Ako kúpiť byt v Rakúsku? Prosím vaše rady a skúsenosti.

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit, kde sa kontaktovat v pripade ak hladame byt niekde v okoli Bratislavy, len v Rakusku, napr. Kittsee, Hamburg.... Chceli by sme si kupit byt, tzv. druztevny, ktory sa da po 10 rokoch odkupit. Nemate niekto skusenosti? Pozname viacero stavebnych firiem, ktore sa zaoberaju stavanim takychto projektov, len vacsinou uz je vsetko obsadene,,,,,neviete, kde hladat a kde poporosit o pomoc? Dakujeme krasne:)
Ahojte, poradite niekto ako postupovat pri vybavovani rodinnych pridavkov v AT? Dakujem
@all Takze dnes rano sme sa dozvedeli nasledovne: 1. Je pravda, ze ten pan, co ma kone na ceste co vedie k Bille ma zmluvu este na 7 rokov mu tam nesmu chodit auta. 2. Na zaklade zaverov zo zasadnutia sa v polovici aprila ma zacat dostavovat cesta od Windischa az k parku. Cesta ma byt seriozne asfaltova a obojsmerna. Predpokladane trvanie dostavby su dva mesiace. :-) Pre vychadzajuce auta na hlavnu pri parku tam bude zrkadlo, aby bol nalezity rozhlad, kedze je to dokopca. Takze nebudeme musiet chodit okolo a uz pri parku si to zatocime doprava 8-) 3. Kedze sme upozornili na to, ze ked vychadzame od Windischa, nevidno ci ide auto od dediny, bolo prislubene zrkadlo aj na tomto mieste. Pan si robil poznamky a spraval sa sluzne, ziadna arogancia. Vyzeralo to, ze sa bude snazit to riesit. Co sa bude dat, tak hned a co nie, tak dostavbou cesty. @slummdog K peticii sa mi explicitne nevyjadril, takze predpokladam, ze k nemu nedorazila a ma ju na starosti este niekto dalsi. Ked si este na nieco spomeniem doplnim neskor :-) Pekny vecer
Profilova fotka
@kvetinkaseveru Bol tam na stretnuti aj Zierhut? Lebo cely den sa mu nevieme dovolat... :-)
@kvetinkaseveru ...je to urcite dobra sprava a sluzi Ti ku cti,ze sa takto angazujes a imformujes nas o stave veci. :-) Skoda,ze nevieme ci je to reakcia na nasu peticiu a neda sa posudit aku vahu v at ma cca 50 podpisov,lebo v sk je ignorancia podobnych problemov 100% !!! :-(
@all ahojte, mam na vas taku prosbicku. Vedeli by ste sa niekto nemecky hovoriaci opytat na gemeinde ci planuju nasadit aj smetne kose pre psickarov? Pripadne sa spytat kde to mame vyhadzovat, lebo ked to budeme davat do bio odpadu tak to v lete asi nebude moc prijemne. Dakujem
@kvetinkaseveru hello, no to su dobre spravy, ze uz zacnu teraz v aprili. Toje to hlavne co sme chceli. Uvidime kedy odpise starostka a ci ta peticia mala nejaky vplyv, ked od nej nieco dojde, dame urcite vediet. Uz sa teda tesime na nasu novu cestu :). @mysenka46 V blizkej dobe by som mal ist na Gemeinde pre nove zlte sakle, tak ak ma nikto nepredbehne, tak sa spytam ci a co bude s tymi kosmi
...smetne kose pre psickarov je naozaj vyborny napad,lebo predstava prechadzat sa po sidlisku -- v jednej ruke pes a v druhej sacek s h....m je naozj desiva.!!! :-(
Na Landstraße take kose dali pred pár týždňami, hádam to urobia aj tam... ;-)
@foxo hehe asi tak foxo....hlavne ked potrebujes rychlejsie zareagovat a mas plne ruky......
@mysenka46 @foxo, ale ved to moze byt dobre na sebaobranu :) lepsie jak slzotvorny plyn :)
@ljboy ...vidis to ma nenapadlo,ale pre istotu ked budem vonku zo psom :-) prosim Ta neprovokuj !!! 8-)
@ljboy treba sa na ten financny urad objednat ???
Článok sa načítava...
@foxo ale co, ved za chvilu budem nosit batozky s vami, ideme pozerat v sobotu asi dajakeho maleho chlpaca (mi bolo povedane :-)
@foxo nie netreba sa objednavat
@ljboy mala inspiracia ......
@foxo uff ten je zlyyy, tvoj vyzera o dost krajsie ;-)
@foxo dakujem :) inspiroval som sa, parada :)
@all Mili susedia, neviem sice kto to ma na svedomi,ale dnes ma pri prichode domov velmi potesil najazd na parkovisko. Konecne najazd,ktory by mohol vydrzat nase auta :) Tesme sa spolocne a @foxo tesime sa, ze uz mozes parkovat vedla nas a nie v tom prachu. Aleluja.
@kvetinkaseveru mozem sa este opytat, ze ci na odhlasenie auta v sk trebalo kopiu aj typenscheinu? alebo stacilo iba zullasungscheinu? na blogu to tam nie je uplne presne napisane, dakujem pekne
@ljboy Ahoj, na odhlasenie stacila kopia Zullasungscheinu :-)
@ljboy som pocul od foxa, ze sa ti podarilo kupit Nova steuer za vypredajovu cenu :-D tak to potom blahozelam, takto vycihnut take zlavy :-)
@kvetinkaseveru Katka, Ďakujeme za všetky info a že nás tak pekne zastupujete.
Profilova fotka
@all chcel by som poprosit tych, ktory parkuju na "Besucherparkplatz", aby to miesto nechavali volne na ten ucel, na ktore je urcene - a sice pre navstevy dakujem
@kvetinkaseveru aj ja sa pripajam k dakovaniu za nase zastupovanie :) ... nechces kandidovat za starostku? ja by som ta volil :)
@all susedia so zahradkami. Zistoval prosim niekto co s pokosenou travou? Blizi sa sezona kosenia a davat to do biomull znamena,ze uz sa tam nic ine nevojde :( Dakujem... Ak treba napisem na Gemeinde, len si myslim,ze aj na toto bude asi speci kos ;) pekne sviatky
@kvetinkaseveru travu treba predsa do Biomull davat. Jedine, ze vam pristavia navyse kontajner na bio. Alebo potom to riesit s kosackou s mulcovanim :-N @kvetinkaseveru chcem sa spytat, ten chlapik, co si s nim hovorila na Gemeindamte teda nasu peticiu nemal v ruke, ze? Vie vobec o nej? Lebo my sme to dorucili starostke, ale zrejme tieto veci ohladom cesty ma na starosti on, tak neviem, ci ho starostka informuje...
@pinpo budes si dotycnych musiet vycihat, lebo tu na nasom parkuju z rakuskej rodiny (prva bytovka, tusim 2,poschodie) a ti to tu nechodia zrejme citat s prekladatelom :-N
Profilova fotka
@kvetinkaseveru my osobne pokosenu travu davame do biomull... aj ked sme ine druzstvo.. asi to plati rovnako aj pre vas ;-)
Ohladne travy bolo treba kupit kosacku, co to rovno melie (seka na male casti). Nebude problem s kosmi a ani hnojit netreba. Velke cenove rozdiely su tam neni. Na niektore modely sa to da kupit aj dodatocne.
@moriak ved to je ta s mulcovanim, ze?

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?