Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@slummdog vzdy som si myslel, ze to podlahove kurenie musi byt fasa teraz viem, ze najlepsie je kombinacia podlahovka + radiator/tepelne fukare kym sa podlahovka zacne oteplovat podla nastavenia, tak to trva par hodin... preto bud kuris pernamentne viac, alebo tam mas zimu
Prosim Va,s viete mi niekto poradit ohladom internetu? mam zaujem o net minimalne 16mb/s plus k tomu par rakuskych a slovenskych programov.Poskytuje tuto sluzbu A1?ci mi treba nieco dokupit aby som slovenske programy mohol mat? Dakujem.
@junge s netom je to tu tazsie, zabudli na nase ceny. 16MBps je dostupnych vo vasej lokalite, no nejakych 28e to stoji. Na telku zabudni, v ponuke A1 nie su nase programy a je to zbytocne platit. Pretoze jednak mas satelit na streche (skylink, cslink) a ten zaklad ide aj cez DVBT v pohode. Ak byvas inde, tak tu je dostupnost rychlejsich netov od A1> https://ppp.a1.net/check/index.sp#
Takze A1 si zaplatim koli interentu a potom uz len kupit DVBT ...ok dakujem pekne.
@junge ... namiesto DVBT ti odporucam satelit, zbytocne budes investovat do DVBT ked to ma dost pochybnu kvalitu a iba zopar programov, moze byt ze prave v tvojom byte/dome nebude dobry prijem na izbovu antenu, a ked nie si v dome ale v byte tak tam mas k dispozicii spolocny satelit ktory funguje na satetil ASTRA 19,2 aj 23,5 ... cize na tom v pohode poficia SKYLINK aj CSLINK, ak si v dome tak tam je tusim iba ASTRA 19,2, cize ziadne tam ti CSLINK ani SKYLINK nebudu fungovat a potom to mas na zvazenie
.....vie niekto,ci prisla nejaka odpoved od starostky na peticiu ???Alebo na to mozeme rovno zabudnut,keby nam odpovedala bolo by to fajn,nie ??? :-.
@ljboy @junge na tom dome sa da LNB vymenit povedzme za monoblok 19.2 23.5. Pocet kablov zostane, len budes chytat obe. Nevidel som presne tie paraboly, no takyto maly rozostup zvladne kazdy srot ;-) niekto z FB chysta na peticiu za Kopciansku/Pressburgerstrasse - "Nemam skusenosti so zbieranim podpisov cez internet, avsak peticia bude vystavena na plote mojho domu od 1. maja...povedzte to aj dalej. Dakujem, Jarosek, Grenzweg 20"
@moriak & @all osobne nie som za to, aby sa ta cesta otvorila uplne. Najskor by sme sa mali dohodnut my, obyvatelia Kittsee, s akou poziadavkou chceme na Gemeinde ist. Ci chceme len vynimku pre prejazd, alebo riesit uplne otvorenie cesty. Treba mysliet aj na to, ze ta cesta nie je dimenzovana na najazdy kupychtivych obcanov. :-S
@slummdog len tak pre prehlad nam prislo tiez vyuctovanie mame druzstevny rodinny dom (nie pri vas) a pri platbach +/-107eur za 2 mesiace nam vznikol preplatok 28eur. Pre mna mierne nepochopitelne nam napriek tomu zvysili mesacne platby na +/-127eur. Je vsak pravda ze deti nemame takze nemame zatial potrebu prikurovat kvoli nim. Manzel priebezne nastavuje termostat na 20C a tusim aj nejako tu krivku v kotli nastavoval ale do toho sa ja uz vobec nevyznam.
....ta peticia bude zavesena na plote alebo internete ??? :-) Sam som zvedavy co lepsie zaberie ?
https://www.facebook.com/groups/10573... tu je ta skupina (bola zrusena a znovu vytvorena cize tam nie je vela ludi) Treba s nim hodit rec. Myslim ze vascina z nas je za prejazd pre nas. Pocet aut by nebol dramaticky, cize by sme domacim neurobili autostradu pred domom.
Článok sa načítava...
