Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Profilova fotka
@ljboy kolko stoji taky lepsi termostat, tak to som sa neinformoval viem len ceny do kazdej izby tie termostaty funguju dialkovo (cez radiove vlny) Termostat 91,21E Prijimac 177,31E Napajanie termostatu 28,29 E hodinova sadzba za robotu je 40E - robota tak do 1h prijimac musi byt pre kazde poschodie zvlast a len 1 na poschodie ceny bez DPH mne to vyslo cez 900E - takze som si to nedal, zdalo sa mi to dost drahe za take panske huncutstva
@pinpo hmm, radiovo funguju? myslis ze to nema vplyv na zdravie? ked je tam tolko radiovych vln?
@pinpo ahoj, toto je nielen pre teba, ale aj pre všetkých - vážení, keďže v bytoch máte podlahovku, tak tam ide teplota vykurovacej vody do 30-40° C, pri radiátoroch to býva až do 70-80°C, to je rozdiel...a samozrejme tým pádom sa mení aj čas potrebný na dosiahnutie tepelnej pohody...celý proces vykurovania aj v rod. domoch (RD) ovplyvňuje dodávka tepla. Výhoda je pri RD, kde majú vlastný kotol s reguláciou jeho prevádzky a sami si nastavujú časy pre vykurovanie a tzv. útlm, t.j. môžu si nastaviť povedzme že začne kotol kúriť o 15.00 a v noci o 22.00 ide do útlmu. V čase od 15.00 do 22.00 bude kotol "robiť" teplo na požadovaných povedzme 20°C v referenčnej miestnosti - to je miestnosť, kde je priestorový termostat. mala by to byť miestnosť, kde sa najviac zdržujete a kde chcete mať najvyššie teplo - asi to bude obývačka. následne v čase od 22.00 do 15.00 môže ísť kotol v útlme - povedzeme na 18°C. regulácia kotla ale umožňuje aj ďalší režim, napr. aby ste ráno, keď sa zobudíte a pripravujete sa na štart za budovaním krajšieho zajtrajšku, mali tiež teplo - môžete si nastaviť vykurovanie povedzme od 5.00 do 8.00. a potom v čase od 8.00 do 15.00 ke´d sa budete zaoberať činnosťou ako sa dostať ku krajcu chleba, môže kotol zase dodávať teplo - kúriť na tých 18° C - vy nebudete doma a muchy to vydržia...zásada je taká, že kotol by mal frčať na požadovanú teplotu cca 1 hod. predtým ako si začnete vychutnávať čaro domova uviesť ho môžete do útlmu tiež cca predtým, ako budete počítať ovečky...je tam totiž ešte nejaký "dobeh"...takže stačí Vám dobrá regulácia kotla jeden kvalitný temostat, opatriť ostatné radiátory - keď máte ventilmi s termostatickými ventilmi a môžete šetriť...teploty aj časy berte ako iba, každý sa má rád niečo iné...a keď máte vlastný kotol - všetko je iba vecou regulácie výkonu kotla v nadväznosti na vonkajšiu teplotu a teplotu v ref. miestnosti, resp. dnes sú k dispozícii rôzne druhy automatiky, ktoré umožnia dosahovať požadované teploty v rôznych miestnostiach. jednoduché ako facka. Trochu inak je to pri bytovkách - tie podľa toho čo tu píšte, majú podlahovku, čiže prívod vykurovacej vody z centrálnej kotolne, potom majú vlastný rozdeľovač, z ktorého sú vybudované rozvody do jednotlivých miestností. Ten rozdeľovač by mal vlastne slúžiť ako kotol v RD a tiež by mal mať možnosť regulácie dodávky tepla do bytu. keby niekdo z vás mi napísal typ toho rozdeľovača s údajom o teplote vody na jeho vstupe, poradil by som sa s odborníkmi a trochu by som Vás usmernil. Tiež by potom bolo potrebné vedieť ako je tam riešená spomínaná rekuperácia vzduchu. toť vše...všetko je to na základe fyziky a regulácie...aj keď to vyzerá zložito. :-)
@pinpo až teraz som všimol tie tvoje ďalšie príspevky - vidím že si v tom doma, ale nerob si z bytu ústredňu...v jednoduchosti je krása, nemíňaj peniaze na elektroniku...trochu spolupracujem s chlapcami, ktorí navrhujú vykurovacie systémy...a to čo si tam popísal je lamborghini medzi autami...načo Ti bude 500 koní, keď jazdíš po cestách v SR ? samozrejme, každý máme rád niečo iné...takéto "opičky" sú vhodné vtedy, keď si sám buduješ svoje hniezdo, ktoré bude vybudované tak, že pomaly nebudeš musieť ani kúriť atď. a hlavne, musíš mať chchtáky na to, aby si to vybudoval... :-)
Profilova fotka
@ljboy ja neviem, nemam to nainstalovane takze ich pocet som nemohol poratat ;) ale ked ti wifi nevadi doma...
