Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@ljboy my sme kupovali v cokoladovni za 12E 0,5l a vsetci co ju pili tak hovorili, ze je velmi dobra....ja to neviem posudit....ja take veci nepijem :)
@mysenka46 preco to je take drahe vlastne? 5 hviezdickova metaxa je normalne v cene okolo 13 eur, v akcii ju tu maju za 8 eur, to si domacu palenku az tak vazia?
@ljboy tak asi bude dobra....neviem.....domaca vyroba :-D
@mom3 no mne to pripada ze sa snazia zryzovat co to da a nemaju zaujem nic ukocirovat. Wolshalf a Berg sa mi zdaju v tomto dost rozumnejsie.
@ljboy ja som kupil nektar marhulovy v cokoladovni, 750 ml za 3 eura http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/m... ale ta cena za marhulovicu sa mi zda vela, proste ryzuju na nas, jak na stavbe, tak aj v cokoladovni
@mareko4 ja som kontaktoval priamo vyrobcu a oni chceli 13 eur za 0,7l ... ale som povedal ze vela, lebo chcem zobrat viac flias a ona ze dobre tak 11 eur :) ... ale tak aj tak mi to pride vela ked metaxa stoji tolko, este menej dokonca v akcii
@ljboy kolko %-tna bola ta marhulovica? za 11 si radsej kupim goral master alebo finlandiu 0,7ku... alebo doplatim 1,50 euro a mam literku finlandie z metra za 12,50...
Profilova fotka
@ljboy pokial to bola naozaj palenka z ovocia, tak to je vzdy drahe (jedine ze kupis od nikoho kto to doma pali) to si mal dobru cenu - zalezi kolko %, predpokladam ze aspon 45% to co predavaju v obchodoch je zemiakovy lieh + aroma + farbiva pri drahsich primiesavaju ovocny destilat takze ak tebe predali cisto ovocny destilat, mas kvalitku za normalnu cenu
@bajo88 tak sa mi zda bajo ... že riešením nášho problému bude už len tá marhuľovica ;-) ... ale samozrejme to vnímam oveľa tragickejšie
@mareko4 kľudne môžeš rátať 5-7 kWh el. denne, keď s ňou varíš, perieš, umývaš riad a keď máš chladničku s mrazničkou. ročne Ti to môže výjsť aj na 1.600 kWh. tak si to skús prepočítať.
@mongolisko sak to, rocne 1600 kWh a ljboy ma za par mesiacov 3500 kWh...
Profilova fotka
@mongolisko @mareko4 elektriku nemusite kupovat len od bewagu, ale aj od inych fieriem. Na e-control.at je porovnavac cien za elektriku, tam sa da pozriet kolko by ste platili u inych. Bewag si pyta o cca 5-10% v porovnani s lacnejsimi.
Článok sa načítava...
@mongolisko my sme sice este vyuctovanie nedostali, ale zacinam sa v tom stracat. Ved sa tu pisalo o dodavke tepla a to je od Begas. Preco pisete teraz o elektrine a bewagu? BTW, ano, ta spotreba elektriny zhruba tak vychadza okolo 1600kW rocne co som zatial si odsledovala
@ceresnam no vies, pri preberani klucov uz zastupcovia Bewag a Begas sedeli vo vedlajsej miestnosti a zastupcovia EBSG zdoraznovali, aby sme sa tam nezabudli zastavit na podpis zmluvy :-| , takze vtedy sa akosi nedalo vyberat dodavatela
@ceresnam jj mas pravdu, su drahsi... od koho odoberas ty?
@mareko4 tak to potom frčí na elektrinu ako rodinný dom ! býva v byte ? 3500 kWh je na byt veľa...
Ahojte, určite ste už dostali dotazníky od starostky. Napisme všetci že chceme cestu na kopciansku, bazén alebo jazero pre deti, a autobus do ba
Profilova fotka
@susi206 super napad :-) otvorit kopciansku a predlzit MHD linku z Ba na zastavku pri gemeinde.
@all miesate tu hrusky s jablkami, ja hovorim o vykurovani a teplej vode, nie o elektrikre
oprava 1600kW polrocne som myslela spotreba elektriny na RHcku @susi206 super napad, uz len zohnat nejakeho developera, co tam pojde s podnikatelskym napadom orodovat :-)
@ljboy a aj o marhulovici...ozaj koľko má % ? nie je to iba nek´jaký 20 %-ný likér ? keď by to bola taká 50-ka, to by už tých 13 € nebolo tak veľa...
Profilova fotka
@susi206 no za tie NoVA dane co vsetci poplatime tu kopciansku uz mozu naozaj sprejazdnit.
Profilova fotka
pocul som rozne famy o neochote na oboch stranach preco tu cestu nechcu otvorit. Najpravdepodobnejsie je vsak ze nechcu na gemeinde v Kittsee podla tohoto clanku http://www.boris.dobak.eu/schengen/ Mozno sa to s novou starostkou zmenilo =-)
Profilova fotka
@ceresnam no ved ked uz vyberaju dane, tak nech z tych penazi aj nieco je ;-)
@ljboy pokial je to naozaj ovocny destilat vypaleny doma alebo niekde v palenici tak je ta cena v poho,ked nie tak je to drahe,to si rovno mozes kupit hrusku v tescu za 7 eur,ale ovocie ta palenka vidi prvy krat na etikete...
Profilova fotka
jj este by sme tu mali niekde zasadit oskorusu a prinesieme sem troska viacej kultury 'palenia'... alebo belice?
Profilova fotka
ta cesta cez kopciansku do Petrzalky bude urobena vtedy ked to rakusaci budu potrebovat a potrebuju to? nie, oni do tesca ci carrefuru chodit nemusia dalej maju obavy, ze by sa doprava rovno do stredu dediny dovalila z petrzalky to aku maju o slovakoch mienku/skusenost - tak za to mozu hlavne ti prvi pristahovalci (ci uz dobru alebo zlu) + exemplare ako ta pani co sa na farme ukazuje / realitacka nr.1 a netreba si robit iluzie, kittsee je z pohladu rakusakov diera, kde pri gemeinde je taka ta velka tyc kde sa muchy otacaju, takze tam ziju hlavne sedlaci/jednoduchsi ludia a kazdy kto je trosku sikovnejsi je uz vo viedni takze netreba od nich ani vela cakat
Ahojte, my sme sa prave s frajerom nastahoali do Kittsee/Steinfeldsiedlung... Chcela by som sa opytat ako je to s TV a internetom? Cez koho ste si to dali zapojit? Urcite ste to tu uz riesili ale priznam sa neviem to najst! Dakujem za vsetky rady!
Profilova fotka
@hadimrska14 no nie som z EBSG ale nieco sa mi mari ze tu vraveli ludkovia ze tam mate satelit spolocny, nie? ...tolko k TV... no a internet, to asi kazdy riesi podla preferencii (neviem ci je to tiez spolocne tahane). My napriklad mame doma B.net a sme spokojni.
tak ja sa ani nedivim, ze nechcu otvorit tu cestu, Kopcianska je znama siroko-daleko. Ale vynimku prejazdu vsetkym obyvatelom Kittsee by mohli dat - to by bol aj vlk syty aj koza cela :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?