....nebudme detinsky,predca si nemozeme mysliet,ze ked nieco podpise par ludi,tak pride starostka a na Kopcianskej zdvihne rampu a my budeme fajnovo tade prechadzat.Ta cesta okrem toho,ze vedie cez sukromne pozemky je niekolko desatroci neudrziavana a naval vsetkych co by si tade cestu skracovali /boli by to stovky aut /by nezvladla a rozsypala sa a ani tachnicky nie je prisposobena na dvojsmernu premavku. :-p A ratat s tym ,ze par vyvolenych obyvatelov bude mat nejake vynimky je v dnesnej dobe nepredstavitelne. |-|
@foxo 40 az 50% obce nie je par ;-) Samozrejme musel by si ich dokopat nech to podpisu, ale ... Pri takom pocte by som uz aj nastudovat legislativu k referendam ;-) Ake sukromne pozemky? pre traktory a cyklistov to neplati? Co si pamatam tak cesta je v lepsom stave ako nase tankodromy za rampou ;-)
@serverka dakujem ti krasne za odpoved. Mozes prosim prezradit, kolko m2 vykurujete? Lebo my mame tusim 103m2 co je nieco ako vacsi byt, tak ozaj sa mi to zda vela Inak ani do dnesneho dna vyuctovanie neprislo, som napata kazdym dnom. Zvacsa mame na 20tke termostat, len ozaj cez zimu sme prikurovali na 22-23 (noci na 25) Zalohove platby Begasu mame 60eur za mesiac
@all super za kazdu dalsiu iniciativu ohladom ciest, ale navrhovala by som najprv este aj pockat, ako sa pani starostka vyjadri k peticii za nasu pristupovu cestu. @kvetinkaseveru pisala, ze nejaky zodpovedny pan z Gemeindeamtu vravel, ze v polke aprila zacnu robit cestu....no uz sme za polkou a nie je zacata. Teda pokial tym nemyslia, ze nasypali trochu strku na cestu....Vyjadrenie od starostky k nasej ziadosti a podpisom ale do dnesneho dna nemame. Ked bude, budeme vas informovat samozrejme
Profilova fotka
ako som uz vcera napisal, myslim si, ze otvorenie kopcianskej nie je dobre riesenie. nielen ze samotna kopcianska nie je dimenzovana na zvysenu zatazenost dopravy, ale ani samotne ulicky v strede dediny nie su vhodne na taku dopravu. bolo by sice pekne, keby vynimku mali len obyvatelia kittsee, ale nemyslim si, ze je to realne. bratislavcania a starosta petrzalky by urcite bojovali za obojsmerne otvorenie cesty. dalsia vec, otvorili by sme cestu aj tranzitnej doprave, cize vodicom, ktori by si cez kittsee len skracovali cestu do hainburgu a dalej. skor by som sa prihovaral sa otvorenie cesty len pre autobusovu dopravu, keby napr. linka c. 80 bola predlzena do Kittsee, inak nie. Ale vzhladom na to, ze uz je tam vlak, ktory ide tiez v podstate na Kopciansku, neviem, ci by to malo nejaky velky prinos.
@slummdog nenosim cisla v hlave ale myslim ze cca 10m2 viac vykurujeme. Za elektriku platime tiez nieco tak okolo 100eur za 2 mesiace (teda si myslim odchadza to samo z uctu takze moc nemam prehlad :) ) ale to vyuctovanie este neprislo ani odcitat este neboli tento rok.
@mom3 cez kittsee skracovat cestu do haiburgu? nejako si to neviem predstavit :) ta MHD by mala zmysel kebyze stoji niekde pri bille abo aspon na tej stanici v strede obce kedze vlakovka je pre vela slovakov z opacneho konca obce dost daleko.
Profilova fotka
@serverka Keby som byval na juhu Petrzalky, tak preco by som si cestu neskracoval cez Kittsee? Este by som sa zastavil aj v Bille. :-) Dalsia vec, ked otvoria shopping center na konci Kittsee smerom na dialnicu, tak by sa este viac zvysila doprava cez stred dediny. Co sa tyka autobusu, stacilo by, keby linka koncila na namesti, ako je autobusova zastavka oproti Gemeindeampt. Tam by sa autobus otocil a vratil sa po Pressburgerstrasse na Kopciansku.
