Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@ljboy Dakujem za info :-)
@ljboy feri, je mozne zaplatit len nova a motorsteuer a nechat si svk znacky ako to teraz riesi susi? ze ma chytia, byvam tu, ukazem im, ze mam zaplatene tieto dane a nechaju ma? ci musim prejst rovno na tie rakuske znacky aj s poistkou?
@mareko4 pokial mas firemne auto, tak prehlasovat na AT znacky nemusis. Tam staci zaplatit NOVA dan, aj ked po novom mame skusenost, ze FA skusil si zapytat aj cestnu dan od firemneho auta so SK SPZkami, ktore plati cestnu dan v SR!!! Cestna dan je inak sucastou AT poistky, cize @paty_vinco treba sa spytat este poistovaka, ze ci sa treba na FA registrovat nejako speci kvoli tej cestnej dani, alebo to vyriesi AT poistovna za teba, ze z poistky nieco FA odvedie.
@foxo ako tak citam, clovek ani kavu nebude o chvilu potrebovat na dvihnutie tlaku :-S
@mareko4 ja osobne si myslim ze to tak nebude mozne, resp si myslim ze to zalezi na tom konkretnom policajtovi co ta zastavi, cize buzerovat ta budu permanentne tak ci tak, a okrem toho to ze mas zaplatenu dat neznamena ze neporusujes cestny zakon o tom, ze musis mat rakusku spz, ... jediny rozdiel je podla mna v tom, ze keby ta stat zaloval, tak by ta nemohol zalovat za danove uniky, ale iba za porusenie cestneho zakona (tusim paragraf 81)
Presne tak , mozu ta zazalovat. Ale neverim ze by mohli vyhrat ten súd. Tvoja firma ma sidlo na SK, riadne plati cestnu dan, zakonnu poistku v mieste podnikania. Auto sa pouziva na podnikanie na SK, chodi po SK cestach cely den. Kebyze ti aj firma dovoli teoreticky to auto prepisat na AT znacky, tak Slovensky danovy urad alebo iny urad by mohol kludne zalovat tvoju firmu pre unik dani do inej krajiny.. alebo nieco v tom zmysle. Kebyze mne vezmu značky AT policajti, nejako uz dopravim auto na SK, a majitel auta si nahlasi kradez tychto značiek pekne na SK, dostane nove. Lebo jeho nezaujimaju nejake zakony v krajine kde chodia ludia na aute ktore im legalne poziciava.
@rado9999 no ja hovorim o sukromnych autach, ked je auto pisane na sk firmu tak mas aspon celkom dobry argument, preco mas sk znacky
Profilova fotka
@foxo cesta v polovici aprila! asi to bude ten buduci alebo mozno ked niektora ta pani pojde do dochodku a uprace si stol zak si spomenie, ze pred 12stimi rokmi nejaku cestu kdesi zabudli dorobit
Profilova fotka
@slummdog vy ten rechtschutz mate priamo z poistovne? alebo to mate z DASky?
@pinpo my to mame cez poistovnu
Ja som dnes zaplatila NOVU a dalej neriesim. ked ma chyytia...ukazem ze auto je na moju mamu a ze som mala volu zaplatit novu....finanzamt bude spokojný no a na rade bude policia. bud ma dobre doje...ú a daju pokutu 35 euro alebo ma nechaju ist. policajtom sa to riesit nechce. to len finanzpolizei su aktívni. no a prinajhoršom to prihlasim.
Článok sa načítava...
Mili spoluobcania, aky prosim vas mate nedoplatok z BEGAS-u? My v RH mame 686 eur. Celkova spotreba nam vysla za 4 mesiace 7327kW. Zda sa mi to byt' enormne prehnane. Na stranke BEGAS-u je uvedeny priklad spotreby rodinneho domu (http://www.begas.at/produkte/privatku...) kde figuruje celorocna spotreba 7100kW, pricom celkovu obytnu plochu maju o 50% vacsiu, ako aj pocet osob v domacnosti. Nechapem ako je mozne ze my tu istu spotrebu mame za tretinu casu. Myslite si ze je to v poriadku? Mozno niecomu nerozumiem. Neunika tu niekde plyn?
@szrg tak hned prvy rozdiel ktory vidim je, ze my nemame solarne panely v ramci BEGASu ale druzstvo nam ma vratit peniaze v rocnom zuctovani za to co solarne panely vyprodukovali, cize z toho prikladu na nete ... nie 7100 kwh ale 8500 kwh pocitaju na rok, a predpokladam ze to co tam pocitali tak je na 20 stupnov, my sme museli davat viac lebo nam bolo zima :) ... cize babka k babce ...