@mongolisko dakujeme za prispevok, akurat, ze centralne vykurovanie z jedneho kotla je vyuzivane aj pre RHcky tu na Steinfelde. Nemame vlastne kotly :-( a preto sa pytam na postup pouzivania toho termostatu pre podlahovku
Dnes tu chodila starostka s nejakou pomocnickou. Rozdavali tie papiere o ktorych uz pisala @susi206. Cize kto chce moze napisat ze chce cestu cez pressburger uvolnit ;-)
Profilova fotka
@moriak Ona je taka usilovna, ze aj cez vikend pracuje?
@mom3 asi bude kandidovat ;-) dokoca to bolo poobede az ;-)
@moriak ano, bola aj u nas, tak muz jej hned pripomenul tu peticiu za pristupovu cestu na Steinfeld. Vraj ku nej sa dostali len podpisy, ze nie ten list, o co ide...No ale tvrdila, ze cestu urobia, ked dostava OSG bytovky, ze v auguste vraj odovzdavaju. Ale muz ju poziadal, aby to dala aj pisomne.
@slummdog a nemáš nejaké papiere od tej jednotky vykurovania ? skús ju aj odfotiť a pošli mi to cez IP. mrkneme sa na to.
aka firma pokladala podlahove kurenie?
Článok sa načítava...
Akurat chodi financna policia od domu k domu na Schlossgartnerei (tie rodinne domy pri zamku)...
od pinetza k termostatu : Durch unser Unternehmen kann nur das Raumthermostat geliefert werden. Dieses muss duch das Elektrounternehmen angeschlossen werden. Weiter muss ein zusätzlicher Hauptschalter (Sommer/Winter) installiert werden, welcher im bestehenden Thermostat vorhanden ist. Das bestehende Thermostat kann nicht retour genommen werden, da dieses durch die BEGAS beigstellt wird. Sie können sich eventuell an die BEGAS wenden ob diese eine Thermostatänderung durchführt.
@aplikpalik daj vediet az odidu :-)
Profilova fotka
@aplikpalik Oni su uz jak jehovisti! Od domu k domu...
@aplikpalik a to akoze co chcu?
@ljboy presne to, co jehovisti...tvoje peniaze ;-)
Profilova fotka
@aplikpalik a o co im ide? na co sa pytaju, vyzvedaju a pod?
No, takze uz odisli... chodili od domu k domu a pytali sa rozne... Ak napr. si niekto zaziadal o pridavky na deti tak ich asi dusili najviac. Napr. ci maju na SVK nehnutelnost. A potom ti co maju firemne auta, tak ze treba zaplatit tu Nova dan. Najlepsie je ist na ten financak myslim do Neusiedlu a tam blizsie povedia. Prefocovali si aj technicaky a niektorym dali lehotu na vysporiadanie/prehlasenie auta do 1 mesiaca a potom bude pokuta. Mamiciek sa tiez pytali, ci bude/chodi dieta do tamojsej skolky... Proste u kazdeho nieco ine... U niekoho stravili 3/4 hodinu u niekoho 3 minuty... Tot vsjo :)
@aplikpalik to akoze zazvonili a pytali sa? Co im hrabe? :) Inak dik za info posedela som 2 hodky v BA a zjavne som ich uz minula :D
@ serverka presne tak... boli na 2 autach a po dvoch ako jehovisti chodili po 1. etape a takisto aj po tejto novej... :)
@aplikpalik to myslis vazne ... nemaju zakonne pravo podla mna sa taketo veci pytat ... resp. ja nemusim odpovedat podla mna ... co to ma byt akoze vysluch?
@aplikpalik toto mi uz fakt pride ako buzeracia o to viac ze dusia ludi co si poziadali pridavky len aby co najmenej dali ale od nas poplatky za auta chcu okamzite aj v pripadoch ked to nie je mozne. Asi sa crta nejaka nova EU legislativa ked teraz tak na pilu tlacia abo co.
@ serverka zeby toto? http://www.oeamtc.at/?id=2500,1357802...
@mareko4 o co tam ide prosim ta? dakujem
@aplikpalik fiha, no to sa tesim, az dorazia ku nam!!!!!!!!!!! Nech len zacnu o pridavkoch debatu. Cakam od Noveho roka na vyjadrenie. Po 4mesiacoch z FA poslu dotaz, ze chyba dokument, ktory sme si uz v Januari vysvetlili, preco nebude. Opatovne ziadali prefotene Meldezettle, ktore sme uz v januari odovzdali. Nech len dojdu, nepustim ich, kym nedaju lajstro na pridavky. Ze jehovisti:)))))) Plus su uzasne informovani o tych autach, kazdy z nich ci uz v Bruecku alebo Eisenstadte toka inak. Nech sa radsej vyskolia poriadne a potom idu na zatah ]-( Ale teraz vazne, oni maju pravo takto ludi otravovat doma? Je clovek vobec povinny otvorit im?
@slummdog podla mna nemaju, musia mat na to dovod (sudny prikaz, alebo nieco take) ... ale to je iba moj nazor
@ljboy no ved to. A vobec, zaraza ma, ze doma je malokto, max zeny na materskej. Jak keby nemali co ine na praci, len s polismi sa vykecavat.
@ slumdog Vsak otvorit im nemusis... Niekto im aj neotvoril... A ti co ich pozvali dnu, boli slusne vychovani... Sak co budu stat medzi dvermi... :)))))

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?