No tak s takymto pristupom to bude zavrete este dalsich 100 rokov. Na tranzit su znacky a sem tam vidiet policajtov riesit 'zabludenych'. Nevidim dovod preco by to nemohli pouzivat obyvatelia obce, ak to teraz mozu pouzivat obyvatelia danej ulice. Mozno niekto prehliadol tych 15000m2 pre obchody, ktore sa otvaraju v 2013 8-) @mom3 pocul si o pojme policajti, pokuty? teraz to tam tak funguje, zajdi sa pozriet kolko ludi prejde ;-) preco by to nemohlo funguvat aj potom?
@moriak ...neviem ale nezda sa mi ze je slovakov v Kittsee 50%.a nezabudaj,ze polovica sa boji nieco podpisat,co je poznatok z prvej peticie. 8-) No a tie traktori robia prave na tych sukr.pozemkoch.A cesta sa zda v pohode prave preto,ze sa po nej nejazdi.Ja tiez chcem tade chodit ale zda sa mi ze toto riesit je este priskoro.Som OPTIMISTA a preto to vidim cierne.!!! :-) )))Mali by sme sa zamerat v prvom rade o cestu,co mame pod nosom a na ktoru mame ake-take pravo. 8-)
Profilova fotka
Mne sa na Kittsee paci to, ze mozem dieta bez obav pustit peso ist po dedine. Ked sa otvori Kopcianska a spusti sa stredom dediny premavka, dovi dopo!
Profilova fotka
@moriak Policajti, pokuty... Stoja tam kazdy den? A dalsia vec - povedz mi dovod, preco by tu vynimku na pouzivanie cesty mali dostat len obyvatelia Kittsee a nie aj Bratislavcania?
@mom3 priznaj sa, ty byvas v inom Kittsee, v tom nasom su hordy aut, hlavne ked je akcia v Bille. A tak skoro to aj pre tie nove obchody nepojde k lepsiemu. Nechodim tade, ale podla inych tam stoja denne. A otvorit by sa to malo preto ze to chceme. Ze ty tam mas pozemocek/dom?! @foxo vychadzam len z odhadu a co si pamatam tak bol celkovy pocet blizko 3000 este pred vasim hromadnym prihlasenim. Predtym tu bolo pod 2000 ludi a pochybujem ze rakuski dochodcovia su nesmrtelni a zacali hromadne rodit deti.... (samozrejme prihlasenych ludi, ten kto nemusi si tu TP nenahlasi, bol by blazon pri tych problemoch)
Profilova fotka
@moriak A co tym chces povedat? Ze prave preto by sme mali otvorit Kopciansku? Aby co najviac aut chodilo do Billy a novych obchodov stredom dediny? Ved prave to ja nechcem!
@mom3 je cas nacerpat novu energiu. Hovorim ze som za to aby obyvatelia Kittsee mohli pouzivat tuto cestu. Policajti su tam casto aj teraz.
Mne sa praveze cez pracovny den vidi stred obce tak ci tak celkom slusne zapchaty aj odparkovanymi autami aj iducimi, ked sa obcas vyberem tym smerom. Ja osobne som za otvorenie tej cesty pre obyvatelov kittsee a ked tam mozu teraz policajti pokutovat tak mozu s kludom aj potom nevidim v tom rozdiel. Ked si platime miestne dane, nutia nas do novy a cestnych dani v rakusku tak preco len davat a nic "nebrat".
Profilova fotka
@moriak Za to by som bol aj ja, ale podla mna to je nerealne. Keby som bol starosta Petrzalky a cestu by Rakusania sprejazdnili len pre obyvatelov Kittsee, tak by som dal zakaz na slovenskej strane. Hranicny prechod by predsa musel byt otvoreny pre obyvatelov oboch stran, nielen jednej.
...ja sa pridavam k mom3,mne sa tiez paci,ze o par rôckov budem moct ist zo svojou stareckou demenciou po dedine bez toho ze ma prejde nejaky idiot z Kopcianskej prezleceny za fitipaldiho.!!! 8-(

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?