Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
a ako vždy sa opýtam ... keďže stále máme auto na slovensku ... či niekto z vás riešil už aj auto na leasing kde leasingovka nesúhlasí s prepisom na rakúske značky .. ďakujem
@all ahojte, neviem ci plakat alebo sa tesit,ale pri jazere pribudla tabula www.seepark-kittsee.com Bude tam 80 stavebnych pozemkou. Najprv som verila v nejaku rekreacnu oblast pre domacich, ale toto.... :-(
Profilova fotka
@kvetinkaseveru Nic nove pre mna. Vedel som, ze tam budu pozemky na predaj...
@kvetinkaseveru plakat, pozri sa co pisu tu http://www.seepark-kittsee.com/ideale... 15 000m2....
Mimochodom pri tom Seeparku, je ako kontakta osoba Walter Rinalda, "independent" z nasho obecneho zastupitelstva (o organizator "Integracneho plesu" co bol minuly rok). Kedze sa blizia volby treba sa ho na to mozno spytat :)
Profilova fotka
@moriak vedel som, ze je dobre si kupit pozemok v starej casti kittsee... caka nas divoka zastavba. snad to ukociruju v rozumnych medziach.
Profilova fotka
@martinx123 s p. Rinaldom som kupoval nas pozemok... osmekol nas o 600 eur.
@all poviem vam iba tri slova: BEGAS, NEDOPLATOK, 294.49 EUR .... ti dementi urobili vyuctovanie po zimnych mesiacoch, predpokladam ze ste si dnes este nepozerali postu, tak pevne nervy ... mimochodom da sa ta suma rozdelit na dve casti bezurocne alebo potom na tri casti ale tam uz nabehavaju uroky ... prave bombardujem Hoffmana z EBSG ze kedy a akym sposobom nam odpocitaju teplo ktore bolo vyprodukovane solarnymi kolektormi
predpokladam, ze cena bude vyssia ako 130 eur/m2 co stoja pozemky za nasim steinfeldom. kazdopadne je to zaujimave byvanie... berte to tak, ze to nakupne centrum, plus srdcova klinika zvysuje cenu aj vasich buducich bytov/domov
@mareko4 srdcova klinika??? to ma byt kde?
@kommo http://www.seepark-kittsee.com/ideale... Eine moderne Herzklinik ist in Planung.
@ljboy vyuctovanie som cakala. Bolo by nerozumne nechat sa uverovat :-N . Najma som si uvedomila asi pred vcerom, ze BMV si nauctovali odvoz smeti za december, co sme pritom od ebsg mali nariadene vlastne smetiaky nepouzivat a hadzalo sa do velkych cervenych na stavbe Tak neviem zaco RHcke smetiari december uctovali, ked nic neodviezli v ten mesiac. Clovek aby nic nerobil, len cihal, kde ho "sikovni" chcu osklbat.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@kvetinkaseveru jj viem o tych pozemkoch uz cca 2 mesiace... ale to je miesto za trest, hned vedla cesty...
@cucuriedka som pocul od tych robotnikov, co omietkuju RHcka, ze to ma byt cele zastavane ta plocha medzi kittsee a bergom. zas na druhej strane pozemky na juznej strane s vyhladom na hrad pojdu asi prve...
@ljboy Feri caf, vedia oni zistit aky bol zaciatocny stav? lebo my mame nedoplatok 341E a kukala som na ten papier jak debil.....suseda vravela, ze mala 600KwH zaciatocny stav....ja netusim kolko sme mali na zaciatku, ale mesiac nam neslo kurenie vobec....museli to prist opravit a potom sem viac ako 22stupnov nemali nikdy tak neviem presne za co je ten nedoplatok.
Profilova fotka
@mareko4 Neviem, kolko budu stat pozemky - mozno to nebude ovela viac ako tych 130m2. Ja by som do toho nesiel z viacerych dovodov: 1. je to uz trochu mimo Kittsee 2. 3km od vlakovej stanice, co je dost, ked chce ist clovek peso na vlak 3. velmi blizko hlavnej cesty, kde bude premavka coraz vacsia 4. vyzera to tak, ze tam nie je vela flexibility ohladne riesenia dispozicie domu - vsetko ma pod palcom jedna architektonicka kancelaria 5. stavat to bude rakuska firma, cize cena prace bude velmi draha
@mysenka46 v tom vyuctovani mas napisany aj pociatocny stav ... ja som mal 529 kWh ... a teraz mam 3991 kWh ... inac kedze mame nedoplatky tak navysuju mesacnu platbu ... mne navysili z 50 na 69 eur mesacne ... ale povedal som im nech daju naspat na 50 eur a nemali s tym problem
@mysenka46 ten nedoplatok vznikol preto lebo oni robia vyuctovanie v najnevhodnejsom case, pretoze byvame zatim iba vo vykurovacich mesiacoch ... keby sme byvali cely rok, tak v lete by sa nazbierali uz zaplatene preddavky, kedze v lete sa spotrebuje malo tepla ale plati sa rovnako ako v zime
@mysenka46 cize nam ostava iba zmierit sa s tym ze sme sa nastahovali v zime a ze vyuctovanie byva v maji ... buduce vyuctovanie by malo byt uz bez nedoplatku (v pripade ze nebude velka spotreba)
@ljboy mas to aj rozpisane, kolko su tvoje kWh a kolko nejaka "prevadzkova rezia" ? Pretoze niekedy v januari pisali, ze cena za kWh je nejakych 10 centov, takze mi to nejako nesedi. No dnes ist domov budu vacsie nervy, nez vcera :-)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@ljboy Tak to su paradne nedoplatky, ale nebude ten BEWAG aj kurenie, aj ohrev teplej vody dohromady? Lebo predpokladam ze toto vsetko zabezpecuje jedna kotolna, a este si spravne poznamenal ze Solarne panely - na čo tam su ked nikde nevidno na vyuctovani ich prinos...
7,5 centy za kWh na SVK oproti 8,5 centy za kWh v AT... aj tak sa mi zda ta spotreba nejak holt vysoka...
@rado9999 ano, je to dohromady, lebo z vykurovacieho media si kazdy byt vyraba aj teplu vodu. Tie kWh su spolu za kurenie aj za teplu vodu.
Profilova fotka
@kvetinkaseveru super! skoda ze su tam neni ceny, hned by som vedel ci si kupim tam oddychove sidlo na vikend alebo nie
Profilova fotka
@mareko4 ked to cele zastavaju medzi bergom a kittsee, tak tam aj na tej ceste znizia rychlost na 50tku a bude kraaasne dlha dedina
Profilova fotka
@ljboy ty si volal alebo pisal do BEGASu, ze chces ponechat 50E? a argumentoval si s tym, ze to vyuctovanie bolo len za zimne mesiace?
@pinpo ano volal som do begasu a povedala mi ze bez problemov mi to da naspat na 50 eur ... a ano spominal som ze teraz je nedoplatok iba preto ze to boli zimne mesiace, dohodol som sa s nou aj ze mi nedoplatok strhnu na dvakrat a to bez sankcii ci urokov
@popismenku ahoj, aj my riesime rovnaky problem, auto na leasing a leasingovka samozrejme nesuhlasi s prepisom... neviem co s tym, lebo vyplatenie leasingu neprichadza do uvahy. A teraz stale tie kontroly... no neviem co s tym.
@all kupoval niekto niekde tu od domacich marillenschnapps? baracpalenku? ked ano dajme mi pls vediet od koho a za kolko dakujem

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?