Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
@fibeja si zlatá, že si to celé zverejnila. ako som z toho vyrozumel, keď som živnostník, auto je na firmu a chodil by som s ním do AT "iba" domov, netreba mať rakúske EČV, ale keby som využíval súkromné auto (moje - písané na mňa) pre podnikanie, tak musím mať rakúske EČV. Tak už mám v tom jasno. a takisto, keď budem mať "iba" trvalý pobyt v AT, tak musím mať rakúske EČV - to je to isté ako u nás, keď by som mal trvalý pobyt v Košiciach, musel by som mať EČV KE...tak čo na tom sa dá zmeniť ? myslím si že nič... :-(
Profilova fotka
mám na vás jednu otázku. Ludia z druhej etapy uz ste niekto pisali wiednerovi ohladom podlah? Ak ano mate niekto fotky podlah z ktorych si mozeme vybrat
Profilova fotka
dakujem uz mi wiedner stihol odpisat
@michala.s to preto, lebo wiedner cita modrustrechu 8-)
Profilova fotka
@susi206 :) neviem ako ta moze poistovak len tak zaradit do inej Stufe ako sa da zaciatocna uroven je 9, a nizsie sa da ist len tak, ze donesies potvrdenie zo SR, ze nejake roky mas bezskodovy priebeh, tym padom ta mozu zaradit nizsie zatial som nepocul, ze by niekoho len tak... dalsia vec je aka je to poistovna a co vsetko v tej poistke mas zahrnute keby sa to takto dalo nejako obist/zlacniet, ani samotni rakusaci by s tym tak nespekulovali v kazdom pripade ak sa to da a vies ako na to/ale to vie ten tvoj poistovak, podel sa s nami o info taketo infosky su vzdy vitane :-D
vie mi niekto napisat do IP, kto si daval robit murik vedla vane alebo nieco podobne, kolko ho to stalo? vdaka
@pinpo samozrejme ze musis doniest papier zo svojej poistovne! to je logicke....aspon pre mna.. no a v zakonnej je to uplne jedno co mas poistene....tyka sa to toho druheho....staci ked mas poistene hlavne zdravie tých druhych....lebo naklady na osetrenie a nemoccnicu ta mozu zruinovat. ale myslim ze v zakonnej poistke je to automaticke...preto su take drahe.
......cele,dlhe zimne vecery sme sa rozpravali o tom,ze by mal medzi nas prist niekto strasne ale strasne prudko inteligentny,aby nam blbeckom poradil v beznych veciach co a ako ,kde je sever a otvoril nase zaslepene oci , ci vlial aspon trochu rozumu do nasich zabednenych hlav a priatelia stal sa zazrak ten clovek je TU medzi nami na MS. :-) :-o
Ok, v podstate si môžem nechať všetko pre seba. Nehrám sa na mudru ako si tu niekto mysli....o čom sveci asi jeho inteligencia.....ked to usudi z pár riadkov.
....tak ja Ta vychvalujem do neba :-) a Ty ma zotries pod ciernu zem 8-( Klasik by povedal" nie je to logicke ".....aspon pre mna. :-o
@mareko4 1,00 Stück Herstellen einer Ytongwand ca. 90 x 100 cm, 10 cm stark = 150,00 eur
@all mam otazku k vecnej teme "auta". Ti, co mate auto firemne na SK znackach a zaplatili ste Nova......Prisiel Vam teraz niekedy list z Finanzamtu ohladom platenia cestnej dane?!!!!!!! To si robia rit uz, alebo nerozumiem. Jasne sme sa pytali na FA, ze ci tymto to uz haslo, ked sme Nova zaplatili, ze ano, ......no tak asi ma chceli len rozosmiat. pokial viem, ak platim cestnu dan na SVK za auto, tak nemozu pytat aj v AT za auto, ktore pouzivam na podnikanie na SVK na SK znackach.... Mate niekto skusenost? Akoze, hrozne zacinam mat ten FA v laske, tak pridavky nie su schopni priznat od Noveho roka doteraz ale uz mi tolko posty poposielali, kde len paprcu natrcaju....