@szrg a inac to mate akoze v dome vlastny kotol? ... lebo ak ano tak preco vam nepocitaju spotrebovany plyn ale teplo v kwh?
Profilova fotka
Inak, nerataju vam tam v tom vyuctovani stavebny prud? To mi len tak napadlo...
@szrg a este jedna vec, ohladom tej ceny co vypocitali na nete, tak kedze to je priklad na system so solarnymi panelmi, kde je cena za kwh podstatne nizsia ako bez nich (cca. 20%), tak sa podla tej ceny urcite neorientuj, skor tam najdi priklad bez solarnych panelov ... a potom treba pockat na vyuctovanie z EBSG ze kolko nam vratia za solarne panely ... ale to bude az v decembri 2012
Profilova fotka
@pinpo Co sa tyka cesty, bavil som sa dnes na Gemeinde s riaditelom kancelarie a spominal, ze vela ludi v Kittsee sa chodi pytat na cesty - a nemyslel len na Landstrasse, aj ked aj tu ulicu spominal. A povedal, ze tento rok vobec nemaju peniaze na cesty. Investovali 4,5 mil eur na rozsireni skolky (a mozno aj skoly). Takze to vyzera tak, ze ak maju splnit ten slub, ze v aprili zacnu stavat ulicu, tak tie zdroje by museli najst niekde inde...
@mom3 normalne mam chut ich prefackat na tom debilnom gemeinde ... tak hlavne ze nas tu budu nahanat ako kriminalnikov kvoli spz, keby neplatili tolko policajtov aby nas nahanali tak by sa im mozno aj na cesty zvysilo
Profilova fotka
A este co sa tyka otvorenia Kopcianskej, tak Gemeinderaete je v tomto rozdelena na dva tabory - jedni to chcu a druhi nie. Pravda je taka, ze Senftner nemal na to odvahu, lebo nevedel, ako by sa k tomu jaozaj postavili obyvatelia Kittsee. V podstate sa boja, ze keby tu cestu otvorili, tak by ich uz nevolili. Tato nova starostka vraj uvazuje o nejakom prieskume resp. referende. Ci to tak bude, uvidime.
Profilova fotka
@mom3 clovece ty teda vies potesit... ten foxo je proste stary lisiak! on to dobre odhadol, ze ktory april sa to myslel
@szrg Ahoj, my sme dostali vyuctovanie dnes za RH z Begas. Nedoplatok 403Eur, plus ale rovno zvysena mesacna platba za maj. dokopy uhradit teda 480eur. No moje postrehy su nasledovne: 1) Zmluva s Begas zacala k 7.12.2011. Vtedy odpisali stav toho meraca pri preberani domu. Ale Begas poslal list neskor, ze prvu platbu stiahne k 1.2.2012. Cize jednak chybali 2 zalohove platby za December a Januar, kedze strhavat si zacali az od februara. (skontrolu si vypis uctu, kolko platieb ti odislo) - nam tam uz vznika nedoplatok 120Eur 2) Begas si uctuje Grundpreis (chapem to ako pausal, kebyze vypnes kurenie a parazitujes na teple od susedov, tak Begas si to poistuje tymto poplatkom, ze zacvakas tak ci tak...)za kazdy den (0,38eur)+ poplatok za merac za kazdy den (0,18eur) , co vyzera, ze akoby nebolo zahrnute v zalohovych platbach, lebo my to mame az vo vyuctovani celkovo za 116dni. K tomu si este treba priratat 20% USt = nam to robi cca 68Eur nedoplatok 3) Zalohovych platieb v roku je len 11. Dvanasta platba je vlastne vyuctovanie a preto mi vychadza, ze vyska mesacnej platby nie je dobre nastavena na 60Eur, co Begas daval na RHcku. Lebo ak by v tom mali byt zahrnute aj tie Grundpreis aj poplatok za merac a este aj ta 20% dan, tak pomaly kolko by bola z toho spotreba? 30Eur? Jednoznacne to nestaci 4) Ako uz bolo spomenute o "prikurovani"....spravi to vela. Pozerala som spotrebu za kazdy mesiac, tak Dec a Jan takmer rovnaka a vo Feb co boli tie silnejsie mrazy som davala z 20stupnov na 23 a na noc 25 a zvysilo to mesacnu spotrebu o 100%. Cize stupen hore dole dokaze robit skoky. 5) je v tom aj ohrev vody, co tiez nie je lacna zalezitost a opat sa dostavame k tomu, ze zalohove platby nemozu stacit, lebo hoci sa uz kurit tolko nebude, kupat sa budeme nadalej. Akurat nam zrejme zle odcitali a napisali stav meraca. Miesto 6800kWh napisali konecny stav 12600kW, co je blbost,lebo zas poplatky tomu nezodpovedaju Prosto prekontroluj si este raz platby, co ti z uctu odisli a stav meraca.
