uz sudil v Rakusku a mozem povedat,ze je to riadny horor,len sa kuknes na pravnika a uz calujes. :-p Neviem si predstavit sud napr.s EBSG je to kolos,ktory ma svojich pravnikov a urcite maju vsetky veci riadne osetrene,ale tesim sa ako bude cyan s nimi bojovat a budem mu drzat vsetky palce :-) / dufam len,ze sa nezlakne uz pri pohlade na sudne poplatky / 8-)
@foxo tak Rechtschutzversicherung by sa o to malo postarat :) myslim o tie poplatky
@ljboy ...tak bohuzial toho pana Rechtsch..........nga nepoznam a preto sme vsetko platili sami . 8-( a velky prd sme dosiahli.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?