Článok sa načítava...
@slummdog ja keď som tam bola, vypytala som si pána ktorý je za to zodpovedný a ten mi hneď povedal že treba zaplatiť aj daň z auta. Tie panicky tam nič nevedeli. Tiež mi tvrdili že stačí len nova dan.
@slummdog ak mas firemné auto, nemal si platiť nič, a nosiť so sebou splnomocnenie firmy ze ho môžeš užívať aj na súkromné ucely.
tak dnes to bola ina razia v kittsee bolo tam asi 20 policajtov z financneho uradu a dokonca aj televizia ORF,dakujem pekne...
@susi206 ahoj prosim Ta aky papier zo svojej poistovne si myslela? Mne v svk. Poistovni povedali ze potvrdenie o bezzskodovom priebehu vydaju az po skonceni svk poistky. Diky.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@kommo kde a kedy? tam pri vasich bytovkach? bo ja som ich dnes nestretla i ked je pravda ze len poobede som bola mimo domu
Profilova fotka
jj este aj su policajti smer berg aj jarovce...
Profilova fotka
http://tvthek.orf.at/programs/1257-He...
manzel isiel 20 minut dozadu zo smeru dialnica a tam nestali takze je tu sanca obist ich :)
teda v pripade ak mate obe dialnicne kedze na tom prvom zjazde zvyknu chytat tych co zidu dole z dianice
@serverka ako som zisiel z dialnice,tam ako stavaju Penny market brali vsetky slovenske znacky a kontrolovali trvaly pobyt...a potom ako ides na Berg stali pri jazere....
tak to mal manzel stastie jeho uz nechytili 8-)
Profilova fotka
@susi206 to co si pisala slummdog-ovi a sice "ak mas firemné auto, nemal si platiť nič, a nosiť so sebou splnomocnenie firmy ze ho môžeš užívať aj na súkromné ucely." to mam ako chapat? akoze ked mam firemne auto (moja SK firma), tak nemusim platit Nova dan/poplatok? aj napriek tomu, ze mam trvaly pobyt v rakusku? je rozdiel ak pouzivam firemne auto ktore nepatri mojej firme? je v tom nejaky rozdiel? nech ma niekto opravi ak sa mylim, ale cestna dan sa plati priamo v/pri poistke auta, nie?
@pinpo par stran dozadu to tu je pisane. Zaver je taky ze si to najskor vymysleli. Hlavne tu Novu. Na pripade slummdog vidime ze uz by aj rakusku cestu dan chceli, comu sa nadava dvojite zdanenie. To ci je firma tvoja je snad jedno, je to slovenska firma a podnika na slovensku. Ty chodis len tych par km domov a vascinu km nerobis v rakusku. Chce to vydrzat, nejake papieriky si potlact, nejaku knihu jazd (ktora nie je u nas povinna...) a dufat ze coskoro v EU prejde to nariadenie 8-). Oni o tej snahe velmi dobre vedia a snazia sa vytlc z nevedomych peniazky kym sa da.
@pinpo presne si to vystihol. Je ine, ked sa vozim na aute, co patri firme a ked je ta firma moja. Berem spat ohladom tej cestnej dane, som si to nepozorne precitala, ale aj tak sa musime opytat na FA, naco nam to poslali, ked sa to tyka aut nad 3,5t. (nieco ako u nas myto) Ved sme neplatili NOVA za kamion, aj ked ta palka by tomu zodpovedala 8-(
@slummdog a v com je to ine ked je to tvoja firma a ked nie?
Profilova fotka
k roznym temam o byvani v rakusku a pod. sa da najt vela tem na http://www.slovaci.at je tam okrem ineho aj par debat na temu "SK auto v rakusku", rodicovske prispevky a pod.
pekné ráno susedia ... dostal niekto z vás už aj pokutu za to nešťastné auto? ... a ak áno tak akú? dík

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?