@ljboy :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
@ljboy nemame vlastne kotle. Kotol je pod prvou bytovkou (neviem zas cislo Stiege) a nan sme napojeni. Preto mame merace na kWh.
@all neviem najst instrukcie k ovladaniu termostatu. (viem ze kolieskom sa kruti) Ale co sa tyka tej spotreby tepla potrebujem racionalizovat a poradit, kedze uz nebude taka zima. Treba davat na 20stupnov, co je odporucana hodnota aj napriklad, ked vonku je 15stupnov? Alebo mam dat na 15stupnov, aby som znizila spotrebu tepla? Ked sa slnko oprie o dom, je v nom niekedy az moc teplo, len neviem, ci zas prilisne znizenie teploty pod 20stupnov nezvysuje nejaku spotrebu.... Cize otazka znie. Ako funguje spotreba tepla? Drzat to celorocne okolo tej 20tky? Alebo spotreba tepla je nizsia, cim viac prisposobim teplotu na termostate vonkajsej teplote za oknom? Dakujem za rady
@szrg +slummdog, ten výpočet na webe je blbostička. na RD vychádza potreba tepla cca 13,5 kW, potom ročná spotreba tepla vychádza cca 20 MWh, aspoň u nás v SR pri štandardných teplotách, takže tých cca 7.100 kWh =7,1 MWh, čiže zhruba 1/3 ročnej spotreby tepla. Sú to "hrubé" čísla. A slummog - dotaz na Teba okrem tých paušálov koľko stojí m3 plynu v AT ? :-)
@ljboy Presne to isté mám aj ja chuť urobiť....polujú tu na nás jak na zajace, ale robia z nas totalnych blbeckov, nech mi nerozpravaju, ze nemaju peniaze a my sme im čo doniesli, fazule??? To dokedy budú cakat aby urobili pristupovu cestu?? Naco rozpravaju ze zacnu v polovici aprila a o tyzden nato, ze nie su peniaze....nech sa tam uvedomia !!!!
Profilova fotka
@slummdog K racionalizacii spotreby tepla. Cez den mozes mat termostat kludne na 20-21 stupnov, ako ti vyhovuje. Ked sa ti byt zohreje na 20-21 stupnov, termostat ti vypne kurenie. Samozrejme treba efektivne pouzivat rekuperaciu podla instrukcii k nej pribalenych. Na noc si nastav termostat na 18 stupnov, na noc je zbytocne kurit a celkovo pri 25 stupnoch sa Vam muselo zle spat. Pritom je mozne si urcite termostat naprogramovat, aby ti zacal kurit napr. o 5.00 rano (teda aby sa prepol do denneho rezimu s teplotou 20-21 stupnov) a aby sa potom prepol do nocneho rezimu o 22.00 vecer (teda do 18 stupnoveho rezimu). Ak je vonku uz dostatocne teplo, aby sa nemuselo kurit, malo by byt mozne prepnut termostat zo zimneho do letneho rezimu, kedy by nemal vobec otvarat vykurovaci okruh.
@mongolisko 0,08Eur za kWh? Len prepoctom pisem. Inak nemam nikde v papieroch uvedenu priamo cenu za jednotku. Ale aj podla prikladu na ich stranke aj podla mojej spotreby tak cena vychadza za kWh.
@deniska13 mne sa najma nepaci, ze zatial sa nikto k nasej ziadosti/ peticii za pristupovu cestu nevyjadril, hoci opat davaju vyjadrenia priselcom, ze sa bude cesta robit. Opat je to v stave, jedna babka povedala, ze kazdemu nakecaju, co chce pocut, ale pisomne by to malo inu vahu. Este nechajme starostke trochu casu, ked sa nevyjadri do 2tyzdnov k nasej peticii, opat ju pisomne vyzveme. @michala.s ozaj to tak funguje, ze ked to dosiahne teplotu v podlahovke 20stupnov, tak sa to vypne? Mne sa to nezda nejako. Na noc uz teda znizujem teplotu, aj ked vies, otazne k tomu spaniu. Mame male deti, co su vecne odkopane s vykasanymi pyzamami. Ale tak poriesim to nejako. Cize ked teraz bude okolo 20stupnov vonku, mam to nechavat na tej 20tke? Alebo znizit teplotu? Lebo zas ked sa tu opre slnko, je tu hrozny hic, ze mam chut otvorit okna. Ako sa prepina ten rezim? To na tom rekuperacnom ovladaci? Lebo na termostate je len to koliesko

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?